Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 379591 alkalommal)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1005 Dátum: 2012. November 21. - 11:35:05 »

Nabazdmeg, ezt megkaptam... Rííí
Semmi okod a sírás-rívásra Feri!  Kacsint

..MI......, az emberi értékeket,  NEM külsőségek alapján ítéljük meg...
..Aki képes látni, megérteni, a másik ember lelkét.., ...na, az az igazán gazdag ember..  Emelem
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #1006 Dátum: 2012. November 21. - 11:43:27 »

Látom, hogy sikerült a követ bedobni a kútba.  Ördög

Az idő halad, és az, hogy Széchenyi nyílt irányzékkal lőtte az első bikáját, nem biztos, hogy 100 évvel később is úgy történt volna.
A sportlövészet is egy szép dolog, főleg a nyíltirányzékú nemzeti számok, de aki az MHSZ idejében tömegsportként űzetett lőtéri gyakorlaton még megtanult célozni nyílt irányzékkal, manapság alighanem használ már olvasószemüveget (Azzal meg faszán látja az irányzékot, de a célt nem). Az MHSZ összeomlása utáni 20 évben annyira lecsökkent a sportág gyakorlóinak száma, hogy pl. az idei serdülő Országos Bajnokság serdülő korosztály légpuska 40 lövéses versenyszámában indultak 24-en...(az igaz, hogy ez zártirányzékú szám)
A vadászvizsgára felkészülés jegyében lövöldözget az ember kicsit nyílt irányzékkal - de 50-100, esetleg párszáz lövés alatt meg lehet tanulni célozni rutinból? Szerintem nem.

Biztos vannak itt jó páran, akik használják a nyílt irányzékot, több-kevesebb rendszerességgel. De az tuti, hogy még sokkal-sokkal többen vannak, akik sosem használták.
Mert fixre meghúzzák az oldható szereléket, hogy ne lötyögjön
Mert ha le is veszik az oldható szereléket, magas a szereléktalp, és nem látni a nyílt irányzékot
Mert varia céltávcsövük van, hogy ne kelljen levenni utánkereséskor
Mert varia távcsövük van, hogy hajtásban is használható legyen
Mert piros pontos irányzékuk van hajtásra
Mert sörétessel keresnek után vagy járnak hajtásba
Mert meg bírják lőni 10 méterről a rókát a jól megszokott 8x56-os távcsővel is

Szóval akinek nem inge, ne vegye magára.
 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1007 Dátum: 2012. November 21. - 14:47:52 »

Szvsz. aki nem tanult meg nyílt irányzékkal célozni, abból a büdös életbe nem lesz rendes vadász.(Annak ugyanis jópár lépcsőfok kimaradt az elején...)
Az lehet, hogy szürkületben hamar használhatatlanná válik-de nem párásodik be a legrosszabbkor, nem teszi használhatatlanná a havaseső, hó, köd stb. mint a céltávcsövet.
Azon az ötven méteren ameddig a nyílt irányzékot használod, nem igazán fog számítani, hogy nem az aktuális lőszeredhez lőtték be a gyárban.
Másrészt hamis biztonságérzet ide vagy oda, valóban sokkal alkalmasabb utánkeresésre így a fegyver, és bizonyos körülmények közt hajtásba is.
Szóval aki szerint felesleges, az valszeg nem tudja átlépni a saját korlátait. Fejvakarás

Mivel az én puskám kapcsán indult a vita, kifejtem én miért nem rakattam rá nyílt irányzékot:
Azt nem tudom eldönteni, hogy tudok-e (mit is jelent itt a "tudás"?), de az biztos, hogy nem különösképpen szeretek nyílt irányzékkal célozni (vadászat közben).  Mondom ezt úgy, hogy van olyan golyóspuskám, amin csak fémirányzék van és nem is szándékozok rá céltávcsövet rakni.
Eddigi vadászpályafutásom alatt még soha nem volt rá szükség. Hajtásban, mozgó vadra nem tudok vele olyan gyorsan célozni, mint egy kis nagyítású céltávcsővel (próbáltam). Ez tényleg az én korlátom, de ezzel együtt tudok élni.  Kacsint
Plusz pénz, idő, energia lett volna akár az eredetit is átrakni, fölöslegesen. (Ha valakinek kell, eladó Vigyorog)
Nekem a puska külcsínyéhez se tartozik szorosan hozzá.
Ráadásul (még) szíj sincs rajta, tehát csak egy hurkatöltő... Röhög
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1008 Dátum: 2012. November 21. - 15:01:42 »

Biztos lesz, aki nem osztja a véleményemet, de én a nyílt irányzékot teljesen feleslegesnek tartom.
Mondom ezt úgy, hogy azért "pár" lövést leadtam vele. Vagy talán pont ezért?!  Ördög

Felesleges, mert:
- a vadászok közel 100%-a nem tud vele célozni
- bizonyos életkor felett a szem képtelen a klasszikus nézőke közelségében fókuszálni, és ez az életkor nem is olyan magas.
- szürkületben nagyon hamar használhatatlanná válik
- rövidebb csőhosszaknál olyan közel kerül a nézőke a céltüskéhez, hogy az irányzóvonal rövidsége miatt a pontos célzás csak nagyon rövid távra lehetséges
- rendszerint a gyári beállítása nem megfelelő az épp használt lőszerünkhöz, viszont senki nem lövi be, és van olyan típus, amit nem is lehet állítani
- dugvillás lámpahasználatot nehezíti a célgömbről visszaverődő szórt fény
- a nézőke sokszor nem teszi lehetővé az alacsony távcsőszerelést, vagy betakar a lencse elé
- csőcserénél sok munkát igényel a felszerelése

előny:
- a puskaszíj mellett ez a másik kiegészítő, ami vadászias megjelenést biztosít a fegyvernek  Röhög
- (hamis) biztonságérzetet ad, hogy utánkeresésre is használható a fegyver



Zolimester ! A Finn - Orosz háborúban igencsak sok ruszki otthagyta a fogát a nyílt irányzékos  igaz nagyon hosszú csövű viszont nagyon jó anyagból készült Carl Gustavok miatt.  Ha jól emlékszem akkor az enyém nyílt irányzéka 600 méterre volt állítható.  A modern korban már nem foglalkozunk vele mert megvesszük az ilyen olyan optikai irányzékot ami természetesen jobb képet ad pontosabb a szem gyengeségeit is kiküszöböli egy bizonyos határig de azok akik nem tudnak még 20.50 dollárt sem nélkülözni de vadászniuk kell az életért a család táplálásáért még mindig nagyon jól és eredményesen használják eme egyszerű de roppant strapabíró szerkezetet. Néhány szibériát , Mongóliát megjárt vadász legendákat ír arol hogy a benszülöttek milyen elképesztő távolságokra képesek lőni nyílt irányzékos fa ágasból eszkábált álványos puskáikkal. Az éjszakai használatot is megoldják és megoldották elődeink is különböző praktikákkal . Hidd el vannak olyan időjárási körülmények amikor ez az egyszerű és olcsó szerkezet használhatóbb az optikánál. Ennyit tudtam összehozni a nyílt irányzék védelmében .    Emelem
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1009 Dátum: 2012. November 21. - 15:29:45 »

Mivel az én puskám kapcsán indult a vita, kifejtem én miért nem rakattam rá nyílt irányzékot:
Azt nem tudom eldönteni, hogy tudok-e (mit is jelent itt a "tudás"?), de az biztos, hogy nem különösképpen szeretek nyílt irányzékkal célozni (vadászat közben).  Mondom ezt úgy, hogy van olyan golyóspuskám, amin csak fémirányzék van és nem is szándékozok rá céltávcsövet rakni.
Eddigi vadászpályafutásom alatt még soha nem volt rá szükség. Hajtásban, mozgó vadra nem tudok vele olyan gyorsan célozni, mint egy kis nagyítású céltávcsővel (próbáltam). Ez tényleg az én korlátom, de ezzel együtt tudok élni.  Kacsint
Plusz pénz, idő, energia lett volna akár az eredetit is átrakni, fölöslegesen. (Ha valakinek kell, eladó Vigyorog)
Nekem a puska külcsínyéhez se tartozik szorosan hozzá.
Ráadásul (még) szíj sincs rajta, tehát csak egy hurkatöltő... Röhög
 Wave


Ebben minden benne van  Igen
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1010 Dátum: 2012. November 21. - 15:57:43 »

Semmi okod a sírás-rívásra Feri!  Kacsint

..MI......, az emberi értékeket,  NEM külsőségek alapján ítéljük meg...
..Aki képes látni, megérteni, a másik ember lelkét.., ...na, az az igazán gazdag ember..  Emelem
Jó-jó, ezt tudom, de eddig abban a hitben voltam, hogy elbűvölő is vagyok... Ördög Ördög Ördög
(Bár ebben nem annyira a vadászok véleménye a mérvadó-inkább a feleségüké... Stoel)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1011 Dátum: 2012. November 21. - 16:09:43 »

A hüvelykujjunk befordíthatósága tette a kezünket alkalmassá a munkára,így elmondható ,hogy kihozott minket az állatvilágból. Ezért aztán tényleg méltatlan dolog csúzlival ellődözni a hüvelykujjunk körmét,holmi tollas vagy szőrmés állatok miatt. Mit tegyek,nekem is sikerült...(pancser vagyok  Ördög) Nyílt irányzékkal viszont elég jól lövök,legalábbis Toztól az AK 63D -ig mindegyikkel volt siker. (A fúvócsövet próbáltátok??? Berman csőből (vagy hogy hívják?) volt a cső,kifentem egy bicikliküllőt,tekertem rá papír és ragasztó szoknyát,aztán azzal riogattam a galambokat-15 méterig 5 centis körbe beletaláltam.) Kacsint Gyerekek ezt remélem nem olvassák.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1012 Dátum: 2012. November 21. - 16:12:05 »

Ebben minden benne van  Igen

Hát igen, a hurkatöltőben minden benne van... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1013 Dátum: 2012. November 21. - 16:22:43 »

Jó-jó, ezt tudom, de eddig abban a hitben voltam, hogy elbűvölő is vagyok... Ördög Ördög Ördög
(Bár ebben nem annyira a vadászok véleménye a mérvadó-inkább a feleségüké... Stoel)

Én sem szép, sem elbűvölő nem vagyok, csak egyszerűen tökéletes, és  kívánatos! Angyal
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1014 Dátum: 2012. November 21. - 16:23:57 »


A vadászvizsgára felkészülés jegyében lövöldözget az ember kicsit nyílt irányzékkal - de 50-100, esetleg párszáz lövés alatt meg lehet tanulni célozni rutinból? Szerintem nem.
Nem értettél meg. Nem a lőtéri gyakorlással szerzed meg a rutint, hanem a verebészés, galambászás közben amit légpuskával műveltél gyermekkorodban.
Biztos vannak itt jó páran, akik használják a nyílt irányzékot, több-kevesebb rendszerességgel. De az tuti, hogy még sokkal-sokkal többen vannak, akik sosem használták.
Tuti? Mire alapozod? A saját tapasztalataidra? Írtam valamit alant saját korlátainkról...
Mert fixre meghúzzák az oldható szereléket, hogy ne lötyögjön
Aha...azért vesz valaki százezer forintos eaw szereléket, hogy aztán megtépje mert "lötyög"...
Mert ha le is veszik az oldható szereléket, magas a szereléktalp, és nem látni a nyílt irányzékot
Az olyat nem kell megvenni mert semmi értelme. Sajnos valóban árulnak ilyet.
Mert varia céltávcsövük van, hogy ne kelljen levenni utánkereséskor
A varia távcsövet is le kell venni ha sűrű vagy pláne megázott bozótban kell bújkálni a sebzett vad után.
Mert varia távcsövük van, hogy hajtásban is használható legyen
Eső, hó, köd...
Mert sörétessel keresnek után vagy járnak hajtásba
Azok aztán pláne nem tudnak nyílt irányzékkal lőni...Egyébként sportvadászként sörétessel szarvast vagy őzet utánkeresni törvényes?
Mert meg bírják lőni 10 méterről a rókát a jól megszokott 8x56-os távcsővel is
Azt kihagytad, hogy ágak közt futtában.
Szóval akinek nem inge, ne vegye magára.
 Emelem
Nem is, mert egyre izzadtságszagúbb lesz ez a "ing"...
Szerintem ne erőltesd...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1015 Dátum: 2012. November 21. - 16:24:38 »

Én sem szép, sem elbűvölő nem vagyok, csak egyszerűen tökéletes, és  kívánatos! Angyal
Ezt max. valami éhes oroszlán mondhatta neked... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1016 Dátum: 2012. November 21. - 16:30:30 »

Üdv az Uraknak!
Olvastam egyszer egy cikket Finn Aagardtól, az volt a címe, hogy a „nyílt irányzék, mint második legjobb választás”. Majd egy pár oldalon ecsetelte, hogy a fegyvertávcsőnek milyen előnyei vannak a nyílt irányzékkal szemben. De – hála Istennek! – a két megoldás tökéletesen megfér egy puskán!
Aki elhagyja a nyílt irányzékot, egy – „lehet, hogy soha nem kellene, de mi van, ha igen?” – opciót veszít el. Akkor tényleg teljesen felesleges, ha egy jól odarögzített fix irányzékon sz@rik be a távcső kint a területen vadászat közben, és a rendelkezésre álló eszközökkel (kés, aprópénz…. stb) nem lehet levenni, és kéne menni a vad után. Véleményem szerint azonban „puskább” formája van egy golyós fegyvernek vele, mint nélküle. Ez a vélemény azonban teljesen szubjektív!  Oldható szereléknél  pedig egyenesen „kötelező” elemnek gondolom.
Üdv,
 Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1017 Dátum: 2012. November 21. - 18:05:08 »

(Bár ebben nem annyira a vadászok véleménye a mérvadó-inkább a feleségüké... Stoel)

Való igaz.  Ördög  Ördög  Ördög  Majd csak megtanulják egyszer..  Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1018 Dátum: 2012. November 21. - 20:37:13 »

Anti  Emelem !  Erre nem való szíj  , inkább egy könnyű kis tok pl. ehhez hasonló
vállra akasztható http://www.vadaszat-vadaszbolt.hu/images/cache/4/8/4871s400c35255.00i.jpg
vízhatlan . / szarvasbőr / Az autó-tól a leálló helyig se ázzon fázzon  Igen  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #1019 Dátum: 2012. November 21. - 21:02:06 »

A rövid, könnyebb puska utánkeresésnél, bokrok között bujkálásnál lehet előny, na meg cipelni. (Nekem arra van másik vasam.  Kacsint)
Minden más szempontból jobb a hosszabb, vastagabb cső.
A futóvadlövő versenyzők se azért lőnek csőhosszabbítós, csősúlyos puskával, hogy kiba...nak magukkal.  Ördög  A gyors felkapást nem befolyásolja, az egyensúlyt, célra tartást segíti. A sütésbe is könnyebb belerántani könnyebb fegyverrel. 
A 9,3x62 kalibernek is jobbat tesz ez a csőhossz: kisebb visszarúgás, torkolati dörej és torkolattűz.
A puskám megtervezésénél először még gondoltam a 9,3x57-re is. Annál elég lett volna a 60 cm-es cső is Mosolyog (annál alább nem megyek). De a lőszer választék (hiánya) miatt maradtam a jól bevált 9,3x62-nél.
Én se akarom keverni a felhasználási módokat, ez a puska vaddisznóhajtásra (elállóként vadászva) lett kitenyésztve a saját szám íze szerint.

Az hogy szembe megy a mai trendel, az ötvenvalahány centis csövű magnumkaliberekkel  Röhög nem érdekel.
 Wave

Nincs kétségem afelől, hogy a lehető legprecízebben, körbejártad, megtervezted, majd megvalósítottad az elképzelésed!  Igen
Ez rendben is van, de nem változtatok az álláspontomon.
Használd egészséggel!  Emelem Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: