Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 318897 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #480 Dátum: 2012. Február 01. - 22:04:48 »

Attila!

Attól, hogy valaki idősebb tőlem, nem kell feltétlenül arra gondolnia, hogy a levegőbe pufogtatok. Akárki is az...
Azt meg végképp nem értem, hogy miért baj az, hogy lövök.
Ugyanúgy eléri a földet a lövedék, ha egy szarkára lő az ember fia, mintha disznóra lőne...sőt! A nagyvadra általam tett lövések veszélyesebbek, mert nem használok szétbomló lövedéket. Bárki, aki kemény, kötött magot lő akár egy őzre, veszélyesebb, mint a V-Max földön ülő szarkára, rókára. Ilyen alapon akár Karácsony Károly! sem lőhet, mert mindenképpen eléri a földet. Lehet rajzolni, ha valaki esetleg nem vizuális típus...
A kártevőket viszont roppant expanzív maggal lövöm, ez azonnal fröccsen.
Tiszteletlen meg akkor lettem volna, ha emlegetem a NKA-t...
DE nem emlegettem.

 S.Peti
 
És nem én kezdtem piszkálni a bácsit...

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16604



« Új üzenet #481 Dátum: 2012. Február 01. - 23:21:54 »

Tamm, tamm, jön a radírpók...
(Ha valaki muzikális típus, le is kottázhatja a Vizipók mintájára)
Szóval be lehet fejezni... Türelmetlenül
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #482 Dátum: 2012. Február 01. - 23:22:35 »

Uraim!  Emelem

Úgy gondolom, itt az ideje befejezni egymás kóstolgatását. Nem hinném, hogy tapasztalt vadászembereknek egymást kéne győzködniük a tekintetben, hogy hova lövünk golyóval, és hova sörétessel. Nincs olyan mondat, amit ne lehetne kitekerni, bele-, vagy félremagyarázni, csak ez nem az a hely, ahol az ilyesmin kéne esztergálni ... ezt Ti is tudjátok.

Ergó: innéttől életkorra, nemre, fajra, nemzetiséghez, vagy felekezethez való tartozásra tekintet nélkül* berántatik a radír. 



*Forrás: Ptk.  Nem szól szám Angyal

 
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #483 Dátum: 2012. Február 01. - 23:23:32 »

 Ördög moderájjá' rangidős  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #484 Dátum: 2012. Február 02. - 08:47:21 »

Nekem az is bejött, bár igaz, hogy főleg kora nyáron, amikor a fiatalok repülni tanulnak. Volt, hogy egy ágról 4-et lőttem le-a buták meg csak nézték, hogy mi lett a tesókkal... Ördög

Olyanokat már én is szedegettem le, csak még az az Echte Szarka, annak minden csalafintaságával, ravaszságával és eszével nem akar összejönni.  Vigyorog
Minden esetre ott lesz a .22 lr is a választékban.  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #485 Dátum: 2012. Február 02. - 09:06:48 »

Olyanokat már én is szedegettem le, csak még az az Echte Szarka, annak minden csalafintaságával, ravaszságával és eszével nem akar összejönni.  Vigyorog
Minden esetre ott lesz a .22 lr is a választékban.  Igen

Az "echte szarka" szerintem legjobban az éjszakai beszállóhely mellett lőhető a legjobban, kora hajnalban. És persze ilyenkor télen. Ördög de ha teheted, akkor vigyél magaddal egy másik vadászt, mert van egy olyan rossz tulajdonságuk szarkáéknak, hogy egy lövés után keresnek másik kijárót. Na, ide kell állítani a másik vadászt. Ezután már jó eséllyel lőhettek mindketten.

Tennék fel neked térképet is magyarázatként, de félek megint elveszik a lényeg a "vérszívás" között Nyihi.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #486 Dátum: 2012. Február 02. - 09:46:03 »

Az "echte szarka" szerintem legjobban az éjszakai beszállóhely mellett lőhető a legjobban, kora hajnalban. És persze ilyenkor télen. Ördög de ha teheted, akkor vigyél magaddal egy másik vadászt, mert van egy olyan rossz tulajdonságuk szarkáéknak, hogy egy lövés után keresnek másik kijárót. Na, ide kell állítani a másik vadászt. Ezután már jó eséllyel lőhettek mindketten.

Tennék fel neked térképet is magyarázatként, de félek megint elveszik a lényeg a "vérszívás" között Nyihi.

 Igen

Megemlíteném még a fészekből ugrasztást (ehhez ugyebár engedély kell), és a szarkák által rendszeresen kilátónak használt, száraz tetejű fák alatti leskelődést is. Tavasztól őszig ez utóbbi is jól működik.

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #487 Dátum: 2012. Február 02. - 10:02:54 »

Az "echte szarka" szerintem legjobban az éjszakai beszállóhely mellett lőhető a legjobban, kora hajnalban. És persze ilyenkor télen. Ördög de ha teheted, akkor vigyél magaddal egy másik vadászt, mert van egy olyan rossz tulajdonságuk szarkáéknak, hogy egy lövés után keresnek másik kijárót. Na, ide kell állítani a másik vadászt. Ezután már jó eséllyel lőhettek mindketten.

Tennék fel neked térképet is magyarázatként, de félek megint elveszik a lényeg a "vérszívás" között Nyihi.

Köszönöm!
Semmigond, értem én így is, mire gondolsz.  Kacsint
Amint kitehetem a lábam, még teszek egy próbát így is!  Igen
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #488 Dátum: 2012. Február 02. - 10:03:57 »

Igen

Megemlíteném még a fészekből ugrasztást (ehhez ugyebár engedély kell), és a szarkák által rendszeresen kilátónak használt, száraz tetejű fák alatti leskelődést is. Tavasztól őszig ez utóbbi is jól működik.

 Emelem

Ez utóbbi is igen szép élménnyel kecsegtet.  Mosolyog
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #489 Dátum: 2012. Február 02. - 10:30:12 »

Tennék fel neked térképet is magyarázatként, de félek megint elveszik a lényeg a "vérszívás" között Nyihi.
Mosss méér? Hol? Kicsoda?  Nyihi  Vigyorog

Komolyra fordítva, mi is kerültünk nyáron Girgesszel egyet, az nem beszálló helynél volt, hanem a távoli szarkacsapatot próbáltuk irányítottan mozgatni. Szóval nagyot kerülve Gergő rám ugrasztotta őket, de ezek a kitanult szarkák nem akartak potyogni a skeet lőszertől (gerlézés után voltunk), vígan tovább repültek. Itt is mutatkozik a két vadász előnye!
Mivel magam sem zsákmányoltam még egyet sem  Vállat von, ezért vettem egy műszarkát, valamint 6 db leszúrható, csipegető, állítólag fotóhűségű csalimadarat és azzal próbálkozom majd később.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11258


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #490 Dátum: 2012. Február 02. - 10:41:00 »

Szerintem most a hidegben a dög vagy zsiger tuti csali lehet. Reggel 2 szarka és egy dolmányos rebbent fel előlem a friss kifordított kutyáról az út szélén. Ja meg a rendszeresen "karbantartott" szemétdomb is kitűnő...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #491 Dátum: 2012. Február 02. - 12:37:40 »

Mosss méér? Hol? Kicsoda?  Nyihi  Vigyorog

Komolyra fordítva, mi is kerültünk nyáron Girgesszel egyet, az nem beszálló helynél volt, hanem a távoli szarkacsapatot próbáltuk irányítottan mozgatni. Szóval nagyot kerülve Gergő rám ugrasztotta őket, de ezek a kitanult szarkák nem akartak potyogni a skeet lőszertől (gerlézés után voltunk), vígan tovább repültek. Itt is mutatkozik a két vadász előnye!
Mivel magam sem zsákmányoltam még egyet sem  Vállat von, ezért vettem egy műszarkát, valamint 6 db leszúrható, csipegető, állítólag fotóhűségű csalimadarat és azzal próbálkozom majd később.

Potyogtak volna azok, csak el kell őket találni Nyihi
Zsolti-ha lelövöd a csalimadarakat én esküszöm felavatlak csaliszarkavadásznak, de ez még nem mentesít az alól, hogy egyszer el kellene jönnöd hozzánk igazit is lőni Ördög Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #492 Dátum: 2012. Február 02. - 12:41:49 »

Igen

Megemlíteném még a fészekből ugrasztást (ehhez ugyebár engedély kell), és a szarkák által rendszeresen kilátónak használt, száraz tetejű fák alatti leskelődést is. Tavasztól őszig ez utóbbi is jól működik.

 Emelem

Az a baj ezekkel a kilátófákkal, hogy általában nincs megfelelő búvóhely alattuk. Ha meg egy ilyen csupasz fa alá állsz be, akkor szintén nagyon korán ki kell érned és jól odasimulni a fához, hogy ne szúrjanak ki. De ha megtalálod a megfelelő pozíciót, akkor akár a fáról is le lehet csemegézni őket, csak vigyázz, nehogy rád essen a leeső madár Nyihi (én jártam így egyszer, mikor egy ilyen kiszáradt akácfa alá beállva azt vettem észre, hogy pont a fejem fölé ült be egy dolmányos. Nosza le is hívtam onnét, csak elfelejtettem odébb állni egy lépést, így szépen leverte a kalapot a fejemről Ördög)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #493 Dátum: 2012. Február 02. - 13:45:19 »

Az a baj ezekkel a kilátófákkal, hogy általában nincs megfelelő búvóhely alattuk. Ha meg egy ilyen csupasz fa alá állsz be, akkor szintén nagyon korán ki kell érned és jól odasimulni a fához, hogy ne szúrjanak ki. De ha megtalálod a megfelelő pozíciót, akkor akár a fáról is le lehet csemegézni őket, csak vigyázz, nehogy rád essen a leeső madár Nyihi (én jártam így egyszer, mikor egy ilyen kiszáradt akácfa alá beállva azt vettem észre, hogy pont a fejem fölé ült be egy dolmányos. Nosza le is hívtam onnét, csak elfelejtettem odébb állni egy lépést, így szépen leverte a kalapot a fejemről Ördög)

 Röhög

Talán a rendszeresen használt fák alá érdemes egy-egy kis nádkunyhót csinálni, ha lehet.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #494 Dátum: 2012. Február 02. - 14:16:36 »

Potyogtak volna azok, csak el kell őket találni Nyihi
Zsolti-ha lelövöd a csalimadarakat én esküszöm felavatlak csaliszarkavadásznak, de ez még nem mentesít az alól, hogy egyszer el kellene jönnöd hozzánk igazit is lőni Ördög Wave
Nyugtass meg, hogy az egyik, határozott "mindjárt le fogok esni" jelet mutatott és csak fajtájának kiváló büszkesége vitte tovább!  Vadász  Ördög  Vigyorog

Az egyik vadásztárssal konkrétan megesett az eset. Kitette a kitömött szarkát a kopaszfára és elrejtőzött.  A másik vadász éppen arra autózott, felfigyelt a szarkára, ki a kocsiból settenkedés, feszült pillanatok, ejj de jó vagyok, tűz!  Nyihi Sűrű magyarázkodás, pedig de jól bevárt stb...
Érdekel a felajánlás, sőt besegíthetnél nálunk is ritkítani!  Kacsint  Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: