Oldalak: 1 ... 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 [462] 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764613 alkalommal)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #6915 Dátum: 2013. Október 05. - 14:32:39 »

...... Óriási macera azt a fogantyút  felemelni ,hátrahúzni,előretolni majd lenyomni  Kacsint de megéri no. .....

Stefi!

Igen,az!..

..Majd amikor, picit idősebb leszel..  Mosolyog ..

..CSAK előre, oszt hátra..  Kacsint ..,   ..de nem úgy.., mint a  kertkapu-riglit..  Ördög ..

http://www.google.hu/imgres?imgurl=http://www.zsibvasar.hu/estatic/c2i/610/610705.jpg&imgrefurl=http://barkacs-ipar.zsibvasar.hu/egyeb/rigli-tolozar-3037065.html&h=150&w=200&sz=4&tbnid=G_GQKUSv-Fs2LM:&tbnh=90&tbnw=120&zoom=1&usg=__l8mu0s66aE8pCeLQH8EOdARvWck=&docid=1AIq_754-Ny5WM&sa=X&ei=2wVQUtD0Cs7VsgbLiIHYBw&ved=0CDMQ9QEwAQ        Emelem
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #6916 Dátum: 2013. Október 06. - 20:23:20 »

Nézem a Nimród aktuális számát és:

Remington 783R(műanyag tus), Eclipse 8x56 megvilágított szálkeresztes távcsővel gyári szerelékkel: 219.990Ft

vagy

Savage 10/100 3-9x40 Waver távcsővel Fa tussal: 229.900

Vagy

Savage Axis Xp 3-9x40 Waver távcsővel műanyag tussal: 159.900


Lehetőségem, van róka, és őz vadászatára. (nagyon nagy kitartással még disznóra is van esély 50kiülésenként látunk 1et Röhög)

Melyiket választanátok a helyemben? (annyit még hogy szemüveges vagyok, távollátó - szemüvegem van)

Köszi. Emelem
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #6917 Dátum: 2013. Október 06. - 20:35:03 »

maxi,

Eddigi fórumozásom alapján, hanem akarsz nagyon kiszúrni magaddal, a MINIMÁL használható új konfig:
- Marlin X7
- Komlói fix
- Delta Titanium
Nekem ennél gyengébbre felelősségteljes ember még nem mondta, hogy nem fogom tuti megbánni. Amennyire én látom, ezek az fagyis akciós kombók távcsőben mind gyengébbek, illetve a szereléknél is lehetnek meglepik.

Ami nekem bejött, de ez is nagy lutri: vegyél használt fegyvert azt itt fórumozó nepperektől Mosolyog Igaz, mivel én még mindíg nem értek hozzá, a golyóssal az eladót lövettem, és láttam, hogy jó a fegyver (jó: az ár-érték aránya rendben van), a sörétest meg memutattam ismerősöknek, akikben megbízok, és az ő tanácsuk alapján vettem meg (pedig a nepper is teljesen megbízható volt, de ugye biztos ami biztos).
Gyűjteményem legdrágább darabja eddig a szekrény, de az elejtésben leginkább tapasztalanságom, lőtudásom és lehetőségeim korlátoznak, nem a fegyverek Mosolyog

Sok sikert!
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #6918 Dátum: 2013. Október 06. - 22:23:54 »

Nézem a Nimród aktuális számát és:

Remington 783R(műanyag tus), Eclipse 8x56 megvilágított szálkeresztes távcsővel gyári szerelékkel: 219.990Ft

vagy

Savage 10/100 3-9x40 Waver távcsővel Fa tussal: 229.900

Vagy

Savage Axis Xp 3-9x40 Waver távcsővel műanyag tussal: 159.900


Lehetőségem, van róka, és őz vadászatára. (nagyon nagy kitartással még disznóra is van esély 50kiülésenként látunk 1et Röhög)

Melyiket választanátok a helyemben? (annyit még hogy szemüveges vagyok, távollátó - szemüvegem van)

Köszi. Emelem

 Emelem

 Fejvakarás Mindenesetreezt a remingtont a noném fos távcsővel ne.
A savage-hez nem értek, de az (eredeti) Weaver céltávcsövek nagyon jók. A buktatója annyi, hogy a Weaver is több féle kategóriát gyárt, az olcsótól a prémiumig. Nem tudni ez melyik lehet. Fejvakarás

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #6919 Dátum: 2013. Október 06. - 22:25:47 »


Ami nekem bejött, de ez is nagy lutri: vegyél használt fegyvert azt itt fórumozó nepperektől Mosolyog

Nepper mi? 
 Ördög Röhög
 Okos
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #6920 Dátum: 2013. Október 07. - 07:42:47 »

maxi,

Eddigi fórumozásom alapján, hanem akarsz nagyon kiszúrni magaddal, a MINIMÁL használható új konfig:
- Marlin X7
- Komlói fix
- Delta Titanium
Nekem ennél gyengébbre felelősségteljes ember még nem mondta, hogy nem fogom tuti megbánni. Amennyire én látom, ezek az fagyis akciós kombók távcsőben mind gyengébbek, illetve a szereléknél is lehetnek meglepik.

Ami nekem bejött, de ez is nagy lutri: vegyél használt fegyvert azt itt fórumozó nepperektől Mosolyog Igaz, mivel én még mindíg nem értek hozzá, a golyóssal az eladót lövettem, és láttam, hogy jó a fegyver (jó: az ár-érték aránya rendben van), a sörétest meg memutattam ismerősöknek, akikben megbízok, és az ő tanácsuk alapján vettem meg (pedig a nepper is teljesen megbízható volt, de ugye biztos ami biztos).
Gyűjteményem legdrágább darabja eddig a szekrény, de az elejtésben leginkább tapasztalanságom, lőtudásom és lehetőségeim korlátoznak, nem a fegyverek Mosolyog

Sok sikert!
Milyen golyóst vettél fegyverszekrény árában? Meglepődött
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #6921 Dátum: 2013. Október 07. - 07:47:46 »

Emelem

 Fejvakarás Mindenesetreezt a remingtont a noném fos távcsővel ne.
A savage-hez nem értek, de az (eredeti) Weaver céltávcsövek nagyon jók. A buktatója annyi, hogy a Weaver is több féle kategóriát gyárt, az olcsótól a prémiumig. Nem tudni ez melyik lehet. Fejvakarás

 Wave

A távcső gondolom, hogy nem egy nagy durranás, de úgy gondolom annyit tud mint egy 20-25éves mom, zeiss céltávcső.
A remington puskával mi a gond? Azon kívűl, hogy műanyag a tus?
Egy puskát akarok venni, és utána befejeztem a vásárlást a következő 20évre.

És egy Sabbati rover lux 30-06, luger 8x56 világítópontos céltávcsővel. 310ezer forintér újonnan?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #6922 Dátum: 2013. Október 07. - 08:18:55 »

A távcső gondolom, hogy nem egy nagy durranás, de úgy gondolom annyit tud mint egy 20-25éves mom, zeiss céltávcső.
A remington puskával mi a gond? Azon kívűl, hogy műanyag a tus?
Egy puskát akarok venni, és utána befejeztem a vásárlást a következő 20évre.

És egy Sabbati rover lux 30-06, luger 8x56 világítópontos céltávcsővel. 310ezer forintér újonnan?

"A távcső gondolom, hogy nem egy nagy durranás, de úgy gondolom annyit tud mint egy 20-25éves mom, zeiss céltávcső. "

Minőségben, tartósságban semmiképpen.

" luger 8x56 világítópontos céltávcsővel. "


Egál a másik fostalicskával.

Remington fegyvernél u.a. a helyzet mint a 710-770-es gyártmánnyal.

Ezekre a fegyverekre felaggatnak minden hulladékot, 1500 Ft-os szerelékre, hogy így ebben a "felszerelt" mivoltában könnyebb legyen eladni a kezdő vadásznak. Emelem
Naplózva
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #6923 Dátum: 2013. Október 07. - 08:25:18 »

A távcső gondolom, hogy nem egy nagy durranás, de úgy gondolom annyit tud mint egy 20-25éves mom, zeiss céltávcső.
A remington puskával mi a gond? Azon kívűl, hogy műanyag a tus?
Egy puskát akarok venni, és utána befejeztem a vásárlást a következő 20évre.

És egy Sabbati rover lux 30-06, luger 8x56 világítópontos céltávcsővel. 310ezer forintér újonnan?

Én nem ismerlek de az jön le elsőre hogy nagyon el vagy "hangolódva".....
Az a céltávcső a nyomába nem léphet a most 20-25 éves MOM nak illetve Zeiss ek nek,de a következő 20-25 ben sem fog.
Rossz célirányban vagy.Ezekről a fegyverekről a következőt kell tudni.
Első körben azt , hogy mi az a célkitűzés amely ilyetén történő meg alkotásukat motiválta.Ez a következő:- A csőnek első rangúnak kell lennie,azt a szinvonalat kell hogy képviselje mint pl a Rem esetében a 700-as széria.E köré aztán különféle cad programokkal lehet alkotni egy effektíve roppant olcsó gyártási költségekkel bító alkatrészhalmazt, amelyből majd össze álla fegyvered.Ezeket a fegyvereket a nagy viten túl a hazai ár feléért árusítják, s az ámcsi 15-20 ik fegyverként vásárolja meg.Ha nem felel meg vissza viszi vásárol másikat, vagy el ajándékozza vagy kidobja.Ezek a fegyverek nem évtizedekre készülnek(jó, lehet ha valaki szekrényben tartja akkor eleve más a helyzet) s nem neked aki a következő 25 évben nem akar másik fegyverre be invesztálni.A Rem illetve a Savage közös platformon utaznak, kis kivétellel gyakorlatilag ugyanazon jellegű a két fegyver(783,axis).Más azonban a helyzet a Savage 110 el mert ő a Rem 700 kategóriája.A Sabatti a Tikka 594 tokozatát vette át pocsék minőségben legyártva......
Tehát ha te elveidet meg tartva 25 évben gondolkozol akkor ezek az utcák nem kellően kielégítőek,zsák utcák.Meg vásárolod az idegességet magadnak.Olyan lavinát indithatsz el vele magadnak amelynek pénzügyi vonzatai lesznek a leg fájóbb pontok.Eladhatatlan fegyver, + ráfizetések etc etc......
Naplózva

Amat Victoria Curam.
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #6924 Dátum: 2013. Október 07. - 08:28:25 »

"A távcső gondolom, hogy nem egy nagy durranás, de úgy gondolom annyit tud mint egy 20-25éves mom, zeiss céltávcső. "

Minőségben, tartósságban semmiképpen.

" luger 8x56 világítópontos céltávcsővel. "


Egál a másik fostalicskával.

Remington fegyvernél u.a. a helyzet mint a 710-770-es gyártmánnyal.

Ezekre a fegyverekre felaggatnak minden hulladékot, 1500 Ft-os szerelékre, hogy így ebben a "felszerelt" mivoltában könnyebb legyen eladni a kezdő vadásznak. Emelem

"Minőségben, tartósságban semmiképpen."
Ezt hogyan kell érteni? Nem lövés álló? Karcolódik a lencse? Párásodik?

"Remington fegyvernél u.a. a helyzet mint a 710-770-es gyártmánnyal"

Azonkívül, hogy műanyag tusás, mi a gond vele? Zárolás? Biztosítás? Pontosság?
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #6925 Dátum: 2013. Október 07. - 08:32:25 »

"Minőségben, tartósságban semmiképpen."
Ezt hogyan kell érteni? Nem lövés álló? Karcolódik a lencse? Párásodik?

"Remington fegyvernél u.a. a helyzet mint a 710-770-es gyártmánnyal"

Azonkívül, hogy műanyag tusás, mi a gond vele? Zárolás? Biztosítás? Pontosság?

Erről mindről volt itt szó már nem is egyszer. Vedd már a fáradságot és olvass vissza! Használd a keresőt, kitűnően működik!

Ha érdekel a téma azzal kell kezdeni, hogy megnézed, van-e valami információ erről. Persze, ha azt szeretnéd, hogy más keresse elő neked, ....    Türelmetlenül
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #6926 Dátum: 2013. Október 07. - 08:36:25 »

Én nem ismerlek de az jön le elsőre hogy nagyon el vagy "hangolódva".....
Az a céltávcső a nyomába nem léphet a most 20-25 éves MOM nak illetve Zeiss ek nek,de a következő 20-25 ben sem fog.
Rossz célirányban vagy.Ezekről a fegyverekről a következőt kell tudni.
Első körben azt , hogy mi az a célkitűzés amely ilyetén történő meg alkotásukat motiválta.Ez a következő:- A csőnek első rangúnak kell lennie,azt a szinvonalat kell hogy képviselje mint pl a Rem esetében a 700-as széria.E köré aztán különféle cad programokkal lehet alkotni egy effektíve roppant olcsó gyártási költségekkel bító alkatrészhalmazt, amelyből majd össze álla fegyvered.Ezeket a fegyvereket a nagy viten túl a hazai ár feléért árusítják, s az ámcsi 15-20 ik fegyverként vásárolja meg.Ha nem felel meg vissza viszi vásárol másikat, vagy el ajándékozza vagy kidobja.Ezek a fegyverek nem évtizedekre készülnek(jó, lehet ha valaki szekrényben tartja akkor eleve más a helyzet) s nem neked aki a következő 25 évben nem akar másik fegyverre be invesztálni.A Rem illetve a Savage közös platformon utaznak, kis kivétellel gyakorlatilag ugyanazon jellegű a két fegyver(783,axis).Más azonban a helyzet a Savage 110 el mert ő a Rem 700 kategóriája.A Sabatti a Tikka 594 tokozatát vette át pocsék minőségben legyártva......
Tehát ha te elveidet meg tartva 25 évben gondolkozol akkor ezek az utcák nem kellően kielégítőek,zsák utcák.Meg vásárolod az idegességet magadnak.Olyan lavinát indithatsz el vele magadnak amelynek pénzügyi vonzatai lesznek a leg fájóbb pontok.Eladhatatlan fegyver, + ráfizetések etc etc......
300-350-ezer forintot szánok egy olyan golyós fegyverre, amit beteszek a szekrénybe, és bármikor nyugodtan elő tudjam venni, és biztos legyek benne, hogy pontos.
Nem kell 2-3 golyós, 1kell ami mindig, minden körülmények között jól működik.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #6927 Dátum: 2013. Október 07. - 08:42:53 »

300-350-ezer forintot szánok egy olyan golyós fegyverre, amit beteszek a szekrénybe, és bármikor nyugodtan elő tudjam venni, és biztos legyek benne, hogy pontos.
Nem kell 2-3 golyós, 1kell ami mindig, minden körülmények között jól működik.

Már ne haragudj, de a 7,62 Nagant a maga szerény 6x42-s MOM-l miért nem felelt meg?

Jó tudom nem trendi meg minden... viszont 20-25 évig itthon mindenre megfelelő lett volna.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6928 Dátum: 2013. Október 07. - 08:49:57 »

Milyen golyóst vettél fegyverszekrény árában? Meglepődött
http://royaltrezor.hu/katalogus/fegyverszekrenyek?gclid=COnI78KQhLoCFUXKtAodsyEAgA
Ha az alsóbb lágéban körülnézel, abból  a pénzből már a puskák között is elég szépen el lehetne válogatni Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #6929 Dátum: 2013. Október 07. - 08:52:41 »

Már ne haragudj, de a 7,62 Nagant a maga szerény 6x42-s MOM-l miért nem felelt meg?

Jó tudom nem trendi meg minden... viszont 20-25 évig itthon mindenre megfelelő lett volna.
Mert haragszom rá! Röhög
Megvettem, akkor lett belőve S&B lőszerhez, 2hónap múlva kaptam születésnapomra egy őzbak vadászati lehetőséget. Megjelentem nagy büszkén a puskámmal, és szépen mellé lőttem, 2szer is. Szégyen szemre haza mentem bátyám blazer 93 puskájáért, és azzal lőttem meg.
Utána megint belőttük, lőtéren, 30 lövés volt több alkalommal, hogy legyen ellenőrzés.
Hibátlan!
Majd idén édesapámnak volt lehetősége őzbak vadászatra, és természetesen, megint elállítódott.
Ez pecsételte meg a sorsát.  Figyelmes olvasás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 [462] 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: