Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 382428 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #885 Dátum: 2012. Május 06. - 11:55:42 »

Üdv mindenkinek!
30-06 os használókat kérdezném, vagy akinek tapasztalata van, hogy melyik a jobb muníció ebben a kaliberben? 11,7 gr Norma vulkán, vagy a 13 gr Norma oryx?
 Emelem

Nekem az utóbbi van, azon kevés alkalomkor, amikor "használtam", nem okozott csalódást.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #886 Dátum: 2012. Május 06. - 11:59:16 »

Szervusz.
Én 11,7 Vulkánt használok ill Orixot .Ezt igy nehéz eldönteni mindenkinek más a favorit (puding próbája az evés).
Nézd meg ,hogy szereti a puskád (milyen a szórás ) aztán lehet a vadászati alk is próbálni.
Nagyon sokat kell lőni ahhoz ,hogy érdemi véleményt lehessen mondani.
A én tapasztalatom a köv :95 % át üti a vadtestét a vérmennyisége nagyban függ a találati pont helyétől(nem gyomor lövésre gond).
A menekülési táv változó 50 -100 m között is volt már,ez megint a találati helytől a vad idegi állapotától függ.
Volt már olyan is hogy kevés vért adott de volt olyan is jól követhető vérnyom volt.
Nagy testű vadat érdemes lapon (lapockán lőni) .
Nagyon jól használható fedettebb területen búzán stb (nehezebben expandál) mint módjuk a softpoint.
Nagy hátrány a hogy igen drága .
A véleményt legjobb ha saját tapasztalatodból tudod megszerezni.
Üdv:HSanyi
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #887 Dátum: 2012. Május 06. - 12:59:32 »

Üdv!
Végül is nem az én puskámról van szó, hanem a cimboráméról, egy Tikka T3-ról. A helyzet az, hogy van neki a 11,7 gr-os Vulkán is, meg a 13 gr-os Oryx is!
Sokat még nem lőtt a fegyverrel. A Vulkánnak 180 graines a lőpor tartalma, az Oryxé 200, a ballisztikájuk közti külömbség még 300 méternél is milliméterben mérhető, a fegyvere is ugyan oda teszi mind kettőt, amin kicsit csodálkoztam is, amíg nem tudtam, hogy az Oryx több lőport tartalmaz.
Köszönöm a válaszokat!
 Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #888 Dátum: 2012. Május 06. - 16:07:25 »

A Vulkánnak 180 graines a lőpor tartalma, az Oryxé 200,
     Basszus annyi lőpor nem lehet benne , te valamit nagyon elnéztél. 
Naplózva
Büki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389


Vadkan vadász


« Új üzenet #889 Dátum: 2012. Május 06. - 16:12:28 »

     Basszus annyi lőpor nem lehet benne , te valamit nagyon elnéztél. 
Üdv!
Igen. Ezt valóban elnézte. A mag súlyokkal keverte. 180gr= 11,7g; 200gr= 13g.
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #890 Dátum: 2012. Május 06. - 20:33:07 »

Üdv mindenkinek!
30-06 os használókat kérdezném, vagy akinek tapasztalata van, hogy melyik a jobb muníció ebben a kaliberben? 11,7 gr Norma vulkán, vagy a 13 gr Norma oryx?
 Emelem

Üdv!

Én Zastiból lőttem mind a 2 fajtát.
 Eredetileg Vulkant,  de egyik ismerősömtől kaptam 19 db 13g-mos Oryxot.
Ami érdekes volt, hogy 150 méteren mind a 2 fajta ugyanoda ment, 3cm sugarú körbe.

Úgy voltam vele, ha kimondottan bikára, vagy valami remetére ültem ki, 13g.mos Oryx, ha ünő, tehén, süldő, akkor Vulkan.
A Vulkan elég lágy, én ezt szeretem. Az Oryxnál viszont, ha nincs csont találva, nem expandál, és nincs vér. Rííí

1 bikát lőttem Oryxal, egyet Vulkannal. Oryxal 110 méterről, tűzbe rogyott. Amikor odaértem, még élt, megkapta a kegyelemlövést nyakra SB FMJ-vel.

A másik 80 méterről tűzbe rogyott, és nem is mozdult többet. A szívét, és a tüdőt bedarálta, kimenet a bal lapockán tenyérnyi helyen.

Az Oryxal viszon kicsit hátul lőttem meg, se szívet, se tüdőt nem ért, sőt még csontot sem tört. kimenet 5Ft-os méret. Szóval az nagyon kemény mag.

Viszont a Vulkannal elveszett vadam 1 sem volt 80 nagyvad közül, amit lőttem, de előtte SB Sp-vel sajnos sok. Szomorú

A Vulkannal a leghosszabb menekülési táv gím tehénnél 60 méter volt, rengeteg vérrel.

Szóval Vulkan, 100-120 feleti kannál csak az Oryx, de ott is csontot kell lőni!

Üdv.:baikalbock
Naplózva
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #891 Dátum: 2012. Május 06. - 21:17:12 »

Kedvenc lövedékeim. Főként az Oryx, évek óta ezt használom, 6,5x55, 7x64, 30-06,  és 8x68-ból is használtam/om.
Tény, hogy kemény lövedék, de én pont ezt szeretem. Kimenet mindig van, vér az náLam attól szokott fügni, hogy milyen magasan éri a találat a vadat.
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #892 Dátum: 2012. Május 07. - 10:19:29 »

Üdv!
Végül is nem az én puskámról van szó, hanem a cimboráméról, egy Tikka T3-ról. A helyzet az, hogy van neki a 11,7 gr-os Vulkán is, meg a 13 gr-os Oryx is!
Sokat még nem lőtt a fegyverrel. A Vulkánnak 180 graines a lőpor tartalma, az Oryxé 200, a ballisztikájuk közti külömbség még 300 méternél is milliméterben mérhető, a fegyvere is ugyan oda teszi mind kettőt, amin kicsit csodálkoztam is, amíg nem tudtam, hogy az Oryx több lőport tartalmaz.
Köszönöm a válaszokat!
 Emelem

Bizony szükség van az utántöltő tanfolyamra  Ördög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #893 Dátum: 2012. Május 07. - 13:02:19 »

Bizony szükség van az utántöltő tanfolyamra  Ördög

Miért, ott megtanítják, hogyan forrasszon össze annyi hüvelyt, hogy 200 grain  lőpor bele férjen?   Röhög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #894 Dátum: 2012. Május 07. - 13:08:38 »

Miért, ott megtanítják, hogyan forrasszon össze annyi hüvelyt, hogy 200 grain  lőpor bele férjen?   Röhög
Meg még másra is  Vigyorog
Pl. a kisebb-nagyobb lövedéktömeghez tartozó lőpormennyiségek közötti összefüggésekre Kacsint
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #895 Dátum: 2012. Május 07. - 18:08:50 »

Először is elnézést kérek a hibáért, ezt tényleg benéztük! Stoel
Igaz mi nem vagyunk a lőszerek ilyen szintű docensei, mint itt oly sokan, inkább csak gyakorlati használói!
Dehát, mivel itt sok a hozzáértő, talán azért is kérdeztem meg, hogy megfelelő felvilágosítást kapjak.
Valószínüleg én nem fogom azon vadászok táborát gyarapítani, akik a házilagos lőszerkészítésben részt fognak venni, megelégszem
a gyártók által készített kikísérletezett muníciókkal(merthogy eddig mind bevált)
Még egy dolgot áruljatok el ó NAGY URAK, mert arra nem kaptam választ, hogy akkor a 11,7 gr-os Vulkánnak, hogy lehet ugyanaz a ballisztikája, mint a 13 gr-os Oryxnak? Fejvakarás
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #896 Dátum: 2012. Május 07. - 21:00:00 »

Szervusz.
Minden fennhéjázás nélkül talán annyi a megoldás,hogy a nagyobb tömeghez nagyobb mennyiségű lőpor van töltve.
Így hasonló ballisztikai paraméterek alakulhatnak ki.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #897 Dátum: 2012. Május 08. - 08:54:44 »

Szervusz.
Minden fennhéjázás nélkül talán annyi a megoldás,hogy a nagyobb tömeghez nagyobb mennyiségű lőpor van töltve.

Vagy ugyanannyi, vagy kevesebb...(?)  Vállat von  Ezt csak a gyártó tudná megmondani.  Fejvakarás 
Általában a nagyobb tömegű lövedékhez kell kevesebb lőpor (esetleg más fajta - lassabb égésű).
Sok variáció lehetséges, és a gyártók valószínűleg értenek is hozzá. Ördög
Igazából egy gyári lőszernél fölösleges azon agyalni, hogy miért olyan amilyen. Ha jó, használni kell.

Ha majd saját magunk tölthetünk otthon, na ott már lehet -és kell is - agyalni, számítgatni.  Igen Táncol
 Wave

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #898 Dátum: 2012. Május 08. - 13:16:43 »

Először is elnézést kérek a hibáért, ezt tényleg benéztük! Stoel
Igaz mi nem vagyunk a lőszerek ilyen szintű docensei, mint itt oly sokan, inkább csak gyakorlati használói!
Dehát, mivel itt sok a hozzáértő, talán azért is kérdeztem meg, hogy megfelelő felvilágosítást kapjak.
Valószínüleg én nem fogom azon vadászok táborát gyarapítani, akik a házilagos lőszerkészítésben részt fognak venni, megelégszem
a gyártók által készített kikísérletezett muníciókkal(merthogy eddig mind bevált)
Még egy dolgot áruljatok el ó NAGY URAK, mert arra nem kaptam választ, hogy akkor a 11,7 gr-os Vulkánnak, hogy lehet ugyanaz a ballisztikája, mint a 13 gr-os Oryxnak? Fejvakarás

Szia turizotya!

Habár nem vagyok NAGY ÚR, azért engedd meg hogy reflektáljak:
Hogy lenne már a 11,7 gr-os Vulkánnak ugyanaz a ballisztikája, mint a 13 gr-os Oryxnak!? Pláne, mivel nem is ugyan azzal a sebességgel indul – vélhetőleg – a fegyveredből, vagyis a barátod fegyveréből.
A barátod puskája lövi a barátod óriási nagy szerencsédre a két lőszert egy helyre. Örülj inkább neki, hogy milyen egy remek fegyvere van.
Azt, hogy ennek mi az oka, valószínűleg tényleg csak a „lőszerek magas szintű docensei” tudnák elmagyarázni, ami szerintem halálosan unalmas lenne sokunknak, mivel lehet, hogy töménytelen bonyolult képlet hegyekkel fűszereznék mondanivalójukat. Szerintem egyikünk sem lenne ki vele a vízből…
Biztosan lenne benne részletes leírás a cső vibrációjáról, hogy éppen „milyen szinusz vagy nem szinusz” görbe (fogalmam sincs ám róla, csak éppen ez jutott eszembe!) állapotban hagyja el a csövet a goló, a kinetikai energia hátra mozdító erejéről, a cső tengely és feltámasztás által bezárt szögről, a milli szekundumokról, a nyomásgörbékről a csőben, és még legalább egy tucat olyan dologról, amit még csak meg sem értenénk, mert az ilyeneket évekig tanítják valamelyik egyetemen, hadi akadémián stb. ahol komoly ballisztikus szakembereket képeznek ki.
Mivel állításod szerint Ti nem vagytok a lőszerek ilyen szintű docensei, mint itt oly sokan, inkább csak gyakorlati használói, hát nem tök mindegy Nektek, hogy mi mért és hogyan történik?!
Számomra azt a triviális alapvetést látom igazolni a kérdésedből és a fegyvered esetéből, hogy az ég egy adta világon semmi értelme az olyan kérdések föltételének, hogy „most vettem egy ….. márkájú, …. kaliberű fegyvert, kinek mi a tapasztalata, melyik lőszert fogja a puskám szerintetek jól lőni?” Hát honnan a búbánatból tudná azt bárki is, hogy az a fegyver éppen melyik lőszert lövi jól?
Ki kell próbálni! Ennyi!
Az én puskám is van amelyik a nehezebb, lassabb lövedéket lövő lőszert 100 méteren 3-4 centivel magasabbra lövi minta a könnyebb, karcsúbb gyorsabbat! Na és, legalább tudom!

Hát legyél Te is így vele, legalább tudod, és tudsz vele kalkulálni a gyakorlatban! És ez a fontos, nem?

Üdv, Emelem
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #899 Dátum: 2012. Május 08. - 17:56:30 »

Hegedüs Sanyi, Anti, huszlavika! Emelem
Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: