Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ritka ragadozóink  (Megtekintve 230759 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #1020 Dátum: 2023. április 13. - 09:23:30 »

Ugy tűnik ezt is sikerült megoldani európai módon:
https://telex.hu/belfold/2023/04/12/farkas-svajc-jelado-kiloves-vadasz-hidasnemeti
 Vadász
Az igazi, európai megoldás az lett volna, ha már az első 200km-en kilövik és nem aszisztálnak ehhez a felelőtlen emberkísérlethez.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1021 Dátum: 2023. április 13. - 09:38:06 »

Lehet csak véletlen, de lehet elszólás: azt írja a megélhetési médiasegédmunkás, hogy: " február közepén már Budapest közepén járt " gondolom szétnézett a FEHOVA-n evett ivott aztán haladt tovább nem tudom, az is lehet, hogy ezt a nyomkövetővel ellátott mindenki által árgus szemekkel követett jószágot, tényleg valaki lelőtte ha ilyen ostoba volt akkor azzal nyilván nem tudok azonosulni. Az, hogy a medvés, farkasos meg mindenféle ritkánlátott állatról szóló cikkek, híradások megszaporodtak annak tudatos okai vannak, érdemes mint a mondat elemzésnél( ugye Balkóbátya tanárbácsi!  Vigyorog) szó tövét megkeresni, jelen esetben a média felület hovatartozását megvizsgálni, ez utóbbi számomra egyértelmű így már csak az a kérdés, hogy az egyébként lakájmédiának mi a szándéka egy viszonylag sötétzöld téma feldolgozásával és a vadászok szapulásával?
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1022 Dátum: 2023. április 13. - 09:42:14 »

Lehet csak véletlen, de lehet elszólás: azt írja a megélhetési médiasegédmunkás, hogy: " február közepén már Budapest közepén járt " gondolom szétnézett a FEHOVA-n evett ivott aztán haladt tovább nem tudom, az is lehet, hogy ezt a nyomkövetővel ellátott mindenki által árgus szemekkel követett jószágot, tényleg valaki lelőtte ha ilyen ostoba volt akkor azzal nyilván nem tudok azonosulni. Az, hogy a medvés, farkasos meg mindenféle ritkánlátott állatról szóló cikkek, híradások megszaporodtak annak tudatos okai vannak, érdemes mint a mondat elemzésnél( ugye Balkóbátya tanárbácsi!  Vigyorog) szó tövét megkeresni, jelen esetben a média felület hovatartozását megvizsgálni, ez utóbbi számomra egyértelmű így már csak az a kérdés, hogy az egyébként lakájmédiának mi a szándéka egy viszonylag sötétzöld téma feldolgozásával és a vadászok szapulásával?

Elnézést az eredeti cikket a Telex csak szemlézte és kiegészített, így még nagyobb a képzavar lehet itt fuzionál a két ellentétes érdek én már teljesen összezavarodtam.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1023 Dátum: 2023. április 13. - 10:01:03 »

Nekem van más gondom is ezzel a farkas vándorlással: értem én, hogy párkeresés meg hormonok meg ösztön, DE! Azért valaki magyarázza el nekem, hogy torony iránt elindul tökön- paszujon keresztül, minden természeti akadályt Dunát, autópályákat, hegyeket leküzdve, nagyvárosokat úgy kerül ki elsőre, hogy egy taxis megirigyelné és rendületlenül tartja az irányt észak-északkeletnek mint egy robotrepülő, közben kamerák veszik minden mozdulatát. És mindez emberi segítség nélkül(vagy nem) :Mosolyog Nem szól szám Persze közben vadászik zsákmányol meg minden ami szokás? Hát mit mondjak vannak kérdőjelek bennem gazdagon.
Szvsz. visszajött...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
kovacszs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #1024 Dátum: 2023. április 13. - 10:25:33 »

Az igazi, európai megoldás az lett volna, ha már az első 200km-en kilövik és nem aszisztálnak ehhez a felelőtlen emberkísérlethez.
 Emelem

Ebben nem értünk egyet. Nem értem mi a fütyinek kellett meglőni márha igaz a hír. Csak olaj lett öntve megint a parázsra.
Az pedig hogy ki mit érez a farkasokkal kapcsolatban véleményem szerint teljesen mindegy…
Nem lett volna szabad még csak ráemelni sem a fegyvert. Főleg ha látja mire is céloz. Nem volt gyanús a nyakörv a nyakába ?
Értem én az ellenszenvet velük kapcsolatban, de akkor is. Ez egy felesleges lépés volt megint a Vadász társadalom ellen.
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168

Vadász


« Új üzenet #1025 Dátum: 2023. április 13. - 10:48:25 »

Ugy tűnik ezt is sikerült megoldani európai módon:
https://telex.hu/belfold/2023/04/12/farkas-svajc-jelado-kiloves-vadasz-hidasnemeti
 Vadász

Egy másik hírforrás szerint "meg nem erősített információk szerint kilőtték".
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1026 Dátum: 2023. április 13. - 10:50:41 »

Nem tudom, hogy egyáltalán igaz-e a hír - mámint, hogy lelőtték. Fejvakarás
De nem tudom elképzelni, hogy amikor már hónapok óta szólnak a hírek erről a vándor farkasról, akkor valaki rálő egy nyarörves ordasra?  Vállat von
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1027 Dátum: 2023. április 13. - 10:54:16 »

Nekem van más gondom is ezzel a farkas vándorlással: értem én, hogy párkeresés meg hormonok meg ösztön, DE! Azért valaki magyarázza el nekem, hogy torony iránt elindul tökön- paszujon keresztül, minden természeti akadályt Dunát, autópályákat, hegyeket leküzdve, nagyvárosokat úgy kerül ki elsőre, hogy egy taxis megirigyelné és rendületlenül tartja az irányt észak-északkeletnek mint egy robotrepülő, közben kamerák veszik minden mozdulatát. És mindez emberi segítség nélkül(vagy nem) :Mosolyog Nem szól szám Persze közben vadászik zsákmányol meg minden ami szokás? Hát mit mondjak vannak kérdőjelek bennem gazdagon.
Volt aki már kielemezte az út-idő grafikonját,és több szakaszon 90 km/h fölötti volt az átlagsebessége 5 órán keresztül!  Röhög
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #1028 Dátum: 2023. április 13. - 10:57:12 »

Ebben nem értünk egyet. Nem értem mi a fütyinek kellett meglőni márha igaz a hír. Csak olaj lett öntve megint a parázsra.
Az pedig hogy ki mit érez a farkasokkal kapcsolatban véleményem szerint teljesen mindegy…
Nem lett volna szabad még csak ráemelni sem a fegyvert. Főleg ha látja mire is céloz. Nem volt gyanús a nyakörv a nyakába ?
Értem én az ellenszenvet velük kapcsolatban, de akkor is. Ez egy felesleges lépés volt megint a Vadász társadalom ellen.
Úgy érzem, nem értettél meg. Nem a vadász cselekedetét méltatom, hanem a nagaragadozókkal való kísérletezést ítélem el, Európa sűrün lakott területein.
Az alpokban született farkas, nem indul el egy spontán ötlet alapján az Ural felé.
Véleményemet, pedig nem titkolom, a 21. század Magyarországán, nincs helye medvének, farkasnak.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4592



« Új üzenet #1029 Dátum: 2023. április 13. - 11:00:54 »

Volt aki már kielemezte az út-idő grafikonját,és több szakaszon 90 km/h fölötti volt az átlagsebessége 5 órán keresztül!  Röhög

Ez mindent megmagyaráz és egyértelmű, hogy így történt:

https://meselekneked.hu/kutyas-esti-mese/a-repulo-farkas-moricz-zsigmond/

 Vigyorog


Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10000



« Új üzenet #1030 Dátum: 2023. április 13. - 11:50:04 »


Az ölyv fekszik a sziklaszirt tetején, napfürdőzik. Amikor felmelegszik, a mélybe veti magát, behúzott szárnnyal, mint a kő zuhan lefelé, a völgy feneke előtt kiterjeszti szárnyait, visszarepül a szikla tetejére és napfürdőzik tovább.
Odarepül hozzá a sas.
- Mi csinálsz, b+?
- Lazítok, b+
- Lazíthatok veled?
- Gyere b+
Mindketten napfürdőznek tovább.
Amikor felmelegszenek, a mélybe vetik magukat, behúzott szárnnyal, mint a kő zuhannak lefelé, a völgy feneke előtt kiterjesztik szárnyaikat, visszarepülnek a szikla tetejére és napfürdőznek tovább.
Odamegy hozzájuk a farkas.
- Mi csináltok, b+?
- Lazítunk, b+
- Lazíthatok veletek?
- Gyere b+
Mindhárman napfürdőznek tovább.
Amikor felmelegszenek, a mélybe vetik magukat, mint a kő zuhannak lefelé, félúton a sas megkérdi:
- Mondd farkas, tudsz te repülni?
- Nem.
- Laza vagy b+.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #1031 Dátum: 2023. április 13. - 12:56:37 »

Volt aki már kielemezte az út-idő grafikonját,és több szakaszon 90 km/h fölötti volt az átlagsebessége 5 órán keresztül!  Röhög
Ezek a 21. századi farkasok nagyon tudnak...
Még szerencse, hogy nem büntették meg gyorshajtásért őkelmét...meglehet, nem is lőtték agyon csak benézett egy kanyart aztán kisodródott... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #1032 Dátum: 2023. április 13. - 20:52:18 »

Nem tudom, hogy egyáltalán igaz-e a hír - mámint, hogy lelőtték. Fejvakarás
De nem tudom elképzelni, hogy amikor már hónapok óta szólnak a hírek erről a vándor farkasról, akkor valaki rálő egy nyarörves ordasra?  Vállat von

Nem értek hozzá azért kérdem: hőkamerában, éjjellátóban lehet látni egy nyakörvet?
 Este hallottam a tévében, hogy a farkas nincs meg csak a jeladót fogták ki a Hernádból. De házkutatás már volt. Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
nyuszt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #1033 Dátum: 2023. április 13. - 21:13:23 »

Az egyik netes hírportál szerint a farkastetemét fogták ki a Hernádból , nem  a nyakörvet. Valószínűleg  a nyakörv látható hőkamarával , vagy legalább is kikövetkeztethető, de majd a hozzáértők , pontosan megmondják , hogy mit tudnak  a hőkamerák.
Naplózva
kovacszs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #1034 Dátum: 2023. április 14. - 00:33:03 »

Úgy érzem, nem értettél meg. Nem a vadász cselekedetét méltatom, hanem a nagaragadozókkal való kísérletezést ítélem el, Európa sűrün lakott területein.
Az alpokban született farkas, nem indul el egy spontán ötlet alapján az Ural felé.
Véleményemet, pedig nem titkolom, a 21. század Magyarországán, nincs helye medvének, farkasnak.
 Emelem
Géza megértettem hidd el. Az hogy hol született teljesen lényegtelen. A csúcsragadozók fontosak a populáció fenntartásban. Régen a Nagy-Magyarország határain belül voltak farkasok, medvék. Ez most is igaz annyival hogy már hivatalosan nem a mi területünk. Az a tévhit hogy elhittük, azt hogy már nem lesznek nálunk. De lesznek. Ahol a terület elbírja, fenntartja a populációjukat meg fognak jelenni és ez csak idő kérdése. Ahol nem onnan elkezd új területet keresni, úgy mint ez a szerencsétlen
migráns farkas. A betelepítés természetesen más kérdés… ebben osztom a véleményedet. A visszatérő fajok pl. sakál sok gondot okoz a vadállományban. De el kell fogadni hogy itt vannak.Természetben kell bízni az majd kiválaszt és dönt. Ahogy megoldott sok kérdést ez után is meg fog oldani sokat. Kérdés már csak az, hogy ki ejtse el a vadat. A vad vagy a vadász ? Úgye ez nem is kérdés ?
Elhiszem hogy van velük sok gond. De ők is el kell, hogy férjenek a hazai élővilágban.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: