Oldalak: 1 ... 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 [323] 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1477062 alkalommal)
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #4830 Dátum: 2012. Május 09. - 12:30:12 »

Aztán a tapasztalatok közreadásáról nem ám megfeledkezni Wave!
 Emelem

Nem fog elmaradni!  Kacsint
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4831 Dátum: 2012. Május 09. - 13:04:05 »

Sziasztok!


Már egy ideje gondolkodom rajta, hogy kéne venni egy ilyen "reflex"(azt hiszem így hívják) típusú irányzékot.
Konkrétan a Delta, és a képen látható Burris között variálok, de nem tudom, hogy melyiket vegyem meg.
A deltának az ára csábító, feleannyiba kerül mint a Burris, de mégis, milyen minőséget kapok vajon annyi pénzért Vállat von.
Én attól félek, hogy néhány lövés után be***rik benne az elektronika, és akkor kidobtam egy csomó pénzt az ablakon...

Van valakinek ezekkel a szerkezetekkel, gyakorlati tapasztalata?


Üdv! Norbert  Emelem

Előre leszögezem hogy semmi tapasztalatom az ilyen reflex irányzékokkal ! Viszont felmerűlt bennem a kérdés hogy miért nem jobb egy 1-4x24 vagy hasonlóan gyakorlatilag 1x-es nagyításig csökkenthető távcső ? A közepesek mint pl. a Meopta már lövésállóak , elég széles a látómezejük , ha szükséges világítópontos vagy más világító irányzékkal is kaphatók.
Külön előnyének tartom hogy ha nem éppen egy szűk helyet fog ki az ember a hajtásban akkor a nagyítás növelésével már jó (jobb) esélyünk van a 100 méteren vagy uram bocsáss a felett haladó (nem rohanó !) vagy meg -meg álló vadra (terelés) való eredményes puskázásnak .  Jónak tartok még egy 1,5-6x42 mindenes távcsövet is és ezekkel sötétedéskor és éjszaka lámpával is eredményesen vadászhatunk.   Vállat von  ???      (Vélemények ?)
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #4832 Dátum: 2012. Május 09. - 14:11:07 »

Előre leszögezem hogy semmi tapasztalatom az ilyen reflex irányzékokkal ! Viszont felmerűlt bennem a kérdés hogy miért nem jobb egy 1-4x24 vagy hasonlóan gyakorlatilag 1x-es nagyításig csökkenthető távcső ?

Az én esetemben azért jobb az ilyen irányzék, mert a puskám céltávcsővel, csak egy lövetűként üzemel, mivel felfelé hajítja ki a hüvelyt.
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #4833 Dátum: 2012. Május 09. - 14:20:28 »

http://www.gunreports.com/news/accessories/Leupold-Prismatic-RX-1000-Mark-AR_1220-1.html
http://ustacticalsupply.com/leupoldprismatic1x14illuminatedcircle.aspx

Én ezzel célozgattam a Fehován (műanyag puskára volt szerelve) szuper jó! Igen Egy és két szemmel is tudtam vele, egy baja van az ára... Az viszont biztos, hogy nem távoli célokhoz találták ki.
De ha lesz kavics tuti fogok venni   Vigyorog
BP  Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #4834 Dátum: 2012. Május 09. - 14:46:58 »

Előre leszögezem hogy semmi tapasztalatom az ilyen reflex irányzékokkal ! Viszont felmerűlt bennem a kérdés hogy miért nem jobb egy 1-4x24 vagy hasonlóan gyakorlatilag 1x-es nagyításig csökkenthető távcső ? A közepesek mint pl. a Meopta már lövésállóak , elég széles a látómezejük , ha szükséges világítópontos vagy más világító irányzékkal is kaphatók.
Külön előnyének tartom hogy ha nem éppen egy szűk helyet fog ki az ember a hajtásban akkor a nagyítás növelésével már jó (jobb) esélyünk van a 100 méteren vagy uram bocsáss a felett haladó (nem rohanó !) vagy meg -meg álló vadra (terelés) való eredményes puskázásnak .  Jónak tartok még egy 1,5-6x42 mindenes távcsövet is és ezekkel sötétedéskor és éjszaka lámpával is eredményesen vadászhatunk.   Vállat von  ???      (Vélemények ?)

A saját tapasztalatom szerint a "reflex" irányzék előnye:
- Nincs nagyítása, két szemmel lehet vele célozni. A piros pontot "kivetítve" látod a célon. Hajtásban közelre nagyon jó, a létező leggyorsabb célzást teszi lehetővé. (szerintem)
- Nekem ez kb. 30-40 m-ig jelent előnyt, a fölött már egy kis (2-4x) nagyítású céltávcsővel jobban tudok mozgó vadra lőni. Mindezt lőtéren próbálgattam. Élesben tuti, hogy mindíg a másik tipusal járnál jobban, mint ami nálad van.   Fejvakarás Nyihi
Én a huzagolt csövű slug-lővő sörétesemre szereltettem egy ilyet, arra jó, azzal messzebbre úgyse lövök.
Szóval közelre szűk nyiladékon előnyre lehet vele szert tenni, de messzebbre ill. vegyes használatra jobb egy varia céltávcső. A 1,5-6x42 cső meg nekem is a kedvencem.  Igen Kacsint
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #4835 Dátum: 2012. Május 09. - 18:29:51 »

Kedves fórumtársak!
Volt/van-e tapasztalata valakinek akár első, akár másodkézből a következő céltávcsővel kapcsolatban: Kahles Helia 2-9X42 ?
Ma találkoztam egy igen megkíméltnek tűnő darabbal. Érdemes lenne-e elcserélnem a meglevő Schmidt and Bender 6X42-mre?
Előre is köszönöm!
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #4836 Dátum: 2012. Május 09. - 18:49:32 »

Kedves fórumtársak!
Volt/van-e tapasztalata valakinek akár első, akár másodkézből a következő céltávcsővel kapcsolatban: Kahles Helia 2-9X42 ?
Ma találkoztam egy igen megkíméltnek tűnő darabbal. Érdemes lenne-e elcserélnem a meglevő Schmidt and Bender 6X42-mre?
Előre is köszönöm!
 Emelem
Tekerd le a nagyítást oszt nézd meg, mit csinál a látómező...
Mert nekem az 56-oson elkezd szűkülni, mintha egy egyre vékonyodó csőbe nézne az ember, így persze a kisebb nagyítást-nagyobb látómező dolgot nem igazán lehet kihasználni rajta.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #4837 Dátum: 2012. Május 09. - 21:39:28 »

Feri, köszönöm! Holnap meg is nézem.
Ami elsőre feltűnt, hogy kb 8X-os nagyításnál sem vastagodott meg zavaróan az 1-es "tüske". Valószínűleg 6-os és 8-as nagyítás között használnám a legtöbbet. A vegyes csövűmre képzeltem el...  Mosolyog
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4838 Dátum: 2012. Május 10. - 12:43:15 »

Kedves fórumtársak!
Volt/van-e tapasztalata valakinek akár első, akár másodkézből a következő céltávcsővel kapcsolatban: Kahles Helia 2-9X42 ?
Ma találkoztam egy igen megkíméltnek tűnő darabbal. Érdemes lenne-e elcserélnem a meglevő Schmidt and Bender 6X42-mre?
Előre is köszönöm!
 Emelem

Megfontolandó kérdés ! Egy jó és lövésálló fix többet ér mint az olyan varia amivel a legkisebb gond is mutatkozik. 
Mindenképpen ki kell próbálni hogy a fegyveren hogyan működik a variálással együtt ! Különösen ha ez a Kahles valami régebbi darab.
Minden ami nem fix az egy hibalehetőség (oldható szerelék , varia távcső ,stb. ) és itt a legkisebb elmozdulás is durva hibát eredményezhet. Ez csak minőségi darabokkal küszöbölhető ki.       Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4839 Dátum: 2012. Május 10. - 16:08:47 »

Előre leszögezem hogy semmi tapasztalatom az ilyen reflex irányzékokkal ! Viszont felmerűlt bennem a kérdés hogy miért nem jobb egy 1-4x24 vagy hasonlóan gyakorlatilag 1x-es nagyításig csökkenthető távcső ? A közepesek mint pl. a Meopta már lövésállóak , elég széles a látómezejük , ha szükséges világítópontos vagy más világító irányzékkal is kaphatók.
Külön előnyének tartom hogy ha nem éppen egy szűk helyet fog ki az ember a hajtásban akkor a nagyítás növelésével már jó (jobb) esélyünk van a 100 méteren vagy uram bocsáss a felett haladó (nem rohanó !) vagy meg -meg álló vadra (terelés) való eredményes puskázásnak .  Jónak tartok még egy 1,5-6x42 mindenes távcsövet is és ezekkel sötétedéskor és éjszaka lámpával is eredményesen vadászhatunk.   Vállat von  ???      (Vélemények ?)

Én is így gondolkoztam annak idején, ahogy Stefi, és ezért hajlamos vagyok a véleményével egyetérteni, annak ellenére, hogy nagyítás nélküli piros pontos irányzékom soha nem volt. Amibe bele néztem, nekem furcsa volt. (Valahogy sose hittem el, hogy oda lő a puska, ahol a piros pont van)
Három hajtás távcsövem közül, ami volt (1,5-4,5x20, 1,5-5x20, 1-3x20) jelenleg az 1-3x20-as van a fegyveren. Teljesen ideálisnak tartom kis-közepes távra. Személy szerint én csak ebbe tudok „két szemmel célozva” belenézni. Ennek valós legkisebb nagyítása 1,1 és nagyon jól megfelel a két szemmel történő célzásra.  Amit az ember ilyenkor lát, ha a célra koncentrál, egy vastagabb szélű nagyobb kör, benne a szálkereszt. Ha rosszul tartom a fegyvert, rögtön „jelez” a vastagabb kör, vagyis torzul a távcső által formált kör a szálkereszt körül.
A kettő másik egyike sem alkalmas másfélszeres nagyítással számomra a két szemmel történő célzásra.

Üdv,
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #4840 Dátum: 2012. Május 10. - 16:19:34 »

Az esetleg érdekes lehet, hogy a céltávcsöveknél illetve a red dot-nál hány méteren van parallaxismentesség.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4841 Dátum: 2012. Május 10. - 16:33:04 »

Szerintem, a red dotnál nincs parallaxis hibából adódó probléma.
Sörétes fegyverekre tökéletes célzóberendezés.  Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4842 Dátum: 2012. Május 10. - 18:32:15 »

Szerintem, a red dotnál nincs parallaxis hibából adódó probléma.
Sörétes fegyverekre tökéletes célzóberendezés.  Emelem

Ha golyót akarsz lőni belőle, akkor lehet.

Ha mozgó vadra vagy korongra lősz söréttel, akkor nem a célgömböt/piros pontot, akármit kell élesen látnod, hanem a célt.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4843 Dátum: 2012. Május 10. - 18:44:05 »

Ha golyót akarsz lőni belőle, akkor lehet.
Olcsóbb pirospont-irányzékéknál feltétlen kell vele számolni.
Ami már elég jól szűri a parallaxis hibát, az kb. 180-200 eft körül indul.
Pl. az Aimpoint vadászoptikái. Nagyon jó a Micro H-1.
Ha golyósra veszi valaki, akkor az 1 MOA pontnagyság megfelelő.
Ez 100 méteren 3 cm célfedést jelent, ami elhanyagolható.
A 2-4 MOA az ikább csak sörétesre és marokfegyverre jó.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4844 Dátum: 2012. Május 10. - 19:08:54 »

Olcsóbb pirospont-irányzékéknál feltétlen kell vele számolni.
Ami már elég jól szűri a parallaxis hibát, az kb. 180-200 eft körül indul.
Pl. az Aimpoint vadászoptikái. Nagyon jó a Micro H-1.
Ha golyósra veszi valaki, akkor az 1 MOA pontnagyság megfelelő.
Ez 100 méteren 3 cm célfedést jelent, ami elhanyagolható.
A 2-4 MOA az ikább csak sörétesre és marokfegyverre jó.
 Emelem

Csaba!  Igen

Lehet, hogy előbb kicsit félreérthető voltam. Úgy akartam reagálni, hogy a pirospont-irányzék, ha sörétes fegyverre teszik, akkor érhet valamit, ha golyót is akarnak lőni a puskával. Esetleg.
Golyósra szerelve annak, aki rendszeresen disznóhajtásra jár, tudja, hogy nem fog túl messze lőni, van lehetősége megszokni, egy jó minőségű biztos jól jön. Azok a dánok, akik Nálatok vadásztak, kiválóan kezelték!  Igen

Míg sörétlövésnél abszolút feleslegesnek tartom.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 [323] 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: