Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 315137 alkalommal)
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #15 Dátum: 2008. április 15. - 14:38:25 »

Mi nem kaptunk engedélyt a varjak gyérítésére, pedig a répce mellett van egy nagy telep megszámlálhatatlan sok varjúval.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #16 Dátum: 2008. április 15. - 14:51:50 »

Mi nem kaptunk engedélyt a varjak gyérítésére, pedig a répce mellett van egy nagy telep megszámlálhatatlan sok varjúval.

Azok biztosan vetési varjak, és a mostani álláspontok szerint vadászatuk nem indokolt. Szerintem ez helyénvaló, de a szürke varjú és szarka tavaszi vadászatának korlátozása oltári hülyeség  (szerintem). Még jó, hogy lehet rá engedélyt kérni.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #17 Dátum: 2008. április 15. - 15:15:04 »

Igen vetésiek szerintem annyi van belőlük hogy nem indokolt a védelmük.
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #18 Dátum: 2008. április 15. - 15:21:37 »

Igen vetésiek szerintem annyi van belőlük hogy nem indokolt a védelmük.

Hát ez azért nem teljesen így van. Az én gyerek- és fiatalkoromban sokkal, de sokkal több volt belőlük. Már Fekete István is a védelmébe vette őket, mert rájött, hogy kártételük lényegesen kevesebb, mint gondolták.
A lehető legrosszabb a fészkelési időben, a telepeiken vadászni, háborgatni őket, mert a túlságos zavarástól elhagyják a telepet, ami egyébként a kék vércsék számára nyújt költési lehetőséget, így lényeges láncszem egy jóval ritkább madár életében.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #19 Dátum: 2008. április 15. - 16:04:09 »

Igen vetésiek szerintem annyi van belőlük hogy nem indokolt a védelmük.

Hát ez azért nem teljesen így van. Az én gyerek- és fiatalkoromban sokkal, de sokkal több volt belőlük. Már Fekete István is a védelmébe vette őket, mert rájött, hogy kártételük lényegesen kevesebb, mint gondolták.
A lehető legrosszabb a fészkelési időben, a telepeiken vadászni, háborgatni őket, mert a túlságos zavarástól elhagyják a telepet, ami egyébként a kék vércsék számára nyújt költési lehetőséget, így lényeges láncszem egy jóval ritkább madár életében.


Teljes mértékben egyetértek veled. Igen
Az elmúlt 10 évben igen csak fogyatkozóban vannak
 Wave
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. április 15. - 18:12:55 »

Igen vetésiek szerintem annyi van belőlük hogy nem indokolt a védelmük.

Hát ez azért nem teljesen így van. Az én gyerek- és fiatalkoromban sokkal, de sokkal több volt belőlük. Már Fekete István is a védelmébe vette őket, mert rájött, hogy kártételük lényegesen kevesebb, mint gondolták.
A lehető legrosszabb a fészkelési időben, a telepeiken vadászni, háborgatni őket, mert a túlságos zavarástól elhagyják a telepet, ami egyébként a kék vércsék számára nyújt költési lehetőséget, így lényeges láncszem egy jóval ritkább madár életében.

Sajnos ez így van!Még én is emlékszem, hogy gyermekkorunkban fekete felhőként lepték el néha az eget. Ma meg?-már csak mint fekete pernyeként szállingózik itt-ott belőlük néhány.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. április 16. - 13:36:34 »

Köszönöm az adminnak a javítást! Meghajol
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szikura Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #22 Dátum: 2008. április 16. - 16:21:23 »

Ne zavarjon meg senkit,hogy télen nagyon nagy csapatokban ellepik a vetést, vagy hosszú gomolyagban szállnak este.Ezek döntö többsége oroszországi és északi vendég-ha jól tudom.Tavasszal és nyáron kell körbelesni, mennyi maradt itt nekünk költeni.
Naplózva

Üdvözlettel:Szikura Ádám
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #23 Dátum: 2008. április 16. - 18:17:15 »

Üdv!

Nálunk a hollók szaporodtak el rendkívüli módon, az utóbbi 4-5 évben. Tudom hogy nem dúvad...

Szeptemberben egy vadásztárs egy legelőn lőtt bikát hajnalban. Hazament az utánfutóért, összekapott pár segitséget (engem is), és irány vissza. Odafelé már messziről láttuk hogy a zsigerek helyén egy nagy fekete kupac van. Közelebb érve láttuk hogy hollók, megszámoltuk: 42 madár volt. Kb 1,5 óra telt el a zsigereléstől a visszaérésünkig, azalatt gyűltek össze.
Akkor sajnos nem csináltunk képet mert a bikára koncentráltunk. De nekem van olyan fotóm amin 13 holló látható.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #24 Dátum: 2008. április 17. - 12:50:49 »

Ne zavarjon meg senkit,hogy télen nagyon nagy csapatokban ellepik a vetést, vagy hosszú gomolyagban szállnak este.Ezek döntö többsége oroszországi és északi vendég-ha jól tudom.Tavasszal és nyáron kell körbelesni, mennyi maradt itt nekünk költeni.

Az a helyzet, hogy egyre kevesebb. Egy felmérés szerint az '50-es évektől a '90-es évek végéig az itthon költő állomány a negyedére zsugorodott. A télen idevándorló varjak nagy kárt már nem tesznek a vetésben-annak addigra már meg kellene erősödnie annyira, hogy csak a levelét csipkedik le, a tő megmarad. Ezek a fiatalkori levelek pedig tavasszal szinte egyből elszáradnak. Szóval igazán nagy kárt az átvonuló vetési már nem tud okozni...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #25 Dátum: 2008. április 17. - 13:05:43 »

Üdv!

Nálunk a hollók szaporodtak el rendkívüli módon, az utóbbi 4-5 évben. Tudom hogy nem dúvad...

Szeptemberben egy vadásztárs egy legelőn lőtt bikát hajnalban. Hazament az utánfutóért, összekapott pár segitséget (engem is), és irány vissza. Odafelé már messziről láttuk hogy a zsigerek helyén egy nagy fekete kupac van. Közelebb érve láttuk hogy hollók, megszámoltuk: 42 madár volt. Kb 1,5 óra telt el a zsigereléstől a visszaérésünkig, azalatt gyűltek össze.
Akkor sajnos nem csináltunk képet mert a bikára koncentráltunk. De nekem van olyan fotóm amin 13 holló látható.

A hollók nagyok okos madarak, több helyről hallotam már hasonló tapasztalatokat.
Megtanúlták a bagyvadasokon, hogy lövés utánn szinte mindig van potya kaja, és egyből indulnak a dörrenés után.

Sőt ha jól emlékszem Guszti irta még régen a másik fórumon, hogy náluk már kicsit roszabb a helyzet, mert a hollók már a szaporulatot is támadják, és ha jól emlékszem pont a vadisznóról volt szó, de ebben nem vagyok biztos.
 Wave
Naplózva

Üdv End
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #26 Dátum: 2008. április 20. - 20:30:19 »

A Vetési varjak állományunk drasztikusan megfogyatkozott az elmúlt két évtizedben,vannak olyan megyéink ahol egy pár sem költ.Az őszi téli nagy csapatok nem a mieink,azok már délebben vannak ilyenkor.Ezek orosz ukrán lengyel,stb helyekről jönnek ide és itt telelnek.Kártételükről megoszlanak a vélemények,szerintem inkább hasznosak mint károsak,de kiváncsi lennék Szik véleményére is, ő szinte minden nap kint van a területen.Nálunk van néhány kisebb telep.Sokszor figyeltem néztem őket mikor a szikeket pásztázták,de sose láttam hogy kárt okoztak volna,mármint az apróvadban,és a földön fészkelő madarakban.Persze ha belebotlik egy pacsirta vagy fácán fészekbe biztos nem hagyja ott a tartalmát.
Szerintem a szürkéhez,szajkóhoz,szarkához képest csak kezdő.
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 20. - 20:44:33 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #27 Dátum: 2008. április 20. - 23:05:13 »

Egy Érsekvadkert melletti településen (Nógrád megye) két hete egy magas nyárerdőben a faluban akkora-de akkora telep van, hogy autóból látva hirtelen még megbecsülni se tudtam a fészkek számát...

Viszont vetési varjúval Gödöllő környékén (a téli idpőszakot leszámítva) nagyon ritkán találkozok.

A holló 10 éve még nagyon ritka volt. Egy barátom büszkén mutatta meg az egyetlen hollópár megtalált fészét egy idős tölgyesben.

Manapság szépen van, Veresegyházon a medvemenhelyen etetés alkalmával 30-40 db is megjelenik.
Gödöllő mellett vadászva számtalanszor tapasztaltam én is, hogy megjelennek a lövésre. Volt, hogy hiába húztam be a zsigerelt vadat és a zsigereket erdőbe, takarásba, mire visszaértem már megcsípkedték a zsigereket és a vadat is.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. április 21. - 12:42:21 »

Felénkrégen rengeteg vetési költött. Ma már a régi, jól ismert telepeknek nyoma sincs.
Avetésekben, mint írtam, télen már nagy kárt nem tudnak véghezvinni, ellenben nyakoncsípik a kint szaladgáló egeret. És mivel iylenkor énekes madarak, fiókák nem nagyon vannak,azokban sem tud nagy kárt okozni. Nyáron én is valószínűbbnek tartom,hogy megdézsmál egy-két fészket, agyoncsapja a nyűlfiókát, de nem hiszem,hogy ennek a mértéke meghaladná a gázolásos vadkárt. Szik véleményére én is kíváncsi lennék-jó lenne ha megírná a tapasztalatait. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #29 Dátum: 2008. április 21. - 13:11:56 »

Felénkrégen rengeteg vetési költött. Ma már a régi, jól ismert telepeknek nyoma sincs.
Avetésekben, mint írtam, télen már nagy kárt nem tudnak véghezvinni, ellenben nyakoncsípik a kint szaladgáló egeret. És mivel iylenkor énekes madarak, fiókák nem nagyon vannak,azokban sem tud nagy kárt okozni. Nyáron én is valószínűbbnek tartom,hogy megdézsmál egy-két fészket, agyoncsapja a nyűlfiókát, de nem hiszem,hogy ennek a mértéke meghaladná a gázolásos vadkárt. Szik véleményére én is kíváncsi lennék-jó lenne ha megírná a tapasztalatait. Wave

Igen én is így gondolom.Az őszi nagy csapatok általában a földművelő traktorok mögé szegődnek,és szedik az egereket,férgeket stb.Érdemes egyszer végignézni a szántó traktort,amint utána szedegetnek a legnagyobb egyetértésben a varjak,seregélyek,sirályok,gólya,láttam már darut is egerészni.Az tény a vetési varjú állomány nagyon megfogyatkozott,ezt nem én állítom hanem hivatalos felmérések mutatják.Jelenleg
kb 20ezer pár költ,míg 2-3 évtizede több százezer.
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: