Oldalak: 1 ... 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 [241] 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1148799 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3600 Dátum: 2011. Október 15. - 15:06:08 »

Üdvözlet!
45/70-es lőszerekkel kapcsolatban szeretnék több infóhoz jutni.
Amikor még használtam, akkor itthon leginkább a Federal által gyártottat lehetett beszerezni.
Azt olvastam, hogy több féle gáznyomással is készítik, nem tudom az Artemida esetén ennek van-e jelentősége?
A csőtáras fegyverekhez csapott hegyű lövedék kellett, sőt nem is emlékszem másikra.
A duplapuskához lehet-e más felépítésűt vásárolni?


Szia Csaba!

Idehaza a Remington mellett - amiről még sok jót nem hallottam - a Hornady Leverevo töltényét szokták használni.
Van egy vadásztársam ő 308 ME kaliberben használta, de sem a kalibertől, sem a tölténytől nem ájult el.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3601 Dátum: 2011. Október 19. - 10:17:07 »


 Sajnos olyan topikot sehol nem találok ami a 45/70 vagy a 444 Marlin, 450 Marlin kaliberekkel foglalkozna.
 Bizonyára vannak olyan fórumtársak akik ilyeneket használnak (ha nem is fő fegyverként). Az lenne a kérésem hogy
 írjatok a tapasztalataitokról . Milyen távra használtátok? Milyen a hatása? Mennyire roncsol? Átüti e a vadat? Itt is
 eltömődhet e a bemeneti kimeneti nyílás stb. ?   Emelem   Az is írhat ám aki már látott olyan embert aki látott olyan
 embert aki ilyennel "lődözött"  !  Meghajol  Előre is kösz.  Stefi(aki vonzódik a vastag kaliberekhez,antimagnum és ólomfröcsögtető)
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #3602 Dátum: 2011. Október 19. - 10:19:31 »

Sajnos olyan topikot sehol nem találok ami a 45/70 vagy a 444 Marlin, 450 Marlin kaliberekkel foglalkozna.
 Bizonyára vannak olyan fórumtársak akik ilyeneket használnak (ha nem is fő fegyverként). Az lenne a kérésem hogy
 írjatok a tapasztalataitokról . Milyen távra használtátok? Milyen a hatása? Mennyire roncsol? Átüti e a vadat? Itt is
 eltömődhet e a bemeneti kimeneti nyílás stb. ?   Emelem   Az is írhat ám aki már látott olyan embert aki látott olyan
 embert aki ilyennel "lődözött"  !  Meghajol  Előre is kösz.  Stefi(aki vonzódik a vastag kaliberekhez,antimagnum és ólomfröcsögtető)

Stefi, nézd meg itt: http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=97.0
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #3603 Dátum: 2011. Október 19. - 12:01:25 »

Sajnos olyan topikot sehol nem találok ami a 45/70 vagy a 444 Marlin, 450 Marlin kaliberekkel foglalkozna.
 Bizonyára vannak olyan fórumtársak akik ilyeneket használnak (ha nem is fő fegyverként). Az lenne a kérésem hogy
 írjatok a tapasztalataitokról . Milyen távra használtátok? Milyen a hatása? Mennyire roncsol? Átüti e a vadat? Itt is
 eltömődhet e a bemeneti kimeneti nyílás stb. ?      Az is írhat ám aki már látott olyan embert aki látott olyan
 embert aki ilyennel "lődözött"  !    Előre is kösz.  Stefi(aki vonzódik a vastag kaliberekhez,antimagnum és ólomfröcsögtető)


Stefi, nézd meg itt: http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=97.0


 Röhög  Röhög   Stoel
Nagyon jó....
 Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3604 Dátum: 2011. Október 19. - 12:14:21 »


 Kösz!  Röhög  Elkerülte a figyelmem hogy van egy második oldal is. Röhög Meghajol
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #3605 Dátum: 2011. Október 23. - 18:47:34 »

Üdv mindenkinek

 Én 444 marlint használok hajtásokon (10.9*57R) 3év és kb13 hajtás tapasztalatai alapján a következőket tudom megosztani veletek az előzőekben felvetettekre.
1. Hajtás akah tükörreflexes pirospont irányzék(egy rakás sz.r, 1 Ft-t sem ért) Remington 16,5 gr soft point. A hajtás egyik végén voltam elálva (előtte lőtéren egy doboz lőszer elpocsékolva) ahhol kb 1-2 percenként 70-200 m re egy nyilt területen vagy 30 disznó ment el , 40 db!!!!!! lőszert ellőve , amivel sikerült is  egy süldőcskét és egy kocát elejtenem. ( Alap fegyverem akkoriban egy Titan 6 all round volt 30-06 Hirtenberger 11.7 Nosler maggal,4 év 138 lövés vadra ebből 11 hibázás -ált 180 m felett-a többi meglett ,ezt csak azért irtam le mert nem vagyok teljesen pancser ,de ezen hajtás végén majdnem földhöz csaptam a marlint és hazamentem) A Remington sp-vel kapcsolatba még annyit ,hogy bár a nagynevü firma a Marlin felkérésére fejlesztette ezt a lőszert de alsókulcsos csőtáras fegyverbe nem való . A hajtásban a 40lövésből legalább 15 elakadásom volt , ugyanis annyira tompa a hegye ,hogy a csőtár és a töltényűrt elválasztó kúpba akadt és sok esetben a magot a hüvelybe tolta , ezt jeleztem a forgalmazónak  3 ilyen eltorzult lőszert vissza is adva -válasz semmi- tehát az első bevetés teljes csőd
 Szerencsére Kovács László műveiből és a katalógusokból hamar meglett a megoldás Hornady 17,2 gr LM ez kevésbé tompa és erősebb is mint az RM SP sőt a ballisztikája is jobb(ekkor még nálunk 444-ben Hornady leverevo. nem volt kapható csak 45/70-ben). Ezek után jöttek az örömtelli hajtások kisseb-nagyobb sikerrel (legjobb eredmény egy napra 6 lövés 5 disznó) . De valahogy soha nem voltam 100% -ban elégedett a puska lőszer párosírással . Bár ez a lőszer kevésbé tompa mint RM SP de a légellenállása még így is egy ruhásszekrényé.
 Majd megérkezett a leverevo , na ez már egészen tűrhető , elakadás nincs , a ballisztikája egész jó -akár 100 m fölé is bátran lehet vele lőni- az ölő ereje viszont nem éri el 50m felett a 3006-ot pontossága elfogadható . Az erősebb disznót(80 kg fölött) nem nagyon üti át de a belövésnél is jó vér van. 50 m alatt viszont brutális -volt olyan süldő(50kg) amit hátul lőttem meg és menetirányba megfordította.
 A fegyver megérdemelne egy minőségi hajtástávcsövet (jelenleg egy FOMEI üveglencsés van rajta) de mivel nem tudok vele össze szokni ezért eladó sorban került.A fegyver jól kidolgozott de a rendszerét meg kell szokni , jó móka vele vadászni csak lőszer igényes -sokat kellet gyakorolnom ,hogy ne az ismétles gyorsaságára hanem a pontosságra figyeljek- .
 A 45/70 ettől a kalibernél gyengébb minden tekintetben(kivétel a mag átmérő) . Én értékesitve két fegyveremet és megpótolva vettem egy SM PURE LUXUS standardot 9.3*62 amivel -igaz szintén össze kellet szokni vele-nagyon elégedett vagyok. (A 444-es eladó)
 
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3606 Dátum: 2011. Október 23. - 19:10:25 »

Üdv mindenkinek

 Én 444 marlint használok hajtásokon (10.9*57R) 3év és kb13 hajtás tapasztalatai alapján a következőket tudom megosztani veletek az előzőekben felvetettekre.
1. Hajtás akah tükörreflexes pirospont irányzék(egy rakás sz.r, 1 Ft-t sem ért) Remington 16,5 gr soft point. A hajtás egyik végén voltam elálva (előtte lőtéren egy doboz lőszer elpocsékolva) ahhol kb 1-2 percenként 70-200 m re egy nyilt területen vagy 30 disznó ment el , 40 db!!!!!! lőszert ellőve , amivel sikerült is  egy süldőcskét és egy kocát elejtenem. ( Alap fegyverem akkoriban egy Titan 6 all round volt 30-06 Hirtenberger 11.7 Nosler maggal,4 év 138 lövés vadra ebből 11 hibázás -ált 180 m felett-a többi meglett ,ezt csak azért irtam le mert nem vagyok teljesen pancser ,de ezen hajtás végén majdnem földhöz csaptam a marlint és hazamentem) A Remington sp-vel kapcsolatba még annyit ,hogy bár a nagynevü firma a Marlin felkérésére fejlesztette ezt a lőszert de alsókulcsos csőtáras fegyverbe nem való . A hajtásban a 40lövésből legalább 15 elakadásom volt , ugyanis annyira tompa a hegye ,hogy a csőtár és a töltényűrt elválasztó kúpba akadt és sok esetben a magot a hüvelybe tolta , ezt jeleztem a forgalmazónak  3 ilyen eltorzult lőszert vissza is adva -válasz semmi- tehát az első bevetés teljes csőd
 Szerencsére Kovács László műveiből és a katalógusokból hamar meglett a megoldás Hornady 17,2 gr LM ez kevésbé tompa és erősebb is mint az RM SP sőt a ballisztikája is jobb(ekkor még nálunk 444-ben Hornady leverevo. nem volt kapható csak 45/70-ben). Ezek után jöttek az örömtelli hajtások kisseb-nagyobb sikerrel (legjobb eredmény egy napra 6 lövés 5 disznó) . De valahogy soha nem voltam 100% -ban elégedett a puska lőszer párosírással . Bár ez a lőszer kevésbé tompa mint RM SP de a légellenállása még így is egy ruhásszekrényé.
 Majd megérkezett a leverevo , na ez már egészen tűrhető , elakadás nincs , a ballisztikája egész jó -akár 100 m fölé is bátran lehet vele lőni- az ölő ereje viszont nem éri el 50m felett a 3006-ot pontossága elfogadható . Az erősebb disznót(80 kg fölött) nem nagyon üti át de a belövésnél is jó vér van. 50 m alatt viszont brutális -volt olyan süldő(50kg) amit hátul lőttem meg és menetirányba megfordította.
 A fegyver megérdemelne egy minőségi hajtástávcsövet (jelenleg egy FOMEI üveglencsés van rajta) de mivel nem tudok vele össze szokni ezért eladó sorban került.A fegyver jól kidolgozott de a rendszerét meg kell szokni , jó móka vele vadászni csak lőszer igényes -sokat kellet gyakorolnom ,hogy ne az ismétles gyorsaságára hanem a pontosságra figyeljek- .
 A 45/70 ettől a kalibernél gyengébb minden tekintetben(kivétel a mag átmérő) . Én értékesitve két fegyveremet és megpótolva vettem egy SM PURE LUXUS standardot 9.3*62 amivel -igaz szintén össze kellet szokni vele-nagyon elégedett vagyok. (A 444-es eladó)
 

Le a kalappala korrekt értékelésed előtt! Igen
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3607 Dátum: 2011. Október 24. - 07:23:47 »

Üdv mindenkinek

 Én 444 marlint használok hajtásokon (10.9*57R) 3év és kb13 hajtás tapasztalatai alapján a következőket tudom megosztani veletek az előzőekben felvetettekre.
1. Hajtás akah tükörreflexes pirospont irányzék(egy rakás sz.r, 1 Ft-t sem ért) Remington 16,5 gr soft point. A hajtás egyik végén voltam elálva (előtte lőtéren egy doboz lőszer elpocsékolva) ahhol kb 1-2 percenként 70-200 m re egy nyilt területen vagy 30 disznó ment el , 40 db!!!!!! lőszert ellőve , amivel sikerült is  egy süldőcskét és egy kocát elejtenem. ( Alap fegyverem akkoriban egy Titan 6 all round volt 30-06 Hirtenberger 11.7 Nosler maggal,4 év 138 lövés vadra ebből 11 hibázás -ált 180 m felett-a többi meglett ,ezt csak azért irtam le mert nem vagyok teljesen pancser ,de ezen hajtás végén majdnem földhöz csaptam a marlint és hazamentem) A Remington sp-vel kapcsolatba még annyit ,hogy bár a nagynevü firma a Marlin felkérésére fejlesztette ezt a lőszert de alsókulcsos csőtáras fegyverbe nem való . A hajtásban a 40lövésből legalább 15 elakadásom volt , ugyanis annyira tompa a hegye ,hogy a csőtár és a töltényűrt elválasztó kúpba akadt és sok esetben a magot a hüvelybe tolta , ezt jeleztem a forgalmazónak  3 ilyen eltorzult lőszert vissza is adva -válasz semmi- tehát az első bevetés teljes csőd
 Szerencsére Kovács László műveiből és a katalógusokból hamar meglett a megoldás Hornady 17,2 gr LM ez kevésbé tompa és erősebb is mint az RM SP sőt a ballisztikája is jobb(ekkor még nálunk 444-ben Hornady leverevo. nem volt kapható csak 45/70-ben). Ezek után jöttek az örömtelli hajtások kisseb-nagyobb sikerrel (legjobb eredmény egy napra 6 lövés 5 disznó) . De valahogy soha nem voltam 100% -ban elégedett a puska lőszer párosírással . Bár ez a lőszer kevésbé tompa mint RM SP de a légellenállása még így is egy ruhásszekrényé.
 Majd megérkezett a leverevo , na ez már egészen tűrhető , elakadás nincs , a ballisztikája egész jó -akár 100 m fölé is bátran lehet vele lőni- az ölő ereje viszont nem éri el 50m felett a 3006-ot pontossága elfogadható . Az erősebb disznót(80 kg fölött) nem nagyon üti át de a belövésnél is jó vér van. 50 m alatt viszont brutális -volt olyan süldő(50kg) amit hátul lőttem meg és menetirányba megfordította.
 A fegyver megérdemelne egy minőségi hajtástávcsövet (jelenleg egy FOMEI üveglencsés van rajta) de mivel nem tudok vele össze szokni ezért eladó sorban került.A fegyver jól kidolgozott de a rendszerét meg kell szokni , jó móka vele vadászni csak lőszer igényes -sokat kellet gyakorolnom ,hogy ne az ismétles gyorsaságára hanem a pontosságra figyeljek- .
 A 45/70 ettől a kalibernél gyengébb minden tekintetben(kivétel a mag átmérő) . Én értékesitve két fegyveremet és megpótolva vettem egy SM PURE LUXUS standardot 9.3*62 amivel -igaz szintén össze kellet szokni vele-nagyon elégedett vagyok. (A 444-es eladó)
 

Köszönöm hogy leírtad !  Szerintem az is baj lehet hogy mindjárt úgy kezdted hogy 70-200 m között ment el annyi disznó.(Nagyon bosszantó lehetett  Rííí ) Ez a puska leginkább pont 70 m alá való. Még akármilyen űber-szuper távlövővel sem egyszerű 150-200 m en a hajtott disznót meglőni !!!  Voltam olyan helyen ami kimondottan erdei hajtás (fizetős  Nem szól szám ) Aki ismerte már a helyet az szinte kivétel nélkül rövid távra való fegyvert hozott. Vagy nyílt irányzékú vagy 0 nagyítású reflex irányzékkal vagy hajtástávcsővel de a hideg és a hóesés miatt délutánra aki tehette levette az optikát. No ott egy koma csupasz 444 es Marlinnal jól muzsikált.Hogy milyen lőszert használt sajnos nem kérdeztem de a rövid táv miatt szerintem mindegy volt. Ez az eset is meggyőzött róla hogy kell nekem a 35 ös Rem. kaliberű Marlin könnyen oldható Weaver szerelékkel. Nem anti reklámot akarok csinálni de tény hogy egy Remington 7600 as a komisz időjárás miatt felmondta a szolgálatot igaz addigra két disznót meg egy tarvadat már elcsánkázott.  Kacsint                       Emelem
Naplózva
gosserek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76



« Új üzenet #3608 Dátum: 2011. Október 24. - 17:00:37 »

Heló!
Érdeklődéssel olvasgattam a 444-es körüli eszmecserét.Annyit tennék hozza , hogy vajon bent a hajtóvonalban haladó puskásnak, nyílt irányzékkal , nem lenne jó? Hol max. 30-esetleg 50m a távolság?Gondolom jó stop hatása lenne s , talán eredményes is. Vállat von ?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3609 Dátum: 2011. Október 24. - 17:17:22 »

Heló!
Érdeklődéssel olvasgattam a 444-es körüli eszmecserét.Annyit tennék hozza , hogy vajon bent a hajtóvonalban haladó puskásnak, nyílt irányzékkal , nem lenne jó? Hol max. 30-esetleg 50m a távolság?Gondolom jó stop hatása lenne s , talán eredményes is. Vállat von ?

Sok helyen a hajtóvonalba nem engedik a golyós puskát. A 444 -es persze nagyon megfelelne ott minden szempontból de hát ez golyós vadászlőfegyver.  Vállat von nem tesznek kivételt.
Ahol lehet vinni a golyóst ott mint már írtam fényesen megfelel.      Emelem
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #3610 Dátum: 2011. Október 25. - 14:17:44 »

Sok helyen a hajtóvonalba nem engedik a golyós puskát. A 444 -es persze nagyon megfelelne ott minden szempontból de hát ez golyós vadászlőfegyver.  Vállat von nem tesznek kivételt.
Ahol lehet vinni a golyóst ott mint már írtam fényesen megfelel.      Emelem

Stefi mi a bajod a gyöngygolyóval? Szerintem a legjobb bent a hajtásban. Azért a rekettyéből ki be lődözni golyóval nem egyszerű.
Sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy gurulatot kap egy golyós lövedék.
Sörétessel meg futtában kapásból disznót lőni igazán élvezetes tevékenység.  Kacsint

 Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3611 Dátum: 2011. Október 25. - 14:30:16 »

Szerintem ugyanarról beszéltek mindketten.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3612 Dátum: 2011. Október 25. - 14:40:31 »

Szerintem ugyanarról beszéltek mindketten.

Igy igaz !Semmi bajom a gyöngygolyóval ! Sokat mentem és most 50 felett is megyek a hajtásba. Voltam hajtásvezető,szárnyvezető, és vadászatvezető is disznóhajtáson. Nálunk is az a szokás hogy a hajtásba "Brekeke" ezen nem is változtattam. Azt írtam le hogy szerintem érdemes lenne megengedni hogy 45/70 et vagy 444 est használjanak de ugye jogilag az golyós fegyver . Egyébként a golyós használata a hajtósorba nem tilos csak a legtöbb helyen jogosan az a helyi szabály hogy rétes az az sörétes a hajtóknak.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #3613 Dátum: 2011. Október 25. - 19:46:44 »

Stefi mi a bajod a gyöngygolyóval? Szerintem a legjobb bent a hajtásban. Azért a rekettyéből ki be lődözni golyóval nem egyszerű.
Sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy gurulatot kap egy golyós lövedék.
Sörétessel meg futtában kapásból disznót lőni igazán élvezetes tevékenység.  Kacsint

 Emelem

Hát azért óvatosan azzal a gyöngygolyóval! Fejvakarás


http://huntingpress.eu/?url=a_gyongygolyo_gyongyszemei


"Minden nagy kaliberű, kis sebességű lövedék – ilyen  a gyöngygolyó is – fokozottan hajlamos akadályokba ütközve kiszámíthatatlanul, még akár 90 fokban is irányt változtatni. Az útjába kerülő fatözseket - szemben a hagyományos golyóval - nem üti át, hanem „gellert“ kapva, kiszámíthatatlanul repül tovább. A fagyott, vagy kemény talajba ütközve pályája szintén bizonytalanná válik. Hasonlóan változik a gyöngygolyó röpte – a  közvélekedéssel ellentétben – ha ágak kerülnek útjába. Meggyőző kísérletekkel bizonyították, hogy míg a szokásos golyót ugyanaz az ágakból álló akadály csak néhány fokkal téritette el eredeti irányától, addig a gyöngygolyó felépítésétől függően jelentős és veszélyes „pályamódosításra“ volt képes! Ezért a gyöngygolyóval az említett nem kivánatos mellékhatásai miatt sok esetben megfontoltabban és körültekintőbben kell bánni, mint egy hagyományos golyóval!"
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #3614 Dátum: 2011. Október 25. - 20:05:14 »

Szép estét! Remélem jó helyre írom a bajom/észrevételem.
Nemrég vettem egy .22-es fegyvert és ma vettem hozzá Remington yellow jacket-et de a kinézetével egyáltalán nem voltam megelégedve... nagyon sorjás volt... A tömeggyártás eredménye vagy esetleg csak egy rossz széria vagy minden "darázs" ilyen?? Csakmert többféle lőszert megnéztem és csak ez volt ilyen Vállat von Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 [241] 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: