Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471759 alkalommal)
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #960 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 17:19:40 »

Szó nincs arról hogy bárkinek az igazát kétségbe vonnám!
Csak próbálom kitalálni hogy mi van a prémium, és a gagyi között.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 14. - 20:35:15 írta Viktor » Naplózva

hunter55
tuto1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #961 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 20:01:35 »

Nekem is TAL tette fel a Delta 2.5-10*56-ot a Steyr 30-06-ra. TAL mester belövése után 6 lövést adtam le 50 méterről. 1 lővésbe belenyúltam 4-5 cm le-jobbra, 1 lövést vállból 4 cm jobbra, 4 lövést pedig a céltábla közepébe úgy, hogy egy 10 Ft-ossal le lehet takarni.

Soha nem lőttem előtte még vadászpuskával.

Persze pár év vadászat után lehet véleményt mondani egy távcsőröl, de az első tapasztalatom a Deltával, hogy tökéletes.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #962 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 20:35:50 »

Nekem is TAL tette fel a Delta 2.5-10*56-ot a Steyr 30-06-ra. TAL mester belövése után 6 lövést adtam le 50 méterről. 1 lővésbe belenyúltam 4-5 cm le-jobbra, 1 lövést vállból 4 cm jobbra, 4 lövést pedig a céltábla közepébe úgy, hogy egy 10 Ft-ossal le lehet takarni.

Soha nem lőttem előtte még vadászpuskával.

Persze pár év vadászat után lehet véleményt mondani egy távcsőröl, de az első tapasztalatom a Deltával, hogy tökéletes.

Mert még nem próbáltál mást.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #963 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 21:01:56 »

Nekem is TAL tette fel a Delta 2.5-10*56-ot a Steyr 30-06-ra. TAL mester belövése után 6 lövést adtam le 50 méterről. 1 lővésbe belenyúltam 4-5 cm le-jobbra, 1 lövést vállból 4 cm jobbra, 4 lövést pedig a céltábla közepébe úgy, hogy egy 10 Ft-ossal le lehet takarni.

Soha nem lőttem előtte még vadászpuskával.

Persze pár év vadászat után lehet véleményt mondani egy távcsőröl, de az első tapasztalatom a Deltával, hogy tökéletes.

Mert még nem próbáltál mást.
Nem tudom próbáltad-e a Deltát,én is igaz hogy csak nappal,de tényleg jónak tűnt.Ki kéne próbálnom este is,de nincs senkinek a környezetemben.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #964 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 21:26:22 »

Nekem is TAL tette fel a Delta 2.5-10*56-ot a Steyr 30-06-ra. TAL mester belövése után 6 lövést adtam le 50 méterről. 1 lővésbe belenyúltam 4-5 cm le-jobbra, 1 lövést vállból 4 cm jobbra, 4 lövést pedig a céltábla közepébe úgy, hogy egy 10 Ft-ossal le lehet takarni.

Soha nem lőttem előtte még vadászpuskával.

Persze pár év vadászat után lehet véleményt mondani egy távcsőröl, de az első tapasztalatom a Deltával, hogy tökéletes.

Mert még nem próbáltál mást.
Nem tudom próbáltad-e a Deltát,én is igaz hogy csak nappal,de tényleg jónak tűnt.Ki kéne próbálnom este is,de nincs senkinek a környezetemben.

Próbáltam. Neked jobb van.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #965 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 22:02:06 »

Nekem is TAL tette fel a Delta 2.5-10*56-ot a Steyr 30-06-ra. TAL mester belövése után 6 lövést adtam le 50 méterről. 1 lővésbe belenyúltam 4-5 cm le-jobbra, 1 lövést vállból 4 cm jobbra, 4 lövést pedig a céltábla közepébe úgy, hogy egy 10 Ft-ossal le lehet takarni.

Soha nem lőttem előtte még vadászpuskával.

Persze pár év vadászat után lehet véleményt mondani egy távcsőröl, de az első tapasztalatom a Deltával, hogy tökéletes.


Jó lett, könnyű és sikeres volt a belővés, megtanúltál lőni a fegyverrel ?
Mi kell több !
Örülj neki, Neked legyen jó, ne másnak.
Ha mindig másokra hallgatnál, soha nem lenne semmid. ! Kacsint
Össze kell gyűjteni az infót több helyről, válogatni, igazi és azzal foglakozó szakembereket is meghallgatni, véleményt kérni és a szerint dönteni, fegyverről, céltávcsőről.
Én gratulálok hozzá, úgy komplett ahogy van.
Biztos vagyok benne, hogy sok és sikeres vadászati élményben lesz részed ! Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #966 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 22:39:36 »

Nem kívánom újrakezdeni ezt a vitát. Ha valakinek jó, akkor legyen jó... Mosolyog
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #967 Dátum: 2008. Szeptember 14. - 23:47:02 »

Jó  napot Uraim!

Régóta olvasom a fórumot de még nem írtam soha ide. Viszont az oly sokszor leírt dolgok most ismét előkerültek.
Abban a szerencsés-ha ez az- helyzetben vagyok, hogy a sokat emlegetett távcsöveket naponta használom így első kézből tapasztalok terepen. Az itt tapasztaltakat szeretném teljesen objektíven leírni. Státuszszimbólum és hierarchia nélkül de elsősorban a nekem nem annyira tetsző dolgokat írom le használat közben.
A távcsöveim mindegyik 4 vagy 4A tipusú szálkeresztel van szerelve:
Delta 2.5-10x56, S&B 8x56 Classic vil.p, Zeiss 2.5-10x56 Classic vil.p., mindegyiket újonnan vettem, ott voltam a belövésnél és nekem lettek felszerelve.

A Delta legnagyobb gyengéje a csőszerű látás aminek köszönhetően kicsinek tűnik a látómező ami egyébként nagyon rendben van. A Delta szürkületben minden ellenkező híreszteléssel szemben nagyon jó. Vetekszik a Schmidt & Bender-el max 5 perc van köztük!!! Komolyan.
Szürkületben a Zeiss a legjobb szerintem, de ha sötét van akkor sötét van és kész Neki is. Ezért és csak ezért nem éri meg a többletköltséget prémium ide vagy oda. Ha az optikai képet nézzük csak és semmi belénk táplált marketing hatást nem veszünk figyelembe, a három között nincs szerintem 20 % külömbség. Objektív módon nézve biztosan nem.

A Zeiss első képsíkban elhelyezett ezért növekvő pontja engem zavar nem is kicsit. A világító pont tekintetében magasan a Delta a legjobb. Nagyon tűpontszerű és nem takar ki egyáltalán. A S&B pontja nagy és ha 8-as fölé tekerem akkor belenézve a szálkereszt vonalait is megvilágítja.
Mivel mindegyik fiatal még így kopás nincs. Persze ez később változni fog.
Hirtelen ezek jutottak eszembe.
Ha kérdésetek van szívesen válaszolok rá

köszönöm

Mészáros Imre
 
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #968 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 07:30:05 »

Szia Imre, köszöntelek a fórumon!

Eddig ebben a témában ez az egyik legprecízebb és legigazabb hozzászólás, mert reális összevetésen alapul. Igen

Jómagam egyszer szaladtam össze Deltával nem bolti körülmények közt, nagyjából ugyanezt tapasztaltam azzal, hogy nekem a világítópont egy kissé túlságosan is fényes volt. Én igyekszem ezt a segédeszközt mindig a legalacsonyabb fokozaton üzemeltetni.

Az a bizonyos 5 perc... én úgy tapasztaltam, hogy az az öt perc néha nagyon jól jön, a lövések jó részében döntő jelentősége is lehet.

Az is nagyon igaz amit a teljes sötétségről írtál. Sokaknak az a fixa ideájuk, hogy egy távcső éjjellátó, de szerintem a vadásznak tudnia kell mi az az ún. "lővilág" (kevesen vannak tisztában azzal, hogy ez egyben törvényi előírás is), azaz mikor kell összecsomagolni, de legalábbis a puskát elrakni.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #969 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 09:20:53 »

Jó  napot Uraim!

 

Szia Imre!

Tapasztalataidhoz annyit fűznék, hogy nem vagyunk egyformák.
Én pont azért az általad 5 percnek mondott, de szerintem van az 15-20 perc is, különbség miatt vettem és ha sor kerül rá, vennék csak is prémium csövet.
Pont ez az idő az legtöbb esetben, amikor a vad mozdul és ilyenkor kell a prémium cső. Nappali viszonyok között persze elegendő a lövésálló, paralaxis nélküli cső is, de sajnos ilyen körülmények között ritkán találkozunk vaddal, legalább is a legtöbb területen nem.
Na, ezt a többletet kell megfizetni, ill. a tökéletes, megbízható, időtálló minőséget.
Még egy észrevétel.
2,5-10x56-os Zeiss-ről még nem hallottam, csak 2,5-10x50-esről vagy 3-12x56-osról.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #970 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 09:23:33 »

Üdv Labs Land!

Tudsz olyan vadászati körülményt mondani, ahol egyetlen egyszer is szükséged volt a vil. egység 2-3-asnál nagyobb értékre való feltekerésére?
Nemrégiben volt szerencsém nekem is belekukkolni egy 8x56-is Deltába...nem boltban!
Nem tudom te melyik Deltába néztél bele, de a kb. 30 éves 8x56-os Zeiss Jena jobb  volt nála...ennél a Zeiss Jenánál meg a 8x56-os Bender jobb, meg jobb volt nála a kb. 8-10 éves Swaro is.
5 perc? Mérted?
Mire elég az 5 perc, mire nem elég?
Ha valóban nagy tapasztalatokkal bírsz, akkor te is tudod, mennyire számít az ö perc.
No és mi van ha nem azon az 5 percen múlik?
...hanem pl, jó erős felhők húznak a holdra?...vagy nincs hold?
Esetleg esni is kezd?
Ilyenkor próbáltad már?
Nekem most egy 6x42-es Meoptával "kell" vadásznom, a másik puskám nincs itthon.
Ég és föld a két távcsövem közti különbség, pedig mindkettő 6x42-es.
Tegnap már bajban lettem volna ha a bika lőhető lett volna - szerencsére nem az volt - mert a 6x42-es Meopta erős szürkületben már nem az igazi.
A másik távcsövemmel biztonságosan mertem volna lőni...
...és ha bikáról - pláne ez elsőről - van szó, mennyit ér az az 5 perc?
...de ha nem bikáról, hanem akármilyen másik vadról van szó?

Nem szálok be a vitába, mert semmi értelme.
Annyi észrevételem lenne, hogy amikor anno TAL a Meoptákkal foglalkozott az volt a "majdnem prémium"...most a Delta van és az a majdnem prémium.
Holnap melyik lesz?
Mégegyszer mondom nem nyitok vitát és nem is fogok semmilyen provokatív kérdésre sem válaszolni.

Kedves Tuto!

Egy lőtéri tapasztalat után - ahol kiderült a cső lövésálló - nem szabad azt mondani, hogy tökéletes, mert bármíly hihetetlen amiről írtál azt egy - egyébként tényleg jó - Tasco Euro is tudja...szóval majd ha sok-sok év múlva - köztük sok-sok éjszakai vadászat után - is ez lesz a tapasztalatod, akkor rendben, mondhatod, hogy tökéletes. (neked)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #971 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 09:57:23 »


2,5-10x56-os Zeiss-ről még nem hallottam, csak 2,5-10x50-esről vagy 3-12x56-osról.


Igen, ezt én el is felejtettem.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #972 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 11:43:02 »

Uraim!
Véleményeket várok a következő csőről  :      Swarovski Habicht  Nova  1,5-6x42,  4-es szk. Reális vásárlási ár?
A Diatalom 6x42-es. Szeretném variára cserélni.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #973 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 12:20:39 »

Uraim!
Véleményeket várok a következő csőről  :      Swarovski Habicht  Nova  1,5-6x42,  4-es szk. Reális vásárlási ár?
A Diatalom 6x42-es. Szeretném variára cserélni.

Kiló körül.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #974 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 12:26:32 »

Uraim!
Véleményeket várok a következő csőről  :      Swarovski Habicht  Nova  1,5-6x42,  4-es szk. Reális vásárlási ár?
A Diatalom 6x42-es. Szeretném variára cserélni.

Kiló körül.

Jobb  Vigyorog  , rosszabb-e, mint a Zeiss...?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: