Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471702 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #705 Dátum: 2008. Július 16. - 11:03:50 »

Hát ez tényleg egy patinás, öreg darab. Illik a Gusztihoz. Igen
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #706 Dátum: 2008. Július 16. - 11:20:20 »

Szia Marksman !

Nem gyárkémény mint az jogosan feltételezed a jelöléséből !
A második szám itt nem az objektív átmérőjét jelöli mm-ben, hanem a fényáteresztő képességet !
Az A: Jackenroll berlini cégnél ez volt a szokás. Egyébként 44 mm átmérőjű az objektív és 37 mm-es az okulárja.
Itt van  két kép róla, az egyik azt mutatja ahogy hozzákerült, a másik pedig már a felújítás után a Carl Gustafson.

 Igen Köszi a képet!
Ügyes munka, mivel újítottad fel? Homokfúvás-festés vagy ennél bonyolultabb?
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #707 Dátum: 2008. Július 16. - 11:25:15 »


Vgaby!

Gratulálok a munkádhoz, nagyon jó lett!
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #708 Dátum: 2008. Július 16. - 11:43:41 »

Köszönöm a gratulációkat !
Igyekeztem és TAL is segített telefonos "helpdesk" szolgáltatással !  :Mosolyog
Nitrófestékkel, mókusszőr pisztollyal volt lemajzolva. Szétszedtem teljesen, a SEM szereléket leforrasztottam róla, lemarattam a festéket, felcsiszoltam és újra kékítettem, a lencsecsoportokat szétszedtem, megtisztítottam és újra összeragasztottam őket. Azután összeszereltem és kész. Kacsint
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #709 Dátum: 2008. Július 16. - 11:50:13 »

Hát ez tényleg egy patinás, öreg darab. Illik a Gusztihoz. Igen
Ez volt az eredeti típus amivel a svédek 1933-ig szerelték az M/41 mesterlövészpuskáikat.
Azután a németek beintettek a svédeknek és nem szállítottak több távcsövet, mert kellett a cucc a Wehrmacht-nak és a Waffen-SS-nek.
Egyébként a csőhöz egy nagyon kedves vadásztárs juttatott hozzá, nagyon baráti áron, amit ezúton is köszönök neki !
Fix nagyítású távcső de 10 !!! db lencse van benne.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #710 Dátum: 2008. Július 16. - 11:55:19 »

Köszönöm a gratulációkat !
Igyekeztem és TAL is segített telefonos "helpdesk" szolgáltatással !  :Mosolyog
Nitrófestékkel, mókusszőr pisztollyal volt lemajzolva. Szétszedtem teljesen, a SEM szereléket leforrasztottam róla, lemarattam a festéket, felcsiszoltam és újra kékítettem, a lencsecsoportokat szétszedtem, megtisztítottam és újra összeragasztottam őket. Azután összeszereltem és kész. Kacsint

 Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #711 Dátum: 2008. Július 16. - 12:06:08 »

Azt elfelejtettem mondani, ha valaki lencseragasztásra adja a fejét, akkor nagyon figyelmesen meg kell vizsgálni a lencse palástját, mielőtt szétszedjük az eredeti ragasztást. A gyárban az eredeti ragasztás után egy kollimátorban összeforgatják a lencséket, hogy az optikai tengelyük egybeessen ! A német gyártók a ragasztás kötése után összejelölték a lencséket ! Erre nagyon kell figyelni, hogy ugyanolyan pozícióban álljon a két lencse. Bocsi mostmár befejezem a "felújítást" mert ez itt eléggé off !
Üdv:  Vgaby
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #712 Dátum: 2008. Július 16. - 12:59:01 »

Köszönöm a gratulációkat !
Igyekeztem és TAL is segített telefonos "helpdesk" szolgáltatással !  :Mosolyog
Nitrófestékkel, mókusszőr pisztollyal volt lemajzolva. Szétszedtem teljesen, a SEM szereléket leforrasztottam róla, lemarattam a festéket, felcsiszoltam és újra kékítettem, a lencsecsoportokat szétszedtem, megtisztítottam és újra összeragasztottam őket. Azután összeszereltem és kész. Kacsint
Szia Vgaby !
"..................... .Azután összeszereltem és kész. "
Igazán semmiség !!!! Bion Bion
Azért én gratulálok mindkét csőhöz, nagyon szépek.Használd őket minél többet.
Üdv.r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #713 Dátum: 2008. Július 16. - 13:53:48 »

Köszi Robi !

Azon leszek, de nem csak rajtam múlik mennyit fogom használni. Remélem sokszor !  Mosolyog
Egyébként az összeszerelés valóban sokkal egyszerűbb mint a szétszerelés.  Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #714 Dátum: 2008. Július 16. - 13:55:48 »

Egyébként az összeszerelés valóban sokkal egyszerűbb mint a szétszerelés.  Wave

Gabi, én azért kalapot emelek előtted. Ügyes vagy. Igen
Hogy én nem álltam volna neki, az biztos. Bion
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #715 Dátum: 2008. Július 16. - 14:53:50 »

Köszi wetzlar !

Itt vannak a képek !  A külsején látható minimális sérüléseken kívül semmi hibája.
Hamar döntök, már fel is szereltem !  gyozo

Nem lesz kicsit közel a szemedhez? Vigyázz a "félhold klubbal"!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #716 Dátum: 2008. Július 16. - 15:00:56 »

Azt elfelejtettem mondani, ha valaki lencseragasztásra adja a fejét, akkor nagyon figyelmesen meg kell vizsgálni a lencse palástját, mielőtt szétszedjük az eredeti ragasztást. A gyárban az eredeti ragasztás után egy kollimátorban összeforgatják a lencséket, hogy az optikai tengelyük egybeessen ! A német gyártók a ragasztás kötése után összejelölték a lencséket ! Erre nagyon kell figyelni, hogy ugyanolyan pozícióban álljon a két lencse. Bocsi mostmár befejezem a "felújítást" mert ez itt eléggé off !
Üdv:  Vgaby

Hát én csak gratulálni tudok, mert én neki se fogtam volna...
 Igen Wave
Naplózva

Üdv End
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #717 Dátum: 2008. Július 16. - 16:36:22 »

Egy felügyelő barátom 7x57-esén láttam először ilyen ajack csövet...a pusk és a cső is szinte fémtiszták voltak olyan öreg volt mindkettő...de a távcső még így is nagyon jó volt.
Ugyenilyen volt, mint amilyet most te vettél.

üdv.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #718 Dátum: 2008. Július 19. - 10:47:52 »

Valki megmondaná nékem, hogy mi a külömbség a Zenit és a Klassik távcsövek között??????
Természetesen S&B
 Vállat von KAP
Naplózva

Üdv End
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #719 Dátum: 2008. Július 19. - 11:19:41 »

Valki megmondaná nékem, hogy mi a külömbség a Zenit és a Klassik távcsövek között??????
Természetesen S&B
 Vállat von KAP

Szia End!

Nos, átlapoztam a Bender katalógust - mivel Klassik szériából csak a fix nagyítást ismerem. Hát egy-két "nüansznyi" eltérésen kívül és a kinézeten kívül semmi érdemleges funkcionális különbséget nem véltem felfedezni (2,5-10x56-os hasonlítottam, 10x-esen a Klassiknak 0,2m-el nagyobb a látómezeje, ezen kívül a Klassik hosszabb, más a tömege kicsit, és ehhez hasonlók). Kinézetre szebb a Zenith számomra, de ha van is különbség, akkor az az optikai rendszerben keresendő, melyre nem nagyon tért ki a katalógus... Az biztos, hogy kicsit más az állítótorony tárcsája, a "Schusskorrektur" cimkézése a Klassikon véleményem szerint kicsit jobban használható.
Én ennyit találtam.  Vállat von
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: