Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148919 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #315 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 15:03:03 »

A Jan által említett kék lövedékkel szerelt S&B lőszer az X-Barns vagy Barns-X.
Sajnos a lőszer annyira rossz lőpor töltéssel lett összeállítva, olyan lassú, hogy ez a kemény lövedék, ami egyébként is nagyobb ellenállásnál vagy nagyobb sebességnél torzul csak fel, mint egy négy szirmú virág, nem tud megfelelően szétnyílni, sőt volt olyan eset, hogy a gím ünőt nem volt képes átütni váll-lap lövésnél, ha jól emlékszem 7x64-es kaliberben.
Ezt a rosszúl töltött lőszert kombinálva az egyébként is csekély vért adó 7x64-sel, kész katasztrófa.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #316 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 16:17:16 »

A Jan által említett kék lövedékkel szerelt S&B lőszer az X-Barns vagy Barns-X.
Sajnos a lőszer annyira rossz lőpor töltéssel lett összeállítva, olyan lassú, hogy ez a kemény lövedék, ami egyébként is nagyobb ellenállásnál vagy nagyobb sebességnél torzul csak fel, mint egy négy szirmú virág, nem tud megfelelően szétnyílni, sőt volt olyan eset, hogy a gím ünőt nem volt képes átütni váll-lap lövésnél, ha jól emlékszem 7x64-es kaliberben.
Ezt a rosszúl töltött lőszert kombinálva az egyébként is csekély vért adó 7x64-sel, kész katasztrófa.


Az összes mondatodal egyetértek, nagyon jól leírtad... Igen Táncol Taps
Szerintem az egyik legroszabb töltények egyike volt/van amivel találkoztam...
Naplózva

Üdv End
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #317 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 16:39:43 »

Na, pont ilyen lőszert láttam többször 30-06-os kaliberben. Egyik esetben süldő, lőtáv kb. ötven méter, szívlövés, tűzben rogyott. Másik eset, nagy testű disznó, lőtáv kb. ugyanakkora, szintén szívet érő lövés gyenge, aztán erősödő vérzés, kimeneti nyílással, jó belső roncsolással, menekülési táv kb. 35-40 m. Ezeken kívül (többnyire őzek, süldők), majdnem mindig tűzben rogyást, vagy rövid menekülési távot eredményezett. Akkor mi lehetett? Kifogott egy rendesen összerakott doboz lőszert?  Vállat von
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #318 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 17:02:53 »

Steve!

Azért ne feledjük, hogy az ABC-ből némi ólom is fröcsögött. Kacsint
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #319 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 19:18:55 »

Steve!

Azért ne feledjük, hogy az ABC-ből némi ólom is fröcsögött. Kacsint

Roli bátya!

Ami ólomkúp abban benne volt az az elhanyagolható kategória. Ördög
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #320 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 19:31:32 »

Steve!

Azért ne feledjük, hogy az ABC-ből némi ólom is fröcsögött. Kacsint

Roli bátya!

Ami ólomkúp abban benne volt az az elhanyagolható kategória. Ördög

Hát nem tudom, erről a nagyvadat kell megkérdezni...de azért van annak jelentősége, hogy mondjuk egy 8 mm-es ABC-ből 2-3 gr. szerteszét fröccsen, minthogy símán egy göbecs átszalad rajta.
Egy biztos, Ruger barátomtól csupa jót hallottam róla, mind 6,5-es, mint 8 mm-es kaliberben.
Kár, hogy nem lehet hozzájutni már.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #321 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 19:37:08 »

Roli!

Én 8x57-ben, meg 30-06-ban lőttem. Amit Ruger barátod mondott róla látatlanba mondom, hogy szín igaz!
Naplózva
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #322 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 21:09:27 »

Az ólom az ABC orrában mellesleg biztosan meg is gyorsította a gombásodást.Nemtudom, Trophy Bonded Bear Claw lőszert használ-e valaki,felépítésében hasonló valamelyest.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #323 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 08:40:32 »

Na, pont ilyen lőszert láttam többször 30-06-os kaliberben. Egyik esetben süldő, lőtáv kb. ötven méter, szívlövés, tűzben rogyott. Másik eset, nagy testű disznó, lőtáv kb. ugyanakkora, szintén szívet érő lövés gyenge, aztán erősödő vérzés, kimeneti nyílással, jó belső roncsolással, menekülési táv kb. 35-40 m. Ezeken kívül (többnyire őzek, süldők), majdnem mindig tűzben rogyást, vagy rövid menekülési távot eredményezett. Akkor mi lehetett? Kifogott egy rendesen összerakott doboz lőszert?  Vállat von

Nem tudom, hogy az én általam látott ember fogott-e ki rossz szériát vagy azóta már máshogy töltik ezt a lőszert a csehek, de abban az időben, mikor bejött ez a lőszer, ez volt a tapasztalat vele, legalább is a 7x64-esben.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #324 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 09:08:21 »

A Jan által említett kék lövedékkel szerelt S&B lőszer az X-Barns vagy Barns-X.
Sajnos a lőszer annyira rossz lőpor töltéssel lett összeállítva, olyan lassú, hogy ez a kemény lövedék, ami egyébként is nagyobb ellenállásnál vagy nagyobb sebességnél torzul csak fel, mint egy négy szirmú virág, nem tud megfelelően szétnyílni, sőt volt olyan eset, hogy a gím ünőt nem volt képes átütni váll-lap lövésnél, ha jól emlékszem 7x64-es kaliberben.
Ezt a rosszúl töltött lőszert kombinálva az egyébként is csekély vért adó 7x64-sel, kész katasztrófa.

Fene vige, az előbb írtam egy litániát, de elveszett, nekiállok mégegyszer.
Zoli!
Hogy érted, hogy az egyébként is csekély vért adó 7x64-es kaliber? Ilyen tapasztalataid vannak? Nekem 10 évig 7x64-es szolgálati puskám volt, először rövid ideig Sako Hammerhead, majd nagyon sokáig Hirt. ABC -t lőttem vele. Most hogy a fiam megörökölte a 8x57-est, ismét 7x64-el vadászok, RWS DK tölténnyel. de sosem tapasztaltam, hogy rossz hatású, vagy kevés vért adó kaliber lenne, pedig egy pár nagyvadat lőttem vele.
Lehet vitaindító is, de semmivel sem rosszabb, sőt, mint az egyébként szintén kitűnő 270Win.

Wtzlar Barátom!
Az ABC magra nem jellemző, hogy fröcsög az elején az ólom, ez a kis ólom tüskének inkább funkciója a felgombásodás megindítása. Nagyon kevés maradványtestet találtam, de nem egynek az elején ott volt felkenődve az ólom.

A Barnes X mag véleményem szerint, kitűnő konstrukció, bár mindenképpen kell hozzá a megfelelő lövedéksebesség. Hátránya inkább a csőben maradó lerakódás.
Üdv.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #325 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 09:28:02 »

Szia Ruger!

A 7x64-ről kialakúlt véleményem 5 év tapasztalatán és több hivatásos vadász ismerősöm véleményén alapul.
Az ismerősöm vadászik 7x64-essel. Legtöbbször együtt vadászunk. Nagyon sok vadja veszett el, mert nem találtunk vért és megfelelő kutya nem volt a közelben, de volt amikor a hannoveri sem találta meg a vadakat, pedig nagyon jó az a kutya, sok eredményes utánkeresése volt már és a gazdája is nagyon érti a szakmát.
Míg nem volt személyes tapasztalatom ezzel a kaliberrel, nem tudtam mire vélni a hivatásosok leszóló véleményét róla. A legtöbb nem szereti, mert ha keresésre kerül a sor, akkor bajba vannak. Aztán az ismerősöm vett egy ilyen kalibert. Nekem egyébként nagyon szimpatikus kaliber volt és most is az, de a barátom amit művel vele, hát kiborító. Pedig kipróbált egy pár lőszert hozzá, Federal Classik, Norma Vulkan, Norma Oryx, Blaser CDP, RWS Evo. Ha nem maradt helyben a vad, már fogta a fejét, mert szinte biztosra lehetett venni, hogy nem lesz meg.
Nem tudom, hogy miért van ez így nála, de tény, hogy így van.
Az, hogy az általam ismert hivatásosok zöme nem szereti, ha a vendég kezében 7x64-es van, mert nem ad vért, erről ők többet tudnának mondani. 
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #326 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 09:30:07 »

Az előző hozzászólásomhoz még annyit hozzá tennék, hogy csak egy ember használ körülöttem 7x64-est, tehát a tapasztalatom elég szük körböl van. Nem mondanám általánosnak, de a hivatásosok véleménye már inkább az.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #327 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 10:50:39 »

Ez némileg területfüggő, mert pl egy volt osztálytársam a NEFAG-nál kvez.vadász és neki is 7x64-es a szolgálati fegyvere. Mivel náluk a dám a legnagyobb testű vad disznóból meg inkább az apraját lőheti, tökéletesen jó neki a 7x64, sose panaszkodott rá. Hammerhead-et lő, és teljesen elégedett. Őzet, dámot, süldőt felboritja gond nélkül.

Más a helyzet nagyvadas területen, pláne kifejezetten jó szarvasos területen. Ahol rendszeresen van vd hajtás, esetleg terelővadászat, vagy bikára van lehetőség, ott a 7mm-es fegyverek szvsz nagyon-nagyon az alsó határt jelentik. Természetesen ezekkel is teritékre hozhatóak az emlitett vadak (ezt hogy kellene szépen mondani?) , de mindenkinek jobb ha 7mm-nél erősebb kalibert használ a vadász.

Ugyanakkor azt is figyelembe kell venni, hogy olyan fegyvert válasszon az ember amit komfortosan tud használni.  Mert ha beszerzi a nagy lukasztót aztán pedig félve lő vele, akkor semmivel sincs előrébb, megint hiba vagy sebzés lesz a vége.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #328 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 11:03:38 »

Ez némileg területfüggő, mert pl egy volt osztálytársam a NEFAG-nál kvez.vadász és neki is 7x64-es a szolgálati fegyvere. Mivel náluk a dám a legnagyobb testű vad disznóból meg inkább az apraját lőheti, tökéletesen jó neki a 7x64, sose panaszkodott rá. Hammerhead-et lő, és teljesen elégedett. Őzet, dámot, süldőt felboritja gond nélkül.

Más a helyzet nagyvadas területen, pláne kifejezetten jó szarvasos területen. Ahol rendszeresen van vd hajtás, esetleg terelővadászat, vagy bikára van lehetőség, ott a 7mm-es fegyverek szvsz nagyon-nagyon az alsó határt jelentik. Természetesen ezekkel is teritékre hozhatóak az emlitett vadak (ezt hogy kellene szépen mondani?) , de mindenkinek jobb ha 7mm-nél erősebb kalibert használ a vadász.

Ugyanakkor azt is figyelembe kell venni, hogy olyan fegyvert válasszon az ember amit komfortosan tud használni.  Mert ha beszerzi a nagy lukasztót aztán pedig félve lő vele, akkor semmivel sincs előrébb, megint hiba vagy sebzés lesz a vége.

Terület függő, személy függő, lőszer függő.
Nagyon sok éve teljesít szolgálatot a 7x64-es. Gondoljunk csak vissza a régi időkre. 6,5x57, 7,62x54R, 7x64, 30-06, 8x57JR, 9,3x62 kaliberek voltak leginkább, ebből is a 7,62-es a 7x64-es és a 30-06-os volt a legelterjettebb. Használták a vadászok, mert jó volt és jó most is, readásul a lőszer választék sem volt ilyen széles, de még is működött a dolog.
Számomra egyébként felfoghatatlan az ismerősömnél tapasztalt viselkedése ennek a kalibernek. Lehet az Ő lőtudásával van a probléma? A hivatásosok véleménye is lehet azért alakúlt ki, mert az egyik legelterjettebb kaliber, tehát nagyon sokan ezzel vadásznak és ebből adódóan ezzel történt sok rossz tapasztalat is?
Nem tudom elképzelni, hogy egy normális, általános SP lőszerrel tüdőn, szíven lőtt vad elveszne ezzel a kaliberrel. Pedig kerestem már jó pár vadat, amit az ismerősöm meglőtt, de nem találtuk meg.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #329 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 11:14:26 »

Ez némileg területfüggő, mert pl egy volt osztálytársam a NEFAG-nál kvez.vadász és neki is 7x64-es a szolgálati fegyvere. Mivel náluk a dám a legnagyobb testű vad disznóból meg inkább az apraját lőheti, tökéletesen jó neki a 7x64, sose panaszkodott rá. Hammerhead-et lő, és teljesen elégedett. Őzet, dámot, süldőt felboritja gond nélkül.

Más a helyzet nagyvadas területen, pláne kifejezetten jó szarvasos területen. Ahol rendszeresen van vd hajtás, esetleg terelővadászat, vagy bikára van lehetőség, ott a 7mm-es fegyverek szvsz nagyon-nagyon az alsó határt jelentik. Természetesen ezekkel is teritékre hozhatóak az emlitett vadak (ezt hogy kellene szépen mondani?) , de mindenkinek jobb ha 7mm-nél erősebb kalibert használ a vadász.

Ugyanakkor azt is figyelembe kell venni, hogy olyan fegyvert válasszon az ember amit komfortosan tud használni.  Mert ha beszerzi a nagy lukasztót aztán pedig félve lő vele, akkor semmivel sincs előrébb, megint hiba vagy sebzés lesz a vége.
Teljesen egyetértek veled, én úgy gondolom, hogy jó kezű nyugodt vadász kezében, jó lövedékválasztással minden területen megfelelő lehet a 7x64-es kaliber, de kifejezetten nagyvadas területen, és hajtásban sokkal ideálisabb egy 308", vagy méginkább egy 8mm, vagy 9,3-as kaliber.
Üdv. Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: