Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 126   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Méhészkedő vadászok  (Megtekintve 238049 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #465 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 21:12:38 »


Szia Gergő!
Vasárnap tudsz mézet hozni? Kis propoliszt, kis méhviaszt? A lányomnak kéne. Mézből kb 5 kiló kéne, vegyesen.
Köszönöm válaszod!
sanyooo  Wave
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #466 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 21:28:02 »

Szia Gergő!
Vasárnap tudsz mézet hozni? Kis propoliszt, kis méhviaszt? A lányomnak kéne. Mézből kb 5 kiló kéne, vegyesen.
Köszönöm válaszod!
sanyooo  Wave

Szia!

Mézet tudok vinni, akácot, vegyeset és vaddohányt. Méhviaszom csak tört van, nem olvasztottam még tömbbe és ami van, az sem sok. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #467 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 21:45:10 »

Szia!

Mézet tudok vinni, akácot, vegyeset és vaddohányt. Méhviaszom csak tört van, nem olvasztottam még tömbbe és ami van, az sem sok. Wave

Hozzál mindegyikből 2 kilót, vagyis 6 kilót összesen, ha lehet! Ha nincs viasz, hát nincs!  Rííí
Köszi!  Vigyorog
 Wave
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #468 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 10:15:53 »

Hozzál mindegyikből 2 kilót, vagyis 6 kilót összesen, ha lehet! Ha nincs viasz, hát nincs!  Rííí
Köszi!  Vigyorog
 Wave

Ok, akkor két-két kiló rendel. Méhviasz mennyi kellene és mire?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #469 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 17:46:52 »

Ok, akkor két-két kiló rendel. Méhviasz mennyi kellene és mire?

Igazándiból csak félve írom le, hátha megversz hirtelen haragodban!  Stoel  Finom női topánkák puhítására, hogy ne nyomja a lábujjacskákat, és ne törje fel a sarkacskákat! Mosolyog
Nem tudom mennyi kéne, egy kis cipőpasztás dobozkányi, mennyi az 3 dkg, 5 dkg?  Vállat von
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #470 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 21:01:53 »

Igazándiból csak félve írom le, hátha megversz hirtelen haragodban!  Stoel  Finom női topánkák puhítására, hogy ne nyomja a lábujjacskákat, és ne törje fel a sarkacskákat! Mosolyog
Nem tudom mennyi kéne, egy kis cipőpasztás dobozkányi, mennyi az 3 dkg, 5 dkg?  Vállat von
Basszus!-hát miért nem ezzel kezded? Tasli
Ennyit lazán össze tudok szedni neked -már csak a családi béke megőrzésének céljából is... Ördög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #471 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 21:08:51 »

Basszus!-hát miért nem ezzel kezded? Tasli
Ennyit lazán össze tudok szedni neked -már csak a családi béke megőrzésének céljából is... Ördög

Igazi Úr vagy! Köszönöm!  Wave
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #472 Dátum: 2010. Augusztus 09. - 22:22:50 »

Igazi Úr vagy! Köszönöm!  Wave
Egy úr a pokolban is úr! Ördög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #473 Dátum: 2010. Augusztus 27. - 09:33:13 »

Két hete végignéztem a kaptárakat és elégedetten vettem tudomásul, hogy az összes családom rendben van-van anya, fiasítás. Elkezdtem etetni, meg atkaírtani. Tegnap megnéztem megint őket, és azt vettem észre, hogy két családnál eltűnt az anya. Szerencsére találtam bölcsőt- egyet-egyet családonként-, de ezek még nem voltak fedettek. Nincs későn az új anyához? Be fognak tudni rendesen pározni?-mert a heréket már alig-alig látni a kereteken...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #474 Dátum: 2010. Augusztus 27. - 09:39:42 »

Hasonlóan jártam 1 hete.
És visszajöttek az anyák, petéznek.
Tettem náhányhoz bölcsőt is. Visszarágták.
+ tegnap fogtam egy kis rajt. Lehet a bölcsőpakolgatásomnak köszönhetően.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #475 Dátum: 2010. Augusztus 27. - 09:56:31 »

Hasonlóan jártam 1 hete.
És visszajöttek az anyák, petéznek.
Tettem náhányhoz bölcsőt is. Visszarágták.
+ tegnap fogtam egy kis rajt. Lehet a bölcsőpakolgatásomnak köszönhetően.

Visszajöttek az anyák??? Nálam ez nem valószínű, mert fedett fiasítás is alig van azoknál a családoknál-tehát nem mostanában anyátlanodtak el.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #476 Dátum: 2010. Augusztus 27. - 11:02:22 »

Két hete végignéztem a kaptárakat és elégedetten vettem tudomásul, hogy az összes családom rendben van-van anya, fiasítás. Elkezdtem etetni, meg atkaírtani. Tegnap megnéztem megint őket, és azt vettem észre, hogy két családnál eltűnt az anya. Szerencsére találtam bölcsőt- egyet-egyet családonként-, de ezek még nem voltak fedettek. Nincs későn az új anyához? Be fognak tudni rendesen pározni?-mert a heréket már alig-alig látni a kereteken...

Bizony elég későn van, jobb lenne párzott anyát szerezned valahonnét, és azzal anyásítani.
Vagy végső esetben ezt a két családot egyesíteni másikkal.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #477 Dátum: 2010. Augusztus 27. - 11:45:56 »

Bizony elég későn van, jobb lenne párzott anyát szerezned valahonnét, és azzal anyásítani.
Vagy végső esetben ezt a két családot egyesíteni másikkal.

Párzott anya lesz a megoldás... túl nagy családok ahhoz, hogy csak úgy összerakjam másikkal.(Az egyik 9 keretes fiasításos volt két hete, a mások Menő.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #478 Dátum: 2010. Augusztus 27. - 19:05:08 »

Párzott anya lesz a megoldás... túl nagy családok ahhoz, hogy csak úgy összerakjam másikkal.(Az egyik 9 keretes fiasításos volt két hete, a mások Menő.

Ilyen esetekre kell csinálni minden évben néhány 3-4 ketretes tartalékot. Anyaprobléma esetén azt szépen belerakod a széthúzott fészekbe, jobbra balra újságpapír, bő füst, serketés, és jó esetben bejön. Minél későbbre hagyod, annál kétségesebb.
Anyaneveléshez már késő van. Petéző anya a megoldás, ha találsz még valahol. Egyébként here van még, sőt még októberben is, csak mire feljön az anya és fiasítani kezdene karácsony lesz... Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #479 Dátum: 2010. Augusztus 28. - 14:29:46 »

Ilyen esetekre kell csinálni minden évben néhány 3-4 ketretes tartalékot. Anyaprobléma esetén azt szépen belerakod a széthúzott fészekbe, jobbra balra újságpapír, bő füst, serketés, és jó esetben bejön. Minél későbbre hagyod, annál kétségesebb.
Anyaneveléshez már késő van. Petéző anya a megoldás, ha találsz még valahol. Egyébként here van még, sőt még októberben is, csak mire feljön az anya és fiasítani kezdene karácsony lesz... Ördög
Karácsonyi ajándéknak pont jó-nem? Ördög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 126   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: