Oldalak: 1 ... 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 [795] 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764941 alkalommal)
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 272



« Új üzenet #11910 Dátum: 2016. November 27. - 11:54:39 »

Egy kis szőrszálhasogatás.
A VTV azt mondja, hogy vadászterület bérlője olyan egyesület lehet, amelynek tagjai vadászjeggyel rendelkező személyek.
Tehát fegyver, vagy fegyvertartási engedély birtoklása jogilag  nem feltétele a Vt. tagságnak. Az állami vadászjegy léte igen.
Gyakorlatilag persze kell a puska, de nem kizáró ok a hiánya. Ez lényeges lehet, ha egy adminisztratív baki miatt (pl. elfelejted bejelenteni a lakcímváltozást a rendőrségen) bevonják a fegyvertartásidat mondjuk egy évre. Nem vadászol ez idő alatt, vagy íjász vizsgát teszel és azt használod, de a társasági tagságodnak nem kell feltétlenül megszűnnie emiatt.
 

Üdv.

Házi szabályzatra gondoltam.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #11911 Dátum: 2016. November 27. - 19:57:59 »

Egy kis szőrszálhasogatás.
A VTV azt mondja, hogy vadászterület bérlője olyan egyesület lehet, amelynek tagjai vadászjeggyel rendelkező személyek.
Tehát fegyver, vagy fegyvertartási engedély birtoklása jogilag  nem feltétele a Vt. tagságnak. Az állami vadászjegy léte igen.
Gyakorlatilag persze kell a puska, de nem kizáró ok a hiánya. Ez lényeges lehet, ha egy adminisztratív baki miatt (pl. elfelejted bejelenteni a lakcímváltozást a rendőrségen) bevonják a fegyvertartásidat mondjuk egy évre. Nem vadászol ez idő alatt, vagy íjász vizsgát teszel és azt használod, de a társasági tagságodnak nem kell feltétlenül megszűnnie emiatt.
 

Az a baj ezzel, hogy ha a yard jelenti a vadászati hatóságnak, hogy nincs fegyvertartásid, azok automatikusan bevonják a vadászjegyet...  Vállat von

A vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló 1996. évi LV. törvény 60. §(1) bek.szerint
az állami vadászjegy kiadásának nem feltétele a lőfegyvertartási engedély megléte, viszont a hazai vadászlőfegyver
tartására vonatkozó engedély kiadásának feltétele az állami vadászjegy.

Nekem van olyan ismerősöm/Több is, már volt szó róla másik topikban/ akinek másik Unios tagállamban kiadott EU. fegyverútlevele van és ráadásul még akkor/2008-9/ nem is kellett jelentenie a yardnak az FM felé, hogy nincs fegyvertartási, csak fordítva, ti. a jogszabály szerint a vadászjegy nélkül nem lehet fegyvertartásid/már vadászfegyverre/ de fegyvertartási nélkül lehet vadászjegyed! Lásd a törvény szövegét fenn.
Ennek ellenére /érdekes hogy a saját vadásztársai oknyomozó -okoskodó utánjárásának következményeként az FM lekérte a városi rk.-tól az infót és a vadászjegyét/nem csak azt hanem még vagy hatot akiknek épp nem volt fegyvere, az adott rk. területéről/ bevonták. Mer akkor mán bevonták mindenkiét akinek éppen nem volt fegyvertartásija...  OOO

A fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2004.
(VIII. 31.) Korm. rendelet 48. § (1) szerint A vadászlőfegyver, valamint a sportlőfegyver jogszerű tartását az e rendelet alapján kiadott fegyvertartási engedéllyel
nem rendelkező személy a lakóhelye szerinti államban kiadott fegyvertartási  engedéllyel, tűzfegyver esetén európai lőfegyvertartási engedéllyel igazolhatja, amelyet
úgy kell tekinteni, mintha azt Magyarországon adták volna ki az Európai Parlament és a Tanács 2008/51/EK irányelve alapján.

(2) Az a személy, aki európai lőfegyvertartási engedéllyel rendelkezik, jogosult az abba bejegyzett „C” és „D”
kategóriába tartozó tűzfegyverét, a hozzá tartozó lőszerrel együtt vadászatra, „B”, „C” és „D” kategóriájú
sportlőfegyverét sportlövőversenyre behozni, kivinni, illetve az ország területén átszállítani.


 KÉT évig tartott mire a bíróságon visszaszerezte a fent beidézett jogszabály ellenére, de többeknek újra kellett vizsgázni mert nem mentek bíróságra, illetve volt köztük akinek éppen folyamatban lévő ügye nem ért véget egy éven belül, és hiába született felmentő ítélet...
Ugyanis ha a vadászjegyet egy évet meghaladó időszakra vonják be vagy a delikvens nem váltja ki, csak később akar vadászni, akkor újra kell vizsgázni és ráadásul ma már előírják a tanfolyam elvégzését is...
 Én azért elmeséltem volna Nekik, hogy kiknek köszönhették a törődést, mai napig nem tudják... Vállat von

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #11912 Dátum: 2016. November 27. - 20:02:52 »

Üdv.

Házi szabályzatra gondoltam.


Egyébként sok elképesztő háziszabályzat van ami akár törvényt is sért mert a beutaltak mindenáron érvényesíteni akarják "jogaikat"  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #11913 Dátum: 2016. November 27. - 20:41:15 »


A vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló 1996. évi LV. törvény 60. §(1) bek.szerint
az állami vadászjegy kiadásának nem feltétele a lőfegyvertartási engedély megléte, viszont a hazai vadászlőfegyver
tartására vonatkozó engedély kiadásának feltétele az állami vadászjegy.



Ez szerintem is így van, ahogy leírtad.
Fegyvertartási hiánya nem ad automatikusan jogszerű indokot a vadászjegy bevonására.
Esetleg akkor, ha olyan szabálysértés miatt vonták be a fegyvertartásit, ami miatt a vadászjegyet is be kell vonni.

A vadászíjásznak(ha nincs puskája) is van vadászjegye, de nincs fegyvertartásija.


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #11914 Dátum: 2016. November 27. - 22:36:28 »

Ez szerintem is így van, ahogy leírtad.
Fegyvertartási hiánya nem ad automatikusan jogszerű indokot a vadászjegy bevonására.
Esetleg akkor, ha olyan szabálysértés miatt vonták be a fegyvertartásit, ami miatt a vadászjegyet is be kell vonni.

A vadászíjásznak(ha nincs puskája) is van vadászjegye, de nincs fegyvertartásija.




Nem kedves Lajos, ez itt a törvény szövege.
Mégis egyes megyékben a hivatal bevonja a vadászjegyet, ha az illetékes rendőrkapitányság arról tájékoztatja őket hogy nincs fegyvertartási.
Nem kell szabálysértés, elég ha nem hosszabbítod meg.
Nos érdekességképpen még annyit, hogy említett esetben a magyar fegyvertartási lejárt és annak meghosszabbítását nem kérték, mert már folyamatban volt a másik uniós engedély és már ennek birtokában vadászott, mikor elvették a vadászjegyét a magyar hiánya miatt, s figyelmen kívül hagyták az idevonatkozó rendelkezést, miszerint azt úgy kell tekinteni mintha magyar országon adták volna ki.
A többi érintett között volt olyan, aki vendéget vadásztatott őzbakra és az osztrák belőtt a faluba! A kísérőtől mindent elvettek, 3 évig járt a bíróságra, az osztrák meg másnap hazautazott és azóta is boldog.
Persze olyan is volt akit kegyetlenül érintett a 2004. szeptemberi rendelet, amelyben nagyon érdekes rendelkezések is voltak... Pl. ha valakit lőfegyverrel személyes szabadságában korlátoztál az elévülési idő a mentesüléstől számított 3 év, míg okirat hamisítás esetén ez a mentesüléstől számított 8 azaz nyolc év! Ennyi idő után folyamodhattál újra fegyvertartásiért. Sokan végleg abbahagyták a vadászatot.
Persze mindenki ismeri a kiskaput, íjászat... Őszintén, 20-30 éve vadászik valaki fegyverrel, akar indiánost játszani? Én nem szeretnék biztos...
Vagy kimegy a haverral aki átadja a fegyverét, mi baj lehet? Mindig van rá esély, és az 1% is sok!
Volt ilyen is,ketten voltak, vadászbaleset, mindkettő meghalt, ki lőtt le kit? megoldották...  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #11915 Dátum: 2016. November 28. - 08:54:56 »

Nem kedves Lajos, ez itt a törvény szövege.
Mégis egyes megyékben a hivatal bevonja a vadászjegyet, ha az illetékes rendőrkapitányság arról tájékoztatja őket hogy nincs fegyvertartási.
Nem kell szabálysértés, elég ha nem hosszabbítod meg.


Hát, erre nem nagyon tudok mást mondani, mint azt, hogy nyilvánvaló törvénysértés.
A vadászati hatóság nyakába kell akasztani egy tisztességes kártérítési pert, amit valószínűleg megnyer a polgár, aztán legközelebb talán meggondolja, hogy a törvény nem csak a vadászra, hanem a hatóságra is vonatkozik.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #11916 Dátum: 2016. November 28. - 11:12:59 »


Persze mindenki ismeri a kiskaput, íjászat... Őszintén, 20-30 éve vadászik valaki fegyverrel, akar indiánost játszani? Én nem szeretnék biztos...

Khmm...
Több tiszteletet, ha kérhetném.
Másrészt inkább játszon valaki "indiánost" mint arra használja az "uniós engedélyt", hogy nálunk tiltott eszközökkel vadásszon, öntöltő golyós és társai.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #11917 Dátum: 2016. November 28. - 11:35:26 »

Khmm...
Több tiszteletet, ha kérhetném.
Másrészt inkább játszon valaki "indiánost" mint arra használja az "uniós engedélyt", hogy nálunk tiltott eszközökkel vadásszon, öntöltő golyós és társai.

Bocsánat, senkit nem akartam megsérteni, ez csak a saját érzésem és véleményem az íjászatról...  Stoel
A másik: az hogy ki milyen tiltott eszközzel vadászik, sajnos egyénfüggő/etika,becsület kérdése/, Neked is lehet öntöltő golyós vadászfegyvered/ha erre gondoltál/ ugyanis a magyar jog megengedi amennyiben Uniós fegyverútlevéllel rendelkezel, mivel az Unio egyes tagállamaiban használhatod, beiratható, az más kérdés hogy hol fogod használni...  Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Magortaltos
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #11918 Dátum: 2016. November 29. - 12:34:44 »

Sziasztok!
Odáig jutottam, hogy egy .308 Win. CZ -puskát szeretnék venni (olcsón jót ezért csak a CZ jöhet szóba).
Ahogy elkezdtem böngészni, már teljesen összezavarodtam a sok típus és kivitel között. Tudtok esetleg olyan oldalt, ahol leírják, melyik CZ miben különbözik?
550 -es standardot néztem ki, erre most tudom meg, hogy már nem is gyártják.  Tudtok valami információforrást, esetleg valaki összefoglalná röviden?!
Nagyon megköszönném!
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #11919 Dátum: 2016. November 29. - 12:40:18 »

Sziasztok!
Odáig jutottam, hogy egy .308 Win. CZ -puskát szeretnék venni (olcsón jót ezért csak a CZ jöhet szóba).
Ahogy elkezdtem böngészni, már teljesen összezavarodtam a sok típus és kivitel között. Tudtok esetleg olyan oldalt, ahol leírják, melyik CZ miben különbözik?
550 -es standardot néztem ki, erre most tudom meg, hogy már nem is gyártják.  Tudtok valami információforrást, esetleg valaki összefoglalná röviden?!
Nagyon megköszönném!

Itt nézz körül:

http://www.czub.cz/en/produkty/kulovnice.html
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 941


« Új üzenet #11920 Dátum: 2016. November 29. - 13:31:49 »

550 -es standardot néztem ki, erre most tudom meg, hogy már nem is gyártják. 

Ha nem is gyártják, azért még kapható, készletről. .308-as gyakori, ha mégis az 550 mellett döntesz, akkor telefonálj körbe, akad még szerintem vadászboltban új.
Én ajánlom, jó puska, főleg ennyiért. (bár az enyém 30-06-os)

 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #11921 Dátum: 2016. November 29. - 13:48:14 »

Sziasztok!
Odáig jutottam, hogy egy .308 Win. CZ -puskát szeretnék venni (olcsón jót ezért csak a CZ jöhet szóba).
Ahogy elkezdtem böngészni, már teljesen összezavarodtam a sok típus és kivitel között. Tudtok esetleg olyan oldalt, ahol leírják, melyik CZ miben különbözik?
550 -es standardot néztem ki, erre most tudom meg, hogy már nem is gyártják.  Tudtok valami információforrást, esetleg valaki összefoglalná röviden?!
Nagyon megköszönném!

A kaliber.hu-n  "Cz 550 megújult formában" . cikkben megtalálhatók a változatok és azok specifikációi. De 308 win. kaliberben van pl. a Tüskevár vadászboltban standard is és lux is. Csak úgy hirtelen.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #11922 Dátum: 2016. November 29. - 14:51:26 »

A kaliber.hu-n  "Cz 550 megújult formában" . cikkben megtalálhatók a változatok és azok specifikációi. De 308 win. kaliberben van pl. a Tüskevár vadászboltban standard is és lux is. Csak úgy hirtelen.

Itt 750 EUR  http://www.nepo.sk/hu/termekek/fegyverek/golyos/ceska_zbrojovka_cz/cz_550_lux_kiveheto_tarral
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Hunter0824
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #11923 Dátum: 2016. November 30. - 21:15:22 »

Üdv mindenkinek! Rég jartam itt akkor távcső vásárláshoz kértem és kaptam tanácsot! Most fegyver csere van soron itt kernek segítséget! Jelenleg egy 7x64 es Krico 700 a kiszemelt! Nos erről a fegyverről kérnék pár infót!
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #11924 Dátum: 2016. December 10. - 21:52:14 »



Valaki aki ért a beütésekhez meg tudná mondani milyen fabrik ez a cső?
Köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 11. - 04:00:58 írta Sakac » Naplózva
Oldalak: 1 ... 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 [795] 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: