Oldalak: 1 ... 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 [393] 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1149111 alkalommal)
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #5880 Dátum: 2014. Május 31. - 22:10:27 »


Szia!

A fotódon látható jelenség az alábbi okokból következhet be:

1. nagy zárhézag (fegyverhiba)
2. magas gáznyomás (lőszerhiba)
3. a fentiek kombinációja
4. valami volt a csőben, (víz, tisztítórongy, stb.)amit kilőttél a lövedékkel együtt és felvitte a gáznyomást (ekkor a cső lehet, hogy dudorosa is lett)

5. nagyon lágy hüvelyfenék (egyszer szaladtam bele ilyenbe, az újratöltő valamire rosszul emlékezett, és gázlánggal kilágyatotta a hüvelyfeneket ...)

Ha a lőszer gyári, nem otthonn töltött, én azt javasolnám, hogy juttasd el a fegyvert további kísérletek helyett a PKLV-hez, kb. pár perc alatt meg tudnak győződni a fegyvdered zárolásának megfelelőségéről, illetve arról, hogy nem dudoros-e a csöved. Ha ezek rendben, akkor a lőszeredet nem kellene tovább használni....

Üdv: r1

Szia!
Köszönöm a válaszod! A lőszer gyári, Sako gamehead. A csőben nem lehetett semmi, második lövés volt. Szétszedés után minden jelenlévő lőszerhibára gondolt( ők értenek is hozzá, én csak felhasználó vagyok), a zárolási hiba lehetősége miatt meg fogom nézetni, 115 éves puska, ki tudja. Erdőjáró is erre hívta fel a figyelmem, amit ezúton is köszönök!

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #5881 Dátum: 2014. Június 01. - 09:09:11 »

Üdv. Második fegyver szerep lenne ráosztva, nagy szükségem nincs rá, csak megtetszett, maga a fegyver. Ha jól muzsikál a próbán, magamat ismerve, alighanem hazaviszem.... Vigyorog Már csak a kaliber "patinája" miatt is. Estére, azért marad a 06-é a főszerep...

Üdv Verebt!
Csatlakoznék a 7x57-es kaliberről pozitívan nyilatkozók táborához.
Nekem ugyan soha nem volt ilyen kaliberű saját golyósom, viszont az ismeretségi körömben sokan vadásztak/nak
7x57-es puskával.
És, hogy ismert nevet is említsek, néhai Videcz Feri bátyám  is egy ilyen kaliberű ZKK-val vadászott élete végéig.
Abban a társaságban is, ahol a vadászpályafutásomat kezdtem jó néhány öreg vadásznak volt 7x57-es puskája.
És ugyanannyiszor voltak sikeresek, mint a más kalibert használó társaik. Igen
 Emelem





Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5882 Dátum: 2014. Június 01. - 10:25:48 »

Szerintem válasszon inkább egy számmal nagyobbat! (8x57)  Kacsint
Soha nem volt és nem is lesz rossz választás a 8x57.
De ettől függetlenül a kistesót sem szabad alulértékelni.
Ha jól emlékszem, az öreg mágus valamikor 1890 környékén rakta össze, azóta vadászok százezrei és elejtett nagyvad milliói kövezik az útját.
Mitől lenne ma haszontalanabb, mint volt ezelőtt 30, 50 vagy 100 éve?

nem szabad olyannak ajánlani ezt a kalibert, akinek évente néhány nagyvad elejtésére lesz lehetősége. Abból pedig pár darab végleg elveszik kissé elcsúszott lövéssel!
Nálunk volt az egyik tagnak jópár évig egy ilyen kaliberű fegyvere, de elég sok vadat(disznó, szarvas) elvesztett!
Ahogyan mennek az évek, lassan olyan kompromisszumképes leszek, mint egy ENSZ béketárgyaló Vigyorog
De van amiből nem vagyok képes engedni.
Ha valaki arra való hivatkozással nem képes megtanulni lőni, mert neki csak évente néhány nagyvad elejtésére van lehetősége, az menjen a Pi..ába!
Az említett beutalt nem a 7x57-es puskája miatt rakta meg az erdőt foszló döggel hanem azért, mert egy felelőtlen tróger volt Nem
Lőni nem azon a pár kapott alkalmon kell megtanulni. Erre a célra ott van a lőtér.
Aki biztos kézzel küldi oda a golyót ahová kell és emellett megtanult "nemlőni" is, azt nyugodtan engedem akár 243-assal bikára is vadászni.
De aki a fegyverkezelés legalapvetőbb fogásaival sincsen tisztában, annak kár akármilyen fegyvert adni a kezébe, a hiányosságait sem a temérdek Joule, sem a gigantikus kezdősebesség nem fogja tudni pótolni.
Vannak akiknek a bélyeggyűjtők táborát kellene gyarapítaniuk, csak a környezetük még nem hívta fel kellő erővel erre a figyelmüket Ördög.
 Emelem

Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5883 Dátum: 2014. Június 01. - 11:04:57 »

Elméletileg teljesen igazat adok Neked, de amióta „bárkiből” lehet vadász, de legalább is olyan ember, aki egy pár papír megszerzését, és némi aprópénz leszurkolását követően legálisan ki mehet vad járta területre, és némi szabályok úgy-ahogy betartását követően szabadon dönthet élet-halál felől a vadászható vad sorsát illetően, az sem teljesen mindegy, hogy ezt mivel teszi.
Hangsúlyozom, nem verebt fórumtársról beszélek, és az ő választásáról, hanem úgy nagy általában a mai trendről…..
Mindig is voltak és lesznek is felelőtlen fráterek, akik fittyet hánytak minden szabálynak, de vannak olyanok is, akik felelősségteljesek, de gyakorlat hiányában soha nem lesznek fegyverüknek profi használói éles helyzetben. Számukra szerintem is megbízhatóbbak a kissé vastagabb lövedéket lövő kaliberek.
Ami nem jelenti azt, hogy nincs mindenben igazad, de a 8x57-nek, a vizsgált szempontból van némi előnye a 7x57-tel szemben.
 Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #5884 Dátum: 2014. Június 01. - 11:17:56 »

Soha nem volt és nem is lesz rossz választás a 8x57.
De ettől függetlenül a kistesót sem szabad alulértékelni.
Ha jól emlékszem, az öreg mágus valamikor 1890 környékén rakta össze, azóta vadászok százezrei és elejtett nagyvad milliói kövezik az útját.
Mitől lenne ma haszontalanabb, mint volt ezelőtt 30, 50 vagy 100 éve?
Ahogyan mennek az évek, lassan olyan kompromisszumképes leszek, mint egy ENSZ béketárgyaló Vigyorog
De van amiből nem vagyok képes engedni.
Ha valaki arra való hivatkozással nem képes megtanulni lőni, mert neki csak évente néhány nagyvad elejtésére van lehetősége, az menjen a Pi..ába!
Az említett beutalt nem a 7x57-es puskája miatt rakta meg az erdőt foszló döggel hanem azért, mert egy felelőtlen tróger volt Nem
Lőni nem azon a pár kapott alkalmon kell megtanulni. Erre a célra ott van a lőtér.
Aki biztos kézzel küldi oda a golyót ahová kell és emellett megtanult "nemlőni" is, azt nyugodtan engedem akár 243-assal bikára is vadászni.
De aki a fegyverkezelés legalapvetőbb fogásaival sincsen tisztában, annak kár akármilyen fegyvert adni a kezébe, a hiányosságait sem a temérdek Joule, sem a gigantikus kezdősebesség nem fogja tudni pótolni.
Vannak akiknek a bélyeggyűjtők táborát kellene gyarapítaniuk, csak a környezetük még nem hívta fel kellő erővel erre a figyelmüket Ördög.
 Emelem



Ezzel maximálisan egyetértek ! Emelem Sőt mondom ezt úgy , hogy én már azt hittem megtanultam NEM LŐNI , de péntek este még világosba olyan simán felélőttem vagy 100m-ről az izgő mozgó süldőnek mint a pinty . Eredmény egészségesen távozó disznók , magát marhának tituláló OGRE , pedig csak NEM KELLETT VOLNA LŐNI mert nem tudtam rendesen feltámasztani . És  ha nem fényes nappal van és nem látom , hogy a "célpont" mint a fene megy neki a hegynek makkegészségesen akkor biztosan sz@rul érezném magam

Elméletileg teljesen igazat adok Neked, de amióta „bárkiből” lehet vadász, de legalább is olyan ember, aki egy pár papír megszerzését, és némi aprópénz leszurkolását követően legálisan ki mehet vad járta területre, és némi szabályok úgy-ahogy betartását követően szabadon dönthet élet-halál felől a vadászható vad sorsát illetően, az sem teljesen mindegy, hogy ezt mivel teszi.
Hangsúlyozom, nem verebt fórumtársról beszélek, és az ő választásáról, hanem úgy nagy általában a mai trendről…..
Mindig is voltak és lesznek is felelőtlen fráterek, akik fittyet hánytak minden szabálynak, de vannak olyanok is, akik felelősségteljesek, de gyakorlat hiányában soha nem lesznek fegyverüknek profi használói éles helyzetben. Számukra szerintem is megbízhatóbbak a kissé vastagabb lövedéket lövő kaliberek.
Ami nem jelenti azt, hogy nincs mindenben igazad, de a 8x57-nek, a vizsgált szempontból van némi előnye a 7x57-tel szemben.
 Emelem


Attilám igaz amit  írsz , de azok nem vadászok és "nekünk" ha csak kicsike ráhatásunk is van a dolgokra akkor pont tőlük kell elhatárolódni és a jövő vadászgenerációját pedig a megfelelő irányba terelgetni . Mellesleg , hogy sikerülta tegnap?  Wave

Üdv az OGRE
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5885 Dátum: 2014. Június 01. - 14:41:01 »

Mitől lenne ma haszontalanabb, mint volt ezelőtt 30, 50 vagy 100 éve?
Nem a kaliber haszontalanabb.
És manapság a kaliberválaszték is sokkal nagyobb.
A 30-06 mellé pedig nem ezt választanám, már ha kellene más.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #5886 Dátum: 2014. Június 01. - 17:48:06 »

Nem a kaliber haszontalanabb.
És manapság a kaliberválaszték is sokkal nagyobb.
A 30-06 mellé pedig nem ezt választanám, már ha kellene más.
Igazán praktikus okot én sem tudnék mondani, de TETSZIK!
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #5887 Dátum: 2014. Június 01. - 17:48:58 »

Üdv Verebt!
Csatlakoznék a 7x57-es kaliberről pozitívan nyilatkozók táborához.
Nekem ugyan soha nem volt ilyen kaliberű saját golyósom, viszont az ismeretségi körömben sokan vadásztak/nak
7x57-es puskával.
És, hogy ismert nevet is említsek, néhai Videcz Feri bátyám  is egy ilyen kaliberű ZKK-val vadászott élete végéig.
Abban a társaságban is, ahol a vadászpályafutásomat kezdtem jó néhány öreg vadásznak volt 7x57-es puskája.
És ugyanannyiszor voltak sikeresek, mint a más kalibert használó társaik. Igen
 Emelem
 Emelem






Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #5888 Dátum: 2014. Június 01. - 17:52:40 »

Soha nem volt és nem is lesz rossz választás a 8x57.
De ettől függetlenül a kistesót sem szabad alulértékelni.
Ha jól emlékszem, az öreg mágus valamikor 1890 környékén rakta össze, azóta vadászok százezrei és elejtett nagyvad milliói kövezik az útját.
Mitől lenne ma haszontalanabb, mint volt ezelőtt 30, 50 vagy 100 éve?
Ahogyan mennek az évek, lassan olyan kompromisszumképes leszek, mint egy ENSZ béketárgyaló Vigyorog
De van amiből nem vagyok képes engedni.
Ha valaki arra való hivatkozással nem képes megtanulni lőni, mert neki csak évente néhány nagyvad elejtésére van lehetősége, az menjen a Pi..ába!
Az említett beutalt nem a 7x57-es puskája miatt rakta meg az erdőt foszló döggel hanem azért, mert egy felelőtlen tróger volt Nem
Lőni nem azon a pár kapott alkalmon kell megtanulni. Erre a célra ott van a lőtér.
Aki biztos kézzel küldi oda a golyót ahová kell és emellett megtanult "nemlőni" is, azt nyugodtan engedem akár 243-assal bikára is vadászni.
De aki a fegyverkezelés legalapvetőbb fogásaival sincsen tisztában, annak kár akármilyen fegyvert adni a kezébe, a hiányosságait sem a temérdek Joule, sem a gigantikus kezdősebesség nem fogja tudni pótolni.
Vannak akiknek a bélyeggyűjtők táborát kellene gyarapítaniuk, csak a környezetük még nem hívta fel kellő erővel erre a figyelmüket Ördög.
 Emelem


Osztom a véleményt. Ha Te is azt mondod, nem lehet nagy gond a kaliberrel. Wave
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5889 Dátum: 2014. Június 01. - 22:16:02 »

Igazán praktikus okot én sem tudnék mondani, de TETSZIK!
Akkor hajrá! Igen Piál


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #5890 Dátum: 2014. Június 02. - 08:14:42 »

Maximálisan egyetértek Csabával!
Meg kell tanulni lőni, (mégpedig a LŐTÉREN). Ez elengedhetetlen. (Persze ettől még nem lesz senki VADÁSZ.)  És meg kell tanulni NEM LŐNI!!!
Üdv: Regius
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #5891 Dátum: 2014. Június 02. - 10:33:13 »

Igazán praktikus okot én sem tudnék mondani, de TETSZIK!
Basszus, itt valamennyien rendelkezünk diliflepnivel(az van rá írva, hogy "Vadászjegy"). Ilyen társaságban a "praktikus" kifejezést lehet alkalmazni egy zoknira vagy egy automata orrtörlőre de a puskára nem. A puska az kell és kész. A "miért"-re adandó válaszokon ráérsz tanakodni amikor az asszonynak adod be a sztorit, itt a fórumon nem kell magyarázkodni. Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #5892 Dátum: 2014. Június 02. - 16:54:50 »

Akkor hajrá! Igen Piál


 S.Peti
Wave
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #5893 Dátum: 2014. Június 02. - 16:57:35 »

Basszus, itt valamennyien rendelkezünk diliflepnivel(az van rá írva, hogy "Vadászjegy"). Ilyen társaságban a "praktikus" kifejezést lehet alkalmazni egy zoknira vagy egy automata orrtörlőre de a puskára nem. A puska az kell és kész. A "miért"-re adandó válaszokon ráérsz tanakodni amikor az asszonynak adod be a sztorit, itt a fórumon nem kell magyarázkodni. Ördög
Igen Türelmes az asszonyka. Vagy látja, hogy nincs mit velem kezdeni.... Vigyorog
Naplózva
helianthus
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


WWW
« Új üzenet #5894 Dátum: 2014. Június 03. - 12:28:34 »

Üdvözletem az Uraknak és a Hölgyeknek  S.Peti

Szeretnék tanácsot kérni, hogy CZ 557 .30-06-os puskához milyen lőszert javasoltok disznóra? Amik elérhetőek helyben: Sako, Geco, Remington.
Típus és gramm is érdekelne. Erdős területen vadásznánk, lesről. (hajtásra, szóróra alkalmasabbnak gondolom a brenekét).

Köszönöm a válaszokat, és Üdvözletem!  Emelem

 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 [393] 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: