Oldalak: 1 ... 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 [531] 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471846 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7950 Dátum: 2015. Február 13. - 12:29:22 »

Jó hát akkor csak a céltávcsövek megjelenése és tömeges használata óta létezik etikus vadászat ! ?   Fejvakarás
Ebből természetesen Széchenyi Zsigmond is ki van zárva.   Vállat von
A pontos távoli lövésekre is más célgömböt és a közeli kapás lövésekre is mást alkalmaz(t)nak . Bizony az csodákra képes ha valaki saját magának és a saját életéért állítja be a fegyverét .
A kétszáz méterre való pontos lövés még egy átlagos lövőnek átlagos távcsővel is kihívás. Akkor 100 méteren miért nem elég egy közepes méretű vadra a 10 cm kör ? Egyébként sem az alapján a matematika alapján van a nyílt irányzékkal való lövés ahogy itt számolgattok. Más logika szerint működik ez.
Én ezt itt befejezem ha valaki nem hisz a történelemnek a számoknak meg egyáltalán senkinek sem akkor tökéletesen felesleges ez adiskurzus.  Nem számolgatni kell lőni !    Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #7951 Dátum: 2015. Február 13. - 12:43:12 »

Jó hát akkor csak a céltávcsövek megjelenése és tömeges használata óta létezik etikus vadászat ! ?   Fejvakarás
Ebből természetesen Széchenyi Zsigmond is ki van zárva.   Vállat von
A pontos távoli lövésekre is más célgömböt és a közeli kapás lövésekre is mást alkalmaz(t)nak . Bizony az csodákra képes ha valaki saját magának és a saját életéért állítja be a fegyverét .
A kétszáz méterre való pontos lövés még egy átlagos lövőnek átlagos távcsővel is kihívás. Akkor 100 méteren miért nem elég egy közepes méretű vadra a 10 cm kör ? Egyébként sem az alapján a matematika alapján van a nyílt irányzékkal való lövés ahogy itt számolgattok. Más logika szerint működik ez.
Én ezt itt befejezem ha valaki nem hisz a történelemnek a számoknak meg egyáltalán senkinek sem akkor tökéletesen felesleges ez adiskurzus.  Nem számolgatni kell lőni !    Emelem


Stefi, Széchenyi bizonyos esetekben használt céltávcsövet.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #7952 Dátum: 2015. Február 13. - 13:05:59 »

Jó hát akkor csak a céltávcsövek megjelenése és tömeges használata óta létezik etikus vadászat ! ?   Fejvakarás
Ebből természetesen Széchenyi Zsigmond is ki van zárva.   Vállat von
A pontos távoli lövésekre is más célgömböt és a közeli kapás lövésekre is mást alkalmaz(t)nak . Bizony az csodákra képes ha valaki saját magának és a saját életéért állítja be a fegyverét .
A kétszáz méterre való pontos lövés még egy átlagos lövőnek átlagos távcsővel is kihívás. Akkor 100 méteren miért nem elég egy közepes méretű vadra a 10 cm kör ? Egyébként sem az alapján a matematika alapján van a nyílt irányzékkal való lövés ahogy itt számolgattok. Más logika szerint működik ez.
Én ezt itt befejezem ha valaki nem hisz a történelemnek a számoknak meg egyáltalán senkinek sem akkor tökéletesen felesleges ez adiskurzus.  Nem számolgatni kell lőni !    Emelem


200 m-ből indultunk ki.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7953 Dátum: 2015. Február 13. - 13:09:14 »

Stefi, Széchenyi bizonyos esetekben használt céltávcsövet.

"Bízvást állíthatjuk száznyolcvannak is. Száznyolcvan pedig távcső nélkül, különösen első szarvas esetében, mégsem az az igazi, az a holtbiztos lövés... De hiszen akkora volt, akár a sifonér, puskám pedig, még kétszázról is biztosan lövi a borosüveget- számtalanszor próbáltam... "
Széchenyi Zsigmond: Ahogy elkezdődött 253. oldal Az első szarvas-fejezet
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7954 Dátum: 2015. Február 13. - 13:23:07 »

200 m-ből indultunk ki.


Nem sok vadat lőttem 150 méter feletti távolságból 200 méterről meg talán egyet sem. TÁVCSŐVEL SEM pedig 95% -át golyóval azzal lőttem . Milyen vadászat az a 200 méterről bumm ? Fejvakarás (kivéve ha nincs más megoldás )

Nyisson már valaki egy kétszáz és afölötti vadászat topikot és ott folytassátok.    Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #7955 Dátum: 2015. Február 13. - 13:53:38 »


Nem sok vadat lőttem 150 méter feletti távolságból 200 méterről meg talán egyet sem. TÁVCSŐVEL SEM pedig 95% -át golyóval azzal lőttem . Milyen vadászat az a 200 méterről bumm ? Fejvakarás (kivéve ha nincs más megoldás )

Nyisson már valaki egy kétszáz és afölötti vadászat topikot és ott folytassátok.    Emelem

Lehet, hogy én ülök háttal a moziban, de kezdettől fogva erről beszéltünk, nem?  Emelem
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #7956 Dátum: 2015. Február 13. - 13:59:18 »

"Bízvást állíthatjuk száznyolcvannak is. Száznyolcvan pedig távcső nélkül, különösen első szarvas esetében, mégsem az az igazi, az a holtbiztos lövés... De hiszen akkora volt, akár a sifonér, puskám pedig, még kétszázról is biztosan lövi a borosüveget- számtalanszor próbáltam... "
Széchenyi Zsigmond: Ahogy elkezdődött 253. oldal Az első szarvas-fejezet
Kicsit finomítja a dolgot,hogy ott a mértékegység lépés volt,nem méter!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7957 Dátum: 2015. Február 13. - 14:03:14 »

Lehet, hogy én ülök háttal a moziban, de kezdettől fogva erről beszéltünk, nem?  Emelem


Te kétszáz méterre szoktál vadra lövöldözni ?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #7958 Dátum: 2015. Február 13. - 14:09:30 »


Te kétszáz méterre szoktál vadra lövöldözni ?

Nyílt irányzékkal semmiképp, épp ezért kérdeztem kezdettől fogva.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7959 Dátum: 2015. Február 13. - 14:10:02 »

Nem hit kérdése, hanem fizikailag lehetetlenség szerintem. Nem egy-egy szerencsés lövésről beszélek, hanem 3-5 lövéses szórásképről.

Ja erről van szó ?  Szerintem már sokan bebizonyították hogy  "fizikai lehetetlenségekre" képesek .   Bow

Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #7960 Dátum: 2015. Február 13. - 14:15:26 »

Kicsit finomítja a dolgot,hogy ott a mértékegység lépés volt,nem méter!

Igazad van!
"Hiszen Prém, mikor imént lemérte a távolságot, akkorákat lépett, csaknem beleszakadt. Csaknem métereseket rugaszkodott."

Deklarálom, hogy én nem tudok 200 méterre pontosan lőni, céltávcsővel sem, nemhogy "saccoló"-val!   Vigyorog  De elhiszem, hogy van, aki tud! Olvastam, hogy a nagy vízen túl rendeznek hosszútávú versenyeket elöltöltőknek, ahol vannak célok ezer (1.000) yard-ra, és el is találják! Tudom nagy a cél, emberalak, és a korhű puska gyorsítós, a saccoló pedig diopter, de "német kezek által csiszolt üveg" nincs.

Részemről is befejezve.  Stoel
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7961 Dátum: 2015. Február 13. - 14:24:51 »

Bár a hülyebogár sokat pöcköl mostanában a nyìlt irányzékkal, egy valamit nem tudok.
Van bármilyen gyakorlati használata napjainkban a nyìlt irányzéknak?
Hajtásban egyik cimborám azzal dolgozott több keveseebb sikerrel. Gondolom egy utánkeresésnél is jól jöhet.
Használva van az gyakorlatban is vagy csak amolyan kell hogy legyen dolog.
 Emelem


Nos ez volt Lorka kérdése és ez volt az alap . Erre nekem az a válaszom hogy ha oldható szerelék van a puskán akkor van (lehet) gyakorlati jelentősége a nyílt irányzéknak .
A válaszokból Makkmarci kicsemegéztél egy 200 métert és most ezt az egészet a kétszáz méter körül próbálod tekergetni. Hát nekem 200 méteren semmi jelentősége a nyílt irányzéknak az biztos. Ex katedra azt hogy fizikai lehetetlenség valamire kijelenteni .............. finoman szólva túlzás. Itt és most tényleg game over !            KAP
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #7962 Dátum: 2015. Február 13. - 14:24:59 »

Ja erről van szó ?  Szerintem már sokan bebizonyították hogy  "fizikai lehetetlenségekre" képesek .   Bow

Basszus ép erről kérdezősködöm, ha nem tűnt volna fel, aztán egyszer megkérdőjelezed, rögtön utána meg példaként felhozod. Nehezen vélek bármi kiszámíthatóságot felfedezni a kommunikációdban...  Fejvakarás
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7963 Dátum: 2015. Február 13. - 14:26:36 »

A kérdés az volt, mekkora (hány centis) szórásképet lehet lőni, nem az, hogy egy 70x50 cm-es mellalakot el lehet-e találni.
Ennek  kiderítésére a legalkalmasabb hely bizony a lőtér lesz Vigyorog
Ha eljön végre a tavasz, kivonulok a cuccaimmal egy arra alkalmas lőplaccra és kipróbálom, hogy mit bír még a "beépített" saját optikám Kacsint
Az a jelenleg gyártott fegyvereken sajnos egyértelműen látszik, hogy a nyílt irányzékos lövészet kezd kimenni a divatból.
A ZKK-600-nak pl. olyan finom kis irányzéka van, hogy azzal a kis kerek, fényes gömböcskével, annak a tetőpontjával 100 méteren egy gyufásdobozt is tisztán meg lehet célozni (+/- 2-3-4 dioptriások kizárva Meglepődött Ördög).
A Saueremen lévő nyílt irányzék pedig hasábforma, aminek a szélessége 2,8 mm Rííí
De már nagyon kíváncsivá tett a vita, ezért végig fogok lőni legalább egy 100-150-200 méteres etapot és képes beszámoló is készül majd róla.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #7964 Dátum: 2015. Február 13. - 14:28:03 »

Nos ez volt Lorka kérdése és ez volt az alap . Erre nekem az a válaszom hogy ha oldható szerelék van a puskán akkor van (lehet) gyakorlati jelentősége a nyílt irányzéknak .
A válaszokból Makkmarci kicsemegéztél egy 200 métert és most ezt az egészet a kétszáz méter körül próbálod tekergetni. Hát nekem 200 méteren semmi jelentősége a nyílt irányzéknak az biztos. Ex katedra azt hogy fizikai lehetetlenség valamire kijelenteni .............. finoman szólva túlzás. Itt és most tényleg game over !            KAP

És Lorka után hárommal ezt láttad?:

"Ezt igen sokan elmulasztják és addig nincs is nagy baj, míg 20-30 méterre pilinckáznak vele, de 100-200 méteren már nagyon nem mindegy, hogy hová mutat a légy."

Erre válaszoltam. Ezt szabad-e, vagy majd Te megmondod, ki mi körül  tekergetheti a beszélgetést?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 [531] 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: