Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 382420 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #60 Dátum: 2008. április 24. - 08:42:25 »

"Nem akarok ezen vitát nyitni, mert igazából teljesen értelmetlen "

Így van.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #61 Dátum: 2008. április 24. - 11:01:47 »

Szia Egon,

bár kibic vagyok, és ismerősöm sem dolgozik az MFS-nél, azt azért nem gondolnám, hogy a siroki gyártósor "véletlenül megszaladt" a konkrét megrendeléshez képest 25.000 db-bal, ami a nyakukon maradt. Vagy Te hogy érted, hogy megmaradt a cseheknek gyártott magból 25e darab??? Akkor már életszerűbb a "szükségből rendeltünk ennyit a csehektől, de nem vált be" magyarázat.  Persze ez már csak elvi szintű beszélgetés, nem szakmai kérdés, és nem is szeretném, ha vitává fajulna a dolog....  Wave
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #62 Dátum: 2008. április 24. - 15:06:28 »

Szia Egon,

bár kibic vagyok, és ismerősöm sem dolgozik az MFS-nél, azt azért nem gondolnám, hogy a siroki gyártósor "véletlenül megszaladt" a konkrét megrendeléshez képest 25.000 db-bal, ami a nyakukon maradt. Vagy Te hogy érted, hogy megmaradt a cseheknek gyártott magból 25e darab??? Akkor már életszerűbb a "szükségből rendeltünk ennyit a csehektől, de nem vált be" magyarázat.  Persze ez már csak elvi szintű beszélgetés, nem szakmai kérdés, és nem is szeretném, ha vitává fajulna a dolog....  Wave
Majd utána érdeklődöm, lehet, hogy nektek van igazatok. Wave
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #63 Dátum: 2008. április 24. - 18:55:37 »

Sziasztok!
Sosem használtam MFS-t,pedig anno sokat gondolkodtam az árfekvése miatt,a köpenyanyag is sötét tombak,no mi bajunk lehet kerestem egy ballisztikai táblázatot,és ahogy bújom látom,hogy a 100m-es lövedéksebesség 150m-en még gyorsabb.Ebből abban a pillanatban azt vontam le,hogy ha egy ballisztikai táblázatot nem tudnak csinálni, akkor mit várhatok a patronuktól.(Valszeg nyomdai hiba volt) természetesen nem akarom minősíteni a Siroki municiót, mivel sosem használtam,csak azt akartam szemléltetni ,hogy sokszor milyen megfontolasok alapján is választunk lőszertipust.
Üdv r. Stoel

Szia Robi!

Nos én erre annyit tudok mondani, hogy véleményem szerint az MFS adatai a valósak és a többi gyártó...hát hogyan is mondjam, hozzátesz ezt-azt.
A 780m/s egy tökéletes sebesség ezeknek a SP lövedékeknek, valószínűleg akik kipróbálják ezért is maradnak mellette...mert jó a hatása.
Antival 1-2 muníciót megmértünk a tavalyi év során...hát láttunk bizony csodás eredményeket, amik messze voltak a katalógusadatoktól.

Egyébként javaslom az MFS új honlapját megtekintésre.
Megújult és a töltények is új, igen jó kinézetű dobozba kerültek.

Üdv.
Szia Wetzlar !
Ahogy gyülnek az észrevételek a siroki municióról,azt veszem le, hogy jó lőszer. Jómagam sosem használtam, de meg fogom nézni a honlapjukat , ahogy ajánlottad.
Üdv r. Igen Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #64 Dátum: 2008. április 24. - 19:12:07 »

Aki használja az MFS-t, az általában elégedett... régebben lehetett rosszakat hallani róla, de úgy tűnik már fejlesztettek rajta.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #65 Dátum: 2008. április 25. - 09:46:39 »

Robi,

 azért olvasd el a #37-es hozzászólást is...  Kacsint
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #66 Dátum: 2008. április 25. - 16:37:28 »

Robi,

 azért olvasd el a #37-es hozzászólást is...  Kacsint
Szia Makkmarci !
Mivel nem használtam ezt a lőszert, csak arra tudok támaszkodni amit itt irtak róla.Láttam a negatívumokat is , de utána Egon azt is irta , hogy gépsort cseréltek,és hogy Ő megelégedéssel használja.Én mindenkinek,főleg akinek tapasztalatai is vannak,elfogadom,tiszteletben tartom a véleményét.Ha valaha lesz nekem is vele tapasztalatom,akkor esetleg vitába szállok.Ha valakit megyőzött ez a munició kívánom , használja bisztos kézből.
Üdv. r. Wave Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #67 Dátum: 2008. április 25. - 21:33:38 »



Szia Makkmarci !
Mivel nem használtam ezt a lőszert, csak arra tudok támaszkodni amit itt irtak róla.Láttam a negatívumokat is , de utána Egon azt is irta , hogy gépsort cseréltek,és hogy Ő megelégedéssel használja.Én mindenkinek,főleg akinek tapasztalatai is vannak,elfogadom,tiszteletben tartom a véleményét.Ha valaha lesz nekem is vele tapasztalatom,akkor esetleg vitába szállok.Ha valakit megyőzött ez a munició kívánom , használja bisztos kézből.
Üdv. r. Wave Wave
Nyugodtan próbáld ki, hidd el meg fog győzni. Wave Wave Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #68 Dátum: 2008. április 27. - 10:17:03 »

Sziasztok!
Sosem használtam MFS-t,pedig anno sokat gondolkodtam az árfekvése miatt,a köpenyanyag is sötét tombak,no mi bajunk lehet kerestem egy ballisztikai táblázatot,és ahogy bújom látom,hogy a 100m-es lövedéksebesség 150m-en még gyorsabb.Ebből abban a pillanatban azt vontam le,hogy ha egy ballisztikai táblázatot nem tudnak csinálni, akkor mit várhatok a patronuktól.(Valszeg nyomdai hiba volt) természetesen nem akarom minősíteni a Siroki municiót, mivel sosem használtam,csak azt akartam szemléltetni ,hogy sokszor milyen megfontolasok alapján is választunk lőszertipust.
Üdv r. Stoel

Szia Robi!

Nos én erre annyit tudok mondani, hogy véleményem szerint az MFS adatai a valósak és a többi gyártó...hát hogyan is mondjam, hozzátesz ezt-azt.
A 780m/s egy tökéletes sebesség ezeknek a SP lövedékeknek, valószínűleg akik kipróbálják ezért is maradnak mellette...mert jó a hatása.
Antival 1-2 muníciót megmértünk a tavalyi év során...hát láttunk bizony csodás eredményeket, amik messze voltak a katalógusadatoktól.

Egyébként javaslom az MFS új honlapját megtekintésre.
Megújult és a töltények is új, igen jó kinézetű dobozba kerültek.

Üdv.
Szia Wetzlar !
Ahogy gyülnek az észrevételek a siroki municióról,azt veszem le, hogy jó lőszer. Jómagam sosem használtam, de meg fogom nézni a honlapjukat , ahogy ajánlottad.
Üdv r. Igen Wave

Szevasz!

Mint azt mondottam nekem nagyonjól bevált a 11,7-es MFS, csak az az egy fránya beszorulás volt.
Egyébként akinek eladtam a puskát vele is ilyet vetettem a Fehován, egyből 120 db-ot.
Ellőtt már belőle egy csomót, de semmiféle gondja nem volt vele, pedig direkt minden dobozból vettem ki vele és egyiknél sem volt ilyen gond.
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #69 Dátum: 2008. április 28. - 20:04:25 »

Sziasztok!
Sosem használtam MFS-t,pedig anno sokat gondolkodtam az árfekvése miatt,a köpenyanyag is sötét tombak,no mi bajunk lehet kerestem egy ballisztikai táblázatot,és ahogy bújom látom,hogy a 100m-es lövedéksebesség 150m-en még gyorsabb.Ebből abban a pillanatban azt vontam le,hogy ha egy ballisztikai táblázatot nem tudnak csinálni, akkor mit várhatok a patronuktól.(Valszeg nyomdai hiba volt) természetesen nem akarom minősíteni a Siroki municiót, mivel sosem használtam,csak azt akartam szemléltetni ,hogy sokszor milyen megfontolasok alapján is választunk lőszertipust.
Üdv r. Stoel

Szia Robi!

Nos én erre annyit tudok mondani, hogy véleményem szerint az MFS adatai a valósak és a többi gyártó...hát hogyan is mondjam, hozzátesz ezt-azt.
A 780m/s egy tökéletes sebesség ezeknek a SP lövedékeknek, valószínűleg akik kipróbálják ezért is maradnak mellette...mert jó a hatása.
Antival 1-2 muníciót megmértünk a tavalyi év során...hát láttunk bizony csodás eredményeket, amik messze voltak a katalógusadatoktól.

Egyébként javaslom az MFS új honlapját megtekintésre.
Megújult és a töltények is új, igen jó kinézetű dobozba kerültek.

Üdv.
Szia Wetzlar !
Ahogy gyülnek az észrevételek a siroki municióról,azt veszem le, hogy jó lőszer. Jómagam sosem használtam, de meg fogom nézni a honlapjukat , ahogy ajánlottad.
Üdv r. Igen Wave

Szevasz!

Mint azt mondottam nekem nagyonjól bevált a 11,7-es MFS, csak az az egy fránya beszorulás volt.
Egyébként akinek eladtam a puskát vele is ilyet vetettem a Fehován, egyből 120 db-ot.
Ellőtt már belőle egy csomót, de semmiféle gondja nem volt vele, pedig direkt minden dobozból vettem ki vele és egyiknél sem volt ilyen gond.
Szia Wetzlar !
Bisztosan idegesítő lehet ha megszorul az a francos hüvely,velem meg bisztosan akcióban történne meg.
Ennek okán már agyaltam,mi is okozhatja? Valszeg a hüvely anyaga a sárgaréz nem megfelelő minőségű, emiatt a mélyhúzás során "sprőddé"válik.
Ezért nem megfelelően rugalmas,és amikor lövéskor belefuvunk x-ezer bárral és kinyúlik(tömit) utána nem áll vissza közel eredeti helyzetbe hanem maradandó alakváltozást szenved, akár el is repedhet.Lehet még abból is gond, ha a dörzsárazás(töltényűr)nem sikerül tökéletesen,és a megmunkálási felület érdes ,barázdás,vagy ha elhanyagoljuk a fegyvert és komoly rozsda , vagy annak helye (vakrozsda)van a töltényűrben.
Egyébként Te ezért cseréltél lőszert?
Üdv. r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2008. április 29. - 20:48:35 »

Sziasztok!
Sosem használtam MFS-t,pedig anno sokat gondolkodtam az árfekvése miatt,a köpenyanyag is sötét tombak,no mi bajunk lehet kerestem egy ballisztikai táblázatot,és ahogy bújom látom,hogy a 100m-es lövedéksebesség 150m-en még gyorsabb.Ebből abban a pillanatban azt vontam le,hogy ha egy ballisztikai táblázatot nem tudnak csinálni, akkor mit várhatok a patronuktól.(Valszeg nyomdai hiba volt) természetesen nem akarom minősíteni a Siroki municiót, mivel sosem használtam,csak azt akartam szemléltetni ,hogy sokszor milyen megfontolasok alapján is választunk lőszertipust.
Üdv r. Stoel

Szia Robi!

Nos én erre annyit tudok mondani, hogy véleményem szerint az MFS adatai a valósak és a többi gyártó...hát hogyan is mondjam, hozzátesz ezt-azt.
A 780m/s egy tökéletes sebesség ezeknek a SP lövedékeknek, valószínűleg akik kipróbálják ezért is maradnak mellette...mert jó a hatása.
Antival 1-2 muníciót megmértünk a tavalyi év során...hát láttunk bizony csodás eredményeket, amik messze voltak a katalógusadatoktól.

Egyébként javaslom az MFS új honlapját megtekintésre.
Megújult és a töltények is új, igen jó kinézetű dobozba kerültek.

Üdv.
Szia Wetzlar !
Ahogy gyülnek az észrevételek a siroki municióról,azt veszem le, hogy jó lőszer. Jómagam sosem használtam, de meg fogom nézni a honlapjukat , ahogy ajánlottad.
Üdv r. Igen Wave

Szevasz!

Mint azt mondottam nekem nagyonjól bevált a 11,7-es MFS, csak az az egy fránya beszorulás volt.
Egyébként akinek eladtam a puskát vele is ilyet vetettem a Fehován, egyből 120 db-ot.
Ellőtt már belőle egy csomót, de semmiféle gondja nem volt vele, pedig direkt minden dobozból vettem ki vele és egyiknél sem volt ilyen gond.
Szia Wetzlar !
Bisztosan idegesítő lehet ha megszorul az a francos hüvely,velem meg bisztosan akcióban történne meg.
Ennek okán már agyaltam,mi is okozhatja? Valszeg a hüvely anyaga a sárgaréz nem megfelelő minőségű, emiatt a mélyhúzás során "sprőddé"válik.
Ezért nem megfelelően rugalmas,és amikor lövéskor belefuvunk x-ezer bárral és kinyúlik(tömit) utána nem áll vissza közel eredeti helyzetbe hanem maradandó alakváltozást szenved, akár el is repedhet.Lehet még abból is gond, ha a dörzsárazás(töltényűr)nem sikerül tökéletesen,és a megmunkálási felület érdes ,barázdás,vagy ha elhanyagoljuk a fegyvert és komoly rozsda , vagy annak helye (vakrozsda)van a töltényűrben.
Egyébként Te ezért cseréltél lőszert?
Üdv. r.

Szia!

Igen én csak ezért cseréltem töltényt.
Az MFS nekem igen jól bevált, legyen szó akár 7,62x54R-ről, 7x64-ersről, vagy 30-06-osról.
Ez a hüvelprobléma egyébként csak 30-06-osban jelentkezett, de mint mondtam azóta ilyenről nem hallottam.

A hüvelybeszorulás biztosan annak az egy darabnak a hibája volt, mert a puska akkor is és azóta is tökéletesen ürít, meghát új puska volt.
Arról, hogy melyik töltény hogyan van meózva annyit, hogy katona koromban volt szerencsém látni még a legnagyobb gyártók közül is csettest, sőt olyat is amit annyira nem szeretett a puska (Sauer 90), hogy 150 m-en majd' fél méteres szórást produkált.
Vett a tulaj egy másik féle töltényt ás láss csodát a szóráskép egyből 6-7 cm lett.
150 m-en egy 375-ösnél ez szerintem jó, főként hogy előtte a fickó tiszta ideg lett, mert azt hitte a puska a rossz.

...de visszatérve az MFS-re én jó tapasztalatokat gyűjtöttem be vele. (kivéve azt az egyet)
Van cimborám aki 308-asban lövi, ő jobbnak tartja a cseh töltények bármelyikénél. (ezzel bizony én is így vagyok.)

üdv.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #71 Dátum: 2008. április 29. - 20:58:15 »

"Van cimborám aki 308-asban lövi, ő jobbnak tartja a cseh töltények bármelyikénél. (ezzel bizony én is így vagyok.)"

Ezzel még nem lett túl magasra helyezve a léc....
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #72 Dátum: 2008. április 29. - 21:01:48 »

"Van cimborám aki 308-asban lövi, ő jobbnak tartja a cseh töltények bármelyikénél. (ezzel bizony én is így vagyok.)"

Ezzel még nem lett túl magasra helyezve a léc....

Miért?
A cseh töltényeknek egy baja van, hogy csak most jutottak el oda, hogy egy normális lövedéket tettek a hüvelybe. (Sierra GK.)
Az MFS ezt már jóval korábban megoldotta és igen príma hatásfokú muníciót hozott össze.
Egyébként a cimbi somogyi területen tag és évente 30 nagyvad körül lő és feleennyit lövet a vendégeivel.
Szerintem ez meggyőző...legalábbis nekem az.
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #73 Dátum: 2008. április 29. - 21:25:08 »

"Van cimborám aki 308-asban lövi, ő jobbnak tartja a cseh töltények bármelyikénél. (ezzel bizony én is így vagyok.)"

Ezzel még nem lett túl magasra helyezve a léc....
Szia Viktor!
Én használtam Cseh lőszert,és 06-ban nem tartottam rossz lőszernek,igaz sosem lőttem messzire , ha tehettem lap mögé lőttem igy jól működött. Ne érts félre, nem mondom azt , hogy nincs jobb.A MFS a Cseh municiónál vastagabb köpenyanyagal gyártja a lövedékeit, ezért valószinüsitem hogy kevésbé, ill. késöbb következik be a teljes deformáció.Wetzlar kiokosított hogy ráadásul kisebb induló sebességgel teszi mindezt.egyébként is ezek a patronok az alsó árkategóriában vannak,tehát csodára nem képesek.Persze ha tehetném,Evo-t püfölnék.
Üdv. r. Wave Vadász Vadász
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #74 Dátum: 2008. április 29. - 21:38:12 »

"Van cimborám aki 308-asban lövi, ő jobbnak tartja a cseh töltények bármelyikénél. (ezzel bizony én is így vagyok.)"

Ezzel még nem lett túl magasra helyezve a léc....
Szia Viktor!
Én használtam Cseh lőszert,és 06-ban nem tartottam rossz lőszernek,igaz sosem lőttem messzire , ha tehettem lap mögé lőttem igy jól működött. Ne érts félre, nem mondom azt , hogy nincs jobb.A MFS a Cseh municiónál vastagabb köpenyanyagal gyártja a lövedékeit, ezért valószinüsitem hogy kevésbé, ill. késöbb következik be a teljes deformáció.Wetzlar kiokosított hogy ráadásul kisebb induló sebességgel teszi mindezt.egyébként is ezek a patronok az alsó árkategóriában vannak,tehát csodára nem képesek.Persze ha tehetném,Evo-t püfölnék.
Üdv. r. Wave Vadász Vadász

Szia!

Én azt hiszem ha megtehetném sem EVO-t lőnék...ha mindenképpen valami minőségi és drága muníciót kellene használni, akkor én a Nosler Partition "fölé" nem mennék...mert ami ennál "többet tud" az már szerintem PR fogás.

Üdv.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: