Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 226278 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #180 Dátum: 2011. Július 18. - 10:29:18 »

Lajos !
Ez nagyon pipec !!!

 Igen  S.Peti  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #181 Dátum: 2011. Július 18. - 10:45:23 »

Szia Lajos! Emelem

Az a hurok a kifolyócső száján milyen célt szolgál?

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #182 Dátum: 2011. Július 18. - 10:46:49 »

Szia Lajos! Emelem

Az a hurok a kifolyócső száján milyen célt szolgál?

 Wave

Szerintem vízorr - khm...  pálinkaorr -  Vigyorog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #183 Dátum: 2011. Július 18. - 10:54:30 »

Ez a pálinkaorr! Röhög

http://www.keptelenseg.hu/keptelenseg/palinka-orron-at-edisun-23904
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #184 Dátum: 2011. Július 18. - 11:02:13 »

Szerintem vízorr - khm...  pálinkaorr -  Vigyorog

Úgy van! Arra szolgál, hogy a párlat az edénybe csöpögjön, ne csurogjon végig a kifolyócső külső alján.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #185 Dátum: 2011. Július 18. - 12:40:02 »

Szia Lajos!

Ezzel nagy ötletet adtál!

Nem csak engedélyezett főzőkkel szabad főzni? Ha jól tudom, akkor a sufni-tuning katlanokat nem engedi a törvény. Vagy igen? Fejvakarás
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 18. - 13:56:33 írta Németh Lajos » Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #186 Dátum: 2011. Július 18. - 13:55:46 »

Nem csak engedélyezett főzőkkel szabad főzni? Ha jól tudom, akkor a sufni-tuning katlanokat nem engedi a törvény. Vagy igen? Fejvakarás

Használni, birtokolni -úgy nézem- szabad bármilyet. Előállítani és eladni nem.
Pálinkafőző szerkezet készítéséről szerintem ne beszélgessünk.

106. § A Jöt. 74. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A vámhatóság engedélyével szabad alkoholtermék előállítására alkalmas desztillálóberendezést előállítani, - a magánfőző desztillálóberendezése kivételével - birtokolni, továbbá értékesíteni. Nem szükséges a vámhatóság engedélye a rendeltetésszerűen használt, túlnyomással üzemelő háztartási főzőedényekre, valamint a tudományos és oktatási célra használt üveg desztillálóberendezésekre."

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #187 Dátum: 2011. Július 18. - 15:17:57 »

Használni, birtokolni -úgy nézem- szabad bármilyet. Előállítani és eladni nem.
Pálinkafőző szerkezet készítéséről szerintem ne beszélgessünk.

106. § A Jöt. 74. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A vámhatóság engedélyével szabad alkoholtermék előállítására alkalmas desztillálóberendezést előállítani, - a magánfőző desztillálóberendezése kivételével - birtokolni, továbbá értékesíteni. Nem szükséges a vámhatóság engedélye a rendeltetésszerűen használt, túlnyomással üzemelő háztartási főzőedényekre, valamint a tudományos és oktatási célra használt üveg desztillálóberendezésekre."



Értem.Tehát, ha jól értem, ha nekem van otthon egy "régről maradt" főzőm, akkor azt rendeltetésszerűen használhatom a törvényben megengedett mennyiség előállítására!?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #188 Dátum: 2011. Július 18. - 16:50:52 »

Használni, birtokolni -úgy nézem- szabad bármilyet. Előállítani és eladni nem.
Pálinkafőző szerkezet készítéséről szerintem ne beszélgessünk.

106. § A Jöt. 74. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A vámhatóság engedélyével szabad alkoholtermék előállítására alkalmas desztillálóberendezést előállítani, - a magánfőző desztillálóberendezése kivételével - birtokolni, továbbá értékesíteni. Nem szükséges a vámhatóság engedélye a rendeltetésszerűen használt, túlnyomással üzemelő háztartási főzőedényekre, valamint a tudományos és oktatási célra használt üveg desztillálóberendezésekre."



Szerintem beszélni lehet róla, ha készíteni nem is! És ha majd egyszer lehet készíteni is, már mindent fogunk tudni róla! Mint a lőszergyártásról!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #189 Dátum: 2011. Július 18. - 16:54:37 »

Használni, birtokolni -úgy nézem- szabad bármilyet. Előállítani és eladni nem.
Pálinkafőző szerkezet készítéséről szerintem ne beszélgessünk.

106. § A Jöt. 74. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A vámhatóság engedélyével szabad alkoholtermék előállítására alkalmas desztillálóberendezést előállítani, - a magánfőző desztillálóberendezése kivételével - birtokolni, továbbá értékesíteni. Nem szükséges a vámhatóság engedélye a rendeltetésszerűen használt, túlnyomással üzemelő háztartási főzőedényekre, valamint a tudományos és oktatási célra használt üveg desztillálóberendezésekre."



Olvasgatom ezt a rendeletet és ahogy én értelmezem, így szól: 1. desztilláló berendezést csak a vámhatóság engedélyével szabad előállítani, 2. a magánfőző kivételével birtokolni is csak engedéllyel lehet!(Ergo mindenkinek csak olyat szabad birtokolni, amit vámhatósági engedéllyel állítottak elő,).
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #190 Dátum: 2011. Július 18. - 17:13:15 »

Ha boltban veszel egyet, akkor az tutira engedélyezve van.  Vállat von
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #191 Dátum: 2011. Július 18. - 18:07:05 »

Az én olvasatomban pedig teljesen mást jelent!

Méghozzá egy kicsit átrendezve a mondatot:

"(1) A vámhatóság engedélyével szabad alkoholtermék előállítására alkalmas desztillálóberendezést előállítani,birtokolni, továbbá értékesíteni. - - a magánfőző desztillálóberendezése kivételével -

Tehát a magánfőző berendezésre ez nem vonatkozik.

Ugyan úgy nem vonatkozik a kuktákra stb!  De akkor kérdezem, : mi egy kukta rendeltetésszerű használata. Ha vizet desztillálok benne??? Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #192 Dátum: 2011. Július 18. - 20:50:25 »

Az én olvasatomban pedig teljesen mást jelent!

Méghozzá egy kicsit átrendezve a mondatot:

"(1) A vámhatóság engedélyével szabad alkoholtermék előállítására alkalmas desztillálóberendezést előállítani,birtokolni, továbbá értékesíteni. - - a magánfőző desztillálóberendezése kivételével -

Tehát a magánfőző berendezésre ez nem vonatkozik.

Ugyan úgy nem vonatkozik a kuktákra stb!  De akkor kérdezem, : mi egy kukta rendeltetésszerű használata. Ha vizet desztillálok benne??? Fejvakarás

Attila!

Én úgy értelmezem, ha a kuktát összekötöm egy üvegből készült desztilláló berendezéssel (üvegfúvónál kapható, ismerjük kémia óráról), az legális!
Drága jó Anyám bűnözött, mikor 50 éve likőrt párolt Apámnak a lekvárfőző fazék és egy cseréptál segítségével!  Rííí
Volt a telkünkön két sárgabarack fa, azon annyi termés volt, hogy ruháskosárral hordtuk haza a HÉV-en, nem győztük megenni! Mosolyog
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #193 Dátum: 2011. Július 18. - 21:08:22 »

Értem.Tehát, ha jól értem, ha nekem van otthon egy "régről maradt" főzőm, akkor azt rendeltetésszerűen használhatom a törvényben megengedett mennyiség előállítására!?

Én az idézetből azt olvasom ki, hogy igen, feltéve hogy az üst űrtartalma nem haladja meg a 100 litert.
Nem vagyok jogász, de nekem a vesszőkből és a "halszálkából"  ez jön át.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #194 Dátum: 2011. Július 18. - 21:14:45 »

Szerintem készíteni is lehet saját részre, a meghatározott méretig.
Talán Tanult Vadásztársunk ( Nagysas) majd segít nekünk értelmezni! Kacsint Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: