Oldalak: 1 ... 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 [233] 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471688 alkalommal)
zsolt21
vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


« Új üzenet #3480 Dátum: 2010. Október 12. - 12:58:42 »

Zkk 600  7x64 kal
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3481 Dátum: 2010. Október 12. - 13:05:12 »

Zkk 600  7x64 kal
Hidas szerelék, 6x42 Zeiss Jéna.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
zsolt21
vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


« Új üzenet #3482 Dátum: 2010. Október 12. - 13:07:53 »

még nem tudom, gondolkodom rajta. ha Szlovákiában olyan olcsó lehet, hogy onnan veszek Zeisset, még körbenézek, de mindenkinek köszönöm a hozzászólást!
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3483 Dátum: 2010. Október 12. - 13:19:13 »

még nem tudom, gondolkodom rajta. ha Szlovákiában olyan olcsó lehet, hogy onnan veszek Zeisset, még körbenézek, de mindenkinek köszönöm a hozzászólást!
Régi Zeissre gondoltam... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
zsolt21
vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


« Új üzenet #3484 Dátum: 2010. Október 12. - 13:41:42 »

gondoltam....
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #3485 Dátum: 2010. Október 12. - 14:10:38 »

még nem tudom, gondolkodom rajta. ha Szlovákiában olyan olcsó lehet, hogy onnan veszek Zeisset, még körbenézek, de mindenkinek köszönöm a hozzászólást!

Mégis konkrétan melyik Zeiss-ben gondolkodsz, melyik típusban?
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #3486 Dátum: 2010. Október 12. - 14:26:59 »

És a végén lesz egy nagy lófasz.... :Mosolyog Fejvakarás
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3487 Dátum: 2010. Október 12. - 14:28:08 »

És a végén lesz egy nagy lófasz.... :Mosolyog Fejvakarás

 Ördög
 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
zsolt21
vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


« Új üzenet #3488 Dátum: 2010. Október 12. - 17:21:53 »

még az is lehet  Vigyorog
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #3489 Dátum: 2010. Október 12. - 17:25:27 »

És a végén lesz egy nagy lófasz.... :Mosolyog Fejvakarás

Az milyen szürkületben?  Bírja a rúgást?  Stoel Stoel  Vigyorog


 OffTopic

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
sab
Vendég
« Új üzenet #3490 Dátum: 2010. Október 12. - 19:40:30 »

még nem tudom, gondolkodom rajta. ha Szlovákiában olyan olcsó lehet, hogy onnan veszek Zeisset, még körbenézek, de mindenkinek köszönöm a hozzászólást!

Szlovák történethez okulás.

Olcsóbb mint Mo-on, az kétségtelen, de mint a pld. is mutatja napjainkba, ha garanciális gond van, akkor lehet utazni megint csak ki, és lehet csodálkozni ha nincs készleten, csak megrendelésre, mert akkor megint lehet még 1x kimenni érte.
Általában nem postáznak a vadászboltok.
És általában csak 50%-ban cserélik, jobban javításra küldik, akkor meg ismét lehet utazgatni.

Egyik megrendelőmnek az a olcsó megkaptam esete, már a "nyereségének a duplájában van. Vigyorog

Én azt vallom, legyen hazai a vásárlás, megbízható helyről és megfogható garanciával, és ha lehet, akkor ne csak egy db legyen nála készleten, mert a 0-ból nem lehet cserélni.

Nem kell a Szlovákok zsebét tömögetni. :Mosolyog
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #3491 Dátum: 2010. Október 13. - 08:20:03 »

"Nem kell a Szlovákok zsebét tömögetni."

Maximálisan egyetértek!!!
BP
Naplózva
Janika87
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



« Új üzenet #3492 Dátum: 2010. Október 13. - 08:33:59 »

Üdv MIndenkinek!
Ezzel a távcsővásárlással kapcsolatban csak egy dolog nem tiszta számomra. Ha az emberünk azt mondja, hogy a Swarovski túl drága
akkor miért Zeiss csőben gondolkodik? Az jutányosabb  áron kapható? Ha igen, hol? Szóljatok nekem is!!! Mosolyog Nem szeretnék a zsebében turkálni, csak kérdezem.
Naplózva
zsolt21
vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


« Új üzenet #3493 Dátum: 2010. Október 13. - 10:59:54 »

Na tegyük tisztába ezt a dolgot még egyszer. Emberünk -ez esetben én Zsoc - kitalálta hogy lecseréli régi Meoptáját. Elkezdtem körbenézni a neten, mit, hol mennyiért és érdeklődtem egy pár haveromnál is. Sokan dicsérték a  Swarot, meg a Zeisset, meg még egy pár márkát. Elkezdtem elmerülni az árakban, és a Swarot túl drágának találtam. a Zeisset is. De ekkor miután már eléggé beleástam magam a témába, kaptam egy fülest, hogy Szlovákoknál sokkal olcsóbban be lehet szerezni a Zeisset. Így már nem olyan drága. Utána kérdeztem pár ismerősömnél,és megerősítették, hogy a magyar kereskedők egy része sem a szokásos úton szerzi be, hanem ettől a  szlovák cégtől, mert olcsóbban megkapják itt, és nagyobb árréssel adják tovább. De ezt nyíltan senki nem vállalja föl - érthető okokból. Pontosan az árakat még nem tudom, de kérek egy pár ajánlatot és ha kaptam szívesen közzéteszem.
Ami a magyar kereskedők kommentjeit illeti, teljes mértékben elfogadom,hogy védik a magyar piacot. igazuk is van. de ha feltételezzük . és csupán feltételezzük - néhány kereskedő szintén innen szerzi be, és drágábban eladja nekem, akkor mi a különbség? A garancia ugyanúgy él, és ugyanúgy működik, hiszen nem az számít, hogy hol vetted, mindegyik termékre ugyanaz a garanciális feltétel vonatkozik, és a szervizelés is ugyanúgy történik.
Ahová szeretnék kilyukadni, az az, és tényleg ne sértődjenek meg azok a fórumozók, akik boltosok, hogy az internet korában, ahonnan minden információ eljuthat mindenkihez, nem biztos, hogy hülyének kéne nézni a vevőt. A vevő meg fogja több helyen is nézni, mielőtt megvesz valamit, főleg ilyen nagy értékű árunál, és az vesse rám az első követ, aki nem keresi az olcsóbb lehetőségeket. Nyilván nem minden áron, valószínűleg Pekingbe nem mennék el ha mondjuk kb. 200 ezer forinttal olcsóbban meg tudnám venni, de Szlovákia nem távolság, egy napos családi kirándulással egybekötve nem nagy ügy. A ráfordítás-haszon aránya ez esetben elég csekély. Előtte mindent le lehet telefonon, e-mailen beszélni, hogy csak egy út legyen.
Félre ne értsétek és nem a magyar boltosok ellen beszélek, és értem, hogy védik a pozíciójukat, a helyükben én is ezt tenném. De sajnos ezen a piacon is nagyon sok a lenyúlós, átverős, mindenáron rábeszélős, tisztességtelen kereskedő, aki a legnagyobb profitért mindenre képes -és az eszkimóknak is eladná a hűtőt. Akinek nem inge ne vegye magára! Mindenkinek érdeke, hogy megtisztuljon a piac ezektől  a kereskedőktől.
Nem szeretnék én ezzel kapcsolatban vitát nyitni, nem is erre irányult a megkeresésem, hanem véleményekre voltam kíváncsi a távcsövekkel kapcsolatban. Aztán ideáig fajult ez az egész. Mindegy remélem értelmes eszme csere előrébb viheti a dolgot. Hú, ezt most leírtam! OOO
Zsoc.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #3494 Dátum: 2010. Október 13. - 12:34:12 »

Na tegyük tisztába ezt a dolgot még egyszer. Emberünk -ez esetben én Zsoc - kitalálta hogy lecseréli régi Meoptáját. Elkezdtem körbenézni a neten, mit, hol mennyiért és érdeklődtem egy pár haveromnál is. Sokan dicsérték a  Swarot, meg a Zeisset, meg még egy pár márkát. Elkezdtem elmerülni az árakban, és a Swarot túl drágának találtam. a Zeisset is. De ekkor miután már eléggé beleástam magam a témába, kaptam egy fülest, hogy Szlovákoknál sokkal olcsóbban be lehet szerezni a Zeisset. Így már nem olyan drága. Utána kérdeztem pár ismerősömnél,és megerősítették, hogy a magyar kereskedők egy része sem a szokásos úton szerzi be, hanem ettől a  szlovák cégtől, mert olcsóbban megkapják itt, és nagyobb árréssel adják tovább. De ezt nyíltan senki nem vállalja föl - érthető okokból. Pontosan az árakat még nem tudom, de kérek egy pár ajánlatot és ha kaptam szívesen közzéteszem.
Ami a magyar kereskedők kommentjeit illeti, teljes mértékben elfogadom,hogy védik a magyar piacot. igazuk is van. de ha feltételezzük . és csupán feltételezzük - néhány kereskedő szintén innen szerzi be, és drágábban eladja nekem, akkor mi a különbség? A garancia ugyanúgy él, és ugyanúgy működik, hiszen nem az számít, hogy hol vetted, mindegyik termékre ugyanaz a garanciális feltétel vonatkozik, és a szervizelés is ugyanúgy történik.
Ahová szeretnék kilyukadni, az az, és tényleg ne sértődjenek meg azok a fórumozók, akik boltosok, hogy az internet korában, ahonnan minden információ eljuthat mindenkihez, nem biztos, hogy hülyének kéne nézni a vevőt. A vevő meg fogja több helyen is nézni, mielőtt megvesz valamit, főleg ilyen nagy értékű árunál, és az vesse rám az első követ, aki nem keresi az olcsóbb lehetőségeket. Nyilván nem minden áron, valószínűleg Pekingbe nem mennék el ha mondjuk kb. 200 ezer forinttal olcsóbban meg tudnám venni, de Szlovákia nem távolság, egy napos családi kirándulással egybekötve nem nagy ügy. A ráfordítás-haszon aránya ez esetben elég csekély. Előtte mindent le lehet telefonon, e-mailen beszélni, hogy csak egy út legyen.
Félre ne értsétek és nem a magyar boltosok ellen beszélek, és értem, hogy védik a pozíciójukat, a helyükben én is ezt tenném. De sajnos ezen a piacon is nagyon sok a lenyúlós, átverős, mindenáron rábeszélős, tisztességtelen kereskedő, aki a legnagyobb profitért mindenre képes -és az eszkimóknak is eladná a hűtőt. Akinek nem inge ne vegye magára! Mindenkinek érdeke, hogy megtisztuljon a piac ezektől  a kereskedőktől.
Nem szeretnék én ezzel kapcsolatban vitát nyitni, nem is erre irányult a megkeresésem, hanem véleményekre voltam kíváncsi a távcsövekkel kapcsolatban. Aztán ideáig fajult ez az egész. Mindegy remélem értelmes eszme csere előrébb viheti a dolgot. Hú, ezt most leírtam! OOO
Zsoc.

Mint minden szakmában a kereskedői szakmában is vannak kóklerek, átvágások, ez kétségtelen.
Szlovákoknál is vannak. Kacsint Vigyorog

Web-es értékesítők annyival vannak előnybe, főleg, ha Szlovákiába van bejegyezve a cég, hogy tudtommal jóval kedvezőbb az adó mint nálunk.
Továbbá, és ez a Mo-i forgalmazókkal szembeni nagy hátrány, hogy ténylegesen nincs is árukészletük !

Valaki megrendeli az eszközt, azt előre kifizeti, a fizetéskor a Web-es értékesítő megrendeli a gyártó, vagy központi forgalmazó cégtől és mikor beérkezik hozzá, azt tovább postázza.

Nálam az egyik megrendelőm ( én szereltem fel és lőttem be a céltávcsövét), mondja büszkén, hogy spórolt komplett 40 ezer Ft.

Családjával ment ki.

El is autózták és zabálták ezt a hasznot, és még a szereléket is cserélnie kellett, mert olyan gagyit kapott.

Ja és a céltávcsöve most adta be a kulcsot, most viheti ki személyesen intézni az ügyet, de cserélni nem tudják, csak javíttatni, azért meg 2 hó után mehet ismét. ( lövésállóság megszűnt)

Naplózva
Oldalak: 1 ... 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 [233] 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: