Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 379315 alkalommal)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #705 Dátum: 2010. December 17. - 18:44:31 »

Üdvözletem!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, sok érdekességet olvastam itt.
Bevallom, kissé elfogult vagyok ezzel a kaliberrel kapcsolatban (nem kevésbé a Mauser-el is), de nem tehetek róla, a szívemhez nőtt.
Nemrég tettem le a vadászvizsgát és szeretném beszerezni a puskámat, valamint a hozzá való lőszert is természetesen. Erdős, nagyvadas területen élek, itt is szándékozom majd vadászni is (főként vaddisznóra) és szeretnék némi segítséget kérni, hogy jól válasszak.
A Norma Vulkánjáról és a Brenneke TUG-járól szeretnék információkat kérni. A TUG-ról találtam anyagot, a tapasztalati oldala érdekelne a vulkánról viszont szinte semmit nem tudok, ezért megköszönném, ha tudna segíteni ebben valaki. Előre is nagyon köszönöm!
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #706 Dátum: 2010. December 17. - 20:06:32 »

Üdvözletem!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, sok érdekességet olvastam itt.
Bevallom, kissé elfogult vagyok ezzel a kaliberrel kapcsolatban (nem kevésbé a Mauser-el is), de nem tehetek róla, a szívemhez nőtt.
Nemrég tettem le a vadászvizsgát és szeretném beszerezni a puskámat, valamint a hozzá való lőszert is természetesen. Erdős, nagyvadas területen élek, itt is szándékozom majd vadászni is (főként vaddisznóra) és szeretnék némi segítséget kérni, hogy jól válasszak.
A Norma Vulkánjáról és a Brenneke TUG-járól szeretnék információkat kérni. A TUG-ról találtam anyagot, a tapasztalati oldala érdekelne a vulkánról viszont szinte semmit nem tudok, ezért megköszönném, ha tudna segíteni ebben valaki. Előre is nagyon köszönöm!
Hát a TUG-ról nem nagyon van mit mondani ebben a kaliberben, mert az RWS sem csinál csak TIG-et.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #707 Dátum: 2010. December 17. - 20:10:36 »

Üdvözletem!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, sok érdekességet olvastam itt.
Bevallom, kissé elfogult vagyok ezzel a kaliberrel kapcsolatban (nem kevésbé a Mauser-el is), de nem tehetek róla, a szívemhez nőtt.

Üdv! Azt hiszem nem vagy ezzel egyedül.... Ördög  Jó helyre keveredtél! Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #708 Dátum: 2010. December 18. - 09:02:20 »

Hát a TUG-ról nem nagyon van mit mondani ebben a kaliberben, mert az RWS sem csinál csak TIG-et.

Hoppá! Valóban elnéztem, TIG az Mosolyog  Valamelyik pár évvel ezelőtti Nimródban olvastam ezekről a lőszerekről, ott főként pozitív dolgokat írtak róla, bár inkább több vadász gyakorlati tapasztalatát is figyelembe venném.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #709 Dátum: 2010. December 18. - 09:17:23 »

Üdv! Azt hiszem nem vagy ezzel egyedül.... Ördög  Jó helyre keveredtél! Wave

Üdv!  Wave

Reméltem, hogy vagyunk még páran. Őszintén szólva manapság már sajnos felénk (Bükk-Mátra) sem túl sokan használják ezt a kalibert (inkább öregebb vadászok, akik mondjuk továbbra is esküsznek rá). Engem is sokan próbálgatnak más kaliber felé terelgetni ismerősök, holott jól tudják, hogy már rég "szerelmes" vagyok!  Kacsint Emlékszem Öreg Apám szavaira, amikor az első Mausert a kezemben foghattam: "Lőttem én ilyennel annak idején a disznótól-emberig, mindent..., egyik sem ellenkezett utána!" ... szép emlékek, a hozzám leginkább közeli kaliberrel.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Steve
Vendég
« Új üzenet #710 Dátum: 2010. December 19. - 10:28:39 »

Üdvözletem!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, sok érdekességet olvastam itt.
Bevallom, kissé elfogult vagyok ezzel a kaliberrel kapcsolatban (nem kevésbé a Mauser-el is), de nem tehetek róla, a szívemhez nőtt.
Nemrég tettem le a vadászvizsgát és szeretném beszerezni a puskámat, valamint a hozzá való lőszert is természetesen. Erdős, nagyvadas területen élek, itt is szándékozom majd vadászni is (főként vaddisznóra) és szeretnék némi segítséget kérni, hogy jól válasszak.
A Norma Vulkánjáról és a Brenneke TUG-járól szeretnék információkat kérni. A TUG-ról találtam anyagot, a tapasztalati oldala érdekelne a vulkánról viszont szinte semmit nem tudok, ezért megköszönném, ha tudna segíteni ebben valaki. Előre is nagyon köszönöm!

A fene tudja.
Én mind kettőt keménynek gondolom ebben a kaliberben....
Egy jól megkonstruált sima SP lövedéket megfelelőbbnek gondolnák hozzá. Wave
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #711 Dátum: 2010. December 20. - 11:46:50 »

Hoppá! Valóban elnéztem, TIG az Mosolyog  Valamelyik pár évvel ezelőtti Nimródban olvastam ezekről a lőszerekről, ott főként pozitív dolgokat írtak róla, bár inkább több vadász gyakorlati tapasztalatát is figyelembe venném.

Nekem a TIG a kedvenc lövedékem. Ezt lőttem a 7-es magnumból is és ezt lőttem a 8x57 JS-ből is, amíg tellett rá.
Számomra a Nosler Partitionnal együtt ez a legjobb konstrukció.
Az eleje elég "fröcsögős" gondoskodva a megfelelő repeszhatásról, viszont a keményebb hátsó a megőrzött tömegével legtöbbször átüti a vadat, nagyobb lehetőséget adva ezzel a jó vérzésnek.
Most Sako HH-t lövök a nyolcasból, hát ez keményebb a TIG-nél lényegesen.
Szerintem rosszul nem választasz a TIG-gel! 
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #712 Dátum: 2010. December 20. - 14:20:45 »

A fene tudja.
Én mind kettőt keménynek gondolom ebben a kaliberben....
Egy jól megkonstruált sima SP lövedéket megfelelőbbnek gondolnák hozzá. Wave

Nos, nem tudom.., egyenlőre körültekintek egy használt Mauser után, kipróbálom azzal, amivel addig etették, majd azzal is, amivel én szeretném és úgyis kiderül hogy beborul -e  Igen
Jövő évet legalább szeretném azzal végig vadászni, utána számításaim szerint már meglesznek az anyagiak egy M03-ra is, arra pedig újra választok lőszert. Nem hamarkodom el,kipróbálom ezt a lehetőséget is természetesen, köszönöm!
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #713 Dátum: 2010. December 20. - 14:27:22 »

Nekem a TIG a kedvenc lövedékem. Ezt lőttem a 7-es magnumból is és ezt lőttem a 8x57 JS-ből is, amíg tellett rá.
Számomra a Nosler Partitionnal együtt ez a legjobb konstrukció.
Az eleje elég "fröcsögős" gondoskodva a megfelelő repeszhatásról, viszont a keményebb hátsó a megőrzött tömegével legtöbbször átüti a vadat, nagyobb lehetőséget adva ezzel a jó vérzésnek.
Most Sako HH-t lövök a nyolcasból, hát ez keményebb a TIG-nél lényegesen.
Szerintem rosszul nem választasz a TIG-gel! 

Ez így tetszik! Amit beszéltem mással, aki próbálta is említette, hogy át szokta ütni is a vadat! Mindenképp kipróbálom, tetszik! A Sako HH-t egyszer említették nekem,amikor szétnéztem a boltban, de állítólag ha csontot ér sem biztos, hogy jól gombásodik, csak átszalad. Ez mennyire van így?
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #714 Dátum: 2010. December 20. - 14:34:42 »

Ez így tetszik! Amit beszéltem mással, aki próbálta is említette, hogy át szokta ütni is a vadat! Mindenképp kipróbálom, tetszik! A Sako HH-t egyszer említették nekem,amikor szétnéztem a boltban, de állítólag ha csontot ér sem biztos, hogy jól gombásodik, csak átszalad. Ez mennyire van így?


A HH-del lőttem úgy zsigerelt súlyban 100 kg.-os kant, hogy az első lövésnél beugrott, mert szelet kapott. Az lett a következménye, hogy medencénél szétlőttem a gerincet. A kegyelemlövés fej mögött, nyakcsigolyát törve érte.
Mind két lövésnél luk be-luk ki. Semmi a TIG-től megszokott darálás, csak a csigolyát törte és kaliber méretű lukon távozott a lövedék. Azt sem mondhatom, hogy túl  közelről lőttem, mert az első lövést olyan 60 méterről a második kb. 80 méterről adtam le.
Egy szó, mint száz, nekem a TIG jobban tetszik. Igen   
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #715 Dátum: 2010. December 20. - 14:43:37 »

A HH-del lőttem úgy zsigerelt súlyban 100 kg.-os kant, hogy az első lövésnél beugrott, mert szelet kapott. Az lett a következménye, hogy medencénél szétlőttem a gerincet. A kegyelemlövés fej mögött, nyakcsigolyát törve érte.
Mind két lövésnél luk be-luk ki. Semmi a TIG-től megszokott darálás, csak a csigolyát törte és kaliber méretű lukon távozott a lövedék. Azt sem mondhatom, hogy túl  közelről lőttem, mert az első lövést olyan 60 méterről a második kb. 80 méterről adtam le.
Egy szó, mint száz, nekem a TIG jobban tetszik. Igen   

Köszönöm! Így most már stimmt! Még afrikba nem készülök  Vigyorog A TIG-et pedig remélem, nemsokára tudom tesztelni!  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #716 Dátum: 2010. December 20. - 14:47:25 »

Köszönöm! Így most már stimmt! Még afrikba nem készülök  Vigyorog A TIG-et pedig remélem, nemsokára tudom tesztelni!  Igen
A TIG-gel figyelj oda az őz vadászatnál. Csak is lap mögé lőj, mert lebontja a lapockát.
Disznónál, szarvasnál már mehet váll-lapra, de arra készülj, hogy megfogja dolgozni nagyon.

Számolj be légy szíves a tapasztalatokról, ha lesz!

 Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #717 Dátum: 2010. December 20. - 14:50:52 »

A TIG-gel figyelj oda az őz vadászatnál. Csak is lap mögé lőj, mert lebontja a lapockát.
Disznónál, szarvasnál már mehet váll-lapra, de arra készülj, hogy megfogja dolgozni nagyon.

Számolj be légy szíves a tapasztalatokról, ha lesz!

 Emelem

Értem, mindenképp megfogadom! Február vége felé remélem, már elő tudok állni 1-2 saját történettel. Mindenképp megosztom!
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #718 Dátum: 2010. December 20. - 20:29:56 »

Nos, nem tudom.., egyenlőre körültekintek egy használt Mauser után, kipróbálom azzal, amivel addig etették, majd azzal is, amivel én szeretném és úgyis kiderül hogy beborul -e  Igen
Jövő évet legalább szeretném azzal végig vadászni, utána számításaim szerint már meglesznek az anyagiak egy M03-ra is, arra pedig újra választok lőszert. Nem hamarkodom el,kipróbálom ezt a lehetőséget is természetesen, köszönöm!
Egyszer belekóstolsz a Modell 98-ba, nem fogod feledni. Esteleg ha  a kezedbe akad majd egy M-66!!! Az M03 már nem a klasszikus Mauser, korunk igényeinek megfelelő eszköz......

8x57-be véleményem szerint a legjobb töltény a cseh 12,7 grammos SPCE. Nagyon eltalálták a sebességet a csehek. Nem mindig lesz kimeneted, de nem is nagyon kell keresni.
TIG-ből is ellőttem jónéhányat, jó töltény az is. Most 7x57-ben használom, eddig 100 %-os.

Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #719 Dátum: 2010. December 20. - 20:59:22 »

Egyszer belekóstolsz a Modell 98-ba, nem fogod feledni. Esteleg ha  a kezedbe akad majd egy M-66!!! Az M03 már nem a klasszikus Mauser, korunk igényeinek megfelelő eszköz......

8x57-be véleményem szerint a legjobb töltény a cseh 12,7 grammos SPCE. Nagyon eltalálták a sebességet a csehek. Nem mindig lesz kimeneted, de nem is nagyon kell keresni.
TIG-ből is ellőttem jónéhányat, jó töltény az is. Most 7x57-ben használom, eddig 100 %-os.

Üdv,H

Az M98-hoz már volt szerencsém (sajnos nem saját), az M66-hoz viszont még nem, de szívesen "zenélnék" rajta is ha lehetőséghez kerülnék! Az az igazság, hogy amikor először megláttam az M03-at, valahogy megfogott. Viszont sajnos érezteti rajta szerintem is a Blaser  hatását, ennyi bajom van vele, egyébként tetszik.
Keresgéltem többfelé (pár hete például egy állítólag nagyon jó állapotú, vadászpuskának használt K98 kurz (no abból már 3 fajtához is volt szerencsém, nagy kedvencem lett), távcsővel került elő interneten, bár nem tudtam elérni az urat azóta sem. Aztán talán lesz kilátásban egy M98 is, de még nem mondták biztosra sajnos azt sem) és persze szét is nézek még néhol.

A lőszert közben jegyzem, minden tanácsot szívesen fogadok.
akkor már van pár szavazata a TIG-nek. Őt mindenképp tesztelem! Köszönöm!
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: