Oldalak: 1 ... 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 [435] 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471950 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #6510 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 21:14:18 »

Miért is? Fejvakarás Egy barátom akarja eladni, azon okból kifolyólag, hogy éjszaka használhatatlan...

Mert szerinte ez a gyártmány szürkületben alázza az S&B-t is, s aki ezt kétkedve fogadja, az nem ért hozzá meg satöbbi, de erről ennyi is túl sok. Ha érdekel bővebben, küldök priviben egy másik fórum címét, ott olvashatsz erről bővebben.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #6511 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 21:40:52 »

Mert szerinte ez a gyártmány szürkületben alázza az S&B-t is, s aki ezt kétkedve fogadja, az nem ért hozzá meg satöbbi, de erről ennyi is túl sok. Ha érdekel bővebben, küldök priviben egy másik fórum címét, ott olvashatsz erről bővebben.
A régi Deltámnak se volt semmi baja a lencséivel,gyönyörűen láttam vele éjszaka.
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #6512 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 22:02:09 »

A régi Deltámnak se volt semmi baja a lencséivel,gyönyörűen láttam vele éjszaka.

Ezt senki sem vonta kétségbe, a "körítéssel" volt a baj, ha kiváncsi vagy rá a "másik" fórumon utánaolvashatsz. És ez a téma számomra ezzel befejezve.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Weibl Zoltán
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #6513 Dátum: 2013. Október 14. - 18:23:54 »

Üdv Mindenkinek!

Időnként "elindul a vezérhangya"  Gondolkodik (mint gondolom másnál is), hogy valamit újítani kellene a vadászati eszközökön. Most épp az elsődleges golyóson (Sako 9,3x62) levő céltávcső került sorra - gondolatban.
Véleményetekre lennék kíváncsi. Mi az a minimum, amire érdemes és megéri lecserélni egy , amúgy sokféle helyzetben bevált KAPS Variábel 2,5-10x56 vil. pontos távcsövet ?
Annyi a gondom vele ( épp csak 6 éve mióta megvan ...), hogy este a keresőben még kontúrosan jól kivehető  vadat már csak foltnak látom ( mellé még a szemem is romlik...).
No meg kicsit hosszú, s szinte ráér a nyílt irányzékra, a műanyag kupakot kicsit "ki kellett faragni" , hogy rá menjen.
Vagy hallgassak a józan észre és amit kifizetnék a régi és az új cső különbségére, költsem el inkább vadászatra, vagy utazásra? (Mert hogy az élmény megfizethetetlen, csak pénzbe kerül !)
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #6514 Dátum: 2013. Október 14. - 19:47:45 »

Üdv Mindenkinek!

Időnként "elindul a vezérhangya"  Gondolkodik (mint gondolom másnál is), hogy valamit újítani kellene a vadászati eszközökön. Most épp az elsődleges golyóson (Sako 9,3x62) levő céltávcső került sorra - gondolatban.
Véleményetekre lennék kíváncsi. Mi az a minimum, amire érdemes és megéri lecserélni egy , amúgy sokféle helyzetben bevált KAPS Variábel 2,5-10x56 vil. pontos távcsövet ?
Annyi a gondom vele ( épp csak 6 éve mióta megvan ...), hogy este a keresőben még kontúrosan jól kivehető  vadat már csak foltnak látom ( mellé még a szemem is romlik...).
No meg kicsit hosszú, s szinte ráér a nyílt irányzékra, a műanyag kupakot kicsit "ki kellett faragni" , hogy rá menjen.
Vagy hallgassak a józan észre és amit kifizetnék a régi és az új cső különbségére, költsem el inkább vadászatra, vagy utazásra? (Mert hogy az élmény megfizethetetlen, csak pénzbe kerül !)

Ha bevált én nem venném le. A keresőben pedig mindig jobban fogsz látni mint a céltávcsőben.

Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #6515 Dátum: 2013. Október 15. - 07:05:37 »

Üdv Mindenkinek!

Időnként "elindul a vezérhangya"  Gondolkodik (mint gondolom másnál is), hogy valamit újítani kellene a vadászati eszközökön. Most épp az elsődleges golyóson (Sako 9,3x62) levő céltávcső került sorra - gondolatban.
Véleményetekre lennék kíváncsi. Mi az a minimum, amire érdemes és megéri lecserélni egy , amúgy sokféle helyzetben bevált KAPS Variábel 2,5-10x56 vil. pontos távcsövet ?
Annyi a gondom vele ( épp csak 6 éve mióta megvan ...), hogy este a keresőben még kontúrosan jól kivehető  vadat már csak foltnak látom ( mellé még a szemem is romlik...).
No meg kicsit hosszú, s szinte ráér a nyílt irányzékra, a műanyag kupakot kicsit "ki kellett faragni" , hogy rá menjen.
Vagy hallgassak a józan észre és amit kifizetnék a régi és az új cső különbségére, költsem el inkább vadászatra, vagy utazásra? (Mert hogy az élmény megfizethetetlen, csak pénzbe kerül !)



Bár hatalmas tapasztalatom nincs, de volt alkalmam összehasonlítani korrekt körülmények között, néhány közel milliós értékű céltávcső szürkületi, esti teljesítményét az én céltávcsövemhez, illetve kereső távcsövemhez, ami egy teljesen közönséges, hatvanpárezer forintos Delta Titánium 8x56-os.
A céltávcsövemnél jobbak voltak, /de nem 4-5-ször, mint az áruk/ viszont a kereső teljesítményétől nagyon elmaradtak.
Én sem cserélnék a helyedben, inkább a másik, általad vázolt, utat választanám.
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #6516 Dátum: 2013. Október 15. - 08:43:12 »

Üdv Mindenkinek!

Időnként "elindul a vezérhangya"  Gondolkodik (mint gondolom másnál is), hogy valamit újítani kellene a vadászati eszközökön. Most épp az elsődleges golyóson (Sako 9,3x62) levő céltávcső került sorra - gondolatban.
Véleményetekre lennék kíváncsi. Mi az a minimum, amire érdemes és megéri lecserélni egy , amúgy sokféle helyzetben bevált KAPS Variábel 2,5-10x56 vil. pontos távcsövet ?
Annyi a gondom vele ( épp csak 6 éve mióta megvan ...), hogy este a keresőben még kontúrosan jól kivehető  vadat már csak foltnak látom ( mellé még a szemem is romlik...).
No meg kicsit hosszú, s szinte ráér a nyílt irányzékra, a műanyag kupakot kicsit "ki kellett faragni" , hogy rá menjen.
Vagy hallgassak a józan észre és amit kifizetnék a régi és az új cső különbségére, költsem el inkább vadászatra, vagy utazásra? (Mert hogy az élmény megfizethetetlen, csak pénzbe kerül !)


Sajnos a hangya nálam sem fárad el... Okos  Ördög

De az ne legyen érv, hogy a nézőke útban van. A Sakonál csavaros, vedd le. Elég csak a lemezkét, nem kell a talpát is.
 
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #6517 Dátum: 2013. Október 15. - 08:47:24 »


Bár hatalmas tapasztalatom nincs, de volt alkalmam összehasonlítani korrekt körülmények között, néhány közel milliós értékű céltávcső szürkületi, esti teljesítményét az én céltávcsövemhez, illetve kereső távcsövemhez, ami egy teljesen közönséges, hatvanpárezer forintos Delta Titánium 8x56-os.
A céltávcsövemnél jobbak voltak, /de nem 4-5-ször, mint az áruk/ viszont a kereső teljesítményétől nagyon elmaradtak.
Én sem cserélnék a helyedben, inkább a másik, általad vázolt, utat választanám.

Nem egyenes arány van az ár és a teljesítmény között. Élettartamról és körülményektől függő "továbblátásról" van szó. Aztán valakiknek ez megéri az árkülönbözetet, másoknak meg nem.

Amúgy keresőben a kínai Delta helyett már a fehérorosz Yukon Point a befutó.  Ördög

Céltávcsövet és keresőtávcsövet pedig úgy hasonlíts össze, hogy a keresőbe is csak egy szemmel nézel, korrektabb eredményt kapsz.  Kacsint
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #6518 Dátum: 2013. Október 15. - 08:54:57 »

Sajnos a hangya nálam sem fárad el... Okos  Ördög

De az ne legyen érv, hogy a nézőke útban van. A Sakonál csavaros, vedd le. Elég csak a lemezkét, nem kell a talpát is.
 

A Tikkánál is. Mondjuk lemezke nélkül hülyén néz ki  Vigyorog de legalább fél mm hely maradt így a lencsevédőnek  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #6519 Dátum: 2013. Október 15. - 09:23:30 »


Amúgy keresőben a kínai Delta helyett már a fehérorosz Yukon Point a befutó.  Ördög


Egyszerűen elképesztő, ahogy a Yukon hirtelen új kategóriát teremtett, így a Deltáról már csak középkategóriás távcsőként lehet beszélni. Olvastam én is.  Röhög  OOO
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #6520 Dátum: 2013. Október 15. - 13:11:51 »

Nem egyenes arány van az ár és a teljesítmény között. Élettartamról és körülményektől függő "továbblátásról" van szó. Aztán valakiknek ez megéri az árkülönbözetet, másoknak meg nem.

Amúgy keresőben a kínai Delta helyett már a fehérorosz Yukon Point a befutó.  Ördög

Céltávcsövet és keresőtávcsövet pedig úgy hasonlíts össze, hogy a keresőbe is csak egy szemmel nézel, korrektabb eredményt kapsz.  Kacsint

Nem találkoztam még a Yukon sláger távcsövével, valahol majd megkukkolom, kíváncsi vagyok rá.

Az árkülönbözet témában igazad van, és mivel tudom, hogy nekem nem lesz "kedvem" mostanában drága távcsőre, teljesen meg vagyok elégedve a jelenlegivel. Ettől függetlenül természetesen a kíváncsiság dolgozik, ha tehetem összevetem őket. (Hátha egyszer majd... Ördög)

Kipróbálom az egyszemes összehasonlítást, bár sok jelentősége nincs. A tény tény marad, hogy amíg a 60 ezres keresővel kiválóan látom a disznót, a félmilliós céltávcsővel már csak foltot is halványan.

 Emelem.
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #6521 Dátum: 2013. Október 15. - 13:48:08 »


Kipróbálom az egyszemes összehasonlítást, bár sok jelentősége nincs. A tény tény marad, hogy amíg a 60 ezres keresővel kiválóan látom a disznót, a félmilliós céltávcsővel már csak foltot is halványan.

 Emelem.

Vettél volna Deltát!   Nyihi
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #6522 Dátum: 2013. Október 15. - 14:10:09 »

Vettél volna Deltát!   Nyihi

Ezt nem egészen értem. A keresőm az Delta, le is írtam. A drága céltávcsövek esetében pedig nem a sajátomról beszéltem.

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Weibl Zoltán
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #6523 Dátum: 2013. Október 15. - 18:02:49 »


Bár hatalmas tapasztalatom nincs, de volt alkalmam összehasonlítani korrekt körülmények között, néhány közel milliós értékű céltávcső szürkületi, esti teljesítményét az én céltávcsövemhez, illetve kereső távcsövemhez, ami egy teljesen közönséges, hatvanpárezer forintos Delta Titánium 8x56-os.
A céltávcsövemnél jobbak voltak, /de nem 4-5-ször, mint az áruk/ viszont a kereső teljesítményétől nagyon elmaradtak.
Én sem cserélnék a helyedben, inkább a másik, általad vázolt, utat választanám.

Kösz a véleményeket.
Asszem ez a "vezérhangya" most le lesz állítva! Kacsint Maradok a KAPS-nál.   
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #6524 Dátum: 2013. Október 15. - 18:48:15 »

Kipróbálom az egyszemes összehasonlítást, bár sok jelentősége nincs. A tény tény marad, hogy amíg a 60 ezres keresővel kiválóan látom a disznót, a félmilliós céltávcsővel már csak foltot is halványan.

Sok jelentősége van, "félmillás" keresővel hasonlítsd össze, nagyon nem mindegy, hogy egy vagy két szemmel nézel (tudod, alma és körte esete).  Kacsint
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 ... 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 [435] 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: