Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 807202 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #315 Dátum: 2010. Február 23. - 11:49:42 »

Huhúú micsoda vita folyt itt tegnap!

Délután majd elolvasom, most "csak" egy agancsot tennék fel.

Nem mértük mekkora, de nagy - 4kg körüli.

Úgy gondoljuk, hogy öreg bika hullatta, és vitatkoztunk, hogy középág vagy jégág.

Kíváncsi lennék a véleményetekre!

Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #316 Dátum: 2010. Február 23. - 11:53:59 »

Tényleg nagyon öreg bika volt. Kocsival járt. Bion Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #317 Dátum: 2010. Február 23. - 13:11:47 »

Szervusz Kama!

Szerintem is érett, lőhető bika.

A hosszú ág szerintem jégág, a magasan tűzött rövidebb a középág.   Emelem
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #318 Dátum: 2010. Február 23. - 13:42:11 »

Szervusz Kama!

Szerintem is érett, lőhető bika.

A hosszú ág szerintem jégág, a magasan tűzött rövidebb a középág.   Emelem

Egyetértek a Tónival ..... Igen  ráadásul a középág magasságában az agancsszár íve szabályosan befűződik....

Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #319 Dátum: 2010. Február 23. - 15:43:41 »

 Hali! grat az agancshoz, nagyon szép! Valóba idős bika lehet kissé homorú a rózsa síkja. Mindenképpen az a középág, ami felső képen jelölve van, szerintem érdekes, hogy a jégág ilyen hosszú,de lehet hogy csak én láttam kevés hasonlót  OOO   Kacsint
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #320 Dátum: 2010. Február 23. - 16:12:26 »

Nem értek egyet az előttem szólókkal!
A hosszabbik a középág.A szemágát másik őstől öröklő ,Cervus elaphus rianensis koronaformát viselő fenotípussal állunk szemben.
A C.e. rianensis korona lényege szemből látható jól!Négy ág,a második a többi síkjához képest befelé hajlik.
A középág alacsony tűzése is erre a típusra jellemző.A szár viszont egyenesebb,de az első koronaág mögötti törés is rianensis bélyeg.
Azért hívják rianensisnek,mert első ásatag példányát  az olaszországi Riano mellett találták meg.
Más megvilágításból szerencsétlen szarvas akkor kísérletezte ki ezt a formát,mikor még nem tudta,hogy van jég- és középág.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #321 Dátum: 2010. Február 23. - 16:53:01 »

Ez az  igazi !!!  Taps Taps Taps  Érvek - ellenérvek - kiegészítő ismeretek . Igen Abba ne hagyjátok. Ebből lehet igazán profitálni nem a vergyünkagyonmindenkitakinemértegyet-ből. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 23. - 18:14:47 írta Sziju » Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
forsterh
Vendég
« Új üzenet #322 Dátum: 2010. Február 23. - 18:02:22 »

Nem értek egyet az előttem szólókkal!
A hosszabbik a középág.A szemágát másik őstől öröklő ,Cervus elaphus rianensis koronaformát viselő fenotípussal állunk szemben.
A C.e. rianensis korona lényege szemből látható jól!Négy ág,a második a többi síkjához képest befelé hajlik.
A középág alacsony tűzése is erre a típusra jellemző.A szár viszont egyenesebb,de az első koronaág mögötti törés is rianensis bélyeg.
Más megvilágításból szerencsétlen szarvas akkor kísérletezte ki ezt a formát,mikor még nem tudta,hogy van jég- és középág.

Nos továbbra sem értek egyet Veled.......itt van ez a C.e.rianensis   



Azért ez már ismerte a jégágat keményen mert mind a két oldalon van neki... valóban a középág az nagyon magas tűzésű és  leválóban van a koronaágaktól.... de egyébként nekem az a véleményem, hogy találkoztam már én egymásra nagyon hasonlító arcú emberekkel, de közeli és távoli rokonságba sem voltak egymással....Szóval kissé morbidnak tartom egy késő Pleisztocénban élt  és mára kipusztult szarvasfaj ősi koronoformáját ebbe a mai hullajtott agancsba belevinni....de ha TE hiszel benne, akkor csak tegyed.....
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #323 Dátum: 2010. Február 23. - 18:13:00 »

Mindenesetre érdekes a hasonlóság.

A 2008-as bőgésben esett egy hasonló bika, majd próbálok róla képet föltenni.
Szintén öreg, szintén fölcsúszott rövid középággal.

Lehet, hogy rokonok  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #324 Dátum: 2010. Február 23. - 18:38:03 »

"A vadászati jog - mint vagyonértékű jog - a földtulajdonjog elválaszthatatlan részeként a vadászterületnek minősülő terület tulajdonosát illeti meg / Vtv. 3. § (1) bek./, de a vadászati jog haszonbérbeadása esetén vadászatra jogosultnak a haszonbérlőt kell tekinteni."

Ezek a rendelkezések nem hagynak kétséget a felől, hogy a vadászatra jogosult a vadgazdálkodási feladataiból fakadóan a vadászterületen élő vadak - az összes vad - birtokosa. Ebből egyenesen következik, hogy a vadászterületen az erre való jogosultság nélkül elejtett, elfogott vadnak stb. a jogtalan eltulajdonítása céljából más által történt elvétele esetén a lopás bűncselekményének a passzív alanya, egyben - anyagi jogi értelemben vett - sértettje a vadászatra jogosult, és nem a magyar állam....... stb

Én nem így tudom, de lehet, hogy én tudom rosszul.

Én úgy tudom, hogy - mint az fent is olvasható - a vadászati jog illeti a terület tulajdonosát, illetőleg haszonbérlet esetén a haszonbérlőt, míg a vad tulajdonjoga az államé. Egészen addig, míg a vadászatra jogosult el nem ejti, mert ettől kezdve (elejtés, azonosítóval való ellátás, lőjegyzékbe való bejegyzés) válik a vadászatra jogosult a tulajdonossá.

De javítsatok ki ha rosszul tudom.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #325 Dátum: 2010. Február 23. - 19:20:56 »

Én nem így tudom, de lehet, hogy én tudom rosszul.


Olvasd el mégegyszer...figyelmesen. Kacsint
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #326 Dátum: 2010. Február 24. - 08:08:11 »

..... - de a vadgazdálkodók sem Szent Péterek!

Ha lennél oly kedves, és bizonyítékokkal alátámasztott tényeket felsorolnál itt a témával kapcsolatban.
Na jó! Mondjuk elég lesz egy is.... Kacsint

Egyébként meg szemmel olvashatóan közöd nincs a vadászathoz és mindenhez ami ehhez kapcsolódik. Van mit csiszolni rendesen a tárgyi ismereteiden bőven, hogy felkapaszkodj egy kezdő sportvadász szinvonalára. És akkor még a magam részéről egy percet sem engednélek kóvályogni a területen egyedül..... Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #327 Dátum: 2010. Február 24. - 08:33:42 »

Olvasd el mégegyszer...figyelmesen. Kacsint

Megtörtént. Ugyanarra jutottam.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #328 Dátum: 2010. Február 24. - 08:38:03 »

Mindenesetre érdekes a hasonlóság.

A 2008-as bőgésben esett egy hasonló bika, majd próbálok róla képet föltenni.
Szintén öreg, szintén fölcsúszott rövid középággal.

Lehet, hogy rokonok  Vállat von

Szóval a bika:

Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #329 Dátum: 2010. Február 24. - 08:45:36 »

Kálmán, a vadászati jog a földtulajdonhoz kapcsolódik, annak szerves része. Ez egy vagyoni értékű jog. A vadászatra jogosult pedig személy, vagy közösség, ez lehet pl. a földtulajdonos, földtulajdonosok közössége, haszonbérlő.
A haszonbérlő (pl. VT) soha nem szerez vadászati jogot, csupán vadászatra jogosulttá válik a haszonbérleti szerződés megkötésével és a bérleti díj kifizetésével.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: