Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 562805 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #150 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 10:01:18 »

Elkezdtem fogalmazni a kérdést a népi kezdeményezéshez. Két részből fog állni: egy tájékoztató lapból, amin a jogszabályi és szakmai rész kap helyet, és magából az ívből. Ezt dobjuk fel majd pdf-ben.

Holnapra remélem már lesz eredmény.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #151 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 10:26:18 »

Elkezdtem fogalmazni a kérdést a népi kezdeményezéshez. Két részből fog állni: egy tájékoztató lapból, amin a jogszabályi és szakmai rész kap helyet, és magából az ívből. Ezt dobjuk fel majd pdf-ben.

Holnapra remélem már lesz eredmény.
Lehet, hogy hülye ötlet, de nekem valami eszembe jutott a népi kezdeményezéssel kapcsolatban...
Ha ezt összehozod, akkor a mai extrazöld világban nehogy visszafelé süljön el a dolog. Ugyanis, ha a parlament foglalkozik vele, az nem biztos,hogy nem fog a média tudomására jutni. Ők meg aztán majd csinálnak egy jó kis szalonkázós riportot, amiben bemutatják a véreskezű szalonkavadászokat... Nem lenne jobb, ha csak az FVM foglalkozna az üggyel és a háttérből próbálkoznának?Persze én ehhez nem értek, de ahogy a Tisztelt Ház manapság szabályoz, az eléggé elgondolkodtató.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #152 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 10:43:34 »

Elkezdtem fogalmazni a kérdést a népi kezdeményezéshez. Két részből fog állni: egy tájékoztató lapból, amin a jogszabályi és szakmai rész kap helyet, és magából az ívből. Ezt dobjuk fel majd pdf-ben.

Holnapra remélem már lesz eredmény.
Lehet, hogy hülye ötlet, de nekem valami eszembe jutott a népi kezdeményezéssel kapcsolatban...
Ha ezt összehozod, akkor a mai extrazöld világban nehogy visszafelé süljön el a dolog. Ugyanis, ha a parlament foglalkozik vele, az nem biztos,hogy nem fog a média tudomására jutni. Ők meg aztán majd csinálnak egy jó kis szalonkázós riportot, amiben bemutatják a véreskezű szalonkavadászokat... Nem lenne jobb, ha csak az FVM foglalkozna az üggyel és a háttérből próbálkoznának?Persze én ehhez nem értek, de ahogy a Tisztelt Ház manapság szabályoz, az eléggé elgondolkodtató.

Szalonkás riportot már nem tudnak csinálni... sajnos.

Mindenesetre én nem hinném, hogy meg kéne húznunk magunkat, nem is értem miért lenne baj ha az Országgyűlés foglalkozna vele - hiszen pont ez a cél. A népi kezdeményezés lényege éppen az hogy az OGY. tűzze a napirendjére a kérdést.

Az FVM mindenképpen foglalkozni fog a kérdéssel, mert ha nem gyűlik össze az 50.000, akkor petíció formájában még mindig át lehet adni.

A vadászat jelenlegi megítélésének fő oka pont az, hogy semmiféle kommunikációt sem folytatunk a társadalommal, lapítunk, sunyítunk. Mintha valamit szégyellni kellene...
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #153 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 10:47:37 »

Ehhez nagyon rá kell érni...?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #154 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 10:53:39 »


A vadászat jelenlegi megítélésének fő oka pont az, hogy semmiféle kommunikációt sem folytatunk a társadalommal, lapítunk, sunyítunk. Mintha valamit szégyellni kellene...

Értettem-az utolsó mondattal pedig teljesen egyetértek.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #155 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 12:08:51 »


A vadászat jelenlegi megítélésének fő oka pont az, hogy semmiféle kommunikációt sem folytatunk a társadalommal, lapítunk, sunyítunk. Mintha valamit szégyellni kellene...

Értettem-az utolsó mondattal pedig teljesen egyetértek.

Változtatni kellene a kommunikáción (vagy inkább el kellene kezdeni). Enélkül a közvélemény csak a vadászbalesetekből és a kisvukozásból értesül rólunk.

Visszatérve a kezdeményezésre: ha ezer aláírás összegyűlik, az már valami. Legalább nem néztük ölbe tett kézzel ahogy a fejünkre piszkítottak.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #156 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 19:44:12 »

Viktorom, milyen líraian fogalmazol...

F.stak, barátom, f.stak.
Már megint.

A fene abba a randa szádba...v Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 30. - 19:46:01 írta Viktor » Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #157 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 20:10:11 »


A vadászat jelenlegi megítélésének fő oka pont az, hogy semmiféle kommunikációt sem folytatunk a társadalommal, lapítunk, sunyítunk. Mintha valamit szégyellni kellene...

Értettem-az utolsó mondattal pedig teljesen egyetértek.

Változtatni kellene a kommunikáción (vagy inkább el kellene kezdeni). Enélkül a közvélemény csak a vadászbalesetekből és a kisvukozásból értesül rólunk.

Visszatérve a kezdeményezésre: ha ezer aláírás összegyűlik, az már valami. Legalább nem néztük ölbe tett kézzel ahogy a fejünkre piszkítottak.
Szerbusztok !
Teljesen egyetértek és ha tudok benne lennék nyakig !
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 30. - 20:12:07 írta Viktor » Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #158 Dátum: 2008. Október 02. - 07:34:08 »

Na Lányok-Fiúk!

Először is vitára bocsátom a népi kezdeményezés kérdését. Bármilyen hülyén is hangozzék, ez a legnehezebb az egészben az alábbiak miatt:

1998. évi III. törvény az országos népszavazásról és népi kezdeményezésről 17. § "A népi kezdeményezésnek pontosan és egyértelműen tartalmaznia kell a megtárgyalásra javasolt kérdést."

Ezt igen szigorúan veszik.

Én ezt gondolnám:

"Kívánja-e, hogy az erdei szalonka (scolopax rusticola) a magyar nemzeti vadászhagyományoknak megfelelően a Magyar Köztársaság területén ismét tavaszi idényben, húzáskor legyen vadászható és ennek érdekében a magyar Országgyűlés és a Kormány megtegye a szükséges intézkedéseket az Európai Unió szerveinél?"


Ki mit szól?
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #159 Dátum: 2008. Október 02. - 08:01:24 »


Én ezt gondolnám:

"Kívánja-e, hogy az erdei szalonka (scolopax rusticola) a magyar nemzeti vadászhagyományoknak megfelelően a Magyar Köztársaság területén ismét tavaszi idényben, húzáskor legyen vadászható és ennek érdekében a magyar Országgyűlés és a Kormány megtegye a szükséges intézkedéseket az Európai Unió szerveinél?"


Ki mit szól?

Az én kis buta agyammal olvasva, egyszerű, lényegretörő. Igen
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #160 Dátum: 2008. Október 02. - 08:10:36 »


"Kívánja-e, hogy az erdei szalonka (scolopax rusticola) a magyar nemzeti vadászhagyományoknak megfelelően a Magyar Köztársaság területén ismét tavaszi idényben, húzáskor legyen vadászható és ennek érdekében a magyar Országgyűlés és a Kormány megtegye a szükséges intézkedéseket az Európai Unió szerveinél?"

Ki mit szól?

Nem lehetne valahogy beletenni, hogy "...más nemzetek vadászati módjaitól eltérően, azoktól kíméletesebb módon, a magyar vadászhagyományoknak..."

Vagy valami hasonlót? Amúgy jó a kérdés! Igen
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #161 Dátum: 2008. Október 02. - 08:37:38 »

"ismét tavaszi idényben, húzáskor legyen vadászható és ennek érdekében"

Én úgy fogalmaznám, hogy "ismét vadászható legyen".
Érthetőbb a szórend.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #162 Dátum: 2008. Október 02. - 08:58:29 »

Itt nem a Ti kis "agyatoknak" kell megfelelnie, hanem a nemzetközi jogászokénak...
Eccerű legyen, mint a faék...


Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #163 Dátum: 2008. Október 02. - 09:08:06 »

Bécs környékén a tavaszi, és az őszi idény összeér...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #164 Dátum: 2008. Október 02. - 09:14:11 »

Az eredeti megfogalmazásban úgy értelmezhető (húzáskor legyen vadászható), hogy egyébként vadászható, csak most azért esedezünk, hogy húzáskor is vadászható legyen.
Az én általam javasolt formulában viszont egyértelmű, hogy a vadászat an block tiltott (hogy Allah rogyassza rájuk az eget), és azért verjük magunkat, hogy "ismét vadászható legyen".
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: