Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 337783 alkalommal)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #480 Dátum: 2011. Január 18. - 07:30:25 »

Sziasztok!

Végre felkerült a fegyveremre a távcső Ma-98 fórumtársunk jóvoltából. Ezúton is köszönet a gyors segítségért. Meghajol  Rendeltem gyűrűket és nem tudtam rögzíteni a talphoz.
Most már csak egy dolgot kellene megoldani, komfortosabbá tenni a tusát. Nyílt irányzékhoz tökéletes, viszont a távcsőhöz kicsit ágaskodni kell. (kicsit ront a dolgon, hogy ez a max amennyire hátra tudom húzni a távcsövet)
Tudtok valami jó megoldást amivel a tusa hátát (nem azt mondom hogy pofadékot, mert az a másik oldalt van, mivel balos vagyok  Vigyorog) feljebb lehet tornászni?
(ja...új tusa nélkül érdekelnének az ötletek Mosolyog A képen a fegyver hátulja pont nem látszik, de olyat már úgy is látott mindenki Mosolyog )





 Emelem



Szia!

Miért ilyen magas szereléket választottál,mi indokolta?

Szerintem abban van a nagyobb hiba, nem pedig a tusban.


Ansch
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #481 Dátum: 2011. Január 18. - 07:47:26 »

Sziasztok!

Attila:
Ha át is tennénk, akkor is meg kellene valahogy emelni úgy gondolom, mert nem is igazán a pofadékkal van a gond, hanem hogy magasan van a távcső.

Csaba:
Főleg céltávcsővel. De azért a szerelék oldható ha egyszer le kell venni.
A felső 12-es az alsó egy 9.3-as.

Ansch:
Igazából nem én választottam. Szerelékkel együtt adta el a tulaj anno, így lett rá szerelékem.
Amúgy láttam olyan megoldást hasonló fegyveren ahol az első gyűrű az objektívet fogja, így alacsonyabban lehetett szerelni.

Egy darabig lehet így marad, aztán majd kiderül...addig összegyűjtöm az ötleteket mit lehet vele kezdni Mosolyog
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #482 Dátum: 2011. Január 18. - 12:28:51 »

Szia Feri!

Ezek után csak az állítható tusahát marad megoldásnak + ha nagyon elöl van a céltávcső, akkor magából a tusából is kurtítani kell.

Üdv: Csaba
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #483 Dátum: 2011. Január 18. - 12:45:59 »

Szia Feri!

Szórásképe hogy áll a muskétának?
A golyót mennyire lövi össze a Brennekével?

Használd egészséggel, szimpatikus kombó!  Kacsint
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #484 Dátum: 2011. Január 18. - 13:46:26 »

Szia Feri!

Ezek után csak az állítható tusahát marad megoldásnak + ha nagyon elöl van a céltávcső, akkor magából a tusából is kurtítani kell.

Üdv: Csaba

Szia!
Köszi a tanácsot.
Alszom még rá párat, hogy mi legyen vele. Amúgy nem rossz ötlet ez az állíthatós dolog, de nem tudom hogy mutatna egy ilyen fegyveren...
Egyenlőre örülök hogy a távcső fent van végre. Mosolyog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #485 Dátum: 2011. Január 18. - 13:50:18 »

Miért kellett ennyit várnod a távcsőre?
Ha szóltál volna fél óra alatt feltetetem a szomszéddal. Nagyon szépen hegeszt! Röhög Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #486 Dátum: 2011. Január 18. - 13:53:26 »

Szia Feri!

Szórásképe hogy áll a muskétának?
A golyót mennyire lövi össze a Brennekével?

Használd egészséggel, szimpatikus kombó!  Kacsint

Szia!

Még nem voltam lőtéren vele  Rííí
Hülye dolog,  már kb egy fél megvan, de még nem tudtam kijutni vele lőtérre. Több oka van (munka,pénz,szerelék,pénz,lőszer,pénz, ja és a lőterek hülyén vannak nyitva), de nem akarok senkit untatni a részletekkel, a lényeg hogy hamarosan végre ki fogok menni, és akkor majd teszek fel képet a szórásáról. Ki szeretnék próbálni több Brennekkét, hátha valamelyiket oda hordja ahová kell. Mosolyog

Üdv
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #487 Dátum: 2011. Január 18. - 13:55:35 »

Miért kellett ennyit várnod a távcsőre?
Ha szóltál volna fél óra alatt feltetetem a szomszéddal. Nagyon szépen hegeszt! Röhög Stoel

Legközelebb majd szólok  Ördög
Szerelékem volt, csak új gyűrűt kellett rendelnem, mert az 30mm-es volt, nekem meg colos kellett. Az is volt vagy 3-4 hét mire elkészült. Kicsit el voltak maradva Komlón.
Pláne hogy nem is siettettem a dolgot, mivel vadászni se nagyon jutottam volna ki az előző hsz-ban említett okok miatt.
 Wave
Naplózva
Bandita
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #488 Dátum: 2011. Március 14. - 13:35:41 »

Üdv vadásztársak!

CZ-550 fegyveremen a gyorsítót használva az elsütőbillentyű kényelmetlenül túlságosan elől pozicionál, illetőleg a gyári beállítás nekem nagyon-nagyon érzékenyre van hangolva.

Kérdésem az lenne, hogy lehet-e az elsütőbillentyű pozícióját, illetőleg elsütési erejét állítani?     
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #489 Dátum: 2011. Március 14. - 19:47:02 »

Üdv vadásztársak!

CZ-550 fegyveremen a gyorsítót használva az elsütőbillentyű kényelmetlenül túlságosan elől pozicionál, illetőleg a gyári beállítás nekem nagyon-nagyon érzékenyre van hangolva.

Kérdésem az lenne, hogy lehet-e az elsütőbillentyű pozícióját, illetőleg elsütési erejét állítani?     

Az, hogy gyorsított állapotban elől van "nagyon" azon nem lehet állítani, de maga a gyorsító finomságát igen.
Elsütőbillentyű előtt van egy csavar, azon mindig csak max. egy negyed fordulatot célszerű tekerni.
Óra járásával megegyező irányba finomodik, ellenkezőbe pedig nem.
Ha be van állítva a kívánt szintre, akkor üres, töltetlen fegyver esetén célszerű a fegyvert zárolni, begyorsítani, majd oldalról kézzel jól "megpofozni" a fegyvert. ( nem fogja eltörni az ütőszeget, nyugi) Mosolyog
Ha elcsetten, akkor túl finom lett, azt vissza kell fogni, mert balesetveszélyes. Vadász
Naplózva
Bandita
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #490 Dátum: 2011. Március 17. - 19:55:40 »

Sab köszönöm a kimerítő választ.

Az én fegyveremen az elsütőbillentyű előtti csavar eléggé kitekert állapotban -szerintem holtponton- van és ha az normál menetes, akkor pont ellenkezőleg tudnék már csak rajta állítani, tehát már csak finomítani tudok az állítással. Ha tévednék ezer bocs...

Ez elég szomorú egy CZ-550-es fegyvertől, amit újonnan vesz meg az ember. De nem ez volt eddig az egyetlen problémám vele... 
 
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #491 Dátum: 2011. Március 17. - 20:44:39 »

Sab köszönöm a kimerítő választ.

Az én fegyveremen az elsütőbillentyű előtti csavar eléggé kitekert állapotban -szerintem holtponton- van és ha az normál menetes, akkor pont ellenkezőleg tudnék már csak rajta állítani, tehát már csak finomítani tudok az állítással. Ha tévednék ezer bocs...

Ez elég szomorú egy CZ-550-es fegyvertől, amit újonnan vesz meg az ember. De nem ez volt eddig az egyetlen problémám vele... 
 

Ez így már egyre érdekesebb! Kérlek, tegyél fel képet az elől pozícionált billentyűről, valamint halljuk az egyéb problémákat!
A csavaron meg tekerj egy negyedet, hamar kiderül, hogy melyik irányba keményedik a sütés.  Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #492 Dátum: 2011. Március 18. - 08:57:38 »

Ez így már egyre érdekesebb! Kérlek, tegyél fel képet az elől pozícionált billentyűről, valamint halljuk az egyéb problémákat!
A csavaron meg tekerj egy negyedet, hamar kiderül, hogy melyik irányba keményedik a sütés.  Emelem

Nincs ilyen fegyverem, tehát nem tudom az elsütőbillentyűt gyorsított helyzetben lefényképezni.

Ez sem probléma, és más egyéb problémát sem tudok felhozni ezzel a fegyvergyártmánnyal kapcsolatba. Emelem
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #493 Dátum: 2011. Március 18. - 09:48:25 »

Nincs ilyen fegyverem, tehát nem tudom az elsütőbillentyűt gyorsított helyzetben lefényképezni.

Ez sem probléma, és más egyéb problémát sem tudok felhozni ezzel a fegyvergyártmánnyal kapcsolatba. Emelem

Szia Sab!

Valamit rosszul érthettél! Én Banditától kértem a fenti dolgokat.  Vállat von
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #494 Dátum: 2011. Március 18. - 15:40:29 »

Szia Sab!

Valamit rosszul érthettél! Én Banditától kértem a fenti dolgokat.  Vállat von

Akkor jó ! Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: