Oldalak: 1 ... 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 [428] 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471736 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #6405 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 13:55:26 »

Tisztelt Pati !

Nekem volt szerencsém több alkalommal különböző fényviszonyok között összehasonlitani a barátom Leica 8x 56os távmérős keresőjét az én Fujinon 10x60-as keresőtávcsövemmel,mely a német DD optics HD 10x60-as keresőjének a japán testvére. Az eredmény lesújtó volt. A Leica szempontjából, márpedig azért, mert az nem tudott semmivel sem többet mutatni sem szürkületkor, sem éjjel,sem holdfénynél sem nappal, ezt meglepődve erősitette meg a Leica tulajdonosa és a velünk több alkalommal  vadászó másik barátunk is. Az igaz,hogy ennek a távcsőnek a listaára mármint  a Fujinoné 800 euró, de még igy is fele annyiba sem kerül, mint a Leica. Az is igaz, hogy ezeknek  /DD optics Fujinon 10x60/ előzőleg a német fórumokon utánanéztem, de nem gondoltam,hogy ennyire jól fog működni, azt hittem,hogy csak legendáznak a németek. Az is igaz, hogy ez a távcső 10x60-as a 8x56-ossal szemben, de a végső tanulság az ,hogy a 2012-es Fehován 420 eurónak megfelelő forintért jutottam hozzá egy kiállitási darabhoz, melyet azóta is nagy megelégedéssel használok. Mint mindenben, ebben is lehet kételkedni, de aki nem hiszi járjon utána.
Nagy Tisztelet : Ordasfarkas

Szerbusz!

Ezért írtam, ez az én szemem, én így látok vele, más a "sajátjával" máshogy lát. Mindenki dicséri a Meopta távcsövet, nekem is van egy 7X50-es, viszont szürkületben nyílt irányzékkal tovább tudok célzott lövést leadni, mint eme céltávcsővel.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #6406 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 14:15:31 »

Kérnék egy kis tanácsot, van nekem egy 6x42 MOM céltávcsövem a Fég gv golyósomon.
És be kell látnom, hogy este ezzel nem lehet látni semmit. :Mosolyog
150-200ezer forint magasságában milyen céltávcsövet tudok venni aminek normális szürkületi értéke van?
Köszönöm!
 Emelem

Felkészülhetsz egy szerelékcserére is, hacsak nem komlói egylábas a szereléked, amin elég csak gyűrűt cserélni.  Ördög
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #6407 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 14:25:06 »

A távmérős Leica az a felesleges pénzkidobás netovábbja! Komolyan mondom ha 20x ennyit keresnk se venném meg. Kb. a harmadát éri az árának.

Ne csak arra gondolj, hogy a távolságmérő arra való, hogy lövés előtt megmérd, lőtávon belül van-e a vad. Gondolhatsz arra is, hogy egy búzatáblában vagy olyan helyen, ahol nem sok viszonyítási pont van, megméred a távolságot, s lövés után sokkal egyszerűbben meg tudod keresni a rálövés helyét (visszamérsz). Nagyon sok vad megtalálásában segített íly módon is.

Én egy kicsit más szemszögből nézem ezeket a "dolgokat", mert szinte "napi" használati cikkek, s ezzekkel "keresem a kenyerem". Hogy értsed mire is gondolok: egyik ismerősömmel együtt vettünk keresőtávcsövet, Ő Nikont én a Leicát, már a harmadik megvételén gondolkozik, mert lassan "lekapcsolták bennük a villanyt", meg esnek szét, míg az enyém még "újszerű", pedig sokkal többet van "bevetésen". Akkor most rosszabúl jártam vagy nem? Megérte a kb. háromszoros árat vagy nem (amikor vettük, kb. ez volt az arány)?

Tudom, mindenki a "saját lovát dícséri", de a 80-as évek elejétől fogva eléggé sok távcsővel találkoztam (próbáltam meg, "tulajdonoltam"), s jelenleg, amire én használom, ez felel meg a legjobban, mégha "drága" is. Bár akkor igazán drága egy távcső nekem, amikor a hibájából adódóan nem tudok megfelelő módon elbírálni mondjuk egy 10 kg feletti bikát (hogy kapcsolódjak szeptemberhez).
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #6408 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 14:38:09 »

Szia Pati!

A búzában történő mérésben teljesen igazad van. Magamból indultam ki, nagyon ritkán járok vadkárra, egy ilyen lehetőségre nem goddoltam. A tartóssággal viszont szerencséd van! Itt a fórumon is be lett linkelve azt hiszem, tartóssági teszt volt sok távcsövön, a Leica nem szerepelt valami jól.

 Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #6409 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 14:43:20 »

Szerbusz!

Ezért írtam, ez az én szemem, én így látok vele, más a "sajátjával" máshogy lát. Mindenki dicséri a Meopta távcsövet, nekem is van egy 7X50-es, viszont szürkületben nyílt irányzékkal tovább tudok célzott lövést leadni, mint eme céltávcsővel.  Vállat von

Az nem semmi!  Vállat von
Nekem 6x42 és 7x50-es Meoptám volt (máig sajnálom mindkettőt, hogy eladtam). De nálam is előjött a hülyeség: prémium kell meg varia OOO
Ha volt egy kis hold gond nélkül lehetett mindkettővel pontos lövést tenni - egész éjszaka - nem csak bele a nagy feketébe.
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #6410 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 15:06:32 »

Hogy értsed mire is gondolok: egyik ismerősömmel együtt vettünk keresőtávcsövet, Ő Nikont én a Leicát, már a harmadik megvételén gondolkozik, mert lassan "lekapcsolták bennük a villanyt", meg esnek szét, míg az enyém még "újszerű", pedig sokkal többet van "bevetésen". Akkor most rosszabúl jártam vagy nem? Megérte a kb. háromszoros árat vagy nem (amikor vettük, kb. ez volt az arány)?

Ez egy fontos momentum. Távcsövet normális ember nem egy évre vesz. Talán korrektebb az összehasonlítás mondjuk ötéves, ténylegesen használt távcsöveknél. Elég ha belegondolunk, hogy a keletnémet zeiss keresők mit tudnak még ma is, hol van hozzájuk képest egy öt-hat évesen kukára érett "divattávcső".
Aztán van aki bevallja, van aki nem... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #6411 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 15:28:28 »

Aztán van aki bevallja, van aki nem... Vigyorog

 Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #6412 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 15:36:59 »

Szia Pati!

A búzában történő mérésben teljesen igazad van. Magamból indultam ki, nagyon ritkán járok vadkárra, egy ilyen lehetőségre nem goddoltam. A tartóssággal viszont szerencséd van! Itt a fórumon is be lett linkelve azt hiszem, tartóssági teszt volt sok távcsövön, a Leica nem szerepelt valami jól.

 Emelem

Szerbusz!

Látod, ezért is jó ez a fórum, mindig lehet valami újat tanulni.  Ördög

Több olyan távcső is "dolgozik" az ismerettségi körömben, amelyeken ez a felirat szerepel, ráadásul akadnak köztük olyanok is, amelyek idősebbek nálam, mégis teszik a "dolgukat", biztos csak szerencsénk van.  Vállat von
Amúgy meg az a talán Churchill (az sem biztos, hogy így kell írni) mondás jutott az eszembe: Csak annak a statisztikának hiszek, amit magam hamisítottam.  Nyihi
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6413 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 22:06:15 »

Kérnék egy kis tanácsot, van nekem egy 6x42 MOM céltávcsövem a Fég gv golyósomon.
És be kell látnom, hogy este ezzel nem lehet látni semmit. :Mosolyog
150-200ezer forint magasságában milyen céltávcsövet tudok venni aminek normális szürkületi értéke van?
Köszönöm!
 Emelem
SB 8x56,Leupold VX-R 3
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #6414 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 22:17:47 »

Ne csak arra gondolj, hogy a távolságmérő arra való, hogy lövés előtt megmérd, lőtávon belül van-e a vad. Gondolhatsz arra is, hogy egy búzatáblában vagy olyan helyen, ahol nem sok viszonyítási pont van, megméred a távolságot, s lövés után sokkal egyszerűbben meg tudod keresni a rálövés helyét (visszamérsz). Nagyon sok vad megtalálásában segített íly módon is.

Én egy kicsit más szemszögből nézem ezeket a "dolgokat", mert szinte "napi" használati cikkek, s ezzekkel "keresem a kenyerem". Hogy értsed mire is gondolok: egyik ismerősömmel együtt vettünk keresőtávcsövet, Ő Nikont én a Leicát, már a harmadik megvételén gondolkozik, mert lassan "lekapcsolták bennük a villanyt", meg esnek szét, míg az enyém még "újszerű", pedig sokkal többet van "bevetésen". Akkor most rosszabúl jártam vagy nem? Megérte a kb. háromszoros árat vagy nem (amikor vettük, kb. ez volt az arány)?

Tudom, mindenki a "saját lovát dícséri", de a 80-as évek elejétől fogva eléggé sok távcsővel találkoztam (próbáltam meg, "tulajdonoltam"), s jelenleg, amire én használom, ez felel meg a legjobban, mégha "drága" is. Bár akkor igazán drága egy távcső nekem, amikor a hibájából adódóan nem tudok megfelelő módon elbírálni mondjuk egy 10 kg feletti bikát (hogy kapcsolódjak szeptemberhez).

Egyik ismerosom szerint a tavmeros Leicak szurkuleti teljesitmenye rem gyenge. Eddig is szkeptikusan fogadtam ezt az allitasat, de akkor ezek szerint baromsag?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #6415 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 07:17:01 »

Régóta használok Geovidot.
A 8x56 szerintem nagyon jó, nem mondhatnám, hogy rém gyenge... Röhög
Most csak egy 7x42-est nyúzok, ez valóban gyengébb este.
Bakra viszont 10x42-est viszek, az is qrva jó.
Egyszerű a képlet, bele kell nézni... Ördög
Az viszont tapasztalat, hogy az első széria 8x56 gumiborításának tartóssága hagy némi kívánnivalót maga után...cirka 6 év napi!!! használat után...



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #6416 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 07:57:03 »

Egyik ismerosom szerint a tavmeros Leicak szurkuleti teljesitmenye rem gyenge. Eddig is szkeptikusan fogadtam ezt az allitasat, de akkor ezek szerint baromsag?

Amibe belenéztem, az mind jó volt, de ettől még lehet olyan is, amelyik "gyenge" (gyártáshiba). Van egy olyan "mendemonda", hogy a távmérő kijelzőjének "fóliája" "butítja" a távcsövet, az összehasonlítást bonyolítja, hogy nem távmérősben még csak 8X50-essel találkoztam.  Vállat von

Hallotam olyant is, hogy ezen cég távcsöveinek lencséi nem fixen vannak rögzitve, ezért ha valami oknál fogva elmozdul (mondjuk leejted), nem kell szervízbe vinni, hanem letéve "magától visszaáll", ezt még nem próbáltam (nem is célom  Ördög), nem tudom mennyi a valóságtartama (valami távcsőguru csak tudja).  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #6417 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 15:00:21 »

Szerbusz!

Ezért írtam, ez az én szemem, én így látok vele, más a "sajátjával" máshogy lát. Mindenki dicséri a Meopta távcsövet, nekem is van egy 7X50-es, viszont szürkületben nyílt irányzékkal tovább tudok célzott lövést leadni, mint eme céltávcsővel.  Vállat von
           Nekem van egy 6x42-es Swarowski, azon ha hátul nincs rajt az árnyékoló gumi nem látok vele semmit szürkületbe, ha visszateszem akkor tökéletes!     (a havernak jó anélkül is)               
Naplózva
belaking
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #6418 Dátum: 2013. Szeptember 10. - 06:15:52 »

Szervusztok!
 Tudna nekem valaki véleményt mondani Meopta meostar R1 7x56 RD optikáról? Vásárlás előtt állok, még nem volt a kezemben . Érdekelnek a jó és rossz tapasztalatok is.
 Köszönettel: Bélaking
 Emelem
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #6419 Dátum: 2013. Szeptember 10. - 07:55:08 »

Szervusz Balkóbátya!
Mindenképpen a Schmidt &Bender 8x56-ost ajánlom. Messze jobb, mint a Leupold! Egy percet sem gondolkozz, legalábbis ebben az árfekvésben nem érdemes. Nem találsz jobbat. (Magasabb árkategóriában persze igen.)  Legalább 7-8 ismerősöm erre cserélt már az ezredforduló táján...és mindegyik nagyon dicséri...
Vadászüdvözlettel: Regius.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 [428] 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: