Oldalak: 1 ... 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 [411] 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471698 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #6150 Dátum: 2013. Május 01. - 16:35:48 »

Minek ilyen messzire lövöldözni??? Ha ötvenen van az őz 22 méterrel átüti...Ilyen egyszerű!!! Ördög Ördög Ördög Stoel

 Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
sab
Vendég
« Új üzenet #6151 Dátum: 2013. Május 01. - 18:43:04 »

Üdv. 357
100 méterre lőttem. Remélem ennyire nem lövök rosszul. Kispuskával jól ment(tudom, az kicsit más). A lőszer partizan 11,7g Sp.
Az, hogy TAL Mester tisztította, szabályozta, szerintem nem biztosíték arra, hogy a távcső nem lehet rossz. Itt nem a hozzáértését vonom kétségbe, még véletlenül sem, csak gondolom a tisztítás, beszabályozás, tömítés munkafolyamat során nem feltétlenül derül ki a lövésállósági probléma( nem értek hozzá). Arra gondoltam, hogy megpróbálok kölcsönkérni egy mom-ot, és azzal kipróbálni. Ha azzal jó, akkor távcsőhiba, ha azzal sem, akkor jöhet a többi hibalehetőség vizsgálata.
Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget.

Azt azért nem árt megjegyezni, hogy én nem lövésállósági hibajelenséggel kaptam meg, ha nem azért, mert hót mocskos volt, tömítetlen.

Szálkereszt meg valaki által pillanatragasztóval jól begyógyítva. ( ennek a szálkereszt tisztításnak semmi köze a lövésállósághoz).
Annak sincs köze a lövésállósághoz, hogy a komplett objektív és szemlencserendszer tisztítva lett.

Aminek köze van a lövésállósághoz az a belső tubusszerkezet, de az nem lett bántva, ellenben a két toronyszerkezet ellenőrizve lett, hogy mind két irányba és megfelelő tartományban állít-e, és ezzel gond nem volt.

De, megismétlem, az, hogy egy céltávcső nem lövésálló, azt a fegyveren lehet elsősorban kideríteni.

Miként ?

Elsőként is a csövet le kell kaliberezni, mert ha az már mutat valamit, akkor annak a későbbiekben jelentősége lesz.

Majd a szerelék talpazatának rögzítését ellenőrizni kell, hogy az csak csavarozva lett-e vagy ami szükséges, ragasztva is.

Majd a szerelék bilincsrögzítő csavarokat is ellenőrizni és rögzíteni is kell.

Ha túl vagyunk ezeken a pontokon, akkor száraz ( száraz!!!), csővel lőni kell szórásképet, de nem 100m-re ha nem elegendő 50m-is, támasztékból, és ha 3 cm-es a szóráskép max., akkor sem a csővel, sem a szerelékkel, sem a céltávcsővel, sem a lőszerrel nincs gond.

Ha ez a szóráskép nem érhető el, akkor még mindig marad a cső, marad a céltávcső , marad a lőszer ( cső-lőszer szeret-nem szeret effektus), és marad a lövő személye. ( .22LR kispuska, nem azonos más, nagyobb kaliberrel )

Céltávcsőre visszatérve, hogy annak lövésállósága megszűnt-e, csak akkor deríthető ki és fel, ha egy (MEGFELELŐ kaliber tüskével rendelkező hidegbelővő kollimátor minden lövés közben beteszünk a csőbe, és láthatóvá válik, hogy a céltávcső szálkereszt optikai képe vándorol-e vagy sem.

Ha vándorol, akkor az a szórásképen is mutatkozik logikusan.

Lőszerre visszatérve, ha a lőszer-cső szeret - nem szeret effektus létezik, akkor u.o. szórásképet fogunk kapni, mint egy kilőtt cső esetén, vagy egy céltávcső lövésállósági hibája esetén, vagy egy nem megfelelően felrakott és beszabályzott szerelék esetén, vagy egy nem megfelelő lőkészséggel rendelkező személy esetén.

Lényeg, hogy a gond, probléma kiderítése megoldható, de a felsorolt tényezőket erőteljesen át kell venni, sorrendben, nyugodtan, megfelelő szerszámzatottság és szakértelem, valamint lőkészség birtokában. Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #6152 Dátum: 2013. Május 01. - 18:49:18 »

"...kaliber tüskével rendelkező hidegbelővő kollimátor minden lövés közben beteszünk a csőbe,... "

Szerintem ez baromi veszélyes! Nem lehetne ezt a két lövés között ellenőrizni? Röhög Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
sab
Vendég
« Új üzenet #6153 Dátum: 2013. Május 01. - 20:21:12 »

"...kaliber tüskével rendelkező hidegbelővő kollimátor minden lövés közben beteszünk a csőbe,... "

Szerintem ez baromi veszélyes! Nem lehetne ezt a két lövés között ellenőrizni? Röhög Stoel

Elnézést, elírtam.

Erről jut eszembe az a történet, mikor a BMP-1-es esetében a löveget párhuzamosítottuk a kollégámmal a lőtéren és véletlen a hidegbelövőt bent felejtettük a géppuska csövében.

Szépen bezárkóztunk a torony alá, majd tűz.

Olyan furcsa volt a hang még bent is, és kérdem tőle, hogy hol az a hidegbelövő ?

Visszakérdezett, hogy nincs nálam ?

Mondom, én kint sem voltam, itt tekergettem a párhuzamosítást.

Lényeg, hogy akkoriban egy konyakban mérték azt, hogy legyen új cső. Kacsint Mosolyog

Annak a hadi hideg belövőnek még piros zászlója is volt, hogy a balfékek is lássák, hogy a csőben van valami. Mosolyog
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #6154 Dátum: 2013. Május 02. - 17:45:27 »

Sab, írtam privátot! Mail
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6155 Dátum: 2013. Május 03. - 09:32:52 »

Üdv mindenkinek
S.O.S segítségre lenne szükségem. Allaga Antal telefonszámát meg tudná adni valaki? A neten 3 számot is találtam, de egyik sem él.
Köszönöm  Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #6156 Dátum: 2013. Május 03. - 11:16:12 »

Üdv mindenkinek
S.O.S segítségre lenne szükségem. Allaga Antal telefonszámát meg tudná adni valaki? A neten 3 számot is találtam, de egyik sem él.
Köszönöm  Emelem
Meglepődött
Remélem nem fegyvert akarsz vele javíttatni vagy lőszert töltetni...  Röhög  Nem szól szám
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #6157 Dátum: 2013. Május 03. - 12:53:29 »

Meglepődött
Remélem nem fegyvert akarsz vele javíttatni vagy lőszert töltetni...  Röhög  Nem szól szám
 Wave

Na, de Anti... Nyihi
Naplózva

Üdv:Kapszli
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #6158 Dátum: 2013. Május 03. - 13:19:28 »

Üdv mindenkinek
S.O.S segítségre lenne szükségem. Allaga Antal telefonszámát meg tudná adni valaki? A neten 3 számot is találtam, de egyik sem él.
Köszönöm  Emelem

Vajon miért nem élnek azok a számok  :Mosolyog
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6159 Dátum: 2013. Május 03. - 22:01:15 »

Puska belőve:-). 100 m-en 4 cm szórás. Ezt a 4 cm-t a fejem távcsőhöz viszonyított mozgatásával le tudom fedni(parallaxis hiba:-(.  Köszönöm a segítséget mindenkinek. Üdv, Richard
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
sab
Vendég
« Új üzenet #6160 Dátum: 2013. Május 04. - 08:08:19 »

Puska belőve:-). 100 m-en 4 cm szórás. Ezt a 4 cm-t a fejem távcsőhöz viszonyított mozgatásával le tudom fedni(parallaxis hiba:-(.  Köszönöm a segítséget mindenkinek. Üdv, Richard

Mi bolt a gond ? :Mosolyog

Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6161 Dátum: 2013. Május 04. - 10:30:56 »

Üdv sab
Felső torony végállás közelben volt. A pécsi, ,mester" innentől bukta a szerelék felrakás árát.
Erdekes, hogy egy úgymond mezei mester egyből a hátsó gyűrű és a távcső közé rakott valamit, és oldalirányban is állított a szereléken. Pedig nem hiszem, hogy ennyire nem ért hozzá. Szerintem le....ja.
Köszönöm a segítséget mindenkinek.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
sab
Vendég
« Új üzenet #6162 Dátum: 2013. Május 04. - 12:10:38 »

Üdv sab
Felső torony végállás közelben volt. A pécsi, ,mester" innentől bukta a szerelék felrakás árát.
Erdekes, hogy egy úgymond mezei mester egyből a hátsó gyűrű és a távcső közé rakott valamit, és oldalirányban is állított a szereléken. Pedig nem hiszem, hogy ennyire nem ért hozzá. Szerintem le....ja.
Köszönöm a segítséget mindenkinek.

"Felső torony végállás közelben volt."

Én nem is tudom hányszor leírtam, hogy egy céltávcsövet sem állítunk végállásba vagy végállás közeli helyzetbe.

Mikor visszaküldtem, direkt leírtam, hogy középső állásba van szabályozva, a durva belövést kérem a szereléken elvégezni.

"Erdekes, hogy egy úgymond mezei mester egyből a hátsó gyűrű és a távcső közé rakott valamit,"

Nagyon remélem, hogy nem a céltávcső tubusa és a gyűrű közé, mert akkor az sem mester, ill. az is csak mezei ! Nem

Ennyi pancser nem lehet az országban, már elnézést.
( tisztelet a kivételeknek!) Emelem

itt. pld. jól látható, hogy mi is az a párhuzamosítás :



Ezen meg majd ha elkészül a teljes anyag, akkor látható lesz a felszerelés, belövés.

Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #6163 Dátum: 2013. Május 04. - 13:31:28 »

Már pedig oda rakta. Nem tudom mi volt az, a fényképező filmhez hasonlított, valami olajálló anyag. Méretre lett vágva, olyan szées, mint a gyűrű, a hossza pedig a tubus kerületének a fele. Így csinálta,én nem értek hozzá. Minden estre be van lőve, és nem kellett távcsövet vennem a műanyaglencsés :-) mom helyett. A parallaxis hiba az van, de sosem szeretnék távlövészkedni, csak vadászni. Úgyhogy az a 4 cm szerintem belefér.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
sab
Vendég
« Új üzenet #6164 Dátum: 2013. Május 04. - 14:08:04 »

Már pedig oda rakta. Nem tudom mi volt az, a fényképező filmhez hasonlított, valami olajálló anyag. Méretre lett vágva, olyan szées, mint a gyűrű, a hossza pedig a tubus kerületének a fele. Így csinálta,én nem értek hozzá. Minden estre be van lőve, és nem kellett távcsövet vennem a műanyaglencsés :-) mom helyett. A parallaxis hiba az van, de sosem szeretnék távlövészkedni, csak vadászni. Úgyhogy az a 4 cm szerintem belefér.

Nem akarom a kollégát megsérteni, de soha, ismétlem soha nem szabad a céltávcső tubusa és a szerelék közé dőlést, hézagolót rakni !!!

De meg is magyarázom, hogy miért nem és hova szabad.

Azért nem szabad, mert a szerelék gyűrűben ha nem párhuzamosan és nem minden ponton azonosan fekszik a céltávcső tubusa, akkor meg is roppanhat, el is törhet a céltávcső háza.

Ahova szabad tenni az a szerelék felső része és a gyűrű közti hely, ahol a csavar a két felületet egybe fogja.

Illetve, hogy ha precíz szeretne lenni az ember, akkor bizony le kell venni az anyagból, hogy a szerelék párhuzamos legyen a csővel, de úgy, hogy a toronyállító szerkezet (függőleges) középső állásban legyen.

 Emelem

u.i. találtál valakit, aki sajnos megint elkövetett egy alaphibát. Nem

Adott link-et ha megnézted, akkor láthatod, hogy a szerelék párhuzamosítása mennyire fontos dolog. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 [411] 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: