Oldalak: 1 ... 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 [291] 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471679 alkalommal)
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #4350 Dátum: 2011. December 29. - 21:22:43 »

Egy biztos, ennek a sorrend állításnak így semmi értelme.
Akinek van Swar-Zeiss, az nem tudja milyen a Meopta.
Akinek Hunter- Meopta-ra telik, az meg sosem fogja megtudni milyen a fent említett kat.

Az most ne legyen érv,hogy a barátom ismerősének van Swar-ja... Nyihi

Swaro, Zeiss és most már a Leica a csúcs, azt hiszem ebben megegyezhetünk  Kacsint
Naplózva

Dávid
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #4351 Dátum: 2011. December 29. - 23:21:43 »

Swaro, Zeiss és most már a Leica a csúcs, azt hiszem ebben megegyezhetünk  Kacsint
Ugyan már ! Nekem két Leupoldom van és nincs külömbség ! Röhög Röhög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #4352 Dátum: 2011. December 29. - 23:44:50 »

Talán! De a fény nem mindegy h 25.4mm jön át, vagy 30-on.
Majd Sab kijavít ha tévedek, de a fény az a frontlencsén "jön át", a 30-as tubusra inkább a variábel rendszer mechanikája miatt van szükség.
Szóval ami fény bejött a frontlencsén, az tovább is megy, akár colos, akár harmincas a tubus.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #4353 Dátum: 2011. December 30. - 08:01:00 »

Talán! De a fény nem mindegy h 25.4mm jön át, vagy 30-on.

A 30-ason árnyalatnyival több jön be,de ha az egy X távcső, a 25.4-es pedig egy y távcső,attól még az y jobb lehet,mert a tubusméret csak 1 a sok meghatározó tényező közül.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4354 Dátum: 2011. December 30. - 10:42:37 »

Egy biztos, ennek a sorrend állításnak így semmi értelme.
Akinek van Swar-Zeiss, az nem tudja milyen a Meopta.
Akinek Hunter- Meopta-ra telik, az meg sosem fogja megtudni milyen a fent említett kat.

Az most ne legyen érv,hogy a barátom ismerősének van Swar-ja... Nyihi

De bizony annak is lehet (lehetett ) Meoptája akinek Zeisse vagy Swar.ja volt . Mint például  Stefinek .  Wave   Én csak olyanokat tettem be a sorrendbe amivel volt tapasztalatom. ( Mondjuk egy fegyvermestertől meg igazán eltudom fogadni a sorrendet mert annak a kezében aztán sok minden megfordul - sőt olyan is van hogy bizonyos tipusokat fel se rak  Igen meg a javítást is Ő végezve van némi rálátása ) A lényeg én fegyvermesteri ajánlásra Meoptában húztam meg az alsó határt (akkor még arra is kölcsönkértem ) volt egy 7x50 es és egy 2-8x42 -es . Mindkettőt ajánlani tudom mindenkinek.  Így az 52. év  Nem szól szám felé haladva mondom hogy biza a kor előrehaladtával kell a jó minőségi kukker !  Vagy a jó lámpa  ! Tasli Izlés szerint !
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #4355 Dátum: 2011. December 30. - 14:28:07 »

A 30-ason árnyalatnyival több jön be,de ha az egy X távcső, a 25.4-es pedig egy y távcső,attól még az y jobb lehet,mert a tubusméret csak 1 a sok meghatározó tényező közül.
Persze, azonos márkájú, és méretűre értem. 
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #4356 Dátum: 2011. December 30. - 15:33:29 »


Na és ha van olyan vadászboltos ismerőse aki odaadja összehasonlításra a csöveket? Vagy ha sok barátja van, és együtt vadásznak, egy lesen ülnek(mert a vendéget nem szabad külön ültetni) össze hasonlítják őket???????????????????
[/quote)
Ha van olyan boltos barátod aki odaadja akkor szerencsés vagy. Wave
Én is sok távcsővel találkoztam már egy lesen ülve, de ritka az hogy azonos méretű de külömböző kategóriájú távcsövet tudsz összehasonlítani. Persze nem lehetetlen, meg, mondom én is midíg hasonlítgatok,de ezzel kevesen vagyunk így.
Amikor olyannal ültem akinek varia x56-os Swar-Zeiss volt a puskáján bele se nézett az én csövembe.
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #4357 Dátum: 2011. December 30. - 17:56:53 »

Talán! De a fény nem mindegy h 25.4mm jön át, vagy 30-on.

Hát igen, de a fény nem a tubusban megy, hanem a benne lévő lencséken keresztül nem? Azok meg szerintem a legtöbb esetben ugyanazok a collosban is meg a 30-asban is. Csak a tubus mérete más, a belseje sokszor szerintem ugyanaz. Ha csak mondjuk a S&B 8x56 -ot nézzük, ott is pl. a collos meg a 30-as belseje ugyanaz.
Naplózva

Dávid
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #4358 Dátum: 2011. December 30. - 18:23:52 »

Mégis drágább egy 30-as, nem? Vállat von
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #4359 Dátum: 2011. December 30. - 19:08:19 »

Mégis drágább egy 30-as, nem? Vállat von

Valószínűleg a kisebb darabszám miatt szerintem, illetve mert ez még egy plusz jó ok arra hogy többet lehessen kérni érte.

http://www.schmidtbender.hu/sb/gyik/63-3-a30mm
Naplózva

Dávid
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #4360 Dátum: 2011. December 30. - 19:14:44 »

Ejj, hát nem megmondtam már párszor a véleményem az ilyen csöves csövekről?  Nyihi
Ha vársz még úgy egy hónapot, inkább adok én egy normálisat, ha kell részletre, majd kifizeted, csak ne szenvedj már ezekkel a sz@rokkal.  Röhög Ördög
ŐŐŐŐ mintha valami rémlene... Ördög Stoel
Azt hiszem még részletben is, egy élet kevés lenne ahoz, h kifizessem a csöveket amik nálad "normálisnak" számítanak!  Ördög Stoel Röhög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #4361 Dátum: 2011. December 30. - 19:25:20 »

ŐŐŐŐ mintha valami rémlene... Ördög Stoel
Azt hiszem még részletben is, egy élet kevés lenne ahoz, h kifizessem a csöveket amik nálad "normálisnak" számítanak!  Ördög Stoel Röhög

Inkább egyszer végy jót, mint háromszor szart.
Ugyanannyi pénzbe kerül, de töredéke bosszúságba.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4362 Dátum: 2011. December 30. - 19:43:50 »

Inkább egyszer végy jót, mint háromszor szart.
Ugyanannyi pénzbe kerül, de töredéke bosszúságba.

A sz@r, silány távcső megbízhatatlansága miatt pocsékká sebzett vadról és annak oktalan szenvedéséről nem is szólva  Vállat von

Inkább vegyen valaki egy használt, jó állapotú de minőségi céltávcsövet, mint egy gagyi távolkeleti trágyakupacot, még ha az szépen csillog is!
Hirtelen egy mondás jut eszembe: Ha valakinek volt pénze majomra, legyen banánra is!
Vagyis ha sajnálja a pénzt (és itt nem vagyonokról beszélünk) egy elfogadható minőségű céltávcsőre, akkor vadásszon nyílt irányzékkal, vagy tegye le a fegyvert.
Az Izs-18-as puskámon a céltávcső kb. 4x annyit ér mint maga a fegyver, de ebből még nem volt problémám.
Amikor a cégnél viszont a szolgálati puskámra egy 4x32-es kínai Norconia távcsövet tetettek, azt egy hét után úgy vágtam le róla, mint a huzat. Inkább kifizettem saját zsebből egy 6x42-es Schmidt-Bendert, mint sem sebezzek, hibázzak, egy csomó pénzt költsek belövésre, plusz a bosszúság és a lelkiismeretfurdalás.
2-300 Euróért az e-gun oldalon már egész pofás és nem leharcolt céltávcsövekre lehet licitálni és jó eséllyel venni is.
De az tény, hogy egy jó minőségű, stabil, variábel távcsőhöz be kell nyúlni a zsebbe. Ez nem megy másként!
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4363 Dátum: 2011. December 30. - 20:06:12 »

Ugyan már ! Nekem két Leupoldom van és nincs külömbség ! Röhög Röhög

Üdv,
én azért ezt nem mondanám ennyire biztosra. Kacsint
Nem régen nézegettünk össze az egyik vadászcimborával Swaro varia 56-ost (fegyveren), S&B varia 56-ost (fegyveren), és Leupold VX-3 50-est (kézben), azért hangyányit a Swaro vitte a prímet. Azóta, mivel a Swaro-ja ment, és a L a helyére került a fegyverre, tisztességesebb összehasonlításra is volt lehetőségünk (mindkettő távcső fegyveren). Sajnos elég nagy holdban, vagyis túl világosban néztük őket össze. Nem tudok a második összehasonlításról fényerő tekintetében objektív véleményt mondani a túl világos miatt  Vállat von, azonban az tény, hogy a L látómezeje erősen elmaradt a S&B-étől. Ha lesz alkalom, ismét összenézzük a két márkát, és ha érdekel valakit, beszámolhatok róla. Ettől függetlenül a L nem egy rossz vétel, de véleményem szerint hazánkban erősen túlárazott. Ha valaki van olyan jó, és behozza puszira, akkor OK, de itthon a 300  e. HUF feletti árát szerintem nem éri meg, pláne az európai prémiumokkal összehasonlítva. Ezt úgy mondom, hogy 3 különböző Leupoldom van (VX-III), igaz a legnagyobb is csak 40-es objektívvel.
Ettől függetlenül, ha sikerül egy jótét lelket találni, aki behozza, a 750 dollárt 230-as árfolyamon is megéri. De csakis azért, mert egy erősebb fegyverre keresek egy távcsövet, és számomra a márka lövésállóság terén bizonyított, a nagyobb szemtávolság pedig egy kicsit megbocsátóbb egy bénább fegyvertartás következményeként. Egy cimborát erősen!! lekoccolt a 340 Weatherby-re szerelt Zeiss egy elkapkodott lövést követően! Ördög Márpedig egy kis bénázás azért néha benne lehet a pakliban. Vigyorog

Üdv,
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #4364 Dátum: 2011. December 30. - 21:51:34 »

Üdv,
én azért ezt nem mondanám ennyire biztosra. Kacsint
Nem régen nézegettünk össze az egyik vadászcimborával Swaro varia 56-ost (fegyveren), S&B varia 56-ost (fegyveren), és Leupold VX-3 50-est (kézben), azért hangyányit a Swaro vitte a prímet. Azóta, mivel a Swaro-ja ment, és a L a helyére került a fegyverre, tisztességesebb összehasonlításra is volt lehetőségünk (mindkettő távcső fegyveren). Sajnos elég nagy holdban, vagyis túl világosban néztük őket össze. Nem tudok a második összehasonlításról fényerő tekintetében objektív véleményt mondani a túl világos miatt  Vállat von, azonban az tény, hogy a L látómezeje erősen elmaradt a S&B-étől. Ha lesz alkalom, ismét összenézzük a két márkát, és ha érdekel valakit, beszámolhatok róla. Ettől függetlenül a L nem egy rossz vétel, de véleményem szerint hazánkban erősen túlárazott. Ha valaki van olyan jó, és behozza puszira, akkor OK, de itthon a 300  e. HUF feletti árát szerintem nem éri meg, pláne az európai prémiumokkal összehasonlítva. Ezt úgy mondom, hogy 3 különböző Leupoldom van (VX-III), igaz a legnagyobb is csak 40-es objektívvel.
Ettől függetlenül, ha sikerül egy jótét lelket találni, aki behozza, a 750 dollárt 230-as árfolyamon is megéri. De csakis azért, mert egy erősebb fegyverre keresek egy távcsövet, és számomra a márka lövésállóság terén bizonyított, a nagyobb szemtávolság pedig egy kicsit megbocsátóbb egy bénább fegyvertartás következményeként. Egy cimborát erősen!! lekoccolt a 340 Weatherby-re szerelt Zeiss egy elkapkodott lövést követően! Ördög Márpedig egy kis bénázás azért néha benne lehet a pakliban. Vigyorog

Üdv,

Szia !
Már a két Leu. között nincs eltérés !!  Vigyorog Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 [291] 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: