Oldalak: 1 ... 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 [395] 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148774 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5910 Dátum: 2014. Június 03. - 21:00:56 »

Üdvözletem az Uraknak és a Hölgyeknek  S.Peti

Szeretnék tanácsot kérni, hogy CZ 557 .30-06-os puskához milyen lőszert javasoltok disznóra? Amik elérhetőek helyben: Sako, Geco, Remington.
Típus és gramm is érdekelne. Erdős területen vadásznánk, lesről. (hajtásra, szóróra alkalmasabbnak gondolom a brenekét).

Köszönöm a válaszokat, és Üdvözletem!  Emelem

 

13-14 gramm körüli lövedékeset... jó nagy bumszli, gömbölű orrú lövedékkel, abból még a "bonded" kialakítású sem kell!
És hajtásra, és szóróra is alkalmasabb, mint a brenneke. szvsz Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5911 Dátum: 2014. Június 03. - 22:54:21 »

Én tutira a dárdára, íjra de mindenekelőtt a szakócára szavaznék....
Egy jó pár ősünk az alatt a pár százezer év alatt eredményesebben aprította a vaddisznót, mint ma sokan golóssal! Kacsint Vigyorog Wave
 Emelem

Ismerek olyant, akinek már az íj is sok, s dárdával vadászott disznóra kis hazánkban.  Stoel
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5912 Dátum: 2014. Június 03. - 23:06:00 »

Ismerek olyant, akinek már az íj is sok, s dárdával vadászott disznóra kis hazánkban.  Stoel

Nem figyelted az eszközök csimborasszóját.....a szakócát! Vigyorog Vigyorog
 Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5913 Dátum: 2014. Június 03. - 23:09:03 »

Nem figyelted az eszközök csimborasszóját.....a szakócát! Vigyorog Vigyorog
 Emelem

De figyeltem, csak olyan ismerősöm nincs.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5914 Dátum: 2014. Június 03. - 23:16:00 »

De figyeltem, csak olyan ismerősöm nincs.  Ördög

.....jó felelet, büsszke felelet, nemesi felelet........ Vigyorog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #5915 Dátum: 2014. Június 03. - 23:35:43 »

Én tutira a dárdára, íjra de mindenekelőtt a szakócára szavaznék....
Egy jó pár ősünk az alatt a pár százezer év alatt eredményesebben aprította a vaddisznót, mint ma sokan golóssal! Kacsint Vigyorog Wave
 Emelem
Szvsz. kár leragadni a kis hazánkban az utolsó 25 év történéseinél...mert csak annyit kell visszalapozni, hogy tizedennyi golyósfegyver legyen a vadászok kezében... Vagy átnézünk a nagy vizen túlra ahol nem nézik hülyének azt, aki nem a legfejlettebb technikai vívmányokat használja, hanem sörétespuskával, elöltöltőssel, csigás vagy akár tradicionális íjjal megy nagyvadra vadászni.
Vannak szituációk ahol a brekeke jobb, mint a golyóspuska akármilyen csodalövedéke. Ha a pógár azzal akar vadászni, tegye azt(hajtásban nem csak elállósor létezik ám, Te pallón járó vadász Ördög), üljön rá 30 méterre a szóróra, menjen a hajtásban, emelje meg a kalapját a szarvasnak meg az őznek...
Szerintem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #5916 Dátum: 2014. Június 04. - 05:09:33 »

Körülményektől függően, egyáltalán nem biztos, hogy a golyóscső lenne az első. Viszont, ha "gyöngyössel" szeretnék szórón vadászni, akkor úgy alakítom ki, hogy arra legyen alkalmas, s korlátozott távon bellül hatásosabb lehet a "brekeke". Amikor elkezdtem vadászni, akkor még nagy kincs volt a golyós, ezért a többség sörétessel "aprította" a disznót, s voltak, akik eredményesebben, mint most sokan a "golóssal".

Huzagolt csovu "brekeke"-vel lehet apritani a disznot rendesen. Itt hasznaljak azt is....tavcsovel rajta. Megjegyzem ezek a fegyverek 2 inchet tudnak szazon rutinosan tavcsovel.  Meg az USA hasonlo nagysagu allamaiba mint Mo, biztonsagi okok miatt csak ilyen slug gun-al  lehet vadaszni nagyvadra.





 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #5917 Dátum: 2014. Június 04. - 06:00:18 »

Szvsz. kár leragadni a kis hazánkban az utolsó 25 év történéseinél...mert csak annyit kell visszalapozni, hogy tizedennyi golyósfegyver legyen a vadászok kezében... Vagy átnézünk a nagy vizen túlra ahol nem nézik hülyének azt, aki nem a legfejlettebb technikai vívmányokat használja, hanem sörétespuskával, elöltöltőssel, csigás vagy akár tradicionális íjjal megy nagyvadra vadászni.

Itt, hogy finoman fogalmazzak a tahok, redneck-ek vadasznak fegyverrel....nagytobbsegbe. Nem neznek hulyenek sot az ellenkezoje az igaz, ha primitiv fegyverrel vadaszol. Konnyebb pl. akarhova bejutni nagyon jo privat teruletekre mint fegyverrel, azokat nem szeretik altalaba nem engedik be oket. A technika legutolso vivmanyait meg foleg nem engedik vadaszatra (kuldik eu-ba.. Mosolyog)
Mi a feneert vadassz fegyverrel mikor mondhatni, hogy ingyenes a vadaszat mindenkinek. Ha nem lovod meg ma, meglovod holnap, vagy azutan, vagy ket het mulva...etc. A f@xom akar vadat loni elso kimenetelbol (ha csak nem valami csodas valami) Csinaltam azt hosszu eveken at az elejen mint egy hulyegyerek ...de kinottem. "I evolved "... Mosolyog  Ijjal nem lovom meg oket az ideny elejen nemhogy fegyverrel. A lenyeg az, hogy vadasszak sokat a zsakmany nem annyira fontos, es foleg mostansag.
A masik forumon epp lattam egy videot ma, a pogar kiszall a kocsibol megtamassza a fegyveret a kocsin es agyonlo egy bakot kint a mezon. Nahat az meg mi a faxom "vadaszat" ?  Itt ha egy ilyent feltennek vadasz forumokra kirohognenek, fel sem mernem tenni....megmondanak hogy valami " fucking idiotic road hunter" vagyok ha ilyent mutogatok. Ez van. Mas itt a menet. Szeretem meg mindig a fegyvereket lovom is oket kint az erdobe eleg gyakran celba, de nem nagyvadra vadaszni. Egyszeruen tul konnyu vadat loni veluk, azt nem szeretem bennuk. Ha muszaj lenne fegyverrel nyomjam most megint valoszinu egy 30-30 nyilt iranyzeku fegyverrel csinalnam.
 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
forester73
Vendég
« Új üzenet #5918 Dátum: 2014. Június 04. - 07:59:41 »

Huzagolt csovu "brekeke"-vel lehet apritani a disznot rendesen. Itt hasznaljak azt is....tavcsovel rajta. Megjegyzem ezek a fegyverek 2 inchet tudnak szazon rutinosan tavcsovel.  Meg az USA hasonlo nagysagu allamaiba mint Mo, biztonsagi okok miatt csak ilyen slug gun-al  lehet vadaszni nagyvadra.





 

Nekem volt egy Reminton 870 Exp. combo puskám 22" huzagolt csővel . Tetszett maga fegyver , kezes volt stb. De pontosan(50m 5-6cm szórással ) csak a Remington Copper Solid Slug-ot lőtte . A sima Slugot nem  ,hogy nem lőtte pontosan hanem dobálta olyan 20-25cm-es körben . A sima sörétes csöve olyan 10 cm produkált medium  szűkitéssel . Na most ez még nem is lenne baj , de már akkor is 1000 Ft felett volt a Solid , ma meg majdnem 1400 Ft/db , összehasonlításként a 300WM Norma NP "csak" 975 Ft/db  Fejvakarás Vállat von és mennyivel hatásosabb . De mindegy ez acsak az én véleményem . Én nagyvadra golyóssal , apróvadra sörétessel vadászom ,legfeljebb után keresni sűrűben használom a duplát .  S.Peti

Üdv Én
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #5919 Dátum: 2014. Június 04. - 10:02:03 »

Szeretnék érdeklődni a tisztelt vadásztársaktól, főleg azoktól, akik Geco Teilmantelt lőnek 9.3x62 kaliberben, nem tapasztaltak-e változást a lőszer minőségét illetően? Fél éve gyakorlatilag sci-fit produkál a lőszer, és csak az irgalmatlan nagy szerencséknek köszönhetően nem veszett el még vad, illetve én sem... Tegnap a negyven kg-os süldő lapockáján robbant szét a lövedék, testüregbe nem hatolt, élmény volt a disznóval a repcében balettozni.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5920 Dátum: 2014. Június 04. - 13:08:48 »

Szeretnék érdeklődni a tisztelt vadásztársaktól, főleg azoktól, akik Geco Teilmantelt lőnek 9.3x62 kaliberben, nem tapasztaltak-e változást a lőszer minőségét illetően? Fél éve gyakorlatilag sci-fit produkál a lőszer, és csak az irgalmatlan nagy szerencséknek köszönhetően nem veszett el még vad, illetve én sem... Tegnap a negyven kg-os süldő lapockáján robbant szét a lövedék, testüregbe nem hatolt, élmény volt a disznóval a repcében balettozni.

Na kérem ! Van mit megírni az aktuális topikba !   Kávé
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5921 Dátum: 2014. Június 04. - 13:18:15 »

Na kérem ! Van mit megírni az aktuális topikba !   Kávé

Ugye, most az újratöltős topikra gondoltál? Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5922 Dátum: 2014. Június 04. - 13:52:32 »

Ugye, most az újratöltős topikra gondoltál? Ördög Ördög Ördög

Végtelen a képzelőerőm !

Pl: Vaddisznó
    Utánkeresés
    Vadkár ( közösen lehevert 1/2 hektár )
    Segítsünk egymásnak !  Stoel
    Eladnám - Elajándékozom !  Stoel Röhög
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #5923 Dátum: 2014. Június 04. - 16:43:37 »

Néha nagyon jó szolgálatot tesz a brenecke. Főleg utánkeresésnél....A Kettner cég egyébként úgy nagyjából az ezredfordulóig forgalmazott kifejezetten disznóvadászatra készített, Sanglier fantázianevű (franciául vadkant jelent)  bock elrendezésű sörétes puskát, melyben az egyik cső végén 1/4-es choke volt, a másik cső viszont paradox furattal készült....Ha valaki véletlen nem tudná, a paradox furat egy nem túl mély huzagolás, csak a cső utolsó harmadán van (úgy nagyjából). A gyöngygolyót remekül megforgatja, nő a lőtáv is de főképp a célpontosság. Nagyjából 70-75 méterig elég pontosan lehet vele lőni. általában ezen a távon 4-5 cm körül volt a lőpontosság. Ismerősnek van ilyen fegyvere, és a mai napig igen jó eredménnyel használja.

Üdv: Regius
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5924 Dátum: 2014. Június 04. - 22:37:16 »

Néha nagyon jó szolgálatot tesz a brenecke. Főleg utánkeresésnél....A Kettner cég egyébként úgy nagyjából az ezredfordulóig forgalmazott kifejezetten disznóvadászatra készített, Sanglier fantázianevű (franciául vadkant jelent)  bock elrendezésű sörétes puskát, melyben az egyik cső végén 1/4-es choke volt, a másik cső viszont paradox furattal készült....Ha valaki véletlen nem tudná, a paradox furat egy nem túl mély huzagolás, csak a cső utolsó harmadán van (úgy nagyjából). A gyöngygolyót remekül megforgatja, nő a lőtáv is de főképp a célpontosság. Nagyjából 70-75 méterig elég pontosan lehet vele lőni. általában ezen a távon 4-5 cm körül volt a lőpontosság. Ismerősnek van ilyen fegyvere, és a mai napig igen jó eredménnyel használja.

Üdv: Regius
Ilyenkor itt a szomszédban- a fórumon már többször említett Á. Sanyi- is jókat mosolyog a különleges puskákhoz készült, különleges gyöngygolyók felsorolásán,mert valamikor az ahhoz szokott vadászok,az egycsövű Izsekkel igencsak szép lövéseket produkáltak, a messzeföldön híres,kifejezetten ezekhez a puskákhoz gyártott - Amivanabótba Aszthozzad lőszerekkel. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 [395] 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: