Oldalak: 1 ... 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 [541] 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471643 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #8100 Dátum: 2015. Március 02. - 07:56:03 »

En igy csinalom a fegyver belovest. Az erre gyartott kutyuket sosem elveztem. Sosem volt szuksegem vagy ereztem volna szukseget  hasznalatukra. CSAK egy kolimatorral "belott" fegyverrel menni vadaszni az kriminalis.
Tehat kiteszek egy meteres karton darabot (vagy celpapirt) 25m re egy pici kis ponttal rajta. Oda porkolok egy szolid megtamasztott ulo poziciobol (merev asztal, fegyvertarto, homokzsak) a kis pontra celozva, es utana allitok a tavcsvon annyi klikket amennyit kell, hogy a centis kis pontra vigyen. Ezutan megint lovok es ha minden rendbe a celtavcsovel, fegyverrel akkor a masodik allitassal a ponton kell legyek. Ezutan megint ra lovok es az utolso ket loves egybe kell szakadjon vagy nagyon kozel 25m-en. Ezutan kiviszem  a celt 100 m re es legtobbszor masik ket harom loves utan kesz is vagyok.  Altalba ket inchel magasan 100 on lovom be fegyvereim. Ezutan meg legtobbszor ellovok 40-60 toltenyt kulonbozo tavokra....csak ne kelljen abbahagyni hamar. Szeretek loni.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #8101 Dátum: 2015. Március 02. - 08:28:09 »


Talan meg annyit hogy, en a szerelekes belovest is a kutyuvel vegzem Angyal
Hogy miert? Talan azert mert meg senki sem tudott meggyozni avval hogy, miert ne csinaljam avval Effendi

Azért nem vettem én ilyen kütyüt,mert amikor összenéztem egy távoli pontot a csövön,és  a céltávcsövön keresztül,akkor 50 méteren el szoktam találni a céltáblát( A4 lapot),és legtöbbször nem a szélét Ördög, pici állítás a szereléken,meg kattogtatás,gyerekjáték,ez élvezet,nem munka.
Akkor meg minek költsek.
Egyszer amikor kipróbáltam egy Bushnell gyártmányút,lehet gagyi volt,nem tudom,csőbe tekerős lézerpontos semmitérőt (kölcsönkaptam a kos vadászboltból),akkor kiderült,hogy vagy drágábbat ,minőségibbet kell venni,mert ez nem jó semmire,vagy marad az ősi módszer.Nem találtam el még a céltáblán kívüli keretet sem.
Azt mondják a Leupoldnak a zero pointja nagyon is használható,tehát létezik normális hidegbelövő,csak az árán lehet venni 4 doboz lőszert.
A helyzet az ,hogy nem bánom azt sem,ha kicsivel többet kell lőni,mire kész a belövés,mert élvezem,és egy Zero point ára ha benn marad a zsebembe,akkor meg is van finanszírozva.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8102 Dátum: 2015. Március 02. - 09:58:26 »

Azért nem vettem én ilyen kütyüt,mert amikor összenéztem egy távoli pontot a csövön,és  a céltávcsövön keresztül,akkor 50 méteren el szoktam találni a céltáblát( A4 lapot),és legtöbbször nem a szélét Ördög, pici állítás a szereléken,meg kattogtatás,gyerekjáték,ez élvezet,nem munka.
Akkor meg minek költsek.
Egyszer amikor kipróbáltam egy Bushnell gyártmányút,lehet gagyi volt,nem tudom,csőbe tekerős lézerpontos semmitérőt (kölcsönkaptam a kos vadászboltból),akkor kiderült,hogy vagy drágábbat ,minőségibbet kell venni,mert ez nem jó semmire,vagy marad az ősi módszer.Nem találtam el még a céltáblán kívüli keretet sem.
Azt mondják a Leupoldnak a zero pointja nagyon is használható,tehát létezik normális hidegbelövő,csak az árán lehet venni 4 doboz lőszert.
A helyzet az ,hogy nem bánom azt sem,ha kicsivel többet kell lőni,mire kész a belövés,mert élvezem,és egy Zero point ára ha benn marad a zsebembe,akkor meg is van finanszírozva.


Leupoldnak a Zero Pointja önmagában csak akkor használható ellenőrzésre, ha már előzőleg a melegbelövés végre lett hajtva.

Ennek oka, hogy a kollimátor skála fix, az nem állítható be a saját célkeresztre középpontilag.

De, adnak hozzá több kis kártyát melyen a kollimátor skálája látható és azon kell bejelölni, hogy a saját ( vagy a Józsi) belövése, beállítása hol helyezkedik el.

Természetesen van egy cső és céltávcső közti távolság amely mindenkinél más lehet, ennek megfelelően a kollimátor szélén is van egy cm-es beosztás, annak megfelelőn kell a csővégre felhelyezni a kollimátort.

Leupold ezen találmánya azért jó, mert nagyon kicsi, zsebben vígan elfér, ha van egy elesés, fegyver eldőlés, olyan hibázás, sebzés, amely kétséges, akkor azonnal ellenőrizhető, hogy történt-e olyan eset a céltávcsővel, fegyverrel, szerelékkel, ami okozhatta az esetet.

Árát én is kb. két doboz középáras lőszerre tehetném, de azt gondolom megérheti, mert szimpla egyének estében egy belövés, ellenőrzés, benzinköltségbe, lőtérhasználatba, esetleg fegyverjavító munkadíjába kerülhet.

Ezzel a kütyüvel meg kideríthető, hogy kell-e igénybe venni szakszolgálatot, vagy nem. ( szerintem megtérülő befektetés lehet sokaknak)

Egy biztos, egy kütyü sem helyettesítheti semmilyen szempontból a melegbelövést, és nem tudja imitálni azt, hogy a szóráskép hol fog elhelyezkedni, milyen a külb. tulajdonsága a lőszernek, stb.

Pontosság az első tényező, ezzel is leszűkítve a hibázás, sebzés lehetőségét. Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8103 Dátum: 2015. Március 02. - 20:41:45 »

Egy dologról beszéltek ám sab -al.  Viszont azt megírhatnád hogy milyen kaliberhez milyen márkájú kütyüt használsz amiben ennyire megbízol.
Én eddig csak olyat láttam ami minden kivétel és behelyezés után igaz csak centiméterekkel de mást mutatott így a "táblába kerüléshez" tökéletes de pontosság ellenőrzésre nem.

A lényeg ahogy sab is írja a lövedék nem azon az egyenes vonalon halad mint a fény (külső  ballisztika) .  Nekem az egyik fegyverem úgy volt pontos ha a cső közepén a kertemen túli távvezeték oszlop csúcsát láttam  a szálkereszt közepén pedig az oldalán a "porcelánt" . Aztán egyszer csak elbontották a távvezetéket .   Rííí      Röhög      Emelem

Persze hogy egyrol beszelunk cask, en nem kevertem bele a porojszrojkat meg a labbal hajthatos, ginamos, szamitogepet.  Ördög
Hogy a feny es a skulo nem megy egy iven? erre irtam en hogy, nem is a pontossag a lenyeg hanam a ket pont kozotti tavolsag - szemet  DEMASZ leszerelte az egyeduli biztos pontodat  Röhög  Röhög
Egyepkent itt van a kutyu amit en hasznalok 22-50 cal. kozott van meretezve (az a kis vizimertek szerut is megvettem, mancsak hogy neve legyen a gyereknek  Wave)
http://www.cabelas.ca/product/29001/cabelas-laser-boresighter-kit
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8104 Dátum: 2015. Március 02. - 20:55:39 »

Azért nem vettem én ilyen kütyüt,mert amikor összenéztem egy távoli pontot a csövön,és  a céltávcsövön keresztül,akkor 50 méteren el szoktam találni a céltáblát( A4 lapot),és legtöbbször nem a szélét Ördög, pici állítás a szereléken,meg kattogtatás,gyerekjáték,ez élvezet,nem munka.
Akkor meg minek költsek.
Egyszer amikor kipróbáltam egy Bushnell gyártmányút,lehet gagyi volt,nem tudom,csőbe tekerős lézerpontos semmitérőt (kölcsönkaptam a kos vadászboltból),akkor kiderült,hogy vagy drágábbat ,minőségibbet kell venni,mert ez nem jó semmire,vagy marad az ősi módszer.Nem találtam el még a céltáblán kívüli keretet sem.
Azt mondják a Leupoldnak a zero pointja nagyon is használható,tehát létezik normális hidegbelövő,csak az árán lehet venni 4 doboz lőszert.
A helyzet az ,hogy nem bánom azt sem,ha kicsivel többet kell lőni,mire kész a belövés,mert élvezem,és egy Zero point ára ha benn marad a zsebembe,akkor meg is van finanszírozva.


Lacika,
Maximalisan tisztelem, es egyaltalan nem vonom ketsegbe az altalad , a sajat borodon tapasztalt dolgokat. Emelem
En mar akkor regen vadasztam mikor ezek az un. kutyuk bejottek a forgalomba, es hidd el hogy mar ezek elott is be lettek allitva a fegyverek, szoval a hoskorrol is van tudomasom Igen
Vagyis most ismeteljem sajat magma?
En bizok bennuk, ertem hogy mi miert van, es ezekkel a beallitasokkal megyek medvezni is, egyszoval: Nekem ez a velemenyem S.Peti
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #8105 Dátum: 2015. Március 02. - 20:56:12 »

Es ez mire jo Miklos, ugy is be kell lodd ujra rendesen elesbe kint a fegyvert . Esetleg papirra tesz ? En meg tavcsovet nem raktam fel ugy fegyverre, hogy 25m- en ne lettem volna papiron (nagy darab papiron  Mosolyog) es onnantol mar konnyu az egesz. A Leupold kutyunek latom ertelmet mint le ellenorzo eszkozt foleg durva hegyi vadaszatokon ahol oda "koppanhatnak" a dolgok.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #8106 Dátum: 2015. Március 02. - 21:03:02 »

Üdvözlet!
 Egy kis segítségre lenne szükségem, illetve nem is nekem , hanem egy nagyon jó Barátomnak ( aki távcsővásárlás előtt van, de nem tudja eldönteni ,és már őrületbe kerget)
 szóval , amik között hezitál
 Swarovski     Z6i  2-12x50     vagy    2,5-15x56
 Leica        ER i 3-12x50     vagy   Leica Magnus 2,4x16x56

 gyakorlatilag megvan neki a rávaló , de nem   tudja eldönteni melyik legyen

 a magnus-t javasoltam neki,ha már lúd ,legyen kövér
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #8107 Dátum: 2015. Március 02. - 21:21:36 »

Üdvözlet!
 Egy kis segítségre lenne szükségem, illetve nem is nekem , hanem egy nagyon jó Barátomnak ( aki távcsővásárlás előtt van, de nem tudja eldönteni ,és már őrületbe kerget)
 szóval , amik között hezitál
 Swarovski     Z6i  2-12x50     vagy    2,5-15x56
 Leica        ER i 3-12x50     vagy   Leica Magnus 2,4x16x56

 gyakorlatilag megvan neki a rávaló , de nem   tudja eldönteni melyik legyen

 a magnus-t javasoltam neki,ha már lúd ,legyen kövér
Nem akarok negatív reklámot meg általánosítani, de nekem súlyos bukta volt a Z6i gen2. /Új vásárlás 2600eur, garancia meg minden.Az is egy mise, ahogy kezelték a hibát, amit természetesen nem ismertek el, mert én meg a fegyvermester vagyunk hülyék. Még megvan a lőlap/
Gyönyörű  a képe, de szemcsés volt belül, nem lehetett rendesen belőni stb.
Optikai minőséget tekintve, hát tényleg beszarás, este milyen képet adott. Azóta sem volt ilyen cucc a kezemben sajnos.
Ettől független mindent hibáztam vele. Persze ha szórón használtam volna 40-70 méteres lőtávval, akkor lehet én lennék a legelégedettebb.
Ha meghallom, hogy Z6i, összeszorul a gyomrom...
Ahogy mástól hallottam, az én esetem nem egyedi a Z6-al.


Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #8108 Dátum: 2015. Március 02. - 21:26:28 »

Üdvözlet!
Egy kis segítségre lenne szükségem, illetve nem is nekem , hanem egy nagyon jó Barátomnak ( aki távcsővásárlás előtt van, de nem tudja eldönteni ,és már őrületbe kerget)
szóval , amik között hezitál
Swarovski Z6i  2-12x50 vagy 2,5-15x56
Leica ER i 3-12x50 vagy Leica Magnus 2,4x16x56. Gyakorlatilag megvan neki a rávaló , de nem   tudja eldönteni melyik legyen
a magnus-t javasoltam neki,ha már lúd ,legyen kövér
Nekem egy évtizedek óta fegyverbolt tulajdonos német barátom mondta a Leica-kra, hogy kétségtelenül vannak jó optikai termékei, de céltávcsőgyártásban azért még nincs akkora tapasztalatuk. Hát, gondolom sokat segítettünk...  :Mosolyog
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #8109 Dátum: 2015. Március 02. - 21:28:50 »

Nem akarok negatív reklámot meg általánosítani, de nekem súlyos bukta volt a Z6i gen2. /Új vásárlás 2600eur, garancia meg minden.Az is egy mise, ahogy kezelték a hibát, amit természetesen nem ismertek el, mert én meg a fegyvermester vagyunk hülyék. Még megvan a lőlap/
Gyönyörű  a képe, de szemcsés volt belül, nem lehetett rendesen belőni stb.
Optikai minőséget tekintve, hát tényleg beszarás, este milyen képet adott. Azóta sem volt ilyen cucc a kezemben sajnos.
Ettől független mindent hibáztam vele. Persze ha szórón használtam volna 40-70 méteres lőtávval, akkor lehet én lennék a legelégedettebb.
Ha meghallom, hogy Z6i, összeszorul a gyomrom...
Ahogy mástól hallottam, az én esetem nem egyedi a Z6-al.



 
 Igen azt hallottam (olvastam ) hogy, voltak (vannak) problémák !  
 Köszi hogy, megírtad!  Emelem

 Akkor marad a Leica !  
 Esetleg Leica-t használ(t) valaki  ?

tudom,  kereső  Stoel
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #8110 Dátum: 2015. Március 02. - 21:45:10 »

Nekem egy évtizedek óta fegyverbolt tulajdonos német barátom mondta a Leica-kra, hogy kétségtelenül vannak jó optikai termékei, de céltávcsőgyártásban azért még nincs akkora tapasztalatuk. Hát, gondolom sokat segítettünk...  :Mosolyog
 
  Kezd alakulni  Röhög 
 
 Egyébként először a leupold VX-3 től indultunk, (de nem tetszik neki mert csőlátásos)  aztán lett Vx-6 (azzal nem volt baja)   , de arra meg azt mondta hogy ,ha már annyit kiad érte akkor egy kicsit tesz hozzá és akkor európai prémium lesz
 lehet mégis visszatérünk a Leupold-hoz

 a baj hogy állandóan variál , nem tudja eldönteni , a puskájáról meg már le lett bontva , a régi távcső és a szerelék   

   ha talál valamit felhív , hogy ez hogyan , az milyen amivel nincs is semmi baj segítek neki szívesen, meg nagyon jó Barátom ( de néha tele a f@om vele , mikor este 23-kor hív hogy talált valamit a neten, nézzem meg)  OOO
 
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #8111 Dátum: 2015. Március 02. - 21:48:29 »

A baj hogy állandóan variál, nem tudja eldönteni, a puskájáról meg már le lett bontva a régi távcső és a szerelék, ha talál valamit felhív, hogy ez hogyan, az milyen, amivel nincs is semmi baj, segítek neki szívesen, meg nagyon jó Barátom ( de néha tele a f@om vele , mikor este 23-kor hív hogy talált valamit a neten, nézzem meg)  OOO

Isten hozott a klubban...  Ördög  Bár talán még mindig az a jobbik eset, hogy legalább megkérdeznek valakit döntés előtt...
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #8112 Dátum: 2015. Március 02. - 21:51:36 »

Én azért az új Zeiss mellett sem mennék el.


S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #8113 Dátum: 2015. Március 02. - 21:54:32 »

Isten hozott a klubban...  Ördög  Bár talán még mindig az a jobbik eset, hogy legalább megkérdeznek valakit döntés előtt...
 
 Ördög  
 Már javasoltam neki azt is hogy , visszateszem neki a régi 6x42 MOM-ot a puskájára ( eddig is elvadászgatott vele , ez után is el fog)  , a pénzt amit a távcsőért adna, azt  meg adja oda nekem !
 
 nem igazán tetszett neki ez se  Rííí  
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #8114 Dátum: 2015. Március 02. - 21:56:48 »

Nahát!Rokon Lélek!Én is ebben a dilemmában szenvedek! Taps
Valószínűleg nekem a Leica ERI lesz a befutó ASV-vel!Esetleg írok,ha meg van,de addig még sok víz lefolyik a Tiszán! Rííí
Naplózva
Oldalak: 1 ... 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 [541] 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: