Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 807918 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #300 Dátum: 2010. Február 22. - 22:31:07 »

"
Elég szomorú, hogy nem kell elszámolniuk senkinek sem.


Mondom én, hogy kellene beszélgetned egy közig. ügyésszel te agancsvadász!
Az IB KÖTELES elszámolni az EB felé.
Az EB pedig KÖTELES elszámolni a közgyűlésnek.
Ha azonban a Közgyűlés nem hoz olyan határozatot, vagy nem rögzíti ASZ.-ban, HSZ.-ban, hogy márpedig az agancsgyűjtés kötelező, akkor ez van, ezért nem lehet senkit sem felelősségre vonni.
És a TAGOK az egyesületben a saját pénzükkel "játszanak", ha nekik nem kell az agancspénz, akkor te a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem tudod az ellenkezőjét megkövetelni.

Mondom én, hogy a gyakorlat hiányzik belőled...
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #301 Dátum: 2010. Február 22. - 22:35:15 »

 Tudjátok mit? Ha mindenhol meg lehet oldani a vad védelmét akkor leteszem a vadászvizsgát, betrappolok az itteni vt-be és megkérdem, hogy lehetek e "vadőr" , lóval (merthogy az a legkevésbé zavaró a vadra nézve, és a leg-terepbiztosabb), és puskával a vállamon (mert sajnos már félni kell, hogy kivel akadsz össze) no és fényképezővel vagy kamerával, hogy bizonyítékom is legyen!- higgyétek el, ha lenne ilyen lehetőség foggal körömmel mennék érte, régi álmom is ez, csakhogy nincs és így a mezőgazdaságban tanulok. .... De azt hiszem megoldható lenne!
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
agancsvadasz
Vendég
« Új üzenet #302 Dátum: 2010. Február 22. - 22:37:34 »

Az a baj wetzlar, hogy TE a száraz passzust keresed, nem tudod értelmezi a törvényt. A Btk. értelmezésben le van írva mi a vagyon, a törvényben nincs.
13.   Hűtlen kezelés       –    hanyag kezelés

Különbségek:  -    nem csak idegen vagyon kezeléséről, hanem felügyeletéről     is szó van
-   kezelés és felügyelet törvényen alapul
-   ez a bűncselekmény gondatlan
-   elkövethető úgy is, hogy az elkövető elhanyagolja kötelessége teljesítését.
A kárt mindegy kinek okozzák. Ezen esetben a VT-nek. A törvény szankciónálja. Te is elismerted, hogy némi összegtől elesik az adott VT. Jót beszélgettünk, majd egyszer folytatjuk Kacsint
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #303 Dátum: 2010. Február 22. - 22:40:18 »

Agancsvadász!

Igen. Ha vadász leszel, és lesz olyan társaság aki felvesz, vagy kifizeted a bérvadászat költségeit,és lesz aki kísér,  mehetsz az erdőbe. De csak oda, ahova be vagy írva, ahol feleslegesen sem a vadat, sem mások vadászatát nem zavarod.
De ha azt hiszed akkor több jogod lesz, tévedsz. Több előírást kell betartanod, és téged fognak az ilyen okos emberek megtalálni! Többszöröse lesz az ellenséged, mint a barátod, és ugyan úgy fogják fényképezgetni a Te lépéseidet, mint ahogy ezt Te csinálod most! Vigyorog
Az én szememben egy embert nem az határoz meg, hogy mennyi erdeje van, milyen gazdag, vagy hány fát ültetett.
Sokkal inkább érdekel, hogy hogyan viszonyul embertársaihoz, mennyire fogadja el mások véleményét, szakmai tudását, vagy csak saját véleményét hangoztatja, még ha az téves is.

Javaslom, olvasgasd még egy kicsit az általad idézett törvényeket, rendeleteket, hátha javítja a tisztánlátásodat, és nem magyarázol bele olyat, amit az nem tartalmaz! Látod? Már csak ezért sem lehetsz csendőr, mert az amit velük megtanítottak vele azt szó szerint tudták! Kacsint

Egyéb iránt szíves figyelmedbe ajánlom a honlap köszöntőjében szereplő sorokat! Már csak azért is, mert akik ezt a fórumot létrehozták világosan megfogalmazták céljaikat, elvárásaikat az ide látogatókkal szemben.
Aki pedig ezekkel nem ért egyet, vagy nem tudja ezeket betartani, annak itt kevés a keresni valója!

Íme:
"Mit nem szeretnénk? Nem szeretnénk meggyőzni senkit a vadászat szükségességéről, szenvedélyünket nem akarjuk elfogadtatni senkivel, nem kívánunk hittérítő munkát végezni. Egyszerűen jól szeretnénk érezni magunkat, így, egymás közt, szeretnénk megosztani élményeinket, tapasztalatainkat vagy akár gondolatainkat egymással. Ha valakinek ezt nem tetszik, kérjük, inkább kerülje el honlapunkat, ne provokáljon veszekedést, vitát, nem fog sokáig tartani. "

Részemről ezt a meddő vitát befejeztem, majd ha valóban lesz rálátásod a dolgokra folytathatjuk!
Addig  Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #304 Dátum: 2010. Február 22. - 22:43:40 »

Az a baj wetzlar, hogy TE a száraz passzust keresed, nem tudod értelmezi a törvényt. A Btk. értelmezésben le van írva mi a vagyon, a törvényben nincs.
13.   Hűtlen kezelés       –    hanyag kezelés

Különbségek:  -    nem csak idegen vagyon kezeléséről, hanem felügyeletéről     is szó van
-   kezelés és felügyelet törvényen alapul
-   ez a bűncselekmény gondatlan
-   elkövethető úgy is, hogy az elkövető elhanyagolja kötelessége teljesítését.
A kárt mindegy kinek okozzák. Ezen esetben a VT-nek. A törvény szankciónálja. Te is elismerted, hogy némi összegtől elesik az adott VT. Jót beszélgettünk, majd egyszer folytatjuk Kacsint

Az a baj, hogy túljogászkodod ezt a  dolgot és olyan szubjektumokat keversz bele, amelyek nem relevánsak.
Mondok egy olyan példát, amellyel kiütöm a tényállás egyik elemét, és akkor a bcs. már nem bcs.

A VT azért "hanyagolja" el az agancsgyűjtést, mert sokkal nagyobb a zavarással okozott veszteség, elhullás, gjmű. elütés okozta kár...stb, mint amit az agancspénz hozna.
Mindez alátámasztva egy országos szakhatóság által. Kacsint

Nos kérlek ezek azok a GYAKORLATI dolgok, amelyeket a padból nehéz megtanulni... Kacsint
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #305 Dátum: 2010. Február 22. - 22:48:34 »

Tudjátok mit? Ha mindenhol meg lehet oldani a vad védelmét akkor leteszem a vadászvizsgát, betrappolok az itteni vt-be és megkérdem, hogy lehetek e "vadőr" , lóval (merthogy az a legkevésbé zavaró a vadra nézve, és a leg-terepbiztosabb), és puskával a vállamon (mert sajnos már félni kell, hogy kivel akadsz össze) no és fényképezővel vagy kamerával, hogy bizonyítékom is legyen!- higgyétek el, ha lenne ilyen lehetőség foggal körömmel mennék érte, régi álmom is ez, csakhogy nincs és így a mezőgazdaságban tanulok. .... De azt hiszem megoldható lenne!

Próba cseresznye!
Ha van ilyen ambíciód valósítsd meg! Szerintem sok társaság szívesen fogadna egy dolgozni is akaró, lóval járó hivatásos vadászt! De a vadőri munka nem csak fényképezésből, és lovagolásból áll! Akkor is dolgozni kell, ha esik az eső, fúj a szél, ha a hátad közepére nem hiányzik a kimenetel. Akkor is, ha mások a karácsonyfa mellett ünnepelnek. A vadnak akkor van karácsony, ha van mit ennie. Ez nem egy foglalkozás, ez HIVATÁS!
Én kívánom, hogy sikerrel járj, és találd meg a számításodat!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
sungsam0318
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #306 Dátum: 2010. Február 22. - 22:53:57 »

Üdv Agancsvadász!

Abban igazad van, hogy régebben nyugodtan lehetett menni agancsozni. S szerény véleményem szerint, minden, természetet, valamennyire is szerető embernek egy életre szóló élményt jelent egy agancs megtalálása. S ez így van rendjén. Szerintem egy vadász se sajnálja tőlük. Ha elütsz egy autóval egy vadat, s cascód nincs, ami fizetné a károd 90 százalékát, akkor egy igazi vadász hagyná, hogy legalább a húst el vidd, ha fogyasztható állapotban van (persze itt vadásznak azt gondolom, aki vadásznak nevezhető).
   Másrészt, nagyot változott a világ. Jöttek VT-k. S a VT-k működéséhez nem ad az álam pénzt. S ezért nekik kell előteremteni. Sajnos, bármilyen áron. Akár túl vadászat, minusz pontos-helytelen kilövés, tagdíj…-(maga után vonja a „szegény” réteg, vadászatból való kirekesztése, s ez is miért, csak azért ,hogy páran, sok mindent lőhessenek, mert ők meg tudják fizetni …). Ezért van az, hogy minden magyar vad állomány hanyatlásnak indult. S várható is volt, mert régen könnyű volt 2-3 százas rudlikat fenntartani állami területeken. S vadkár se volt és még sorolhatnám…. De ne feledjük, ha vadász nem volna, vad se lenne már! Ha érted mire gondolok akkor konyítasz a vadászathoz ha meg nem, akkor eltévedtél. Folytatnám.
   A mai világban nagyrészt a tőkés réteg uralja a vadászat világát. Vannak közte nem gazdagok is, s a hivatásosak szerintem mind ezek közzé tartoznak. De mivel nagy pénzeket fektetnek bele a vadászok, ezért a vadászat „hobiájába” elvárják, hogy amit még nem puffantottak le, vagy csak elhibázták, annak agancsát ők gyűjtsék be. S ez szerintem érthető is. Hisz ha adsz bele, akkor miért azé legyen, aki csak „aratni” akar. Tudod, a tücsök és hangya meséje.
   S itt nem azzal van a gond, hogy valaki épp talál egy agancsot. Váljon egészségére. De ha tudatosan a hullajtott agancsra vadászik, az NAGY BAJ. Mint ahogy írtad, te is sok agancstő sérült bikát láttál. Ez nagy baj. Nagyon nagy.
   Az a gond, hogy elfajult a világ, az embereknek nincs pénze, s pénzt akarnak szerezni, bármi áron. Akinek meg van, „azt most hadjuk miből és milyen áron”, de az meg akarja tartani.
   Egy szólván a vadásznak is igaza van, meg az erdőben sétálónak is. De az agancsozókat büntetni kell.
Másrészt meg „AGANCSVADÁSZ”, egészségedre, hogy elvégezted a jogi egyetemet. Használd jóra. De próbálj meg egy kicsit szolidabban fórumozni. Itt mindenki meg van magának, igaz néha vitatkoznak Ördög, de azért normális kereteken belül kommunikálnak.
ÜDV!
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #307 Dátum: 2010. Február 22. - 23:04:10 »

Engem ilyennel nem ilyesztesz meg, mert le merem írni az igazságot. Nem véletlenül üldögeltem hosszú éveket a Pécsi Jogi Karon. Emelem

Én nem mondtam, hogy mint állampolgár elesek bármilyen pénztől, de a Vt. igen, és nincs joga hozzá. A tagok saját maguk is megoldhatnák a gyűjtést.
Nem vagyok jogász. Szakterületen az igazságügy.

Akkor most sikerült, vagy nem? Én nem értek hozzá, nekem nincs szakterületem (sem), de ha már arra vetted a fáradtságot, hogy kifejtsd a témával kapcsolatos véleményed, legalább ésszel tedd. Ha és amennyiben van egy kérdésről véleményed azt indokold, de lehetőleg úgy, hogy a náladnál alacsonyabb képzettséggel rendelkezők is megértsék. Szánom bánom ehelyütt is a vétkemet, de katonásan bevallom, nekem nem ment (bár ez e körben egyéni szoc. probléma)

Az agancs az államé, melyen a tulajdonjogot a birtokbavétellel a vadászatra jogosult szerzi meg. Hol itt a kérdés?  Vállat von

A fácán tojását sem szedheted össze, az agancsot sem. Ha a buszon találsz egy aranyórát a találással akkor sem lehet a tiéd. Miért? Mert a törvény nem ad rá lehetőséget, vagy ha úgy tetszik, tilcsa.

 

Én kérek elnézést  :Mosolyog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
agancsvadasz
Vendég
« Új üzenet #308 Dátum: 2010. Február 22. - 23:18:50 »

Hányszor írjam még le, hogy szerintem jobban kéne bünteti az illegális agancsgyűjtőket. Bűncselekményt követnek el. Lehet hogy a Vt-is, ezt szerettem volna kitárgyalni, de mindenki támadásnak vette, mert ugye a vadászra véletlenül sem lehet mondani semmi rosszat. Nem kérek elnézést egyikőtöktől sem, mivel senkit nem sértettem meg. Sajnálom, hogy fáj az igazság.
Megkérem a moderátorokat töröljenek az oldalról.
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #309 Dátum: 2010. Február 22. - 23:22:05 »

Próba cseresznye!
Ha van ilyen ambíciód valósítsd meg! Szerintem sok társaság szívesen fogadna egy dolgozni is akaró, lóval járó hivatásos vadászt! De a vadőri munka nem csak fényképezésből, és lovagolásból áll! Akkor is dolgozni kell, ha esik az eső, fúj a szél, ha a hátad közepére nem hiányzik a kimenetel. Akkor is, ha mások a karácsonyfa mellett ünnepelnek. A vadnak akkor van karácsony, ha van mit ennie. Ez nem egy foglalkozás, ez HIVATÁS!
Én kívánom, hogy sikerrel járj, és találd meg a számításodat!

 Tudom én jól, hogy nem csak az ilyen plusz jókból áll az e-fajta hivatás. Hidd el, mindig kint vagyok, amikor csak tehetem! Esőben, a legnagyobb, nem is olyan régmúlt hóesésben, gumicsizmában, gyalog, merthogy lovam még nincs. Aztán otthon inkább a pincében átöltözöm, mielőtt megkapom a "már megint hol jártál, hogy ilyen koszos lettél?" kérdéseket, nem beszélve a begyűjtött töltényhüvelyekről, madár és vad adatokról, stb. Kint voltam karácsonykor is, azzal kezdtem, reggel 7kor fel, kutyára hám, irány a szabad! (mielőtt kérdés merülne fel, a kutyám vadászeb, bár sokan ezt nehezen képzelik el egy beagle-ről, no de az, és saját tanítás, nem hajtja, nem űzi a vadat, csak parancsra, és ha mégis utánna iramodna egy jól irányzott parancs és megáll.)  Kacsint A hátam közepére pedig sose fogom kívánni a kimenetelt, legfeljebb ha terhes leszek, de az még odébb van!  Vigyorog  
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
sungsam0318
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #310 Dátum: 2010. Február 22. - 23:28:15 »

"Hányszor írjam még le, hogy szerintem jobban kéne bünteti az illegális agancsgyűjtőket. "
 De miért kellene büntetni? Fejtsd ki higadtan, légyszíves.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #311 Dátum: 2010. Február 23. - 01:08:13 »

Agancsvadász!

Valóban igazad van, én nem ültem a pécsi egyetem jogi karán. Még az egyetem büféjében sem!
Én máshol tanultam, -jogot is- és éppen eleget. Az sem titok, hogy én is az "igazságügyben" dolgoztam egész életemben! (De vannak még közöttünk ilyenek egy páran!)
Ha Te valóban jogvégzett ember vagy, tudhatnád, hogy amiről itt vitatkozol, azt semmilyen írott szabály nem tartalmazza. Azt is illene tudnod, hogy a vadásztársaságok a törvények, végrehajtási rendeletek, és saját szabályozóik alapján dolgoznak, gazdálkodnak, és tartoznak elszámolással. Amiket Te számon kérsz itt rajtunk (agancs összeszedési kötelezettség) ahhoz jelen pillanatban Magyarországon nincs joga senkinek.
 
Az is téves, hogy vadászat alatt nem lehet bárki az erdőn. Nem küldenek ki egyetlen favágót, szüretelőt, munkát végzőt sem a területről, azért, mert hajtás van. A vadász nem tudhatja ki van az erdőn/mezőn mikor megindul a vadászat, ezért vannak a nagyon szigorú előírások a lövés leadására vonatkozóan. A cél nélkül sétálókat is csak megkérik/megkérhetik, hogy távozzanak.

Ha neked olyan fényképek vannak a birtokodban, mint amiket leírtál, vagy szabálysértésekről van tudomásod, miért nem intézkedsz. Mert ugye, azt is a jog írja elő elég egyértelműen, -és gondolom esküt is tettél-  hogy  a törvénysértéseket hivatalból kellene jelentened.
Ha téged jogtalanul kizavarnak az erdőből, és károd származott belőle, hogyan nem tudtad megvédeni igazadat azon a  bíróságon? Itt valami görbe!

De, hogy maradjunk az agancsnál. Azt is szabályozza a tvr, hogy a talált, vadat,  agancsot le kell adni a vadászatra jogosultnak. Akkor hogy is van az, hogy Te a megtalált agancsot- ÉRTÉKET!- csak lefényképezed, és otthagyod?
Vagy rád nem vonatkozik az állam vagyonának megvédése? Fejvakarás
Hát ennyit a jogról!


De tegyünk már különbséget a turista, és (nem sértésnek szánom!!!) az agancsvadász között.
Ha visszaolvasol egy kicsit, Te is láthatod, hogy a vadászok számára is élmény egy agancs megtalálása. Azt, hogy miért nem bújják érte az erdőt, azt hiszem már itt jó párszor elmagyaráztuk.
Azt nem hiszem, hogy sok olyan vadász, vadőr lenne, aki egy turista kezéből kivenné azért a talált agancsot mert nincs joga hozzá. Persze van ilyen "bunkó" közöttünk is, ugyan úgy, mint az élet bármely területén. Mi is emberből vagyunk, azok  összes hibájával együtt. Ugyan úgy nem szeretjük, ( én legalább is nem szeretem!) ha olyanok oktatnak ki minket kötelességről, jogról, felelősségről, és egyáltalán a vadászatról, akik azt nagyon felületesen ismerik.
Azon pedig ne csodálkozz, hogy egy vadász Fórumon kiállunk a vadászok mellett.
Természetesen mi sem vagyunk Szent Péterek, de azért a Te markáns megállapításaid eltúlzottak. Honnan veszed, hogy a legtöbb illegális agancs a vadászoknál van? Miből merül fel benned az a kérdés, hogy a vadászok minden szabály felett állnak? Hogy nem lehet velünk értelmesen vitatkozni? Lehet! De az azért engedtessék meg nekünk, hogy saját közegünkben ne kelljen minden békát lenyelnünk, és ne kelljen lépten-nyomon a saját vélt vagy valós igazunkat védeni. Azért ez a fórum mégis csak értünk, nekünk van. Az, hogy nyitott az csak bizonyítja, hogy szívesen látunk minden érdeklődőt, és ha kell még vitába is szálunk, de csak akkor, ha fogadóképes vitapartnerrel van dolgunk. Ne akarjon senki megtéríteni, megmondani a tutit, és főleg ne kioktatni. Én sem szólok a kőművesnek, hogy miért úgy rakja a falat ahogy, és pláne nem szedetem fel vele a lecsepegett maltert, pedig az is pénz! (Abból is lehet venni egy bála szénát! ) Nem értek hozzá! De nagyon szívesen beszélgetek a szakmáimról, a végzettségeimről, a szenvedélyeimről, és mindenről amihez értek. A nőkről is, bár ahhoz nem értek! Még? MÁr? Fejvakarás Mosolyog Vállat von És beszélgetek mindenről amit valóban meg akarok ismerni. De, ha meg akarok valamit ismerni, odafigyelek arra aki magyaráz, főleg ha ő ért is hozzá.




De most valóban befejezem, mert reggel négykor kelek! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #312 Dátum: 2010. Február 23. - 01:14:51 »

A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG LEGFELSŐBB BÍRÓSÁGA JOGEGYSÉGI HATÁROZAT

2/2005.BJE. szám
Az 1996. évi LV. törvény /a továbbiakban: Vtv./ rendelkezései szerint: A vadászati jog - mint vagyonértékű jog - a földtulajdonjog elválaszthatatlan részeként a vadászterületnek minősülő terület tulajdonosát illeti meg / Vtv. 3. § (1) bek./, de a vadászati jog haszonbérbeadása esetén vadászatra jogosultnak a haszonbérlőt kell tekinteni / Vtv. 6.§ (3) bek./. A vadászatra jogosult az őt megillető vadászati jogot az e törvényben foglaltak alapján köteles gyakorolni vagy hasznosítani /Vtv. 7.§ (2) bek./. A vadászati jog a vad, valamint élőhelyének védelmével, és a vadgazdálkodással kapcsolatos, továbbá a vadászterületen szabadon élő vadnak az arra jogosult által történő elejtésére, elfogására, a hullatott agancs, valamint a vadászható szárnyas vad tojásának gyűjtésére, továbbá az elhullott vad tetemének e törvény szerinti elsajátítására való kötelezettségek és jogosultságok összessége /Vtv. 2.§./. E jog gyakorlása során a vadászatra jogosult köteles a vadászterületén élő vadállományt, annak biológiai sokféleségét fenntartani, valamint a vad és élőhelyének őrzéséről gondoskodni /Vtv. 34. § (1) bek./, s köteles megtenni mindazokat az intézkedéseket, amelyek a vadállománynak az állatbetegségektől való megóvása, a beteg vad gyógyítása, az állatbetegségek megszüntetése és terjedésének megakadályozása érdekében szükségesek /Vtv. 35. § (1) bek/. A vadászatra jogosult a - vadászati hatóság által jóváhagyott - éves vadgazdálkodási terv alapján végzi a tevékenységét /Vtv. 47. § (1) bek./, amely terv rögzíti vadfajonként az elejthető, elfogható vadlétszámot; a vadászterületen vadászat céljából szabadon engedhető mesterségesen tenyésztett vad faját és darabszámát; a vad vagy a vadhús értékesítési tervét, illetve vadászrészként történő juttatási tervét; valamint a vad takarmányozásával kapcsolatos feladatokat /Vtv. 47. § (2) bek./.

Ezek a rendelkezések nem hagynak kétséget a felől, hogy a vadászatra jogosult a vadgazdálkodási feladataiból fakadóan a vadászterületen élő vadak - az összes vad - birtokosa. Ebből egyenesen következik, hogy a vadászterületen az erre való jogosultság nélkül elejtett, elfogott vadnak stb. a jogtalan eltulajdonítása céljából más által történt elvétele esetén a lopás bűncselekményének a passzív alanya, egyben - anyagi jogi értelemben vett - sértettje a vadászatra jogosult, és nem a magyar állam....... stb

agancsvadász :
Ha elég sokat ücsörögtél a pécsi jogi karon akkor ennek a jogegységi határozat részletnek az értelmezése  nem fog gondot jelenteni,

Aki esetleg nem ücsörgött annyit a pécsi egyetemen annak röviden itt:

Mivel a vadászatra jogosult a a vadászterületen lévő összes vad és alkatrészei ( tojás, agancs stb ) birtokosa , ezért annak tulajdonosa is
A birtok tényleges állapot, a tulajdon pedig az a jog, amelynél fogva valaki a dolog felett szabadon rendelkezhetik, s abból minden mást kizárhat.
Innentől kezdve a birtokos/ tulajdonos joga eldönteni, hogy a birtokában / tulajdonában lévő dolgokkal hogyan és milyen módon bánik.
A tulajdon korlátlan jog ugyan, mindamellett a törvény által megengedett esetekben korlátolható, s  közérdek vagy magánintézkedés folytán. Ebben az esetben pedig erről szó sincs.Tehát a vadászatra jogosult ha nem gyűjti az agancsot akkor sincs semmilyen jogi alapja a felelősségre vonásának. Wave

De azt már előttem többen is leírták, úgyhogy fogalmam sincs én miért írtam le újból.  Fejvakarás  Lehet jobban jártam volna ha én is az FBI- nak írok, vagy annak a magyar megfelelőjének az NNI -nek. Bár kétlem, hogy agancsügyben hatáskörrel és illetékességgel  ők rendelkeznének. Vállat von Talán a Terrorizmus és Extrémizmus Elleni Osztály  Fejvakarás ( Nem röhög!- tényleg van ilyen  Tasli )

Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
forsterh
Vendég
« Új üzenet #313 Dátum: 2010. Február 23. - 06:17:45 »

Szervusztok!

Nos beszabadult a bika és tört, zúzott mire kiadta a mérgét és fújt egyet.... A hadviselésben pedig találkozóharcnak nevezik az ilyet, aminek tulajdonképpen a szemben álló erők poziciójának a felmérése a cél.....

Mindentől függetlenül szabad legyen először erről a Fórumról szólni.... Ez egy nagyon demokratikusan működő szakmai fórum, mert lehetővé teszi, hogy bárki, akár az utcáról is beesve, elmondja a véleményét a vadászattal és a vadászokkal kapcsolatosan.... ez vélhetőleg nem lesz radírozva, mint más természetvédő zöld fórumokon ahogy ez bevett szokás és erre a fórumra egy másik vadászfórumhoz hasonlóan nem kell a seggét nyalni a fórumot üzemeltetőnek, hogy sziveskedjen már az új jelentkező regisztrációját jóváhagyni....Szerintem ez a része nagyon rendben van a dolgoknak....mert ha elszakad a vadászat a környezetétől és csak a maga belterjességéből táplálkozik, akkor a dolgok idevezetnek......

Sajnos általánossá vált a jelenség és félreértés ne essék nem csak a vadászatban, hogy akikre van bízva törvényileg az értékek kezelése az a legnagyobb szakbarbár az érintett területen, természetesen tisztelet a kívételnek.... mert egyébként mivel magyarázható, hogy vadászok akik felesküdtek a vad védelmére és a velük történő tartamos minőségi gazdálkodásra február 28-ig lőhetik a tarvadat, egyes helyeken a már agancsaikat hullató gímbikákat, egész évben hivatalosan a vaddisznót, annak minden korosztályát és ivarát és közben a vad nyugalmának biztosításáról papolnak és ebben a télben általánossá vált az etetés hiánya és nagyon jól lejön, hogy a megtagadott etetés és az évtizede volt ilyen kemény tél aztán kondicióban padlóra tette a magyar gímet, mert az agancshullajtás folymatában már nagyon jól tapasztalható a kondíció hiányból, a korosztályok eltolódásából és a felszámolt korosztályokból eredő anomáliák okozta jelenségek sora....
És hát eljutottunk ezen a területen is oda, hogy nem igen van milyen hullajtott agancsot összeszedni, mert a vadászok legújabbkori áldásos szakszerű tevékenysége folytán búcsút lehet inteni a mennyiségnek és a minőségnek is..... Ezeket a dolgokat kár lenne tagadni, büdösül el lett a szekér engedve a vadászat terén... évekkel ezelőtt még egy-egy vadászati szezon végeztével szomorú mérleget lehetett vonni az 5-6 bekövetkezett halálos vadászbaleset kapcsán is, mikor aztán ezen azért joggal felhördült a társadalom, akkor ezt a tunya semmitérő vadászati vezetést kötelezték a balesetmegelőző ellenőrzések és oktatások szigorúbb végrehajtásár... és láss csodát azóta lényegesen kevesebb a vadászbaleset.....
A nagyvaddal gazdálkodó, amelyik nem gyűjti vagy gyűjteti össze a hullajtott agancsot az nem szakmai alapon működik, le se szarja, hogy milyen állománnyal gazdálkodik, nem érdekli a vadgazdálkodásának jövője, hanem a mában akar megélni, kizsigerelve minden a területén megtalálható vadfajt......Egyébként ez is kimeríti a gazdálkodási bűncselekmény fogalmát, csak nagyon jó kényelmesen vadászgatni a maradék maradékára és nem kavarni meg az álló vizet, mert annak sok vesztese lehet....
Ahol azért ezt komolyan veszik, ott igenis megbízható állampolgárok részére adnak ki agancsgyűjtési engedélyt, a felvett agancsot be kell mutatnia, de nem kötelessége eladni a vadgazdálkodó számára, a szépeket megtarthatja önmagának, egy feltétellel, hogy elérhetőségeit rögzítve, agancsszemlére, vagy kiállításra felkérésre az agancsot el kell hoznia..... Az agancsról egyébként méretfelvétel készül, megfotózzák és nyilvántartásba veszik és bekerül a területileg illetékes agancstörzskönyvbe....gyanítom, hogy erről sokan most olvasnak először....
Nos így működik ez ott ahol gazdálkodnak..... Persze lehet a törvények paragrafusain vitatkozni, íróasztal melletti bürokraták oldalakat teleíró jogi munkáján csámcsogni, de az élet nem ez, hanem a terepi gyakorlat....
Mutogassatok csak továbbra is egymásra és akkor békésen halad a magyar vadászat a jelenlegi biztosan kitaposott útján... Azért wazzze be kellene már  látni végre, hogy a vadászatért nektek kellene tenni akik vadásztok....és ha folyamatosan szembe mentek a társadalomnak a vadászattal és a vadászokkal kapcsolatosan igényként megjelenő elvárásaival, na akkor a jövőtök egyre sötétebb lesz.....
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #314 Dátum: 2010. Február 23. - 08:57:53 »

Ha már tegnap este nekikezdtem akkor folytatom is.
Ahogy  jogszabályokból kiderült  bár a tulajdonost/ birtokost a birtoka felett szinte korlátlan jogosultság illetik meg,( vö azt tehet amit akar) éppen a  vadászat az ahol a birtokos a tevékenységében leginkább korlátozva van ( vadászati idények az tervkészítés,felhasználható eszközök korlátozása .......stb) Ebbe a nagyon sokrétű, jog és kötelesség gyűjteménybe mégse került bele az agancs gyűjtési kötelezettség. (Ezen lehetne megint polemizálni, hogy miért nem, hiszen egy rakás vadászati és erdészeti szakember véleményezte a Tv- ét s Vhr-t kiadás előtt. De ugye azt tudjuk,hogy itt nálunk épen az nem ért hozzá aki ténylegesen csinálja, mindenki más viszont nagyon ért hozzá lsd foci, rendőrség, erdő és vadgazdálkodás .... )
Innentől kezdve a vadászatra jogosulttól  az agancs gyűjtés elmaradását számon kérni nem lehet  büntetőjogilag,  Ez a dolog jogi oldala.
Az agancs gyűjtés nem társadalmi hanem szakmai elvárás. Érdekes módon a társadalom (pedig erősen vadászat ellenes) az agancsozókat még a vadászoknál is jobban utálja, és éppen a vadászokon kéri számon, hogy miért nem tesznek semmit az agancsgyűjtés ellen. Fejvakarás

 Ha már szóba került akkor  okulás képen:

Találkozóharc:
A támadóharc egyik formája, amikor mindkét fél egyidejűleg támadással igyekszik megoldani harcfeladatát. Olyan harctevékenység, amelyben mindkét harcoló fél aktív tevékenységgel törekszik célját elérni. A találkozóharc addig tart, amíg az egyik fél fel nem hagy a támadással, és át nem megy védelembe, vagy meg nem kezdi a visszavonulást.

Célja:
- a támadó ellenséges csoport megsemmisítése,
- meghatározott körlet, terepszakasz birtokbavétele
- kedvező feltételek megteremtése a támadás kifejlesztésére.

  Van persze egy olyan katonai műszó is, hogy Vállalkozás
 Ez katonai felderítés egyik módszere. A vállalkozás során önkéntes vagy kijelölt személy, csoport, alegység az ellenség elõre kiválasztott állásait, kisebb csoportjait, objektumait rejtetten megközelíti, meglepetésszerûen megtámadja, azzal a céllal, hogy felmérje a szemben álló erők pozícióját, erejét, reagáló képességét, összetételét . A vállalkozás résztvevõje a vállalkozó, ( sok esetben önkéntes harccsoport) a cselekvés eredménye a vállalkozás, amelyet általában a frontvonal mentén szerveznek meg, a seregtest (egység)parancsnok utasítására vagy engedélyével.

Persze lehet, hogy akik ezt okították nem értettek hozzá.... Fejvakarás 
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: