Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 562747 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #855 Dátum: 2010. Március 16. - 07:12:15 »

Illenkor a Schneeschnepf jön és gyalog! A szántás északi oldalát kell erősen figyelni...! Ördög Ördög Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #856 Dátum: 2010. Március 16. - 19:28:28 »

Az rendben van, hogy hajnalban a torpedo módjára húzó egyes madarat - közelebb az 50, mint a 40 m-hez - elhibáztam egyre.
Messze volt, elkapkodtam, nem kellett volna lőni, a sarj koronájába kellett lőni, de ez van, így sikerült, elcsesztem.

DE!

Ma este kiváló lővilágnál a cirka 30 m-re keresztben húzó cvikk hátsóját valami olyan parádésan elhibáztam, hogy egyszerűen érthetetlen. Vállat von

ÉS!

Mindez után a flikk-flakkot csináló madár a fejem felett startolt vissza és én még örültem is, hogy ott húz el, ahol a sarjban volt egy jó kis rés, tehát nem kellett korona felé lőni.
Így is lett az elmenőben "sprintelő" madarat olyan 25 m-ről szintén parádésan elhibáztam.  Vállat von

Állítani kell a végén a lőcsnek... Ördög

Egy biztos - persze ennek semmi köze a tökéletes hibázásomhoz!!! - sosem veszek többet 36 gr-os patront, mert ez bizony rugdosós fajta.
Sajnos nem volt 28 gr-os, így lett belőle 36 gr-os.
(A fene vigye el a Nike dolgát, hogy abbahagyta a 28 gr-os Trap Mondial gyártását, pedig olyan kiegyensúlyozott patron volt és óramű precízségével hordta a puskám!)

Szóval így jártam a szalonkákkal ma...  :Mosolyog
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #857 Dátum: 2010. Március 16. - 20:06:52 »


Állítani kell a végén a lőcsnek...

Szóval így jártam a szalonkákkal ma...  :Mosolyog

A lőcsöt gyakran kell állítani. Megesik ez jobb családoknál is  Ördög Ördög

Minap mi is kimentünk gumikockára vadászni mert már az se tudom húzni kell az ideget vagy tolni.

Aztán egymás után robognak el mellettünk terepjárók ződruhás emberekkel. Nagy tudálékosan megkérdezem a kísérő vadászt: Monitoring?

Asszongya :Á dehogy csak kijöttünk levegőzni.
A friss erdei levegő jót  tesz alkonyattájt, de minek ahhoz ződruha meg serétes puska. Vigyorog Ördög Fejvakarás

Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #858 Dátum: 2010. Március 16. - 20:13:48 »

Ma egyéb okok nem jutottam ki  Rííí

wetzlar irigyellek
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #859 Dátum: 2010. Március 16. - 20:15:48 »

Az rendben van, hogy hajnalban a torpedo módjára húzó egyes madarat - közelebb az 50, mint a 40 m-hez - elhibáztam egyre.
Messze volt, elkapkodtam, nem kellett volna lőni, a sarj koronájába kellett lőni, de ez van, így sikerült, elcsesztem.

DE!

Ma este kiváló lővilágnál a cirka 30 m-re keresztben húzó cvikk hátsóját valami olyan parádésan elhibáztam, hogy egyszerűen érthetetlen. Vállat von

ÉS!

Mindez után a flikk-flakkot csináló madár a fejem felett startolt vissza és én még örültem is, hogy ott húz el, ahol a sarjban volt egy jó kis rés, tehát nem kellett korona felé lőni.
Így is lett az elmenőben "sprintelő" madarat olyan 25 m-ről szintén parádésan elhibáztam.  Vállat von

Állítani kell a végén a lőcsnek... Ördög

Egy biztos - persze ennek semmi köze a tökéletes hibázásomhoz!!! - sosem veszek többet 36 gr-os patront, mert ez bizony rugdosós fajta.
Sajnos nem volt 28 gr-os, így lett belőle 36 gr-os.
(A fene vigye el a Nike dolgát, hogy abbahagyta a 28 gr-os Trap Mondial gyártását, pedig olyan kiegyensúlyozott patron volt és óramű precízségével hordta a puskám!)

Szóval így jártam a szalonkákkal ma...  :Mosolyog

Na de legalább te láttál!
Mert nálunk csak a rigók randalíroztak. Szomorú
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #860 Dátum: 2010. Március 16. - 21:02:38 »

A hajnali esti húzások, napközben meló...egy kicsit már nyúlik a szám, de azért hajnalban megpróbálom megint! Mosolyog

Sakac!

Hidd el én is sajnálom, hogy nem tudok vendéget hívni.
Én minden évben egyet szoktam lőni és amikor csak tudtak jöttek a vendégeim.
Idén meg egyedül...és van legalább 4-5 olyan hely ahol jó húzásidőben szinte biztos a madár és mindig volt kit hová állítani.
Most meg - tekintettel arra, hogy megdöbbenésemre mennyire száraz a talaj - "rohangálok" 3-4 hely között, hogy hol, mi a helyzet, de még mindig nem az igazi.

Ma megnéztem a megszokott placcomon az avart.
Siralmas, rendesen száraz a föld.
Az évekkel ezelőtt otthagyott 4-5 centis rőzsefát ha felemeli ilyenkor az ember, általában az alja vizes, de legalább is jócskán nedves.
Hát én vagy 4-5 ilyesfajta gallyatt felemeltem, de csont száraz volt mind.
Ezen a helyen volt az egy este 11 madár pár éve.
Idén még SEMMIT sem láttam itt, a másik 2 helyen meg már lövést is tudtam tenni, de ezeknél sincs még dömping.
A mi erdőnk a tipikus homoki erdő, szóval itt nincs kocsonyás fekete föld...ergo a víz ahogy jön, úgy megy is el.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #861 Dátum: 2010. Március 16. - 21:13:15 »

Ma este én is láttam egy zwicket.
Igaz, későn vettem őket észre, kicsit messze is voltak, de megpróbáltam.
Utánuk dobtam egy lövést -eredménytelenül.
Duplázni a nagy távolság miatt fölösleges lett volna.

A szomszédoknál sem izzott a puskacső.

Roli!

Szerintem erre a felmelegedésre megindul a húzás Kacsint
Nálunk az a tapasztalat -előző évi gondosan vezetett jegyzeteim alapján- hogy 20.-ára van húzás.
Előtte csak imitt-amott lehet látni egy-egy madarat néha.

Egyébként mi is homokon nyomjuk, én még csak itt vadásztam szalonkára.
Van a lenti rész -a sziget- ami nedves fekete föld.
Ott is próbálkoztak régebben, de azt mondták hogy nem volt sokkal jobb.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #862 Dátum: 2010. Március 17. - 08:31:14 »

Felmelegedés?? Este megint esett 10 centi hó, vagy fél óra alatt.... Ördög Ördög Mégis esett szalonka is. Egyedül húzó madár tomboló hóviharban. Már a második a standon. Első nap is esett egy, de nem tudtuk felvenni, másnapra maradt a keresés, amikor is volt a fenyvesben némi malacos koca típusú találkozás... Ördög
Ide esett, ott keresd, hol a kutya, disznószag van, te vagy az, itt a tacskó, mi ez itt, hu bameg ez malac, morog a kutya, rossz a szél, gyere ide, hagyd, pfuj, na tünés innen... Bion Bion
Kifelé menet meglett a madár is.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #863 Dátum: 2010. Március 17. - 10:02:45 »

"Kifelé menet meglett a madár is."

Gratulálok! Emelem
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #864 Dátum: 2010. Március 17. - 15:12:19 »

 Igen
 Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #865 Dátum: 2010. Március 17. - 15:25:55 »

 Igen Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #866 Dátum: 2010. Március 17. - 15:40:24 »

Nem én követtem el őket!
Az egyik vadásztársunk, a háromból, akik kijárunk.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #867 Dátum: 2010. Március 17. - 16:22:41 »

Pedig már azt hittem... Akkor egy kalappal hogy sikerüljön neked is Kacsint
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #868 Dátum: 2010. Március 17. - 19:10:55 »

Ma csak egyet láttam de az olyan de olyan parádésan cippogva jött..... még elhibázni se lehetett volna.

Gépnek messzi volt de lövésre....


Meg is kaptam hogy vonzom a szalonkát  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #869 Dátum: 2010. Március 17. - 19:19:55 »

Sanyi!
A lőtérhez jársz ki?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: