Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1149130 alkalommal)
Tóth Mihály
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új üzenet #1215 Dátum: 2009. Július 13. - 10:49:35 »

Sziasztok!

Visszaolvasva az eseményeket Joe D. ténykedéséről vadászat címszó alatt: "HÁT NEM SEMMI!!  Meglepődött  Türelmetlenül
Alapvetően csak a fegyver kalibere, a választott lőszer, az alkalmazott célzórendszer sántít a többi alapfeltétel "rendben" volt.

És, ha kis hazánkban történ...  Nem

Sziasztok!

A kaliberrel semmi baj! Európa több országában használják őzre (de csak kis távolságokon) és disznóhajtáshoz is elsőrendű... Viszont csakis a megfelelő vadászati célú lövedékkel szerelve! A többivel egyetértek... Igaz, annyit felhoznék példaként, hogy egy FMJ-FP-vel szerelt 44 Remington Magnum lőszer többre képes sokszor az őz vadászatánál, mint egy expanzív, 222 Remington-ból indított lövedék.

Üdvözlettel:

Tóth Mihály
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #1216 Dátum: 2009. Július 13. - 13:53:21 »

Sziasztok!

A kaliberrel semmi baj! Európa több országában használják őzre (de csak kis távolságokon) és disznóhajtáshoz is elsőrendű... Viszont csakis a megfelelő vadászati célú lövedékkel szerelve! A többivel egyetértek... Igaz, annyit felhoznék példaként, hogy egy FMJ-FP-vel szerelt 44 Remington Magnum lőszer többre képes sokszor az őz vadászatánál, mint egy expanzív, 222 Remington-ból indított lövedék.

Üdvözlettel:

Tóth Mihály

Szia!

Bizton használják sokfelé őzre, de a hagyományos német típusú vadászkultúrákban nem talál helyet magának az efféle ami huncutság. Disznóhajtásra szvsz nagyon halovány. Egy .444-es viszont kitűnő választás lehet erre. Roncsolás szempontjából a lassú nehéz lövedék tényleg kellemesebb lehet, mint a gyakran csúnyán szaggató 222.

Üdv, H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #1217 Dátum: 2009. Július 13. - 15:11:00 »

Szia!

Bizton használják sokfelé őzre, de a hagyományos német típusú vadászkultúrákban nem talál helyet magának az efféle ami huncutság. Disznóhajtásra szvsz nagyon halovány. Egy .444-es viszont kitűnő választás lehet erre. Roncsolás szempontjából a lassú nehéz lövedék tényleg kellemesebb lehet, mint a gyakran csúnyán szaggató 222.

Üdv, H
Ezt az "ami huncutsagot" meg az amik sem tartjak szamon mint "vadasz" loszert. Legfeljebb 75 yard-ig hasznalhato, foleg a szivarvanyhoz hasonlo roppajaja miatt. Hasonlo atmeroben sokkal sikeresebbek a 444 Marlin vagy a 45/70 Gov.
Sokan hanyattesnek az ilyen jellegu loszerek elott az "energiaja" miatt...de egy felteglanak is lehet hatalmas energiaja ha megfelelo sebesseggel van eldobva...
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1218 Dátum: 2009. Július 13. - 15:23:07 »

Fredi  Igen

A nagy vizen túli kollégák csak Repülő hamutartónak becézik ezt a fajta lőszert. Ördög Mert akkorát üt de kb annyira pontos. Bion Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #1219 Dátum: 2009. Július 13. - 15:53:07 »

Örömmel látom, hogy a tapasztaltabb szakkollégák is osztják a megérzésemet, miszerint itt ezzel a kaliberrel nem ildomos vadászni, sőt úgy látszik sehol sem.
Csak Joe-nak üzenet így utólag: Minden esetben törekedni kell a vad megfelelő eszközzel történő meglövésére és a lehető legrövidebb kimúlásra. Természetesen több eszközzel is elérhető a kívánt eredmény, de ez semmiféleképpen sem lehet a véletlen műve. Én ezt alapnak tartom a vadászatban.

Üdv. Dzsi  Emelem
Naplózva
Tóth Mihály
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új üzenet #1220 Dátum: 2009. Július 13. - 16:25:16 »

Örömmel látom, hogy a tapasztaltabb szakkollégák is osztják a megérzésemet, miszerint itt ezzel a kaliberrel nem ildomos vadászni, sőt úgy látszik sehol sem.
Csak Joe-nak üzenet így utólag: Minden esetben törekedni kell a vad megfelelő eszközzel történő meglövésére és a lehető legrövidebb kimúlásra. Természetesen több eszközzel is elérhető a kívánt eredmény, de ez semmiféleképpen sem lehet a véletlen műve. Én ezt alapnak tartom a vadászatban.

Üdv. Dzsi  Emelem

Hogy ildomos vagy sem, azt döntse el mindenki maga... Teljesítményadatai alapján miért ne lenne használható (normális lövedékkel szerelve, korlátainak figyelembevételével)? Tudom az európai hagyományok nehezen kezelik az efféle kalibereket, még inkább a hozzájuk alkalmazott fegyverrendszereket, de ha így gondolkodunk akkor a 30-06 Springfield sem ildomos, mivel egy amerikai hadi származék... Ettől függetlenül valóban elítélendő Joe szabályszegése!

"Minden esetben törekedni kell a vad megfelelő eszközzel történő meglövésére és a lehető legrövidebb kimúlásra."

Ez fontosabb mindennél! Talán még a hagyományoknál is... Emelem Igen

Üdvözlettel:

Tóth Mihály
Naplózva
Tóth Mihály
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új üzenet #1221 Dátum: 2009. Július 13. - 16:29:10 »

Fredi  Igen

A nagy vizen túli kollégák csak Repülő hamutartónak becézik ezt a fajta lőszert. Ördög Mert akkorát üt de kb annyira pontos. Bion Bion Bion

Szia!

Pontosabb mint egy sörétes csőből elengedett Slug.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1222 Dátum: 2009. Július 13. - 16:43:21 »

Használják a .44-est Európában -pontosabban a Skandináv országokban- őzhajtáson, merthogy ott van ilyen. Ha jól emlékszem Kovács László is ilyen kaliberű, alsó emelőkaros puskával (is) tevékenykedett őzhajtásban.
Azt nem mondanám hogy ezzel a kaliberrel nem ildomos vadászni! Miért nem? Rövid távon jó az őzre. Azért nem ildomos mert nem annyira elterjedt? Vagy a hagyomány miatt? A hagyományról csak annyit hogy a németeknél is sokan vadásznak műanyagtusos fegyverrel ami nem éppen hagyományos vadászpuska. Magyarországon is sokan vadásznak 45/70-es alsókulcsossal. Az sem hagyományos Európában (sem a kaliber, sem a fegyverrendszer) még sincs megszólva. Szerintem az a baj hogy nem ismerjük ezt a kalibert, de addig ne mondjunk véleményt róla.
Joe többi választásával én sem értek egyet.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Tóth Mihály
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új üzenet #1223 Dátum: 2009. Július 13. - 17:27:05 »

Használják a .44-est Európában -pontosabban a Skandináv országokban- őzhajtáson, merthogy ott van ilyen. Ha jól emlékszem Kovács László is ilyen kaliberű, alsó emelőkaros puskával (is) tevékenykedett őzhajtásban.
Azt nem mondanám hogy ezzel a kaliberrel nem ildomos vadászni! Miért nem? Rövid távon jó az őzre. Azért nem ildomos mert nem annyira elterjedt? Vagy a hagyomány miatt? A hagyományról csak annyit hogy a németeknél is sokan vadásznak műanyagtusos fegyverrel ami nem éppen hagyományos vadászpuska. Magyarországon is sokan vadásznak 45/70-es alsókulcsossal. Az sem hagyományos Európában (sem a kaliber, sem a fegyverrendszer) még sincs megszólva. Szerintem az a baj hogy nem ismerjük ezt a kalibert, de addig ne mondjunk véleményt róla.
Joe többi választásával én sem értek egyet.

Szia!

Jól emlékszel! Kovács László három évig használta, méghozzá kimondottan őzre vásárolta (Tucatnyi Töltény című könyvében be is mutatta). Az említett írásban szó van arról is, hogy Ausztráliában főként a disznóra vadászók használják, mivel hajtásban kivételesen jónak tartják (a 444 Marlin valóban jobb erre a célra!).

Üdv:

Misi
Naplózva
Tóth Mihály
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új üzenet #1224 Dátum: 2009. Július 13. - 17:41:07 »

Készítettem gyorsan fotót egy 44 Remington Magnum lőszer lövedékének a maradványtestéről. Mellette egy 30-06 Springfield lövedéke látható. Csak úgy érdekessékképpen.
Naplózva
Tóth Mihály
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új üzenet #1225 Dátum: 2009. Július 13. - 17:42:32 »

Bocsánat: "érdekességképpen"
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #1226 Dátum: 2009. Július 13. - 21:11:41 »

Szia BErik!

 "Rövid távon jó az őzre."
Megmondom őszintén, ha én őzre szoktam kimenni vadászni ennek megfelelő fegyvert viszek magammal. Hogyan ítéled meg, hogy jó-e még a táv a fegyverednek, vagy bánkódsz, ha messzebb van mondjuk 100-130 m-re és hazaballagsz?  Fejvakarás

"Azért nem ildomos mert nem annyira elterjedt? Vagy a hagyomány miatt? A hagyományról csak annyit hogy a németeknél is sokan vadásznak műanyagtusos fegyverrel ami nem éppen hagyományos vadászpuska."

Csak annyit, hogy nem a legbiztonságosabb a .44-es erre a feladatra. Ha korrábbi véleményemet olvastad, akkor kitűnik belőle az elvem: Az elejtendő vadnak megfelelő fegyver választása elengedhetetlen.
A hagyományról szerintem meg csak annyit: Ilyen alapon jöhet ( és jön is ) mondjuk az apróvad hajtásra a baseball sapkás, terepruhás, pumpálospuskás, motoroscsizmás vadásztárs is, lehet, hogy eredményesen vadászik ( J D is meglőtte az őzet a .44-essel ), én mégis a hagyományt választom! És annak örülük, ha a hagyomány terjed el, nem a műanyagtusos fegyver.

 Emelem
Naplózva
Tóth Mihály
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új üzenet #1227 Dátum: 2009. Július 13. - 21:25:33 »

Sziasztok!

Azért egyszer valaki kifejthetné pontosan, hogy nálunk mi tekinthető "hagyománytisztelő" kalibernek.

Igazán kíváncsi vagyok a véleményekre!

Misi
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1228 Dátum: 2009. Július 13. - 21:33:21 »

Szia BErik!

 "Rövid távon jó az őzre."
Megmondom őszintén, ha én őzre szoktam kimenni vadászni ennek megfelelő fegyvert viszek magammal. Hogyan ítéled meg, hogy jó-e még a táv a fegyverednek, vagy bánkódsz, ha messzebb van mondjuk 100-130 m-re és hazaballagsz?  Fejvakarás

"Azért nem ildomos mert nem annyira elterjedt? Vagy a hagyomány miatt? A hagyományról csak annyit hogy a németeknél is sokan vadásznak műanyagtusos fegyverrel ami nem éppen hagyományos vadászpuska."

Csak annyit, hogy nem a legbiztonságosabb a .44-es erre a feladatra. Ha korrábbi véleményemet olvastad, akkor kitűnik belőle az elvem: Az elejtendő vadnak megfelelő fegyver választása elengedhetetlen.
A hagyományról szerintem meg csak annyit: Ilyen alapon jöhet ( és jön is ) mondjuk az apróvad hajtásra a baseball sapkás, terepruhás, pumpálospuskás, motoroscsizmás vadásztárs is, lehet, hogy eredményesen vadászik ( J D is meglőtte az őzet a .44-essel ), én mégis a hagyományt választom! És annak örülük, ha a hagyomány terjed el, nem a műanyagtusos fegyver.

 Emelem

OFF
'91-ben a Vadcoop-nál volt egy öreg bácsi aki kék melegítő alsóban járt Bugyiba kacsázni! Mosolyog Ahhoz képest a tereptarka gyakorló is "lódenkabát"! Mosolyog
ON
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1229 Dátum: 2009. Július 13. - 21:34:39 »

Sziasztok!

Azért egyszer valaki kifejthetné pontosan, hogy nálunk mi tekinthető "hagyománytisztelő" kalibernek.

Igazán kíváncsi vagyok a véleményekre!

Misi

Mindíg az, ami Neked van, az! Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: