Oldalak: 1 ... 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 [300] 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764835 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4485 Dátum: 2012. Február 19. - 10:33:26 »

Üdv Mindenkinek ! Az új horgász vadász tv-ben most volt egy teszt . Ha nem vagyok pontos elnézést ! 8x57 -s ,  kovás puska , csigás íj és egy sörétes . A próba zselatin tömb felhasználásával történt . 8x57 = kovás puska kb, ; a sörétes  Fejvakarás valamilyen gyöngygolyó  Igen
és az íj sem maradt el  Igen  Taps  Emelem érdemes megnézni .  Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #4486 Dátum: 2012. Február 19. - 10:37:17 »

És mérgezett nyilat sem használunk mostanában  Kacsint
Nem mindenki használt mérgezett nyilat.
A prériindiánok a bölényre pl. rövid, viszonylag gyenge íjakat íjakat használtak, méreg nélkül. Az sem rémlik, hogy a gaurt lövöldöző, délkelet ázsiai vadászok használtak volna mérget.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4487 Dátum: 2012. Február 19. - 10:38:37 »

És mérgezett nyilat sem használunk mostanában  Kacsint

Nekem félre van téve jobb időkre néhány anyósköpet! Az mindent visz, mint a piros hetes, csak az új fegyvertörvényre várok!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #4488 Dátum: 2012. Február 19. - 10:47:45 »

Nekem félre van téve jobb időkre néhány anyósköpet!
Majd jól bevarrnak tiltott haditechnikai anyagok birtoklásáért oszt leshetsz.  Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #4489 Dátum: 2012. Február 19. - 11:43:51 »

"Azt azért gondold át, hogy mennyivel több bivalyt lőttek íjjal (vagy akár lándzsáztak le), mint nagyöbű golyóspuskával."

Ez igaz, meg nem is high tech íjak voltak, bár azt sem tudjuk hány maszaj meg vandorobo vadász hagyta ott a fogát a bivaly szarva mellett. Amit ugye a sportvadász nem szeretne! Mosolyog
Volt fél napja a bivalynak a "lebetegedésre" mégis volt szusz benne a támadáshoz.

Így igaz!
Használták, mert nem volt más. Nem is tartom érdemesnek összehasonlításra a témát, mert teljesen másról szólt az a vadászat mint a mostani nagykaliberű puskás vadászat. És persze a "tét" is igen csak más, drágább volt!
Ennyi erővel atlatl-okkal ritkították a legtöbb mamutot, őselefántot, akkor jobb elefántvadász eszköz, mint a 600-as Nitro Express...
Ugyan úgy nem látom értelmét, sőt hülyeségnek is tartom a zselatin tömbre való lövöldözést, majd az összehasonlítást modern lőfegyverrel, kovás puskával és íjjal, ugyan ezen oknál fogva.

Szóval szerintem kár ezt a témát tovább boncolgatni.  Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #4490 Dátum: 2012. Február 19. - 11:52:32 »

Így igaz!
Használták, mert nem volt más. Nem is tartom érdemesnek összehasonlításra a témát, mert teljesen másról szólt az a vadászat mint a mostani nagykaliberű puskás vadászat. És persze a "tét" is igen csak más, drágább volt!
Ennyi erővel atlatl-okkal ritkították a legtöbb mamutot, őselefántot, akkor jobb elefántvadász eszköz, mint a 600-as Nitro Express...
Ugyan úgy nem látom értelmét, sőt hülyeségnek is tartom a zselatin tömbre való lövöldözést, majd az összehasonlítást modern lőfegyverrel, kovás puskával és íjjal, ugyan ezen oknál fogva.

Szóval szerintem kár ezt a témát tovább boncolgatni.  Emelem
Hogy Te mit tartasz összehasonlításra érdemesnek, az -engedelmeddel-a Te dolgod. Az íj hatékonysága meg egy másik dolog.
Más a hatásmechanizmusa, mint a puskának de ettől még tökéletesen alkalmas bármilyen vad elejtésére.
Aki meg fél, az akármekkora nitroexpressel is mellé fog lőni a támadó bivaly homlokcsontjának aztán Luciferrel majd megbeszélheti, hogy nem az eszköz vadászik hanem aki fogja...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4491 Dátum: 2012. Február 19. - 12:06:53 »

Hogy Te mit tartasz összehasonlításra érdemesnek, az -engedelmeddel-a Te dolgod. Az íj hatékonysága meg egy másik dolog.
Más a hatásmechanizmusa, mint a puskának de ettől még tökéletesen alkalmas bármilyen vad elejtésére.
Aki meg fél, az akármekkora nitroexpressel is mellé fog lőni a támadó bivaly homlokcsontjának aztán Luciferrel majd megbeszélheti, hogy nem az eszköz vadászik hanem aki fogja...

Feri, tudod nem kenyerem a vitatkozás, értetlenkedés  Röhög de én is azt mondom, aki íjjal akar vadászni az vállalja fel ennek minden előnyét-hátrányát! Ne legyen mellette a "fehér vadász" a "megállítő" puskával, ha megsebezte a bivalyt, dolgozza ki a nyomot a tisztelt íjjas vadász, ha bebújt a meglőtt kan a bokrosba, menjen utána szenvedélyesen!
Vagy engedélyezzék nálunk is a vadász önvédelmi marokfegyvert, vagy legyen nála az íj mellet nagypuska is.
Szerintem!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #4492 Dátum: 2012. Február 19. - 12:08:49 »

Feri, tudod nem kenyerem a vitatkozás, értetlenkedés  Röhög de én is azt mondom, aki íjjal akar vadászni az vállalja fel ennek minden előnyét-hátrányát! Ne legyen mellette a "fehér vadász" a "megállítő" puskával, ha megsebezte a bivalyt, dolgozza ki a nyomot a tisztelt íjjas vadász, ha bebújt a meglőtt kan a bokrosba, menjen utána szenvedélyesen!
Vagy engedélyezzék nálunk is a vadász önvédelmi marokfegyvert, vagy legyen nála az íj mellet nagypuska is.
Szerintem!
Szerintem nagy része felvállalná, ha hagynák...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4493 Dátum: 2012. Február 19. - 12:10:36 »

Tiszteletem az Uraknak!
Amikor – szerintem – valaki eldönti, hogy íjjal szeretne vadászni, és amennyiben tisztességes ember, a lehető legtöbbet megteszi azért, hogy ez így jó is legyen, vagyis megveszi a bizonyítottan lehető legjobb felszerelést, és gyakorol és gyakorol, és gyakorol…. akkor a tűzfegyverhez viszonyítva,  önként a vadászat egy olyan atavisztikus és sokszorosan megnehezített formája felé fordul, amelyben hatványozottan lecsökkenti az esélyeit a „puskás” vadászathoz képest. Vadászó emberbarátaink sokaságának, ha nem találták volna fel a puskaport, még csak halvány lila segédfogalma sem lenne arról az érzésről, hogy milyen az általa elejtett vad fölött állni (valószínűleg magamat is beleértve). Ez szerintem tény.
A másik tényt csak vélelmezem: amikor a világ nyugatabbik felén – ahonnan ez az újkori íjászvadász divat begyűrűzött - elkezdődik a pár hetes szezon a tűzfegyverre - nem az elől töltős, vagy srétes fegyverre gondolok - akkor tarkállik az út széle az állami erdők mellett ott parkírozó „vadászok” autójától, és ha nem lennének hupinorandzsnarancssárgába öltözve, szerintem jól agyon is lődözné egymást az a sok ember abban a három hétben. Ez egy dolog… De ha ott is egész évben tartana a huzagolt hátultöltő tűzfegyver-szezon, szerintem már nem nagyon lenne mire vadászniuk! Most persze nem a ritkán lakott területekre gondolok, hanem a viszonylag urbanizált részekre. Tehát már szépen kiírtottak volna mindent modern golyóspuskával. Ez is oka az íjvadászat divatjának. Kanadai fórumtársunk pedig minden tiszteletet megérdemel szerintem önként vállalt „száműzetésében” a nehezített vadászvilágban, hogy még akkor sem fog sortmagnumot, amikor szabadna. De az Ő sikerélményét szerintem a „puskaporos” emberek soha nem érezhetik át!
Az íjászvadász sikere, éppen a belefektetett többletigény miatt sokszoros érték a szememben a puskásvadászéhoz képest. Azonban mivel egy jól lövő íjász nagyon nagy sikerekre képes – és most vállalva az összes átkot a becsületes íjászvadászok átokládájából – az íj csendességéből és a puskához képest tökéletlenségéből adódóan óriási kártételekre is! Enyhe hányinger – és főleg düh - kerülgetett, amikor hazánk egyik íjászvadász „pápája”, vagy inkább csak szócsöve, saját könyvében írja - miután oldalak tucatjain ecsetelte, hogy ez mennyire fair és tisztességes vadászati mód -, hogy hogyan lőtte hasba minden vágyának non plus ultráját, a kárpáti szarvasbikát közelről, mert a vad bemozdult. Persze nem lett meg…… És hány ilyen van, amit nem írnak le!! És hány olyan érmes trófea, amit íjászok, és még csak nem is íjászvadászok őrizgetnek! Ne mondjátok, hogy nem így van, mert konkrét esetekről tudok, amikkel addig dicsekedtek el, amíg ki nem derült ki, hogy ki a hallgatóság! Sőt volt vadásztársaságom egyik hangadó „becsületkódexe” mesélte dicsekvésképp véletlenül egyik íjászboltban barátomnak, hogy ő ezen meg ezen a helyen a területünkön, hány és hány disznót lőtt, és vitt haza csendben „titkos” szórójáról! Na, ez az okosság kishaver…!! Csak hát országunk kicsiny, és előbb-utóbb minden info körbeér………..Természetesen tűzfegyverrel is lehet rapsickodni, én nem vitatom, de az íj akkor is a „csendes halál” szakértő kezekben, és olyanokéban, akik nem szakértők, csak azt hiszik magukról, a csendes kínhalál (…napokkal később). Hogy rohadna le az összes kezük!!!!!!  Woest Ez viszont a puskára is igaz. Szerény véleményem szerint minden tisztességes embernek, vadásznak erkölcsi kutya kötelessége a lehető leghatékonyabb felszerelést választani életek kioltására, ha már vadászni akar. Ez főleg abban az esetben igaz, ha a homo sapiensnek abból a modern kori, elkorcsosult fajtájából való, mint sokunk, aki csak tűzfegyverrel képes behozni azt az év tízezredek során kemény punnyadással elvesztegetett vadásztehetséget, amely nélkül teljesen világtalan a természetben.
Remélem, hozzá sem kellene tennem, még mielőtt valaki le akarja a kevés hajat is a fejemről üvölteni , akit ez sértene, hogy „akinek nem inge, ne vegye magára”!

Üdv,
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4494 Dátum: 2012. Február 19. - 12:41:04 »

Jó jó ! Én meg majd a golyós fegyvereket tárgyalom ki az íjjász topikban !   Ördög
Lettem lettünk már ezért lebaltázva ! Nem mintha lenne jelentősége !
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4495 Dátum: 2012. Február 19. - 12:54:05 »

Akkor én nem csak a természetben vagyok világtalan, hanem itt a fórumon is, bocs de nem láttam íjjász topikot. Ha van, akkor bocs az OFF-ért, és ha akarják törüljék a főnökök!
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #4496 Dátum: 2012. Február 19. - 12:56:32 »

Nekem félre van téve jobb időkre néhány anyósköpet! Az mindent visz, mint a piros hetes, csak az új fegyvertörvényre várok!  Röhög Röhög Röhög

Bammeg  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #4497 Dátum: 2012. Február 19. - 16:46:12 »

És mennyi bivalyt lőnek kalasnyikovval (mert valószínüleg a legtöbbet) , de azért nem állítom , hogy a 7.62x39 hatásos muníció rájuk.

Üdv az OGRE
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #4498 Dátum: 2012. Február 19. - 16:50:28 »

És mennyi bivalyt lőnek kalasnyikovval (mert valószínüleg a legtöbbet) , de azért nem állítom , hogy a 7.62x39 hatásos muníció rájuk.

Üdv az OGRE
Ha meglövik vele, akkor mégiscsak hatásos.
Mit értesz "hatásos" alatt? Ez egy kicsit olyan megfoghatatlan számomra, mint a 9.3x62-nél hiányolt "plusz" volt. Szerintem szubjektív alapon értékelsz és mondasz "objektív" véleményt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
forester73
Vendég
« Új üzenet #4499 Dátum: 2012. Február 19. - 17:19:31 »

Hatásos mert egy v. több tárral lőnek bele ,  de nem kardoskodom mellete . És arról beszélne valamelyik szakavatott íjász olvtárs , hogy mennyit romlik a lőpontosság és mennyivel lessz szélérzékenyebb a vadászheggyel ellátott íj a céllövő változatnál ? És mondjuk hány sebzetten szembeforduló gazos , bokrosterületen veszélyessé avanzsáló disznó támadását állították meg íjjal? És még tehetném fel a kérdéseket sorba de nem teszem .

Üdv az OGRE
Naplózva
Oldalak: 1 ... 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 [300] 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: