Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 35   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kóbor "házikedvencek"  (Megtekintve 99038 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #135 Dátum: 2012. Május 08. - 13:31:13 »

De Szárszónak is egy a vége





Én a bányász gumicsizmába macskából csináltam kapcát - - -  vidralesre !

 Ördög Vigyorog Vigyorog Emelem



Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #136 Dátum: 2012. Május 08. - 19:24:28 »

Én a bányász gumicsizmába macskából csináltam kapcát - - -  vidralesre !

Hát igen...,hogy egy magyar filmből idézzek: "A nagy idők elmúltak!"  Emelem   Wave
Naplózva

Erdő az én templomom...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #137 Dátum: 2012. Május 08. - 19:57:39 »

Nem hiszem, hogy "egy súlycsoportba" lennénk vadászatilag  Emelem
Kiveséztük, megértettem...ha javasolhatnám, zárjuk le a témát  Igen
Kedves Forma4!
Ez nem "súlycsoport" kérdése, egyszerűen vannak dolgok, amiket nagyon nehéz felnőtt fejjel elkezdeni.
Ráadásul még nagyobb probléma, ha valaki sokkal szebben akar táncolni, mint ahogyan tud.
Azt sem figyelmen kívül hagyva, hogy nem ez az első eset amikor hirtelen beírsz valamit, aztán valami vég nélküli magyarázkodás születik a részedről nem várt (de törvényszerű) reakciók miatt.
Csak arra kérlek, hogy ezeken kicsit mélázz el és ha lehet (mert miért ne lehetne), akkor gondolkozz "vadászabbul" és mielőtt elküldesz egy hozzászólást, minden alkalommal olvasd át még egyszer, hogy biztosan el akarod-e küldeni?.
Ezzel én sem akarom tovább a fingot fűrészelni és rabolni az értékes tárhelyet Kacsint
Üdv: GCs.  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #138 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 01:34:34 »

Szép estét Urak!  Emelem

Tegnap este csörög a telefon, a vadászmester volt, hogy holnap tudnék-e segíteni neki, mert a területen 7 kóbor kutyából álló falka garázdálkodik. Persze rögtön igent mondtam, reggel 6-kor keltem, pakolás, öltözés, puska....igen ám, de a sörétes műszakin van.  Woest Telefon, hogy mi van, mert tegnap este kiment a fejemből....mert 10 év, az tíz év, persze, hogy nem ugrott be, hogy nincs itthon....

Mondja, ha viszek 16/65-ös lőszert, ad egy Browningot, mert neki nincs hozzá lőszere....persze nekem sincs, de még 16-osom sincs egyáltalán.

Akkor mondja, hogy vigyem a kis .22 lr Anschütz-öt, azzal is boldogulni fogok, bár öntöltő, de vadászatra vagy bejegyezve. Igazából vadászni sosem akartam vele, mert csak lőtérre vettem, de a rendőr így írta be, szóval elvileg nem követek el semmi törvénybe ütközőt, és most ha úgy vesszük, menni kell, mert más nem ér rá, a kutyák meg naponta szednek nem is egy áldozatot.

Kiértük, betáraztam Rex lőszerből, aztán elindultunk. Kb. fél órát mentünk, miután egy frissen megölt sutába botlottunk, melynek a gidája ott állt mellette, de annak meg a lábát törték el, gondolom hajsza közben. A vadőr kegyelemlövést adott neki, mert nyílt törése volt...az rejtély, hogy miért nem ölték meg. A gyanúnk beigazolódott....jól tartott házikedvencek csapata, amik csak "szórakozásból" ölnek! A vadőr a helyszínen marad, zsigerelt, én tovább mentem, mert úgyis beér hamar. Jó egy órája mentem, amikor ugatást hallottam. Ne telik bele két perc, a réten felém szalad egy lihegő, kimerült suta, utána a 7 kutya! Az első egy kuvasz, úgy jó 50 méterre, célzom....bumm...bumm....bumm. 3 lövés kellett neki, hogy elessen. Tűzbe rogyott. 5 futásnak ered, egy foxi viszont a nagy mellett marad. Egy lapocka lövéssel helyben marasztaltam. Megyek, megnézem a kutyákat, telefon, hogy mi történt, de már lép is ki egy másik kuvasz a sűrűből, és egyenes felém kezd rohanni. Mire a puskát lekapom a vállamról, már ott is van, és a nadrágomba harap...ez volt az én hatalmas szerencsém! Rárúgok, mire visszalép jó 3 métert, én is távolodom, mert nem tudom meglőni ilyen közelről a távcső miatt, de keresztbe áll. Egymásután rögtön kettőt lőttem bele, helyben maradt. Vadőr is hamar odaér, mesélem neki, és figyelmeztet, hogy sokkal rossabbul is járhattam volna...hát erre rájöttem én is.  

A többi négy egy kis sűrű fiatalosba menekült be, kitaláltuk, hogy meghajtjuk, amennyire 2 ember képes hajtást csinálni.   OOO

Elmegyek a fiatalos végébe, erre nagy ugatás, és hallok két sörétlövést. 10 másodperc sem teli bele, felém kitör egy vizsla méretű keverék, elsőre elhibázom, de második lövésemre bukfencezik tőlem 20 méterre. Megyek a vadőrhöz, és meglepetés ért, amit mondott! Felé 5 kutya tört ki, abból kettőt kilőtt, mert az MC-je elakadt a 3. lövésnél. Szóval 9 kutya volt összesen, egy falkába, de már 2-3 hete űzték a vadakat, de senki sem lőtt közülük, mert mindenki vadkárra jár, vagy sajnálja a lőszert ilyenre....

Utána átnéztük a fiatalost, és borzalmas kép tárult elénk! Egy vacok körül 7 db kismalacot találtunk széttépve, félig-meddig elfogyasztva, és a koca, mely nem lehetett több 30-35 kilónál, majdnem teljesen széttépve.  Tudom, hogy fura, hogy ilyenkor ilyen kicsi malac, de már egész évben van csíkos malac. A koca mérete is nagyon kicsi volt, és láthatóan lesoványodva....szerencsétlenek.  Rííí

Na de 6 kutyát sikerült kilőnünk, azt a hármat pedig az Agya Úr Istennek sem találtunk meg.  Pedig délután 4-ig kerestük őket reggel 10-től...

Remélem ezzel a mai napi "akcióval" sikerült megvédeni pár őzgida meg szarvasborjú életét!  Wave
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 06. - 07:43:47 írta Pyrus » Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #139 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 08:01:43 »



Ez igen......   Ez, férfimunka volt.......         ...Büszke lehetsz magadra....   Wave
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #140 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 08:24:20 »


Érdemes lett volna lefényképezni a kutyák által széttépett vadat.
És megjelentetni a helyi sajtóban.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #141 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 09:17:54 »

Hát ez komoly munka volt..., sajnos sokszor "háborút" kell csinálni más szarháziak miatt...

 Emelem
Naplózva

Üdv End
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #142 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 11:24:55 »

A net tele van boci-szemű kiskutyusok képeivel, a facebookon is hatalmas dömpingje van ezeknek.
Sokat dobna pár ilyen fénykép az érem másik oldalának bemutatásán.
Talán elgondolkodtatna pár kutya tulajdonost.
Gyanítom, a gazdik nagy részének még nem volt alkalma saját szemével meggyőződni az ilyen pusztítások "eredményéről".


 
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #143 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 11:29:54 »

A net tele van boci-szemű kiskutyusok képeivel, a facebookon is hatalmas dömpingje van ezeknek.
Sokat dobna pár ilyen fénykép az érem másik oldalának bemutatásán.
Talán elgondolkodtatna pár kutya tulajdonost.
Gyanítom, a gazdik nagy részének még nem volt alkalma saját szemével meggyőződni az ilyen pusztítások "eredményéről".


 
Nagyon szívesen megosztom...végre egy olyan lehetőség, ahol simán nyilvánosságot adhatunk a k"kártételekről"...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #144 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 12:54:46 »

Baikalbock

Gratulálok!!! Igen Emelem

Szebb teljesítmény volt mint bármi más! Ettől már csak az lenne nagyob teljesítmény, ha a kutyák gazdáit is sikerülne megtalálni és felelősségre vonni. Erre viszont nagyon kicsi az esély!

Nyugodttan tegyétek fel a képeket a FACEBOOK-ra hadd lássák csak kis "bociszeműkutyulik" tulajdonosai, hogy kiskedvenceik milyen borzalmas munkára képesek az ő hülyeségük és kutyatartásra totális alkalmatlanságuk véget.
Ha csak lehetőségem van rá, és elémkerül, soha nem megy tovább egy kutya sem vadászterületen.

Vadászbaráti üdvözlettel

Árvai István Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #145 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 13:37:11 »

Pista !
Azt hittem , első mérgedben azt írod , hogy "Szebb teljesítmény volt mint bármi más! Ettől már csak az lenne nagyob teljesítmény, ha a kutyák gazdáit is sikerülne megtalálni és" - - - agyonlőni . . . ! ! !    Nyihi  Ördög  Vigyorog  OOO Röhög

 Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #146 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 13:44:35 »

Ha csak lehetőségem van rá, és elémkerül, soha nem megy tovább egy kutya sem vadászterületen.

Vadászbaráti üdvözlettel

Árvai István Emelem

Üdv!

Mennyire különbözőek vagyunk..... 
Majd 30 évet levadásztam életem során..

Isten szent színe előtt kijelentem, hogy kutyát, egyet sem lőttem!

És tudod miért!?   ...Mert volt a vadászatban egy példaképem, tanítóm, MESTEREM, aki a vadászéveim kezdetekor, mi több, jóval előtte, megértette, elmagyarázta nekem, hogy NEM LÖVÜNK,  az évezredek óta  leghűségesebb BARÁTUNKRA...

Számára, és számomra NEM voltak, és  azóta sincsenek különbségek, kóbor kutyák, vadászkutyák, vagy bármilyen jelzővel ellátott kutyák között....   

És azt is mondta...., hogy a te vadad, nem lövi meg senki előled..........  Wave  Wave  Wave




 
Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #147 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 13:46:26 »

Látom, ismersz már rendesen! Ördög

Sajnos azt nem lehet, pedig..... Nyihi
Ja amit írtam privit, már megoldottuk. Olvasd el.  Kacsint Arra is rájöttem, hol láttam! BUKTA néki! Röhög
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #148 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 13:51:19 »

Üdv!

Mennyire különbözőek vagyunk..... 
Majd 30 évet levadásztam életem során..

Isten szent színe előtt kijelentem, hogy kutyát, egyet sem lőttem!

És tudod miért!?   ...Mert volt a vadászatban egy példaképem, tanítóm, MESTEREM, aki a vadászéveim kezdetekor, mi több, jóval előtte, megértette, elmagyarázta nekem, hogy NEM LÖVÜNK,  az évezredek óta  leghűségesebb BARÁTUNKRA...

Számára, és számomra NEM voltak, és  azóta sincsenek különbségek, kóbor kutyák, vadászkutyák, vagy bármilyen jelzővel ellátott kutyák között....   

És azt is mondta...., hogy a te vadad, nem lövi meg senki előled..........  Wave  Wave  Wave




 
És milyen kommentet fűzött a mestered a az élő gidát evő kutyákhoz?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #149 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 13:53:47 »

Szerencsére nem vagyunk egyformák! Kacsint

Hidd el, Én magam is nem 2 éve kezdtem, és nem 20-40 kutyát "plombáltam  le"  de a VADÁLLOMÁNY VÉDELME többek között erre is szól.

NINCS HELYE KÓBORKUTYÁNAK A VADÁSZTERÜLETEN! A VADAT ŰZŐ EBET PEDIG MINDENKORON KI KELL LŐNI.

Nem az Én vadam, hanem a Tiéd, az Övé, a Többieké.
Nem láttál Te még félelmében üvöltve acsargó őzsutát  ordítani a kíntól és a kétségbeeséstől miközben a kutyák már a beleit és a combját tépték és zabálták, és a méhéből kifordult gida véresen tekergett a hóban miközben a kutyák hóhérolták, zabálták az annyját élve!

Te nagy kutyabarát vagy. Én is. DE NEM A VADAT ŰZŐ GYILKOS KUVASZOKÉ, ÉS A KEDVTELÉSBŐL ÖLŐ HÁZI KEDVENCEKÉ.
Annak előttem nincs kegyelem, és nem is lesz soha.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 35   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: