Oldalak: 1 ... 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 [800] 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764349 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #11985 Dátum: 2017. Január 08. - 20:32:12 »

Mossberg patriptról tapasztalat,vélemény érdekelne?!

Totál véletlenül sikerült még pénteken délután a műa. meg a fa agyas modellt is kézbe fognom.

Én olyan túl sok kifogásolni valót nem találtam rajta, főleg ennyi pénzért. A pisztolyfogás nekem picit túl amerikás, aránylag ferdén ér véget, erre a "kinti" szakírók azt szokták írni, hogy így könnyebb vállba kapni. Én jobban szeretem a (majdnem) függőlegesig legörbített markolatot, jobban vállba tudom húzni, nekem az jobban illik a természetes kéztartáshoz (mondjuk nekem speciel eléggé péklapát kezem van). A biztosítón nem találtam kifogást, csendesen billenthető, gondolom teszi a dolgát rendesen. A billentyűn a (ha jól emlékszem) Remingtonnál kitalált plusz lemezke van beékelve a billentyű élébe, az elsütéshez először azt kell belehúzni a billentyűbe. Viszont ennél fokozottan oda kell figyelni, hogy a lemezke kedvéért totál előről húzd a billentyűt, ha kicsit is oldalról nyúlsz bele e billentyűbe, és netán a billentyű mozdul először, nem a lapka, akkor a billentyű valahogy "elkattan" hátrafelé (és megáll) elsütés nélkül, és ha jól emlékszem, csak a zárdugattyú megemelésével tudod ismét tűzkész állapotba hozni a billentyűt. Gondolom, ez csak megszokás kérdése, mert biztos nem örülnék, ha - némi költői túlzással - a szórón életem kanja emiatt hagyna faképnél  a kb. harmincadik kiülés alkalmával. Viszont aránylag határozott sütése van, mármint nem igazán "nyúlt" a kezemben.

A tár az előtt lévő pöcök hátrahúzásával (a Tikka T3 meg egyéb "ördöglakat" megoldás nélkül) egyszerűen kivehető, az egyenes két soros tárba "cikk-cakkban" mennek a lőszerek, azt elfelejtettem konkrétan megkérdezni, hogy lehet-e felülről tárazni, de csodálkoznék, ha nem lehetne. A zárdugattyún gyárilag hosszanti spirál alakú bemarások alkotnak sormintát ("bolt fluting", magyar kifejezést esküszöm nem ismerek erre  Stoel), ez megint ízlés kérdése, tetszik-e vagy sem. Rugós hüvelykivető pöcök a zárdugattyú homlokfelületén, ami sokkal "bolondbiztosabb", mint a Mauser rendszerűek csak teljesen hátrahúzás esetén funkcionáló "sarkantyúja" alul-leghátul. Viszont üresen húzgálva a nyers zárdugattyút éreztem egy kis "darálást", meg dobozhangot, a kétsoros tár adogató műanyagját kicsit azért a spirálok élei "sorjázgatták", akár fordítottam, akár húztam-toltam a zárdugattyút. Betárazva lehet fém a fémen más hangot ad, ezt sem próbáltam ki.  Ja és a hang mellett vagy azzal együtt azért pici ellenállást is generál ez a dolog a zárdugattyún, nem tudom, idővel ezek az alkatrészek mennyire csiszolják össze magukat, kicsit szerintem a praktikumot beáldozták az esztétika oltárán... Gyárilag két darabból álló Weaver sín van rajta, az anyagát nem tudtam ránézésre megmondani. Kicsit talán Marin X7 utánérzésem volt így utólag. Ha az emberfiának valahol eddig terjed a költségvetése, akkor már szerintem inkább ezt, mint a 710/760/783-as Remington-t. Erről legalábbis még nem hallottam annyi rossz tapasztalatot, mint amazokról...  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #11986 Dátum: 2017. Január 08. - 20:34:03 »

Szerintem az LR megérdemelt volna egy 26"-os csövet.

Megint az a freud-i fétis a csőhosszról...  OOO
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #11987 Dátum: 2017. Január 08. - 20:38:56 »

Totál véletlenül sikerült még pénteken délután a műa. meg a fa agyas modellt is kézbe fognom...

Most vettem csak észre, hogy a belinkelt oldalon van egy 7 perces Youtube video a puskáról. Bocs a felesleges szájtépésért...
Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 272



« Új üzenet #11988 Dátum: 2017. Január 08. - 20:49:16 »

Megint az a freud-i fétis a csőhosszról...  OOO

Olyan vagyok, mint a rossz kurvák.  Vigyorog

A cső legyen hosszú és vastag!!  Röhög
Naplózva
Tata
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


« Új üzenet #11989 Dátum: 2017. Január 09. - 00:47:05 »

Szerintetek egy Mannlicher classic(2006) fegyverrel kompatibilis a Cl II sx műanyag tusa?
Naplózva
SzakiMarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #11990 Dátum: 2017. Január 09. - 09:07:40 »

Szerintetek egy Mannlicher classic(2006) fegyverrel kompatibilis a Cl II sx műanyag tusa?

Szia!

A furatok és minden paraméter egyezik, bár azt tudni kell, hogy milyen kaliberű fegyveren volt a megvásárolni kívánt tus, mert a 308 win tárfészek kialakítása nem egyezik meg a 30-06-ossal.
A másik meg hogy a classic kivitelűeknek vékony csövük volt, az új cl2 és sm12 már vastagabb csővel jött ki, így lehet nagyon sok lenne a hézag a cső és a tus előagy része között. Nekem sm12 sx van és így is van elég rés a kettő között.
Remélem tudtam segíteni.

Vadászüdv.:

Marci
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT megtanít gondolkodni, szabadságszeretetre, jó ízlésre és tiszteletre nevel."
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11991 Dátum: 2017. Január 09. - 10:59:48 »

Most vettem csak észre, hogy a belinkelt oldalon van egy 7 perces Youtube video a puskáról. Bocs a felesleges szájtépésért...

Nem volt felesleges, nekem több infó volt benne, mint egy angol szövegű videóban  Kacsint Igen
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #11992 Dátum: 2017. Január 09. - 13:06:45 »

Nem volt felesleges, nekem több infó volt benne, mint egy angol szövegű videóban  Kacsint Igen

Érdemes azért megnézni a videot, hogy "körben" hogyan néz ki a puska maga. Elfelejtettem említeni még a cső bordázottságát alapfelszereltségként.

A Blasernél csak magáért a cső bordázásáért, mint külön opcióért elkérnek plusz 629,- EUR-t, lásd ezen az árlista linken (5. oldal közepe: "Kannelierung")

http://www.blaser.de/uploads/media/BLA_PL_2016_VK-DE-AT_Aufl2_2016-12.pdf

Az több, mint a Patriotból a komplett puska ára műa. tussal, sőt majdnem még fa tussal is... Miközben CNC marógépen ez a cső "bordázás" művelet (benfentes info következik Kacsint ) jóval 10 EUR alatt van költségben...  Röhög
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11993 Dátum: 2017. Január 09. - 13:17:46 »

Őszintén szólva nem lep meg a 10 euró. Meggyőződésem, hogy nincs olyan vadászfegyver, amelyet nem lehet 1000 euróból kihozni nagy szériában. De a nagy átlag szerintem ennek e negyedéből is simán kijönne árrésestől mindenestől. A kételkedők gondolkozzanak el azon, hogy 8.000 euróból autót lehet venni  Kacsint. És annak van karosszériája, motorja, belső tere és kábé négyszázszor annyi anyagot tartalmaz (ennek min. a fele fém), mint egy mai puska. A szüksége technológia minőségi színvonalát pedig szintén felesleges összevetni  Kacsint.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #11994 Dátum: 2017. Január 09. - 13:49:54 »

benfentes info következik Kacsint


bocs, benfentes helyesen = bennfentes
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #11995 Dátum: 2017. Január 09. - 14:02:36 »

Nem volt felesleges, nekem több infó volt benne, mint egy angol szövegű videóban  Kacsint Igen

  " Aztán látták-e kendtek, amit én láttam?"
       
                     Ispán ( Lúdas Matyi)


  Egy Wortex céltávcső volt rajta. Egymás után eltalálta azt a csingilingit nem is tudom hányszor, mert ellátott vele odáig (pedig valahol a Tűzföld táján volt kinn a cél) és szét sem rúgta a puska a csövet mindjárt a második lövésnél. Hallatlan. Pedig anno sokszor leszedték róla a keresztvizet,hogy kínai gagyi. Ezt Amerikában nem tudják? Csak úgy rábiggyesztenek ilyen kétes valamit? Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #11996 Dátum: 2017. Január 09. - 14:11:53 »

  " Aztán látták-e kendtek, amit én láttam?" - Ispán (Lúdas Matyi)

Egy Wortex céltávcső volt rajta. Egymás után eltalálta azt a csingilingit nem is tudom hányszor, mert ellátott vele odáig (pedig valahol a Tűzföld táján volt kinn a cél) és szét sem rúgta a puska a csövet mindjárt a második lövésnél. Hallatlan. Pedig anno sokszor leszedték róla a keresztvizet,hogy kínai gagyi. Ezt Amerikában nem tudják? Csak úgy rábiggyesztenek ilyen kétes valamit? Ördög

Tulajdonképp a "vád" anno az volt (emlékeim szerint), hogy "Na de hol van a japán céltávcső gyár címe?", hisz mivel a honlapon a vádló nem találta, tehát akkor a Vortex (szimpla V-vel Kacsint ) az biztosan kínai. Aztán talán huszlavika ollózta neki be a címet, de az aztán valamiért mégsem volt megnyugtató a vád számára...

Lásd még a Gyalog Galopp-ban

    Lovag: – Ööö... Ez az! Ez az! Vonjuk le a logikus következtetést! No?
    A kaszás a tömegből: – Ha ő... ugyanannyit nyom, mint egy kacsa...
    Lovag: – Hmm. Na?
    A kaszás a tömegből: – ...akkor fából van...
    Lovag: – Következésképpen?
    Tömeg: – Boszorkány! Boszorkány!  Röhög

Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11997 Dátum: 2017. Január 09. - 15:40:52 »

Tulajdonképp a "vád" anno az volt (emlékeim szerint), hogy "Na de hol van a japán céltávcső gyár címe?", hisz mivel a honlapon a vádló nem találta, tehát akkor a Vortex (szimpla V-vel Kacsint ) az biztosan kínai. Aztán talán huszlavika ollózta neki be a címet, de az aztán valamiért mégsem volt megnyugtató a vád számára...

Lásd még a Gyalog Galopp-ban

    Lovag: – Ööö... Ez az! Ez az! Vonjuk le a logikus következtetést! No?
    A kaszás a tömegből: – Ha ő... ugyanannyit nyom, mint egy kacsa...
    Lovag: – Hmm. Na?
    A kaszás a tömegből: – ...akkor fából van...
    Lovag: – Következésképpen?
    Tömeg: – Boszorkány! Boszorkány!  Röhög



pontosabban, pontosabban tessék idézgetni ha kérhetem Ördög
Huszlavika ezzel zárta le a dolgot

Én, mint híresen világlátott ember, ma elég elfoglalt mókus lévén, átfutottam villámgyorsan ezt a magas szintű eszmecserét a honlapokról, gyártókról, és - be kell vallanom töredelmesen - csökött agyam csak annyit tudott ebből a "többször ledarált fing átpréselése a legsűrűbb molnárszitán" alcímen futó szösszenetből felfogni, hogy van egy vixen nevű belinkelt nevű honlap, amin te nem találtál fegyverre való távcsövet.....
Én a felfedezők és tamáskodók kíváncsiságával kattingattam egy párat, és láss csodát, erősen fegyvertávcsőre hasonlító kézi készüléket találtam "ottan a jobb alsó szélen"......., ezután a feltalálókra jellemző rettenetes büszkeséggel gyorsan leírtam, amit leírtam, - sajnos a disztribútoros rész, vagy annak hiányolása teljesen kimaradt Stoel - és utána spuriztam vissza a munkába, amitől valószínűleg nem tudtam eleget tanulni..... és ha majd holnap tényleg nem tudok dolgozni a tudatlanságtól, akkor nagyon szégyelleni fogom magam, bánni is fogom biztosan, de egészen biztosan eszembe jutnak majd intelmeid. De akkor már késő lesz, tudom.... Fej a falba Fej a falba
Sic transit gloria mundi!   (ha volt egyáltalán neki valaha ilyen... Vállat von)
 
 Kacsint
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #11998 Dátum: 2017. Január 09. - 15:44:04 »

pontosabban, pontosabban tessék idézgetni ha kérhetem Ördög
Huszlavika ezzel zárta le a dolgot

Én, mint híresen világlátott ember, ma elég elfoglalt mókus lévén, átfutottam villámgyorsan ezt a magas szintű eszmecserét a honlapokról, gyártókról, és - be kell vallanom töredelmesen - csökött agyam csak annyit tudott ebből a "többször ledarált fing átpréselése a legsűrűbb molnárszitán" alcímen futó szösszenetből felfogni, hogy van egy vixen nevű belinkelt nevű honlap, amin te nem találtál fegyverre való távcsövet.....
Én a felfedezők és tamáskodók kíváncsiságával kattingattam egy párat, és láss csodát, erősen fegyvertávcsőre hasonlító kézi készüléket találtam "ottan a jobb alsó szélen"......., ezután a feltalálókra jellemző rettenetes büszkeséggel gyorsan leírtam, amit leírtam, - sajnos a disztribútoros rész, vagy annak hiányolása teljesen kimaradt Stoel - és utána spuriztam vissza a munkába, amitől valószínűleg nem tudtam eleget tanulni..... és ha majd holnap tényleg nem tudok dolgozni a tudatlanságtól, akkor nagyon szégyelleni fogom magam, bánni is fogom biztosan, de egészen biztosan eszembe jutnak majd intelmeid. De akkor már késő lesz, tudom.... Fej a falba Fej a falba
Sic transit gloria mundi!   (ha volt egyáltalán neki valaha ilyen... Vállat von)
 
 Kacsint

Köszönöm a kiegészítést. És ennek fényében akkor most mi a végkövetkeztetés? Boszorkány vagy nem?  Vigyorog
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11999 Dátum: 2017. Január 09. - 16:00:30 »

Köszönöm a kiegészítést. És ennek fényében akkor most mi a végkövetkeztetés? Boszorkány vagy nem?  Vigyorog

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 [800] 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: