Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 807060 alkalommal)
MACI10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147



« Új üzenet #510 Dátum: 2010. április 02. - 08:09:02 »

Pyrus,Vanderer. :'( Angyal Angyal Angyal Angyal Rííí Rííí Ijasz Ijasz Ördög Ördög Nyihi Nyihi
Naplózva

A fáradság az, amikor a gyengeség elhagyja a testet.
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #511 Dátum: 2010. április 02. - 10:21:03 »

 Meglepődött Vigyorog gyozo Jobb később mint soha, Maci!  bár azt el tudnám képzelni, hogy a Virágkoszorú névből, mégis milyen fiúra gondoltál?   Fejvakarás Vállat von Amúgy azért virágkoszorú, mert a Franciska illetve a Fanni név jelentése is Virágkoszorú Nevet

Nevet Hát én is remélem hogy még az idén ősszel meglesz a vizsga és tudok menni hivatásos vadász mellett/ mellettetek  vadászni.  Én minden vadat szeretek, de legcsodálatosabbnak a szarvast tartom! Egyszerűen gyönyörű teremtmény!  Az elhullajtott agancs pedig egy kincs! Legalábbis nekem! Mosolyog A mostaninál is olyan boldog voltam!

Sajnos sok helyen, így a suliba nagyon sokszor el kell mondanom, hogy nem azért akarok vadász lenni, hogy mindenre lőjek ami mozog.. Ott még néhány tanár is azt hiszi, hogy a vadász csak a "mindent lövök, ami mozog" kategóriába tartozik... Persze ilyenre is tudok, néhány durva példát (lovakat, traktorokat néztek már vadnak, de ez egészen más) . Aztán sokan mondják, nekik nem lenne szívük lelőni semmit... No hát én ezzel úgy vagyok, hogy nekem sincs szívem hozzá, de az embernek élni kell valamiből, ez pedig a föld művelése, és ha nincs megfelelő vadvédelem,-kár megelőzés stb, akkor annyi a termésnek. És különben is (ezt is mindig elmondom) általában a selejtet vadásszák, és az állomány-gazdálkodásnak megfelelő szintet kell elejteni, de ezt sem azért, mert úgy tartja kedvünk, hanem mert így jó az erdőnek, a mezőgazdaságnak és az állománynak. Ha tudnátok ezeket hányan nem értik.... :Mosolyog  De nem is érdekel, mert a néhány (ami elég sok) hülye miatti rossz hír még nem igaz mindenkire és mindenhol. És persze mindenkinek más a felfogása.

 Ma kimegyünk még egy utolsó agancsozásra, és remélhetőleg az idő is úgy akarja, hogy sokáig kinn ti maradjunk. Tegnap haza felé a vonaton rengeteg őzet láttam együtt mindenfelé, és a bakok nagy része már letisztított, vagy folyamatban van. Remélem kint megtalálom a torz agancs gazdáját is, hátha valami széppel jelenik meg.  Wave
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #512 Dátum: 2010. április 02. - 10:43:10 »

Szia Virágkoszorú!

A vadászat szenvedélye megmagyarázásának stádiumain mindnyájan végigmegyünk.

Én ott tartok, hogy nem akarom megmagyarázni senkinek, hogy miért szeretek vadászni...egyszerűen szeretek és pont. Másik kérdés, hogy szerintem nem is tartozunk magyarázattal...bár sok - a témában laikus ember - számtalanszor úgy alakítja ki a szituációt egy beszélgetéskor, mintha a vadásznak igenis valamiféle magyarázatot kéne találnia bűnös (-nek kikiáltott) szenvedélyére.

Szerintem a magyarázkodás már eleve gyanús. Kacsint

Csak lazán.  Wave
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #513 Dátum: 2010. április 02. - 10:46:51 »

Én ott tartok, hogy nem akarom megmagyarázni senkinek, hogy miért szeretek vadászni...egyszerűen szeretek és pont. Másik kérdés, hogy szerintem nem is tartozunk magyarázattal...bár sok - a témában laikus ember - számtalanszor úgy alakítja ki a szituációt egy beszélgetéskor, mintha a vadásznak igenis valamiféle magyarázatot kéne találnia bűnös (-nek kikiáltott) szenvedélyére.

Szerintem a magyarázkodás már eleve gyanús. Kacsint

Csak lazán.  Wave


Ezzel már régóta így vagyok én is.
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #514 Dátum: 2010. április 02. - 12:00:19 »

 Naná! Nevet Akinek ez nem elég, annak gondja a baja!
 Ez egy olyan dolog, hogy ha ősember komáink nem álltak volna neki vadászni, akkor most sehol sem tartanánk, mint faj!  És azért tegyük hozzá, a vadhúsnak nincsen párja! Az meg a másik, hogy maga a vadászat egy élvezetes, természet-biológia-élet megismeréses szenvedély!  Eb a vadász
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #515 Dátum: 2010. április 02. - 14:07:06 »

Igazad van Fannika!
Már australopithecus kománk is megmondta, hogy ember akar lenni, mert imádja a természetet és a vadhúsnak nincsen párja! Egyébként is unja már a gyökereket, madártojást, meg a dögöt...!
 Ördög Vigyorog Wave
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #516 Dátum: 2010. április 04. - 10:45:09 »

Az utóbbi napokban találtam pár agancsot a vetéseken.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #517 Dátum: 2010. április 04. - 10:47:00 »

A második:
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 04. - 11:28:21 írta Voldemort » Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #518 Dátum: 2010. április 04. - 10:47:54 »

És a harmadik:
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #519 Dátum: 2010. április 04. - 12:37:43 »


Én csak ezt a fotót találtam
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #520 Dátum: 2010. április 04. - 13:27:16 »

Üdv!

Kérnénk a Tisztelt Felhasználókat, hogy a képek feltöltésére inkább használjuk a külső tárhelyeket (pl. imagerz - egyszerű a használata -, a síma csatolást kerüljük.

Köszöntük!
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #521 Dátum: 2010. április 04. - 17:33:23 »

Jó agancsok, szép jégagancs!

  Meghajol - Moderátorok, vettük - legalábbis én  OOO  Wave
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #522 Dátum: 2010. április 05. - 08:18:01 »

He-he-he! Én is gondolkodtam, hogy feltegyem-e?! Pedig a képet a Veado cifre(Szarvasagancs) c. portugál anyagból vettem. A leírás szerint falósejtek nélküli, agancsszerű képződmény. Én sem nézegetem, de gondoltam, ismeretbővítésre jó lesz.
Na, mindegy. Vállat von :Mosolyog
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #523 Dátum: 2010. április 06. - 19:38:59 »

Szia Virágkoszorú,Fanni,mivel hétközben nem vagyok MO-n nem tudom visszaolvasni az összes hozzászólást.A képeidről esett le ,hogy te lány vagy!A gímszarvas és hullott agancs iránti kiváncsiságod dícséretes.Külön öröm,hogy Sárvári vagy.Jövőre talán már együtt járjuk az erdőt. Ördög Ördög Nyihi Nyihi gyozo gyozo Wave Wave
Maci, és a bélyeggyűjteményedet nem mutatod meg neki..? Fejvakarás
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #524 Dátum: 2010. április 06. - 21:31:55 »

He-he-he! Én is gondolkodtam, hogy feltegyem-e?! Pedig a képet a Veado cifre(Szarvasagancs) c. portugál anyagból vettem. A leírás szerint falósejtek nélküli, agancsszerű képződmény. Én sem nézegetem, de gondoltam, ismeretbővítésre jó lesz.
Na, mindegy. Vállat von :Mosolyog
Karcsi, biztos vagyok benne, hogy mindannyiunk örömére tetted fel ezt a képet, (nekem is nagyon tetszik!) és bár  nem szeretnék fogadatlan prókátora lenni senkinek, Wetzlar bizonyára arra gondolt, hogy ne ezzel a technikával, a közvetlen feltöltéssel tett közzé, hanem egy másik tárhelyről való beillesztéssel._ véleményem szerint csak erre gondolt. Gondolom azért, mert ennek a fórumnak a kapacitása is véges, és így helyet lehet (kell is, hol legyen hol beszélgetnünk!) megtakarítani.
Zsolt
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: