Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Erdei Szalonka. Új!  (Megtekintve 562787 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1185 Dátum: 2011. Február 06. - 20:20:41 »

Hát ma este bődületes szalonka hangulat volt.
Enyhe szellő, avarszag, klasszikus tavaszi erdő színek.
Csak a disznók recsegése "zavarta" meg az idillt.  Kacsint
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #1186 Dátum: 2011. Február 07. - 10:02:08 »

 Igen Igen Igen
Mégiscsak léteznek a morfogenetikus mezők!  Vigyorog
Üdv.
L.
Naplózva
Turpi
Vendég
« Új üzenet #1187 Dátum: 2011. Február 08. - 17:26:33 »

Akkor hogy ez a vad sem maradjon ki, egy régi régebbi történet róluk is:

                                                                                                A legszebb szalonkahúzás,
                                                                                                Avagy emlékezés Péterre
  Nehéz szível, írom e sorokat, mert aki velem volt azon a szép estén, már sajnos nincs e szép világon, már csak az örök vadászmezőkön lesi a menyei szalonkák vonulását.

  Március végén volt ez a szép este, unokatestvéremmel, Péterrel készültem szalonkahúzásra. Be is iratkoztam területünk legjobb szalonkás helyére, a Papp rétre.
Ez a terület egy tölgyerdő közepén elterülő ősbokros, amit 50-60 méter széles mező vesz körül, vizenyős lápos talaja miatt nagyon szerették a szalonkák. Egész nap türelmetlenül vártam az estét.

  Péter megérkezett a megbeszélt időpontra és rövid beszélgetés után izgalommal és reménnyel telve indultunk ki a kiválasztott terület felé. Amikor megérkeztünk, Péter megmutatta a legfrissebben vásárolt fegyverét, egy gyönyörű sötét diófa ágyazású mélyvésett 20 kaliberű Merkel bockot. Csak úgy csorgott a nyálam a szép és kézies puska láttán. Mondtam is neki egyből, ha netán el akarná adni, nekem szóljon először.

    Amikor kicsodálkoztam magam, elfoglaltuk a leshelyeinket egymástól 80 méterre.
Szép szélcsendes tavaszi időnk volt, a madarak fütyörészve várták az estét és mindenfelől éjszakára felgallyazó fácánok kakattolása hallatszott. Lassan telt az idő, végre valahára megjelent az égen az esthajnalcsillag, ami általában a húzás kezdetét jelenti. Vadkacsák hápogva húztak el felettünk a közeli patak irányába, a többi madár szinte teljesen elcsendesült. Egyszer csak pisszegés ütötte meg a fülemet bal felől és már meg is pillantottam a szalonkát, ahogy sebesen közeledik. Jó svunggal oda lőttem, mire a szalonka összekapta magát és tőlem 20 méterre, a gyepre hullott. Oda mentem gyorsan, felvettem, és már siettem is vissza a helyemre. Pár perc telt el, amikor láttam, hogy Péter emelte a puskát és lőt. A kettes cvikk első madarát levette, erre a másik madár felém, vette az irányt. Kaptam a puskát és duplára ugyan, de ezt a madarat is sikerült elejteni. Már akkor sejtettem, hogy nagyon jó húzást fogtunk ki. Néhány perc múlva újabb szalonkát vettem észre, amint Péter irányában repült. Gyorsan figyelmeztettem erre ő kapta a puskát, és gyönyörű lövéssel hozta terítékre a második szalonkáját. Eztán már azt hittük vége, ezért Péter odajött hozzám. Alig hogy oda ért hozzám, 4-es szalonka cvikk repül felénk, amiből hirtelen odadobott lövéssel mind ketten kilöttünk 1-1 madarat. Az egyik beesett a bokrok közé, így csak hosszas keresés után találtuk meg. Már teljesen besötétedett, még hallottuk a szalonkákat, de már az est sötét leple elrejtette szemünk elől őket. Mindketten nagyon örültünk, hisz egyikünk sem lőtt még egy húzáson három szalonkát. Sajnos egyikünknek sem jutott eszébe, hogy lefényképezzük ezt a nem minden napi terítéket. Péter nekem ajándékozta, az általa lőtt madarakat, amiket édesanyám töltve készített el később.
 
Nyár közepén, éppen egy barátomnál vigasztalódtam - hisz a feleségem elhagyott -, amikor megcsörrent a telefonom. Láttam, hogy az erdész barátom, Bandi hív, ezért örömmel vettem fel a telefont. Amikor meghallottam a hangját már tudtam, hogy nem jó hírt fog mondani:
„Ülsz? Mert ha nem üljél le!” Leültem és megkértem, hogy folytassa. „Péter meghalt. Egy órával ez előtt a lakásán öngyilkos lett, fejbelőtte magát a pisztolyával.” A többire már nem emlékszem. Csak ültem tovább a járdaszegélyen és potyogtak a könnyeim az ölembe, később felhívtam az exemet, tudjon a történtekről.
Újra itt a szalonka szezon és eszembe jutottál, Te nem vagy itt velem, hogy kedvenc madaraidat együtt lessük. Nem vagy itt és nagyon hiányzol, nem vagy itt, mert úgy döntöttél, hogy itt hagyod ezt az őrült világot. Ön kezeddel vetettél véget életednek, nagy űrt hagytál mindenki életében, akik szeretek. Itt vannak a szalonkák ismét, de már csak nélküled lesem, vajon jönnek-e. Azért remélem, lenézel néha rám és néha itt vagy velem. Hat szalonkát lőttünk azon az estén, azóta sem ismételte meg senki ezt az eredményt nálunk.
                                                              Béke poraidra Péter, majd keress egy jó leshelyet, mire megyek…
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #1188 Dátum: 2011. Február 08. - 18:25:34 »

Miért nem találták fel az illatos fotót már ?

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1189 Dátum: 2011. Február 08. - 23:27:33 »

Megkaptuk a papírokat, hát elcsodálkoztam picinykét. Fejvakarás Aztán megmérgesedtem.

A mintagyűjtés (tehát nem a megfigyelés!) 2011.02.12-től 04.10-ig végezhető. Három fő időszak lett meghatározva 02.12-03.05, a második 03.05-03.25, a harmadik 03.25-04.10. Namost azt is meghatározták, hogy melyik időszakban melyik stand közelében lehet mintagyűjtést végezni.

Az én standomon az első időszakban, tehát febr.12-től márc.05-ig.
Kis szépséghibája a dolognak hogy tavaly márc 06.-án láttam az elsőt, azelőtt márc. 18.-án, azelőtt is valamikor március közepén, de egyébként is, a leadott adatlapokból kiderülhetett volna, hogy nálunk március harmadik és negyedik hete a legerősebb időszak. Ha azokat kiértékelték, akkor nem értem miért olyan időszakra adtak mintagyűjtésre engedélyt, amikor nálunk még nyilvánvalóan nincs madár? Vállat von

A másik standra 03.05-03.25-ig. Utána sehova. Tehát amikor indul a java húzás, akkor kell befejeznünk a mintagyűjtést. Hát ha én ezt érteném...

De most komolyan, mire számítanak, mit tudok én gyűjteni februárban? Legfeljebb gímborjút, vazze. Majd küldök nekik egy szál kolbászt mintának. Adatlapra meg felvezetem hogy ebben a hónapban csak ilyenek jönnek a standra...alacsonyan kérődzve.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #1190 Dátum: 2011. Február 09. - 11:16:43 »

Megkaptuk a papírokat, hát elcsodálkoztam picinykét. Fejvakarás Aztán megmérgesedtem.

A mintagyűjtés (tehát nem a megfigyelés!) 2011.02.12-től 04.10-ig végezhető. Három fő időszak lett meghatározva 02.12-03.05, a második 03.05-03.25, a harmadik 03.25-04.10. Namost azt is meghatározták, hogy melyik időszakban melyik stand közelében lehet mintagyűjtést végezni.

Az én standomon az első időszakban, tehát febr.12-től márc.05-ig.
Kis szépséghibája a dolognak hogy tavaly márc 06.-án láttam az elsőt, azelőtt márc. 18.-án, azelőtt is valamikor március közepén, de egyébként is, a leadott adatlapokból kiderülhetett volna, hogy nálunk március harmadik és negyedik hete a legerősebb időszak. Ha azokat kiértékelték, akkor nem értem miért olyan időszakra adtak mintagyűjtésre engedélyt, amikor nálunk még nyilvánvalóan nincs madár? Vállat von

A másik standra 03.05-03.25-ig. Utána sehova. Tehát amikor indul a java húzás, akkor kell befejeznünk a mintagyűjtést. Hát ha én ezt érteném...

De most komolyan, mire számítanak, mit tudok én gyűjteni februárban? Legfeljebb gímborjút, vazze. Majd küldök nekik egy szál kolbászt mintának. Adatlapra meg felvezetem hogy ebben a hónapban csak ilyenek jönnek a standra...alacsonyan kérődzve.
Meglepődött Fejvakarás Vállat von

Szűken fogalmazva ennyi...
Valószínűleg azt akarják, hogy ne küldj be mintát. Kacsint
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #1191 Dátum: 2011. Február 09. - 11:18:48 »

Mi még csak meghívót kaptunk, de érdekes...

Tavaly még a Megyei Vadász Szövetség intézte a monitoring dolgait.
Most a meghívót a Kamara, ill. a titkár küldte.
A 20000 Ft-os csekket pedig az Országos Magyar Vadászati Védegyletnek adjuk fel.

Szóval felmerült bennem a kérdés, hogy tulajdonképpen most ki kivel van? Vagy hogy klasszikusunkat idézzem: "Kinek ki a keresztaptya?"
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1192 Dátum: 2011. Február 09. - 12:07:01 »

"a leadott adatlapokból kiderülhetett volna, hogy nálunk március harmadik és negyedik hete a legerősebb időszak. "---már ha egyáltalán elolvasta valaki.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1193 Dátum: 2011. Február 09. - 14:26:45 »

Nálunk nagyon a helyén van kezelve ez a dolog, így nem nagyon értem másutt mik ezek a "sarjú hajtások".

Gyanítom Jani, hogy felcserélték az iratban 2 kifejezést, mert nálunk a megfigyelés kezdődik most és a mintavét - ahogyan azt az ésszerűség is kívánja - márc. 1-től.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1194 Dátum: 2011. Február 09. - 20:26:38 »

Nálunk nagyon a helyén van kezelve ez a dolog, így nem nagyon értem másutt mik ezek a "sarjú hajtások".

Gyanítom Jani, hogy felcserélték az iratban 2 kifejezést, mert nálunk a megfigyelés kezdődik most és a mintavét - ahogyan azt az ésszerűség is kívánja - márc. 1-től.

"Vadászatra jogosult tudomásul veszi, hogy a kutatási program keretében a 2011-2014 időszakban évente a tavaszi vonulás során a SZIE-VMI által meghatározott és az alábbi táblázatban feltüntetett kvóta begyűjtésére jogosult, illetve minta beszolgáltatására kötelezett."

A táblázat:

02.12-03.05      1. stand: kvóta 0, minta 0.       2. stand: kvóta 2, minta 1.
03.06-03.26      1. stand: kvóta 2, minta 1.       2.stand : kvóta 0, minta 0.
03.27-04.10      1.stand:  kvóta 0, minta 0.       2.stand : kvóta 0, minta 0.

Összesen:        kvóta összesen: 4            minta összesen: 2


Ezt én úgy értelmezem, hogy március 27-től nem vagyunk jogosultak mintagyűjtésre.


Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1195 Dátum: 2011. Február 09. - 21:11:36 »

"Vadászatra jogosult tudomásul veszi, hogy a kutatási program keretében a 2011-2014 időszakban évente a tavaszi vonulás során a SZIE-VMI által meghatározott és az alábbi táblázatban feltüntetett kvóta begyűjtésére jogosult, illetve minta beszolgáltatására kötelezett."

A táblázat:

02.12-03.05      1. stand: kvóta 0, minta 0.       2. stand: kvóta 2, minta 1.
03.06-03.26      1. stand: kvóta 2, minta 1.       2.stand : kvóta 0, minta 0.
03.27-04.10      1.stand:  kvóta 0, minta 0.       2.stand : kvóta 0, minta 0.

Összesen:        kvóta összesen: 4            minta összesen: 2


Ezt én úgy értelmezem, hogy március 27-től nem vagyunk jogosultak mintagyűjtésre.



Ez érdekes, én biztosan jelezném, hogy gyakorlatilag a húzás legjavában nincs lehetőség mintázni.
Mondjuk az összmennyiség sem túl nagy...
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1196 Dátum: 2011. Február 09. - 21:30:12 »

Ez érdekes, én biztosan jelezném, hogy gyakorlatilag a húzás legjavában nincs lehetőség mintázni.
Mondjuk az összmennyiség sem túl nagy...

Az adatlapokon pontosan fel van tüntetve minden lényeges infó, a hátoldalára azt is felírtam, hogy a monitoring időpontokon kívül mikor hány madarat láttam. Ennél konkrétabban hogy jelezhetnénk hogy mikor van szalonka? Kacsint
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #1197 Dátum: 2011. Február 10. - 18:45:35 »

mert nálunk a megfigyelés kezdődik most és a mintavét - ahogyan azt az ésszerűség is kívánja - márc. 1-től.

Illetve ahogy az engedélyező hatósági határozat jogerőre emelkedik, nem?

Nálunk legalábbis ezt mondták.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1198 Dátum: 2011. Február 10. - 22:31:21 »

Az adatlapokon pontosan fel van tüntetve minden lényeges infó, a hátoldalára azt is felírtam, hogy a monitoring időpontokon kívül mikor hány madarat láttam. Ennél konkrétabban hogy jelezhetnénk hogy mikor van szalonka? Kacsint

Úgy, hogy most jelezzétek a monitoring előtt, mert mondjuk március 25-én már hiába is próbáljátok... Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1199 Dátum: 2011. Február 11. - 15:24:37 »

Illetve ahogy az engedélyező hatósági határozat jogerőre emelkedik, nem?

Nálunk legalábbis ezt mondták.

Nos ma átolvastam a papírost, amit az eligazításon kaptak a küldöttek.
Abban az vagyon leírva, hogy febr. 12-én kezdődik a megfigyelés és 13-ától már megy a mintagyűjtés is.
...és mellé csatolva volt a vadászati hatóság engedélye is pöcsétölve, alá karcintva!  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: