Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 807920 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #405 Dátum: 2010. Március 06. - 18:03:42 »

Na az utolsó adag kép...

Ezek rágásnyomok. Azt meg a tarvad is tud. Néha nagyon is.
Az akácot sem vetik meg, de pl. a kőrist kifejezetten szeretik. Van egy területrészünk, Kőrises lapnak hívják, ott egyik éven több hektár fiatalost úgyszólván teljesen csupaszra rágtak.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
MACI10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147



« Új üzenet #406 Dátum: 2010. Március 06. - 20:15:22 »

. .
Naplózva

A fáradság az, amikor a gyengeség elhagyja a testet.
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #407 Dátum: 2010. Március 06. - 21:26:01 »

 Köszi az infókat!
Ilyen kenésnyomokat mi is találtunk, de nem tudok mindent felrakni Bibíí A tüskés bozótot elvileg nem szeretik, ugye? mert találtunk olyan bozótost, melynek a tábla felöli széle nagyon agyon volt törve-zúzva....
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #408 Dátum: 2010. Március 06. - 22:36:37 »

Köszi az infókat!
Ilyen kenésnyomokat mi is találtunk, de nem tudok mindent felrakni Bibíí A tüskés bozótot elvileg nem szeretik, ugye? mert találtunk olyan bozótost, melynek a tábla felöli széle nagyon agyon volt törve-zúzva....

Ez így elég általános, nehezen megválaszolható kérdés. A tábla melletti bozótost összetörhette bármi, akár vad, akár gép.
Tüskés bozót. A kökényes sűrűt pl. a vaddisznó nagyon díjazza, ha egy disznós területen van ilyen folt, abban szinte biztosan ott a disznó. Tudja nagyon jól, hogy ott a legnehezebb észrevétlenül hozzáférni. Szarvast én inkább nyáron, ellés időszakában, illetve ezt követően szoktam látni kiváltani belőle, télen többnyire az akác fiatalosokban és időnként a szálasokban találkoztam velük.
Tüskés szederrel átszőtt akácosokban ilyenkor nagyon szeret a szarvas, a szeder levele egész télen zöld, előszeretettel fogyasztja.
Azt megfigyeltem, hogy éjjeli szálláshelyként szivesebben választják a dombtetőt, mint a völgyeket. Talán azért, mert kissé melegebb, talán mert jobban hallani, vagy másért, ők tudják.
Hidegben, délelőtt a keleti oldalon, később a déli, ill. a nyugati domboldalon tartózkodnak többet nyugodt, zavartalan körülmények között, igyekeznek hasznosítani a napnak azt a kevés erejét, amit lehet.

Az agancsgyűjtésről pedig az a véleményem, hogy kár erőltetned. Ha majd vadász leszel, hosszú évek során kiismered az adott terület vadjárásának fortélyait, akkor lesz némi esélyed arra, hogy találj hullott agancsot. Addig teljesen feleslegesen koptatod a lábad ezügyben, legfeljebb a vakvéletlen vezethet rá egy agancsra.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #409 Dátum: 2010. Március 07. - 10:35:25 »

 Értem... hát nem tudom megmondani, hogy milyen bozótos pontosan, disznó biztos járja, érezni a "szagukat" is. Gép nem okoz ilyen töréseket, főleg mert frissek, és amilyen vizes a talaj, nincsenek kint munkák, és a repce is kikelt már. Disznó sem lehetett, mert ahhoz magasan volt. Ettől függetlenül... vadásszal járom a területet, magamban nem. Főleg azért, hogy kint legyek és minél jobban megismerjem azt a részt, ahol reményeim szerint a jövőben élni és gazdálkodni fogok. Az, hogy agancsot is találnék, már csak plusz élvezetet jelentene, nem beszélve arról ha vadat is látunk!  Kacsint  Emelem
 
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #410 Dátum: 2010. Március 07. - 11:09:05 »

Az agancsgyűjtésről pedig az a véleményem, hogy kár erőltetned. Ha majd vadász leszel, hosszú évek során kiismered az adott terület vadjárásának fortélyait, akkor lesz némi esélyed arra, hogy találj hullott agancsot. Addig teljesen feleslegesen koptatod a lábad ezügyben, legfeljebb a vakvéletlen vezethet rá egy agancsra.

Üdv Lajos!

Nem kell ahhoz vadásznak lenni, hogy kiismerje a területet, megismerje a Természetet. Sőt! Szerintem sokszor többet lát az az ember, aki nem vadászati szándékkal megy ki több okból kifolyólag.

A másik az, hogy biztos vagyok abban, hogy a hullajtott agancsok többségét vadászjeggyel nem rendelkezők szedik fel. Ez a szegény ember bika vadászata...és most a szenvedélyes és vadszerető agancsozókra gondolok, akik soha nem adják el (esetleg pár miatt cserélik) kincsüket.

Többet ér a szememben a talált agancsát csillogó szemmel mutató ember, mint a nagypénzű hólyag puskás ember, aki a lőtt bikája trófeáját "elfelejti" felrakni a falra...és eleve infrával "b@szta oldalba"- szép szóhasználatukkal élve...

Persze mindenképpen jobb, ha az ember ismeretséget köt a helyi vadőrökkel /ami úgyis bekövetkezik előbb-utóbb, de nem mindegy, hogy hogyan/, és tudtukkal-egyeztetve- számukra a talált agancsokat bemutatva végzi az agancskeresést.

Ismerek pár igazi vadászembert, Akik agancskeresőként kezdték a pályát...

Nem csak a vadászoké az erdő.
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #411 Dátum: 2010. Március 07. - 12:31:00 »

Üdv Lajos!

Nem kell ahhoz vadásznak lenni, hogy kiismerje a területet, megismerje a Természetet. Sőt! Szerintem sokszor többet lát az az ember, aki nem vadászati szándékkal megy ki több okból kifolyólag.

A másik az, hogy biztos vagyok abban, hogy a hullajtott agancsok többségét vadászjeggyel nem rendelkezők szedik fel. Ez a szegény ember bika vadászata...és most a szenvedélyes és vadszerető agancsozókra gondolok, akik soha nem adják el (esetleg pár miatt cserélik) kincsüket.

Többet ér a szememben a talált agancsát csillogó szemmel mutató ember, mint a nagypénzű hólyag puskás ember, aki a lőtt bikája trófeáját "elfelejti" felrakni a falra...és eleve infrával "b@szta oldalba"- szép szóhasználatukkal élve...

Persze mindenképpen jobb, ha az ember ismeretséget köt a helyi vadőrökkel /ami úgyis bekövetkezik előbb-utóbb, de nem mindegy, hogy hogyan/, és tudtukkal-egyeztetve- számukra a talált agancsokat bemutatva végzi az agancskeresést.

Ismerek pár igazi vadászembert, Akik agancskeresőként kezdték a pályát...

Nem csak a vadászoké az erdő.

  :Mosolyog  :'( Wave
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #412 Dátum: 2010. Március 07. - 13:16:03 »

Négy évtizede figyelem,hogy a szarvas az agyondicsért szederlevelet eszi-e.Télen még nem láttam szedret evő szarvast,de tavasszal a zsenge hajtást,ami nem szúrós,tele pofával eszi.
Az elfekvőhelye nem a kimondott dombtető,hanem a gerinc melletti oldalvölgyecske,amit duplán parabola antennának használ.A hang legnagyobb mértékben 120 fokos szögben felfelé hatol.Ezt tapasztalhatja az,aki az utca domb felőli sorában építi házát.Számára az utca mindig hangosabb,mint az alsó soron lakónak,mert az ő feje felett elmegy a hangmennyiség zöme.Azonkívül az oldalvölgyecske összegyűjti a téli napsugarakat,így komfortosabb a kérődzőhely.A hideg szélből is kevesebb jut a völgybe.Azonkívül a ragadozó sem tud fentről támadni rá. Könnyen menekül rétegvonalban,vagy fokozatosan lefelé,valamint a dombtető felé egyaránt.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #413 Dátum: 2010. Március 07. - 13:32:45 »

Wildheger  Igen

Ez hullott agancsból műtrágya az tényleg igaz ??? Vagy szarvastápot csinálnak belőle? ( ezt is hallottam már)
Vagy úgy lesz belőle műtrágya, hogy becserélik műtrágyára ? Fejvakarás Vigyorog
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #414 Dátum: 2010. Március 07. - 13:51:00 »

Az emberi gyarlóság,vagy a találékonyság számlájára írhatóan ahol ipari mennyiségben dolgoznak fel agancsot dísztárgynak,vagy ,használati tárgynak(pl. gomb),ott ez sincs kizárva.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #415 Dátum: 2010. Március 07. - 13:54:36 »

Olyat már hallottam, hogy műkoponyára teszik és trófeaként eladják, de hogy műtrágya.... ez még mindig magas nekem... Fejvakarás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #416 Dátum: 2010. Március 07. - 15:01:05 »

Miután kellően kigyönyörködtük magunkat bennük és már több gombot, csillárt, késnyelet sem akarunk csinálni, akkor mehet a zúzóba porítani. A magas CaO és P2O5 tartalommal gyógyszerhez, táphoz, talajerő-pótláshoz még jó lesz! "Az anyag nem vész el...". Emelem
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #417 Dátum: 2010. Március 07. - 15:32:35 »

Négy évtizede figyelem,hogy a szarvas az agyondicsért szederlevelet eszi-e.Télen még nem láttam szedret evő szarvast,de tavasszal a zsenge hajtást,ami nem szúrós,tele pofával eszi.
Az elfekvőhelye nem a kimondott dombtető,hanem a gerinc melletti oldalvölgyecske,amit duplán parabola antennának használ.A hang legnagyobb mértékben 120 fokos szögben felfelé hatol.Ezt tapasztalhatja az,aki az utca domb felőli sorában építi házát.Számára az utca mindig hangosabb,mint az alsó soron lakónak,mert az ő feje felett elmegy a hangmennyiség zöme.Azonkívül az oldalvölgyecske összegyűjti a téli napsugarakat,így komfortosabb a kérődzőhely.A hideg szélből is kevesebb jut a völgybe.Azonkívül a ragadozó sem tud fentről támadni rá. Könnyen menekül rétegvonalban,vagy fokozatosan lefelé,valamint a dombtető felé egyaránt.

A szarvas a hamvas szeder (Rubus caesius) levelét szereti nagyon, ami nem szúr, mert nem tüskés.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 07. - 16:37:03 írta Pyrus » Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #418 Dátum: 2010. Március 07. - 18:55:12 »


A másik az, hogy biztos vagyok abban, hogy a hullajtott agancsok többségét vadászjeggyel nem rendelkezők szedik fel.


Nálunk is. Viszont az is igaz, hogy az igazán sikeres agancsgyűjtők vagy több évtizedes tapasztalattal rendelkeznek, vagy apáról szállt rájuk a tudomány.
Aki évente három-négy napra - most pedig elmegyek agancsozni! felkiáltással -  felkerekedik és úgy gondolomformán nekiindul a határnak, az bizony csak vak tyúk is talál szemet alapon lelhet agancsra.
Annyi azért nincs széjjelszórva, hogy úton-útfélen belebotlana az ember.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #419 Dátum: 2010. Március 07. - 19:15:05 »

Szederlevéllel kapcsolatban pontosítanék.
Az orosztony környéki szarvasok előszeretettel fogyaszják a tüskés szeder levelét. Akác tősarjazáskor számtalanszor volt alkalmam megfigyelni az összes levelétől megfosztott, összegázolt szárakat (hektárszámra) és a föld szarvasnyommal volt tele.
Hogy máshol szeretik-e, arról nincs tapasztalatom.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: