Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 319195 alkalommal)
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #210 Dátum: 2010. Július 29. - 13:46:09 »

Én is gondolkoztam műuhu készítésen, de amíg nincs hol használni, addig minek...
El kéne mennem érdeklődni a környékbeli Vadásztársaságokhoz, hogy mennyire fogadnának szívesen dúvadazásra, fizető vendégként.

Mondjuk ebben nekik nem lenne nagy üzlet, úgyhogy elég vegyes fogadtatásra számítok.....
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #211 Dátum: 2010. Július 29. - 14:07:58 »

Szia Karcsi!

Hát a mi "Dokink" is igen agresszív volt. Az ő helye egy félig földbe ásott kicsi kunyhó volt. Amikor be kellett hozzá menni, jött a pufajkanadrág, kabát, vastag szőrmesapka stb. Mivel én voltam a legfiatalabb, nem nehéz kitalálni, hogy ki volt az ügyeletes takarítója. Vigyorog Vastag motoroskesztyűt használtunk, de így is ha ráfogott izzadt az ember homloka!
Általában elhullott csirkével etettük (baromfitelepről) amelyik egy külön szertartás volt. 
Elsőnek letépte a fejét, aztán addig forgatta, még nyakkal előre el kezdte nyelni. Mindég hassal felfelé nyelte, a csirke két lába meg majdnem kinyomta a szemét! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #212 Dátum: 2010. Július 29. - 21:50:16 »

Nem kell élő és tilos is . Nem győznétek kajával ,-elhiheted,hogy egy galamb az semmi neki,megkapja és pár perc múlva már a lábát is lenyelte. A környéken nem lenne galamb mert járnátok kuncsorogni és esténként poros pókhálós padlásokon rekvirálni .
Nekem van egy mű uhum ,nem mozog semmije de élethűvé lehet tenni könnyedén. Két db szarka szárnya 10 cm.fonott zsinórral a lába alá kötve és a legkisebb szél is mozgatja ,meg egy 20 centis piros selyemszalag lóg ,-mozog, lényeg a piros, elébe a földre dobni egy rosszul kikészített régi nyúlbőrt ,pár tojáshéjat .   Tiszta svédasztal és nyúlsírás után diabolós doboz rázogatással szarkacsörgés imitálás.  Lehet lőni . Róka is bejön sokszor.Álcaháló mögé ülök és kisebb bokor is elég takarásnak mert többet látok. 
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #213 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 22:06:26 »

Wetzlar-féle uhu, Bütyök-féle tuninggal...  Emelem


Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #214 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 22:14:58 »

Wetzlar-féle uhu, Bütyök-féle tuninggal...  Emelem.


Ilyen távról elég jól néz ki! Mennyire vált be?
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #215 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 22:37:44 »

Ilyen távról elég jól néz ki! Mennyire vált be?

Igazából elrontottam. De erre csak órák múlva jöttem rá. Szidták a szarkák, de tisztes távolságból. Volt, hogy 6-7 darab is forgolódott a közeli fán, rekedtre cserregték magukat, de nem támadták. Rárepült egy karvaly is, de ő is menekülőre fogta. Aztán a vadászat végén megnéztem, mi lehetett a kudarc oka. Nem kellett messzire sétálnom: az álcafüggönyöm iszonyúan elütött a környezete színétől. Még száz méter távolságból is kiszúrtam...  Fej a falba
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #216 Dátum: 2010. Augusztus 13. - 14:46:37 »

 Igen

Tehát érdekelte a nappalikat.
Tudnál feltenni róla közelebbi képet is?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #217 Dátum: 2010. Augusztus 13. - 15:34:27 »

A területen egyetlen közelebbit készítettem róla, de az elég fostalicska lett, úgyhogy azt inkább nem tenném fel. De valamelyik nap úgyis megyek ki megint próbálkozni, akkor lekattintom párszor "területrendezéssel" (nyúlbőr, tojáshéj...) együtt.
Ha nappaliban készült felvétel is megfelel, akkor olyat bármikor tudok feltenni.  Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #218 Dátum: 2010. Augusztus 13. - 15:39:37 »

Pár db piros rogy darab sem árt, sőt használ...

 Wave
Naplózva

Üdv End
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #219 Dátum: 2010. Augusztus 14. - 13:31:11 »

A területen egyetlen közelebbit készítettem róla, de az elég fostalicska lett, úgyhogy azt inkább nem tenném fel. De valamelyik nap úgyis megyek ki megint próbálkozni, akkor lekattintom párszor "területrendezéssel" (nyúlbőr, tojáshéj...) együtt.
Ha nappaliban készült felvétel is megfelel, akkor olyat bármikor tudok feltenni.  Emelem

Megfelel az is.
 Igen Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #220 Dátum: 2010. Augusztus 14. - 13:35:29 »

Nyúlbőr meg piros rongy ?!  Vállat von
Így is lehet nagyon jót uhúúzni !  Vigyorog Emelem

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #221 Dátum: 2010. Augusztus 14. - 16:46:27 »

Karcsi!

Ez a kép nem St Antolban készült?

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #222 Dátum: 2010. Augusztus 14. - 18:53:14 »

Attila !
Nem tudom . A guglin találtam, 'Frau mit Eulen" szöveggel .  Vállat von
Meg ezt is :

Üdv  Wave  Vigyorog  Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #223 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 14:11:09 »

Erik, itt van egy közelebbi kép a sufnituningolt uhuról.
Bocs, hogy csak most rakom fel, de mindenképpen a területen szerettem volna valami normális fotót készíteni róla.
Sajnos eredménytelen volt a mai vadászat vele, de nem adom fel. Először egy magányos szürke találta meg magának, de pont a rejtőzködésnek használt bokrom melletti pihenőfára szállt és onnan mondogatott hosszú perceken keresztül válogatott ocsmányságokat az uhunak. Semmit sem láttam belőle, ezért kiléptem a takarásból, hátha... Azonnal kiszúrt és elhagyta a bázist.
Egy jó fél óra múlva 2 dolmányos jelent meg felette, pont a lőtávolság határán. Iszonyú károgással köröztek körülötte percekig, én meg vártam, hogy még lejjebb ereszkedjenek, de ez nem történt meg. Rövidesen felszívódtak, én meg szidtam magam, mint a bokrot, hogy kihasználatlanul hagytam néhány kedvezőnek tűnő pillanatot.



 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #224 Dátum: 2010. Augusztus 17. - 14:39:40 »

Köszi a képet!

Szóval Te egy bolti uhura raktad a tollakat?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: