Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 562756 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1275 Dátum: 2011. Február 27. - 17:59:43 »

Valóban megadják rá az engedélyt, de tudtommal nem minden megyében.

Nekem nagyon tetszik, hogy a Larsen csapdával, élve befogott szarkákat távolabb ki kell engedni, vagy addig tartani, még a tilalom fel nem oldódik! Az is egy nagy barom aki ezt kitalálta! Fejvakarás Tasli
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #1276 Dátum: 2011. Február 27. - 19:16:04 »

vagy addig tartani, még a tilalom fel nem oldódik!
És hol kell tartani?   ???         Mélyhűtőben?  Ördög  Ördög
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #1277 Dátum: 2011. Február 27. - 20:03:14 »

Valóban megadják rá az engedélyt, de tudtommal nem minden megyében.

Nekem nagyon tetszik, hogy a Larsen csapdával, élve befogott szarkákat távolabb ki kell engedni, vagy addig tartani, még a tilalom fel nem oldódik! Az is egy nagy barom aki ezt kitalálta!

Ááááááá ....  Én is fogtam be héjakosárral ragadozómadarakat. A héján kívülieket helyben elengedtük a héját pedig a természetvédelmi hivatal meggyűrűzte és elszállította 100 km messzebb a befogás helyétől és ott engedte el Őket. Volt olyan, amelyiket még aznap újra befogtuk. A madaraknak általában bámulatos a navigációs készségük és azonnal visszajönnek ....
A csapdával befogott szarkákat, varjúkat azonnal megöljük, vagy ha szükség van rájuk, akkor csaliként használjuk. Őnszántunkból egyet se engedtunk még el ..

üdv.
Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #1278 Dátum: 2011. Február 27. - 20:08:09 »


" ... addig tartani, még a tilalom fel nem oldódik!"

Nálunk ez is sántít! Vadat fogságban, csak engedéllyel tarthatsz ......
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1279 Dátum: 2011. Február 27. - 20:20:03 »

Én is elhoztam Somáéktól egy tucat élő szarkát, aztán mikor sokat fognak a csapdákkal, és egyre kevesebb a területükön a szarka, visszaviszem és kiengedem őket.
Nehogy már ne legyen a területükön ebből a szép madárból! Röhög

Komolyra fordítva.
Sajnos itt Budapest környékén szinte kiirthatatlanok. Egyre több szarkát, szürke varjút látok a Belváros szívében is.(Kálvin tér- Astoria) Itt a kutya sem bántja őket, (az erkélyeken még etetik is őket) szaporodnak is rendesen! Jut utánpótlás bőven a városkörnyéki vadászterületekre. Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forest
Vendég
« Új üzenet #1280 Dátum: 2011. Február 27. - 20:46:51 »

Ha nincs sok szarka a területen, vagy éppen a városban, akkor nincs gondom vele.De ha sok...Amikor Pesten járok, mindig látok minimum 20-t...
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1281 Dátum: 2011. Február 27. - 21:24:49 »

Egy meglepő vándorlási adat ! Orosz közlés . Meglepődött
Naplózva
Forest
Vendég
« Új üzenet #1282 Dátum: 2011. Február 27. - 23:01:53 »

Egy meglepő vándorlási adat ! Orosz közlés . Meglepődött

Ez nem semmi.Én a Dél-Afrikában telelő madarak vándorlására lennék kíváncsi.
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #1283 Dátum: 2011. Február 28. - 11:28:31 »

Szevasz Soma!

Nálunk hiába kéred ... Mivel indokolod?

üdv.

Frici
Túl sok egyed számmal. De nagyon meg sem kell indokolni, csak kérni. Ha nem kapnánk meg, nálunk nem nagyon lenne apró vad, olyan mennyiségben jönnek Pestről, elsősorban a szarkák, de dolmányos is 20-25-ös csapatokban. Június, júliusra annyit kifogunk, hogy alig lehet látni pár darabot a területen, novemberre 50-100-as csapatokban keringenek, és sajnos ilyenkor már a csapda is hatástalan. Szerencsére ilyenkor már nem csinálnak nagy kárt.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #1284 Dátum: 2011. Február 28. - 11:29:55 »

Szevasztok!

Ezek közel sem meglepő vonulási adatok és van ilyen adat más vonulási útvonalakról is. A tavalyi gödöllői nemzetközi szalonka konferencián nyilvánosan voltak tárgyalva úgy az "északi" útvanalak, mint a MO-t érintő vonulási adatok is. Valakinek,  szerintem a konferenciát társrendező  VKE-nek meg kell, hogy legyenek ezek– csak nyilvánosságra kellene hozni őket.
Pont ezek azok az adatok melyek időrendi elrendezésben is tárgyalták a szalonkák vonulását és mutattak rá világosan, hogy az EU-nak – főleg a mediterrán országoknak semmilyen érdeke nem fűződik ahhoz, hogy támogassák a szalonkák tavaszi húzáson történő vadászatát. A törökök, portugálok, spanyolok, franciák,  olaszok  novembertől - február végéig  (addig tart náluk a vadászidény) annyit ejtenek el, vagy fognak belőlük amennyit nem röstellnek. Március elején a vadászati tilalom elején náluk már nincsen szalonka … Ahol meg vonul és a vonulás után fészkel ott meg hadd védjék csak őket minél szigorúbban. Hiszen az EU-s madárvédelmi törvény nem a logikára se pedig nem a valós tavaszi elejtési adatokra épült és így egyértelműen az Ő érdekeiket szolgálja. Amit mi védünk azt majd ők a köv. év nov.- februárjáig a telelő helyeken újra megtalálják és hülyére vadászhatják magukat .  Ezen tevékenységükről  és eredményeikről nagyon bő fényképanyag található az interneten.  Szerintem eszük ágában sincsen ezen változtatni – hiszen maguk ellen határoznának ….

üdv.
Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #1285 Dátum: 2011. Február 28. - 11:39:15 »

Szevasz Soma!

Túl sok egyed számmal. De nagyon meg sem kell indokolni, csak kérni. Ha nem kapnánk meg, nálunk nem nagyon lenne apró vad, olyan mennyiségben jönnek Pestről, elsősorban a szarkák, de dolmányos is 20-25-ös csapatokban. Június, júliusra annyit kifogunk, hogy alig lehet látni pár darabot a területen, novemberre 50-100-as csapatokban keringenek, és sajnos ilyenkor már a csapda is hatástalan. Szerencsére ilyenkor már nem csinálnak nagy kárt.

Hááát igen az a "pesti rásegítés" az érdekes lehet. Szerencsére nálunk ikyen probléma nincsen, de az is biztos, hogy nálunk nem kapsz kitételt a törvény alól csak állami vagy elismert fácánosokban. Ma délután a vadászgazda kötelessége lekontrolálni azt, hogy a területről be lettek vonva a csapdák.

üdv.
Taki
 
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1286 Dátum: 2011. Február 28. - 12:15:46 »

A franc abba a mediterrán tempóba!!! Nyihi Nyihi
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1287 Dátum: 2011. Február 28. - 16:48:07 »


Miért nálatok vadászható?



Én azt hittem teljes védelemről írtál az EU-ban.
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #1288 Dátum: 2011. Február 28. - 17:49:39 »


Szevasz Wetzlar!

Nem egyről beszéltünk? Én azt hittem a kálvinista varjakat szeretnéd söréttel megverettetni ....  Mert nálunk holnaptól háram hónapon keresztül teljes védelmet élveznek ők is.

üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1289 Dátum: 2011. Február 28. - 17:58:59 »

Szerintem pont a telelőterületeken kellene pár évre leállítani a vadászatot, hálózást, csapdázást! Azután nyilván meglepődnénk, hogy mennyi vonulna át nálunk. Sőt valószínűleg több fészkelne is!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Oldalak: 1 ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: