Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471942 alkalommal)
K_Matyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



« Új üzenet #1080 Dátum: 2008. Október 02. - 12:07:59 »

Köszönöm a válaszokat! Lajos: Nem tűnt cinikusnak,olvasom már ezt és a régebbi fórumot egy ideje, értem a viccet, amúgy meg valószínű meg is fogadom! Wave  Hát igen, amúgy a Zenithet és a Klassik 8x56-ost hasonlítgattunk össze Bandi barátommal a Fehér úton, de tényleg nem sok különbséget találtunk nappali fényben. Nekem inkább a Zenithnek a  szálkeresztje tetszett jobban valamivel. Itt már csak az a kérdés, hogy annyival jobban ki lehet-e használni a variabelt, mint amennyivel többe kerül. A variabelt leginkább a hajtásban tudom kihasználni vagy cserkelésben vagy esetleg másban is előnyös lehet?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1081 Dátum: 2008. Október 02. - 12:14:49 »

de tényleg nem sok különbséget találtunk nappali fényben.

Nekem inkább a Zenithnek a  szálkeresztje tetszett jobban valamivel.

S.Petit és engem kivéve ezzel itt mindenki így van. Ördög

Itt már csak az a kérdés, hogy annyival jobban ki lehet-e használni a variabelt, mint amennyivel többe kerül. A variabelt leginkább a hajtásban tudom kihasználni vagy cserkelésben vagy esetleg másban is előnyös lehet?

Ez egy örök kérdés marad amíg távcső és ember van a földön. Én nem járok hajtásba, ezért ésszerű kompromisszum volt a 7x50-es fix nagyítású távcső, ez jó cserkelni és lesre is. A variabelt maximum közelre igényelném, de ott sem létkérdés. Szerintem.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #1082 Dátum: 2008. Október 02. - 13:56:31 »

A variabelt leginkább a hajtásban tudom kihasználni vagy cserkelésben vagy esetleg másban is előnyös lehet?

Hát igen, a variábel kérdés már megint.
Nehéz ezt forintban kifejezni, hogy mennyivel előnyösebb a variábel. Talán nincs is összhangban az értékkülönbség az előnyével sőt, biztos, hogy nincs arányban. Pénzben kifejezve nagyon nagy a különbség a fix és a variábel között.
Az előnyét nagyban befolyásolja, hogy hol, milyen körülmények között vadászol. Én nagyon sokszor használom 3-4 szeres nagyításon is a csövet, mert sokszor cserkelek, leskelődök sűrübb erdőkben, bokrosok szélén. Itt még ez a nagyítás is sokszor zavaró, legjobb lenne levenni a csövet, viszont a sötétség sokszor nem engedi, hogy levegyem, mert a nyílt irányzékot nem látnám. Viszont leseken, mert általában az esetek 99%-ban nem szóróra ülők, mert nem nagyon szeretem, a 8x-os nagyítást használom, de volt hogy 10x-re tekertem, ha esetleg bírálni kellett bakot vagy róka lopakodott messzebb.
Úgy voltam a vásárláskor vele, hogy egyet, de azt jót és örökre, ha csak valami baja nem történik esetleg. Viszont ha már megtaláltam magamnak a végleges csövet, akkor az tudjon alkalmazkodni a vadászati szokásaimhoz, tehát ha kell, akkor kis nagyítással is tudjak bújkálni a susnyásban, de nagyobb nagyítással is kitudjak ülni a tarlók szélére.
Szóval mérlegelni kell a lehetőségeidet és ha Te is hasonlóan vadászol és a guba is megvan hozzá és a cső is tetszik, akkor szerintem érdemes egy variábelbe beruházni.
Viszont ha mérlegelni akarod a pénzbeli különbséget a fix és a variábel között és az érték különbség ellenértékét keresed és szeretnéd megkapni, akkor felejtsd el a variábelt, mert csak annyival tud többet a fixnél, hogy tudod a nagyítást változtatni.
Ez az én véleményem. Wave
Naplózva
K_Matyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



« Új üzenet #1083 Dátum: 2008. Október 02. - 16:04:17 »

Köszi szépen a tippeket! Ezen van még mit vacillálni és próbálgatni! Majd jelentem, hogy mi sikerült.. Üdv Matyi
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1084 Dátum: 2008. Október 02. - 16:11:57 »

Majd jelentem, hogy mi sikerült..

 Igen Wave
Naplózva
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #1085 Dátum: 2008. Október 04. - 14:04:58 »

Hirdetés:
"Eladó egy egyenes húzású Steyr M 95-ös vadászfegyver német, Krupp acél csővel és Zeiss Jena céltávcsővel! A fegyver kivehető táras ( 4 ) és pisztolyfogásos. A céltávcsőhöz profin hozzá van esztergálva egy félbevágott keresőtávcső! Így a nagyítása 10X70-es! A távcső tökéletesen tiszta képet ad, még gyenge holfénynél is jól használható! "
Ha lenne eszem, megállna...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1086 Dátum: 2008. Október 04. - 17:24:56 »

Hirdetés:
"Eladó egy egyenes húzású Steyr M 95-ös vadászfegyver német, Krupp acél csővel és Zeiss Jena céltávcsővel! A fegyver kivehető táras ( 4 ) és pisztolyfogásos. A céltávcsőhöz profin hozzá van esztergálva egy félbevágott keresőtávcső! Így a nagyítása 10X70-es! A távcső tökéletesen tiszta képet ad, még gyenge holfénynél is jól használható! "
Ha lenne eszem, megállna...

 Vigyorog
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1087 Dátum: 2008. Október 04. - 19:18:08 »

Köszi szépen a tippeket! Ezen van még mit vacillálni és próbálgatni! Majd jelentem, hogy mi sikerült.. Üdv Matyi
Szia Matyi !
A variábel csőnek meg van az a hátránya,hogy lövés helyett nekiáll az ember "gépészkedni "állítgatni a nagyítást
ahelyett , hogy lőne vagy sem . 10 x-es nagyítás fölött már állítani kell a paralaxist is és ilyenkor jönnek már a gondok.
Naplózva
Tiboar
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



« Új üzenet #1088 Dátum: 2008. Október 04. - 19:33:25 »

Sziasztok.Mi a szerepe a fegyverlampara szerelheto szinszuronek???? Koszonom. ???
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1089 Dátum: 2008. Október 04. - 19:41:43 »

Sziasztok.Mi a szerepe a fegyverlampara szerelheto szinszuronek???? Koszonom. ???
Szia Tiboar !
A szinszűrő használatakor nem hirtelen felvillanó fehér fényt lát a vad hanem a felhelyezett szűrő által kibocsátott színt.
Általában piros de van zöld ill. sárga színben is . Kevésbé ugrik el tőle.
Sajnos csodák nincsenek sok időt evvel sem lehet nyerni.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1090 Dátum: 2008. Október 04. - 23:01:24 »

Hirdetés:
"Eladó egy egyenes húzású Steyr M 95-ös vadászfegyver német, Krupp acél csővel és Zeiss Jena céltávcsővel! A fegyver kivehető táras ( 4 ) és pisztolyfogásos. A céltávcsőhöz profin hozzá van esztergálva egy félbevágott keresőtávcső! Így a nagyítása 10X70-es! A távcső tökéletesen tiszta képet ad, még gyenge holfénynél is jól használható! "
Ha lenne eszem, megállna...

 Vigyorog
Hű micsoda gyöngyszem erre asszem lecsapok! Taps
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1091 Dátum: 2008. Október 05. - 23:12:52 »

Szasztok!
Ma este kipróbáltam négy céltávcsövet 20 30-kor:
Zeiss Diatal 6x42-es 1977-es gyártás, karcmentes lencsebevonatokkal, 4-es szálkereszt.
Hensoldt( a Zeiss hadigyára, Sauer SSG 3000-est szerelik vele) 1,5-6x42-es 2004-es, mesterlövész szálkereszt (4es fejre állítva), vonalakból felépítve.
Kahles 8x56-os kb10 éves, 1-es szálkereszt
Pilade 8x56L, 2005-ös, Dragunov szálkereszt, vonalakból felépítve, két fokozatú megvilágítással, szürkületre és teljes sötétségre. A távcsövet állítólag a II. VH-ban leszerelt és elszállított Zeiss technikával gyártják.

A lakhelyemen a szélső utca végén, közvilágítástól mentes területen kb 70-80 méterre lévő erdősávban lévő négyes facsoport törzseit vizsgáltam:
Zeiss Diatal 6x42-es:
A törzsek elmosódva láthatók, a lombkorona kivehető, a szálkereszt éppen látható.
Hensoldt 1,5-6x42-es:
A törzsek majdnem élesen láthatók, a vonalakból felépített mesterlövész szálkereszt nem látható.
Kahles 8x56-os kb10 éves:
A fatörzsek láthatók, a szálkereszt látható.
Pilade 8x56L:
A fatörzsek élesen láthatók, kikapcsolt világításnál a szálkereszt nem látható, ha a szálkereszt világítást a gyengébb fokozatra állítom, akkor a fényerő a látást nem zavarja.
Még annyit: a szemem 50-éves, olvasáshoz 0,5-ös szemüveg kell, távolra élesen látok.

 A Zeissek kíváló nappali távcsövek mindegyik szálkereszttel, bár a vonalast meg kell szokni, a mostani Zeiss (Hensoldt) este többet tud az apjánál, nem hiába a mondás: "Légy különb ember apádnál ! Geisz József"
Kahles: Nagyon kicsi a látószöge, és nem egészen tiszta a képe, többet vártam ettől a márkától, ami érdekes és negatív: a Hensoldt képe nappal gyönyörű kristálytiszta, a Kahlesnek sárgás a képe és miért ilyen kicsi a látószöge???
Pilade: A legjobb képet adta, élesek a fatörzsek, a Kahleshez képest kb 1/3-1/4-el nagyobb a látószöge, ami érdekes a Zeissekkel egyszínű a lencsebevonata.
A Pilade-val két évig vadásztam éjjel-nappal, jó tapasztalataim voltak vele, a Zess 6x42-essel 10 hónapja vadászok, nappal kíváló, sötétedéskor hamar használhatatlan lesz, puskalámpával jól használható.
Én ennyit tapasztaltam ezekkel a távcsövekkel, vegyétek figyelembe, hogy minden ember és korosztály szeme máshogy dolgozik.
Vadász és Baráti üdvözlettel: Szilva Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1092 Dátum: 2008. Október 05. - 23:24:03 »

 Igen
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1093 Dátum: 2008. Október 05. - 23:42:38 »

Még kiegészítésképpen annyit, hogy akkor lett volna teljes a teszt ha mindegyikből azonos nagyításút lehetett volna tesztelni. A Pilade azért teljesített jobban mert éjszakai távcső!!!! Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1094 Dátum: 2008. Október 06. - 12:10:30 »

Nem lenne rossz ez a pilade, de hagyományos szk-tel használhatatlan, azzal a nagy gutymóval amit az oroszok mint világító egységet rászereltek meg szinte szerelhetetlen.
Pontosabban egy egyszerű szerelék nem jó, nem lehet kényelmesen feltenni a puskára.

Anno volt egy 6x42-es orosz céltávcsövem 1-es szk-tel, , még a 7x64-esemen.
Miskolcon vettem a piacon...de az biza még eredeti műszer volt, legalább olyan jó volt mint a vadőr 6x42-es Zeiss Jena-ja.
Azóta sem láttam ilyet.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: