Oldalak: 1 ... 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 [268] 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471663 alkalommal)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #4005 Dátum: 2011. április 22. - 23:05:34 »

Szóval ilyesmi:


Hát ezzel a vékony szálkereszttel szürkületben bármit eltalálni igazán "mester"lövészet ! Ördög

Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #4006 Dátum: 2011. április 23. - 09:05:53 »

Köszönöm a válaszokat!  Mosolyog

Milyen márkákat gyártanak az oroszok? Én csak a Vomz távcsövet ismerem jelenleg... Megbízhatóak?
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #4007 Dátum: 2011. április 23. - 18:02:48 »

Igen, de az nem "távolságmérő", hanem "távolság becslő"! Hadi mesterlövész szálkereszt, ami abban segít, hogy megbecsüld egy a távolban álló 170 cm magas ember távolságát, és a szerint emeld a célzó középpontját a célhoz képest! Vadászati felhasználásban semmi előnyt nem jelent.

Így van, de nem is ez volt a kérdés. Az oroszoknál ezt és az ehhez hasonlókat szokták "távolságmérősnek" nevezni. Több hasonló is létezik. De amit itt nálunk neveznek távmérősnek, azaz beépített lézeres eszközzel rendelkezik, olyat még orosz vadász optikában nem láttam. Te igen?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4008 Dátum: 2011. április 23. - 20:45:13 »

Így van, de nem is ez volt a kérdés. Az oroszoknál ezt és az ehhez hasonlókat szokták "távolságmérősnek" nevezni. Több hasonló is létezik. De amit itt nálunk neveznek távmérősnek, azaz beépített lézeres eszközzel rendelkezik, olyat még orosz vadász optikában nem láttam. Te igen?

"Egy céltávcsőről csak annyi információm van, hogy 8×56, orosz, világítópontos, és távolságmérős.
Milyen távcsövek jönnek szóba? Az a távolságmérő valós felszereltség lehet, vagy csak úgy mondhatták, hátha felülök neki? "----Nem ez volt a kérdés???  Vigyorog
Orosz céltávcsőben nincs távolságmérős, neves nyugati gyártók modelljei között is kevés!
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #4009 Dátum: 2011. április 24. - 21:37:10 »

Érdeklődnék,hogy valóban van-e köze a céltávcső tubusméretének a fényerősségéhez.
Magyarul fényerősebb-e ugyanaz a távcső 30-as tubussal,mint 25.4 -es tubussal?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #4010 Dátum: 2011. április 25. - 10:06:09 »

Érdeklődnék,hogy valóban van-e köze a céltávcső tubusméretének a fényerősségéhez.
Magyarul fényerősebb-e ugyanaz a távcső 30-as tubussal,mint 25.4 -es tubussal?

Sokakkal ellentétben én azt mondom, hogy nem, a 30mm-es tubusmérettel rendelkezőnél, nagyobb a fényfeldolgozó képesség.
Feltételezve, hogy kizárólag azonos gyártmányról beszélünk és az azonos paraméterekkel is rendelkezik !!!!

Ok egyszerű.

Távcsőházban, tubusban van egy belső cső, amely tartalmazza a képfordító lencserendszert (is), és ennek mérete nagyobb természetesen mint a 25,4mm-es esetében, ezért több beérkező fénymennyiséget is tud feldolgozni a szemlencserendszer számára.

30mm-es tubusméretnek még van egy nagy előnye, és ez a nagyobb masszivítás.

Egy bizonyos kaliber felett nagyon nagy lökési energiát kell elviselnie a céltávcsőnek és az abban lévő optikai és mechanikai szerkezeteteknek.

Lassított felvételt megnézve a céltávcső szabályosan beremeg.

Ezt a legtöbb gyártó felismerte, és ezért is van már nagyon sok 30mm-es tubusméret.
Naplózva
renato10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #4011 Dátum: 2011. április 25. - 10:29:15 »

sziasztok. mi a véleményetek erről a céltávcsőről? http://www.vadaszat-vadaszbolt.hu/index.php?oldal=2&kat=431&termek=1446
hányszoros nagyításig tiszta még a kép?
22 wmr kispuskára ideális olyan 80-100 méterig lőnék vele szarkára, szürkére meg rókára?
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #4012 Dátum: 2011. április 25. - 10:55:50 »

sziasztok. mi a véleményetek erről a céltávcsőről? http://www.vadaszat-vadaszbolt.hu/index.php?oldal=2&kat=431&termek=1446
hányszoros nagyításig tiszta még a kép?
22 wmr kispuskára ideális olyan 80-100 méterig lőnék vele szarkára, szürkére meg rókára?

Gyenge kínai gyártmány ,bár ezt a csekély visszarúgást lehet pár száz lövésig tűrhetően tolerálná,komolyabb légpuskán tudom,hogy szétesne.
Ugyanezen a honlapon van Delta 3-9x40-es kb. ugyanennyiért.A Z-shops-nál meg még olcsóbban ( 26.900.-),én inkább azt választanám.
Ne tévesszen meg az 56-os lencse,mert 90 %-ra mondom a waltherban nem fogsz többet látni,mint a 40-es Deltában.
Arról nem beszélve,hogy filigrán puskán (.22 wmr) ocsmányul néz ki a kályhacső.
Az én zkm 452-es .22 wmr puskámon Delta optical classic van 3-9 x42-es vil.pontos,de ez már kétszer annyiba kerül,mint az általad kinézett Walther.

Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #4013 Dátum: 2011. április 25. - 11:14:11 »

Sokakkal ellentétben én azt mondom, hogy nem, a 30mm-es tubusmérettel rendelkezőnél, nagyobb a fényfeldolgozó képesség.
Feltételezve, hogy kizárólag azonos gyártmányról beszélünk és az azonos paraméterekkel is rendelkezik !!!!

Ok egyszerű.

Távcsőházban, tubusban van egy belső cső, amely tartalmazza a képfordító lencserendszert (is), és ennek mérete nagyobb természetesen mint a 25,4mm-es esetében, ezért több beérkező fénymennyiséget is tud feldolgozni a szemlencserendszer számára.

30mm-es tubusméretnek még van egy nagy előnye, és ez a nagyobb masszivítás.

Egy bizonyos kaliber felett nagyon nagy lökési energiát kell elviselnie a céltávcsőnek és az abban lévő optikai és mechanikai szerkezeteteknek.

Lassított felvételt megnézve a céltávcső szabályosan beremeg.

Ezt a legtöbb gyártó felismerte, és ezért is van már nagyon sok 30mm-es tubusméret.



Szia !

Először,ha jól értelmezem azt mondod,hogy nincs köze hozzá,utána pedig elmagyarázod,hogy a 30 -as tubusban vastagabb a belső cső,ami több beérkező fényt tud feldolgozni a szemlencserendszer számára,ez ellentmondás.
Ha azonos gyártmányt nézünk,pl Schmidt&Bender  6x42 30-as tubussal,ugyanez 25.4-es tubussal,akkor melyik fényerősebb a 30-as ,vagy a 25.4-es?
Csak azért kérdezem,hogy cseréljek-e szereléket,jobban teljesít-e a 30-as tubusú távcső fényerősség szempontjából,vagy maradjon a szerelék,és vegyem meg a  25.4-es tubusu 6x42-est.
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #4014 Dátum: 2011. április 25. - 11:59:51 »

Sokakkal ellentétben én azt mondom, hogy nem, a 30mm-es tubusmérettel rendelkezőnél, nagyobb a fényfeldolgozó képesség.
Feltételezve, hogy kizárólag azonos gyártmányról beszélünk és az azonos paraméterekkel is rendelkezik !!!!

Ok egyszerű.

Távcsőházban, tubusban van egy belső cső, amely tartalmazza a képfordító lencserendszert (is), és ennek mérete nagyobb természetesen mint a 25,4mm-es esetében, ezért több beérkező fénymennyiséget is tud feldolgozni a szemlencserendszer számára.

30mm-es tubusméretnek még van egy nagy előnye, és ez a nagyobb masszivítás.

Egy bizonyos kaliber felett nagyon nagy lökési energiát kell elviselnie a céltávcsőnek és az abban lévő optikai és mechanikai szerkezeteteknek.

Lassított felvételt megnézve a céltávcső szabályosan beremeg.

Ezt a legtöbb gyártó felismerte, és ezért is van már nagyon sok 30mm-es tubusméret.

Száz százalékos magyarázat Igen

Üdv           Gyuri Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
sab
Vendég
« Új üzenet #4015 Dátum: 2011. április 25. - 14:54:57 »



Szia !

Először,ha jól értelmezem azt mondod,hogy nincs köze hozzá,utána pedig elmagyarázod,hogy a 30 -as tubusban vastagabb a belső cső,ami több beérkező fényt tud feldolgozni a szemlencserendszer számára,ez ellentmondás.
Ha azonos gyártmányt nézünk,pl Schmidt&Bender  6x42 30-as tubussal,ugyanez 25.4-es tubussal,akkor melyik fényerősebb a 30-as ,vagy a 25.4-es?
Csak azért kérdezem,hogy cseréljek-e szereléket,jobban teljesít-e a 30-as tubusú távcső fényerősség szempontjából,vagy maradjon a szerelék,és vegyem meg a  25.4-es tubusu 6x42-est.


Elnézést ha félreérthető voltam.

Véleményem, hogy a 30mm-es tubusméret jobb, több szempontból is, de ez is márka, (gyártmány) kaliber és felhasználási hely, vadászati idő függő kérdés.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #4016 Dátum: 2011. április 25. - 15:01:44 »



Szia !

Először,ha jól értelmezem azt mondod,hogy nincs köze hozzá,utána pedig elmagyarázod,hogy a 30 -as tubusban vastagabb a belső cső,ami több beérkező fényt tud feldolgozni a szemlencserendszer számára,ez ellentmondás.
Ha azonos gyártmányt nézünk,pl Schmidt&Bender  6x42 30-as tubussal,ugyanez 25.4-es tubussal,akkor melyik fényerősebb a 30-as ,vagy a 25.4-es?
Csak azért kérdezem,hogy cseréljek-e szereléket,jobban teljesít-e a 30-as tubusú távcső fényerősség szempontjából,vagy maradjon a szerelék,és vegyem meg a  25.4-es tubusu 6x42-est.


Ilyen esetben mikor azonos teljesen a gyártmány, csak a tubusméret más ( belseje nem azonos), már lehet szubjektív is a különbség, mert egyénfüggő, van aki látja, van aki nem.

Vannak személyek akik ilyen részletkérdéssel soha nem is foglalkoztak, mert ha valamire nem hívjuk fel a figyelmet, arról nem is tudják, hogy létezik.

Szürkületi érték, parallaxis, párnatorzítás, csőlátás, stb. stb.

Sokaknak a céltávcső csak egy nagyítással és szálkereszttel rendelkező cső, amellyel nem kell különösebben foglalkozni.

Szerencsére az ilyen fórumok többeket világosítanak meg. Emelem

u.i.
Én azt mondom, hogy csak ezért a tubusméret különbségért nem érdemes sem céltávcsövet, sem szereléket cserélni.
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #4017 Dátum: 2011. április 25. - 15:12:52 »

Ilyen esetben mikor azonos teljesen a gyártmány, csak a tubusméret más ( belseje nem azonos), már lehet szubjektív is a különbség, mert egyénfüggő, van aki látja, van aki nem.

Vannak személyek akik ilyen részletkérdéssel soha nem is foglalkoztak, mert ha valamire nem hívjuk fel a figyelmet, arról nem is tudják, hogy létezik.

Szürkületi érték, parallaxis, párnatorzítás, csőlátás, stb. stb.

Sokaknak a céltávcső csak egy nagyítással és szálkereszttel rendelkező cső, amellyel nem kell különösebben foglalkozni.

Szerencsére az ilyen fórumok többeket világosítanak meg. Emelem

u.i.
Én azt mondom, hogy csak ezért a tubusméret különbségért nem érdemes sem céltávcsövet, sem szereléket cserélni.

Pontosan így gondolom most már én is,hogy nem fogok szereléket cserélni,mert ha jobb is,valószínűleg a 30-as tubusú ,nem venném észre,nem látnám én azt a különbséget annyira,mint amennyire túlmisztifikálom magamban.
Nem mellékesen pedig spórolok 30.000 Ft-ot (a 30-as szerelék árát).
A távcsövet mindenképpen cserélem ,mert eladtam,és lefoglalózták,egy Meopta artemis 7x50-es van a puskán most még,és ezért adott a colos szerelék.

Köszi a válaszokat.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #4018 Dátum: 2011. április 25. - 18:14:51 »

Pontosan így gondolom most már én is,hogy nem fogok szereléket cserélni,mert ha jobb is,valószínűleg a 30-as tubusú ,nem venném észre,nem látnám én azt a különbséget annyira,mint amennyire túlmisztifikálom magamban.
Nem mellékesen pedig spórolok 30.000 Ft-ot (a 30-as szerelék árát).
A távcsövet mindenképpen cserélem ,mert eladtam,és lefoglalózták,egy Meopta artemis 7x50-es van a puskán most még,és ezért adott a colos szerelék.

Köszi a válaszokat.

""Nem mellékesen pedig spórolok 30.000 Ft-ot (a 30-as szerelék árát).""

Ha pld. Komlói, akkor csak a felét kb, mert elegendő a gyűrűket megrendelni.

De mindegy már. Emelem
Naplózva
renato10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #4019 Dátum: 2011. április 25. - 19:28:29 »

Gyenge kínai gyártmány ,bár ezt a csekély visszarúgást lehet pár száz lövésig tűrhetően tolerálná,komolyabb légpuskán tudom,hogy szétesne.
Ugyanezen a honlapon van Delta 3-9x40-es kb. ugyanennyiért.A Z-shops-nál meg még olcsóbban ( 26.900.-),én inkább azt választanám.
Ne tévesszen meg az 56-os lencse,mert 90 %-ra mondom a waltherban nem fogsz többet látni,mint a 40-es Deltában.
Arról nem beszélve,hogy filigrán puskán (.22 wmr) ocsmányul néz ki a kályhacső.
Az én zkm 452-es .22 wmr puskámon Delta optical classic van 3-9 x42-es vil.pontos,de ez már kétszer annyiba kerül,mint az általad kinézett Walther.


értem. köszi a választ.
és ehhez mit szolsz/szoltok? http://www.z-shops.eu/index.php?main_page=product_info&cPath=158&products_id=2186
jobb mint a walther??
Naplózva
Oldalak: 1 ... 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 [268] 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: