Oldalak: 1 ... 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 [351] 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1020977 alkalommal)
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #5250 Dátum: 2014. Július 16. - 15:53:45 »

Jó rég nem jártam ebben a topicban. Hát most is érdemes volt benézni! Mosolyog
A sikeres bakvadászoknak gratulálok! Igen

Vadászüdvözlettel: Beregi  Emelem
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #5251 Dátum: 2014. Július 17. - 17:57:34 »

Szóval a "kamerás" bak:

Előre bocsátom, hogy nem vagyok híve a "kitettemakamerát-jönadisznóféltízkor-ráérünkkilenckorkimenni" meg a "cserkeltemalesre-mikorjöttazememeshogykinnadisznó-megislőttem-jöttazememeshogyamásikszóróniskinnvan-átcserkeltem-aztismeglőttem" típusú vadászatoknak, meg alapvetően a vadkamerának sem.
Viszont bizonyos esetekben hasznos szolgálatot tehet, meg láthatunk rajta érdekes dolgokat is néha.

Így aztán néha-néha ha hozzájutok, ki szoktam tenni ide-oda.
A szóban forgó szóró-dagonya-sózó együtteshez is így vaktában tettem ki hétvégére.
Aztán persze nézegettem a képeket, amik készültek.

Ennél még nem is "fogtam szagot":



A következőnél viszont már annál inkább...



Így persze maradt még a kamera pár napot.
Készültek is róla további képek:





Meg persze más látogatók is voltak:


(talán nem kell felhívnom a figyelmet a középen szembenéző bika jobb szárának ívelésére...  Nyálcsorog)

Azt már láttam, hogy a sóra-vízre rendszertelenül jön meg.
Ezért a szomszédos vágás mellett döntöttem. Úgy gondoltam, hogy ott előbb-utóbb össze tudnánk futni...

Így aztán estére odaültem.
Hamarosan nem messze a lestől felállt egy őz, amit jobban megnézve kiderült, hogy egy gombos bak. Erősen elgondolkodtatott, de aztán nem lőttem. Először - ha lehet - nézzünk a "kamerásnak" a körmére!
Nem sokminden mozdult, de ahogy kezdett szürkülni a vágás alján - lőtávon kívül, de spektívvel még "benézhető" távolságban - megjelent egy jóképű hatosbak. Csipegetett-legelgetett.
Utána, nem messze tőle észrevettem egy sutát is.
Aztán a suta mögött még egy őz is föltűnt. Bár már fogyott a fény, de még próbáljuk meg a spektívvel!
Még lehetett látni, és bizony "Ő" volt...
Elkezdte a sutát kerülgetni, és hamarosan bementek a szomszédos sűrűbe.
Erre az estére ennyi jutott, de majd reggel!

Reggel persze ismét ott voltam a vágásban.  Vigyorog
Egy tehén a borjával volt a les előtt nem messze, így a fölmenetel elég lassacskán ment. Valamit észre is vehetett a mámi, mert elhúzódtak az erdőbe. Nem baj!
Elhelyezkedtem, és mivel eddigre már jól kivilágosodott körül is tudtam nézni.

Szemben az erdőszélben mozdult valami, egy villanásra mintha disznó lett volna, de belépett takarásba.
Aztán kisvártatva megláttam a vágásban keresztbe jönni. Végeredményben odajött a les mellé 30 m-re a kis kani.
Mire kapcsoltam, és előkotortam a telefont, hogy lefotózzam, addigra már belépőben volt, úgyhogy csak egy ilyen képre futotta:



Aztán hamarosan megláttam a vágás aljában a sutát, de most már a hatosbak kerülgette.
Rajtuk valamivel túl pedig ott csipegetett a "kamerás" is.

Mivel mindenki nyugodt volt, így hamarosan leszálltam, és a vágás szélével párhuzamos cserkelőúton lopakodtam lefelé.
Néhol sietni is tudtam a teljes takarásban, néhol viszont ki-kilátszottam, ott óvatosabban kellett "átsuttyanni".

A cserkelőút az őzekhez közeledve inkább a szomszéd fiatalosban ment, és 50-60 méterenként voltak rajta "kinézők", amin ki lehetett lopakodni a vágás szélébe.
Az első pont egyvonalban volt a hatosbakkal és a sutával, így ott nem tudtam kibújni, és onnét - bár a távolság már jó lett volna - nem tudtam lőni.
Na menjünk még eggyel odébb!

Így viszont már túlmentem a kameráson is, de sebaj, mert így is max. 40-50 m-re csipegetett.
Megvártam míg kilép egy tisztább foltra, és mikor jól állt meglőttem.

A másik kettőt nem nagyon zavarta a lövés, mert némi figyelés után tovább csipegettek.
Csak akkor ugrottak el, mikor kiléptem a takarásból a bakhoz menetben.

Hát olyan lett, amilyennek a kamera meg a távcső mutatta.

Csináltam pár képet, aztán terítékre tettem, újra "pár" kép...  Vigyorog
Aztán sajnos indult a napi munka. De ilyen reggel után a fene bánja!...





Kíváncsi vagyok a korára mit gondoltok.
Én (fogak, harántporc, varratok alapján) három-négyévesre gondolom.
Az agancstő törhetett ki tőből, és már teljesen csontosan volt visszanőve. Így azt gondolom egyéves nem lehet (még ha annak is bírálták...).
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5252 Dátum: 2014. Július 17. - 19:30:32 »

Biztosan nem egyéves. Biztosan nagyon irigyellek. Wave Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #5253 Dátum: 2014. Július 17. - 20:24:46 »





Ajjjajj...
Gratulálok!  S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5254 Dátum: 2014. Július 17. - 21:49:56 »

Gratulálok! Én első ránézésre 2 évesnek gondoltam. nálunk pár éve esett hasonló, annak mindkét szára így állt. Wave Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5255 Dátum: 2014. Július 17. - 22:33:30 »

Gratulálok Kama! Emelem

Ha már le is lett bírálva, akkor a trófeán jól kell látszania az egyéves korra jellemző fogváltásnak. Ha az nincs akkor több egy évnél, és nem is értem a bírálatot. Én is kettőre saccolnám így távolról!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #5256 Dátum: 2014. Július 18. - 09:56:15 »

Azannyát! Gratulálok Kama! Igen Emelem
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5257 Dátum: 2014. Július 18. - 21:21:37 »

Azannyát! Gratulálok Kama! Igen Emelem
Kor kérdésében Kama mellé állok! Ilyen pofaszínű egy,vagy két éves bakot még nem láttam.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5258 Dátum: 2014. Július 19. - 00:07:19 »

Kor kérdésében Kama mellé állok! Ilyen pofaszínű egy,vagy két éves bakot még nem láttam.
Sokkal kisebb tapasztalattal rendelkezem,de nemrég volt szerencsém megfigyelni egy ősz pofájú kétévest,hosszasan és közelről. Ugyanakkor Kama bakja biztosan nem egyéves,de ezt már írtam.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #5259 Dátum: 2014. Július 19. - 12:01:01 »

Szóval a "kamerás" bak:

Gratulálok a nem mindennapi bakhoz!
Néhány éve élt nálunk is egy szinte teljesen ugyanilyen. Még barkában láttam tavasszal, de később egy vadásztárs megelőzött az elejtésével! Az 1 éves volt, viszont a tiéd 2-3 lehet szerintem.
A kis kannál hogyhogy a telefont vetted elő és nem a puskát? Hagyod még öregedni?  Vigyorog
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #5260 Dátum: 2014. Július 20. - 09:22:50 »

Ennek csak kalapot emelni lehet! Gratulálok! Emelem
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #5261 Dátum: 2014. Július 21. - 14:34:56 »

Tiz napja egyik forumtarsunknal sikerult teritekre hozni ezt a "gumibakot", lasd a mellekelt videot!!!

https://label.web.cern.ch/label/Vadaszforum/gumibak.mov

Talalkozott mar valaki hasonlo jelenseggel?

U.I. A video 81 MB meretu.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #5262 Dátum: 2014. Július 21. - 14:56:37 »

Tiz napja egyik forumtarsunknal sikerult teritekre hozni ezt a "gumibakot", lasd a mellekelt videot!!!

https://label.web.cern.ch/label/Vadaszforum/gumibak.mov

Talalkozott mar valaki hasonlo jelenseggel?

U.I. A video 81 MB meretu.

 Emelem

Gratulálok a Gumis I.-hez.  Igen Taps
Esetleg megoszthatnád Te is a történetet.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #5263 Dátum: 2014. Július 21. - 15:35:38 »

Gratulálok Genfi, különlegesség, jó bak! Igen Wave
Jó a videó, hihetetlen ez az agancs.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #5264 Dátum: 2014. Július 21. - 16:12:57 »

Emelem
Esetleg megoszthatnád Te is a történetet.

Szervusz!

Aznap este a vadasztarsasag elnoke kisert ki a teruletre. A kocsit jo messze letettuk es kigyalogoltunk lesig. Pontosabban csak gyalogoltunk volna, ha az egyik kukoricasbol kilepve nem veszunk eszre ket rokat es egy nyulat a tarlon. A tarlot korbe kukorica es napraforgo hatarolta, igy a rokak biztonsagban ereztek magukat. Messze voltak, igy lovesre nem is gopndolhattam. A kisero is biztatott, hogy hivjuk be a rokakat. "Teljesen veletlenul" a teljes roka hivo sipkeszlet a hatizsakomban volt... [:-) Eloszor probalkoztam egy Weisskirchen nyulsiro sippal, amelyiknek nagyon lagy, nagyon panaszos hangja van. A szem nem marad szarazon amikor a nyuszika haldoklik, de most sajnos nem mukodott. Az elso sikertelen probalkozas utan attertem a Fox Call UK sipra (ami igazabol nem is sip) es nagyon magas hangja van. Az egyik roka azonnal elindult felenk! A roka jo messze volt, igy tobbszor is megallt, de a sip hangjaval mindig tovabb tudtam csalogatni. Vegul kb 80 meterrol sikerult a rokat helyben marasztalni.

Na ez a vadaszat sem indul rosszul!!!

A folytatas mar nem volt olyan vidam, mert amig mi a rokaval voltunk elfoglalva a hatunk mogul bekuszott egy nyari zivatarfelho. Mire a lest elertuk, addigra mar zuhogott. Sajnos a keresett bak is kint volt mar a buzaban, de az elso cseppek utan bement az erdobe... Csak egy esokabatunk volt, igy mi is bementunk a les ala es probaltunk szarazak maradni, tobb-kevesebb sikerrel.

Az eso utan meg is jelent a bak a sutaval, de 240+ meterre voltak. Mivel mar csak fel ora volt a lovilagbol, ezert megprobaltam teritekre hozni, de csak azt ertem el, hogy a bak a hibazas utan megint beugrott az erdobe. Mar majdnem teljesen elment minden lovilag, amikor a bak megint megjelent az erdo szelen a lestol 170+ meterre. Megprobaltam most mar jol kidolgozni a lovest es utjara engedtem a 300-as magnumot. A loves hangja olyan furcsan hosszu volt de ugy ereztem, hogy most sikerrel jartam.

Mint utolag kiderult, a kemeny buza megdobta a lovedeket de szerencsem volt, mert a bak igy is helyben maradt.

Egy kep a 18 centis terpesztesu bakrol:


A 18 centit huzogatas nelkul kell erteni... [:-)
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Oldalak: 1 ... 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 [351] 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: