Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 213283 alkalommal)
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #645 Dátum: 2010. November 17. - 13:30:44 »

Tudod Norbi, ettől tudom én a hajamat tépni ezerrel.
Szia!
Nem egészen értek egyet Veled. Van szerencsém ismerni ezeknek a beruházásoknak egy részét. Ezek a területek minden naposabb hétvégén tele vannak turistával. Nagyon jól elhelyezett közjóléti létesítmények, kihasználtak, és vonzzák a látogatókat. Nem az uniós források lehetősége hozta őket létre. A Katalinpusztai tanösvény jóval korábbi, az erdészetvezető lelkesedése indította el. Nem lopják, nem teszik tönkre (mázli), rendben tartják és elég rendes a kihasználtsága.  Többek között mi is rendszeresen kirándulunk ide.
Persze amit mondasz abban azért van némi igazság, jártam én is olyan "kulcsosházban" amit állami pénzek (még nem uniós) elköltése érdekében építettek, de se víz, se villany... És egy vadaskert közepén van... De szerencsére ez a kevesebb.
A monitoring az meg megint egy vicces kis dolog, sokszor mérni próbáljuk a mérhetetlent. :-)
Persze az egésszel az a legnagyobb baj, hogy a beruházásba mindig mindenki beleugrik, mert arra lehet pályázati forrást találni, de a fenntartásba sokszor beletörik a bicsak... (Erre az EU nem szeret forrást adni, mondván, hog yéletképtelen beruházást ugyan minek...)
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #646 Dátum: 2010. November 17. - 14:22:43 »

Lehet, hogy van működőképes mutatvány is.
Én eddig még csak működésképtelenekkel találkoztam.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #647 Dátum: 2010. November 17. - 15:29:13 »

az erdészetvezető lelkesedése indította el.
Na ja, a 450 évvel ezelőtt élt Dobó István is igen lelkesen védte az egri várat! Biztosan tőle örökölte a lelkesedést... Ördög Ördög Ördög Stoel
Viccet félretéve, mindenkinek ajánlom ezt a tanösvényt, főleg gyerekkel "rendelkezőknek", de amúgy is mindenkinek, mert nagyon jól megoldották!!! És áldozatot is hoztak érte, mivel a tanösvény helyén nagyon jó bőgőhely volt. Ez persze, gondolom én, a nagy zavarás hatására mára megszűnt... Vállat von
Kiváncsi leszek, hogy fog majd folyni a két erdei ház működése A felépülésük után, fognak-e olyan szintet elérni, mint pl. a Pörbölyi Ökotur. Központ. Bár ez azért nem túl valószinű, de hátha... Mosolyog
Lajos szerintem már túl sok rossz példát látott ahhoz, hogy még higyjen az ilyen dolgokban. Én azért még hiszek! Én még nem láttam eleget. Kacsint
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #648 Dátum: 2010. November 18. - 12:30:54 »

Lehet, hogy van működőképes mutatvány is.
Én eddig még csak működésképtelenekkel találkoztam.
:-)
Én korábban erdészeti közjóléti tervezéssel foglalkoztam. Hidd el, van sok működőképes objektum. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 18. - 14:27:29 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #649 Dátum: 2010. November 18. - 15:27:12 »

! És áldozatot is hoztak érte, mivel a tanösvény helyén nagyon jó bőgőhely volt.
Ördög Ördög Vigyorog Vigyorog
A lelkes erd.vez., az erdészeti közjóléti létesítmények másod-, harmadlagos "hozományáról" majd később számol be...!
Ú.m.: Sorompók, tűzpászták, tűzőrség, tűzoltás, les padlójára szarás, lesláb fűrészelés, leslétra fokának alulról befűrészelése, szóróra hugyozás, les feldöntés, behozott "szegény árvák", nem behozott árvák(!), szaporulat árvásítása, kirándulásnak álcázott hurok ellenőrzés, vadászház feltörés, cserkelőutak jókedvű használata, évente két-három szemét összeszedés, alkalmi kocsibeállók papír zsebkendő és kotontalanítása, motorozás, quadozás, visítás és ordítozás, öreg fák jelölése (szeretlek Mari, itt jártam Pista), agancsozás - bikarudli hajkurászás i tak dalse, i tak dalse !  Nyihi
Semmi kifogásom a kulturált(!) erdőlátogatás ellen . Négy éve még, a Vértesben, a Mindszent-i igazoló helyen én is tartottam rövid előadásokat erdőről - vadról, az ott megforduló csoportoknak .
A többség sajnos nem ilyen . A többségnek egy csuklónyi mogyoróbotra kéne rávésni, hogy "erdei tanösvény"...! Nyihi
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #650 Dátum: 2010. November 18. - 15:36:08 »

Na, igen. De sajnos a pesti "kultúremberek"kel szemben mit lehetne tenni? Ki nem tilthatunk senkit a tanösvényről. Vállat von Én is rendszeresen találkozom ilyenekkel túrázás közben... Jövő héten is megyek, de most kevésbé "felkapott" helyre, nem a Börzsönybe. Érted, ezeknek az a túrázás, hogy kocsival, hangos rádióval kimennek az erdő közepére a betonúton, 150m-re a vár, és még megkérdez engem a multkor, hogy fel lehet-e még tovább kocsival menni a várhoz? Nooormalis?
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #651 Dátum: 2010. November 18. - 15:45:53 »

"De sajnos a pesti "kultúremberek"kel szemben mit lehetne tenni?"

 Norbi!
Az, hogy ki bunkó azt nem lakhelye határozza meg!  Ugye?
Egyébként nekem azokról az emberekről is megvan a saját véleményem akik így kategorizálnak!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #652 Dátum: 2010. November 18. - 16:08:40 »

"De sajnos a pesti "kultúremberek"kel szemben mit lehetne tenni?"

 Norbi!
Az, hogy ki bunkó azt nem lakhelye határozza meg!  Ugye?
Egyébként nekem azokról az emberekről is megvan a saját véleményem akik így kategorizálnak!
Jó, persze ez általánosítás. Nem minden pesti bunkó és nem minden nem pesti nem bunkó. Kacsint Teljesen igazad van! Talán pesti vagy? Stoel
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #653 Dátum: 2010. November 18. - 16:32:38 »

Teljesen indifferens, hogy hol élek!
Igen, laktam  Pesten  30 évvel többet mint ahány éves Te vagy!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #654 Dátum: 2010. November 18. - 20:03:50 »

Jó, persze ez általánosítás. Nem minden pesti bunkó és nem minden nem pesti nem bunkó. Kacsint Teljesen igazad van! Talán pesti vagy? Stoel

Hihetetlenül meggondolatlan ember vagy...és sok esetben nem érzed a szavak súlyát, esetleges fals, kettős értelmét.
Egy jótanács: A kevesebb néha több... Kacsint
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #655 Dátum: 2010. November 18. - 20:50:04 »

Hihetetlenül meggondolatlan ember vagy...és sok esetben nem érzed a szavak súlyát, esetleges fals, kettős értelmét.
Egy jótanács: A kevesebb néha több... Kacsint
Fiatalság, bolondság... El tudod még ezt, utoljára nézni nekem? Mosolyog Angyal
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #656 Dátum: 2010. November 19. - 11:11:09 »

Fiatalság, bolondság... El tudod még ezt, utoljára nézni nekem? Mosolyog Angyal

Vazzzze ez úgyse az utolsó lesz, abban teljesen biztos vagyok  Ördög Ördög Ördög Ördög S.Peti

Többször gondolt át végi amit leírsz, és csak utána küld el az üzenetet, ha teljesen biztos vagy abban amit leírsz.
És egy nagy pofont után se változik meg a véleményed, csak akkor ha valóban nincs igazad.
Figyelj és tanulj, mert kevés szókimondó embert csinált hosszútávú nagy karriert.

 Wave
Naplózva

Üdv End
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #657 Dátum: 2010. November 19. - 13:01:23 »

Vazzzze ez úgyse az utolsó lesz, abban teljesen biztos vagyok  Ördög Ördög Ördög Ördög S.Peti

Többször gondolt át végi amit leírsz, és csak utána küld el az üzenetet, ha teljesen biztos vagy abban amit leírsz.
És egy nagy pofont után se változik meg a véleményed, csak akkor ha valóban nincs igazad.
Figyelj és tanulj, mert kevés szókimondó embert csinált hosszútávú nagy karriert.

 Wave
Sajnos szókimondó vagyok, ezt, vagy valami hasonlót le is írtam már a bemutatkozásban. Tényleg úgy fogok igyekezni, hogy tényleg ez legyen az utolsó! Meg fogom próbálni, hogy végigolvasom kétszer is a hsz-emet, aztán amit pár perccel ezelőtt még indulatosan írtam, azt kiveszem belőle!
(Azért egy tasli nekem: Tasli vagy kettő: Tasli Tasli  Kacsint )
 Emelem Wave


És hogy ne legyen off, egy vadászati hír: világörökség lett a solymászat (+ tatai vadlúd sokadalom): http://www.168ora.hu/tudas/magyar-hagyomany-lett-a-vilagorokseg-resze-65172.html
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #658 Dátum: 2010. November 25. - 23:00:17 »

A Magyar VADÁSZLAP hírlevele
IV. évfolyam, 57. szám
2010. november 22.
   

 
digitális  VADÁSZLAP

ELŐFIZETÉS  * * *  ELŐFIZETÉS  * * *  ELŐFIZETÉS

Hírek
   
Ajánló

Ki vezethet vadászatot?

Amíg nem kezdődtek el a társas vadászatok, addig nem volt túlságosan érdekes, hogy ki lehet a vadászat vezetője. A Diana Vadász-felnőttképző Alapítványi Szakképző Iskola OKJ-s vadászatvezetői tanfolyamát elvégző mintegy 800 vizsgázó meglepetésére a 2010 februárjában megjelent 7/2010. (II. 2.) FVM rendelet – a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló 1996. évi LV. törvény végrehajtásának szabályairól szóló 79/2004. (V. 4.) FVM rendelet módosításáról – a 32. paragrafusának első bekezdésében azt írja elő, hogy „A társasvadászat vezetője hatályos vadászjeggyel és legalább középfokú vadgazdálkodási-vadászati szakképesítéssel rendelkező személy lehet.”
Szerkesztőségünk – néhány hivatásos vadász aggodalmát közvetítve – hetek óta ostromolja a minisztérium vadászati osztályát, hogy közzé tegyük, mégis ki vezethet manapság vadászatot?
A Magyar VADÁSZLAP legfrissebb információja szerint csak tavaszra várható a rendelet módosítása, amelyben több mindent kíván a hatóság a „helyére tenni”. Viszont a minisztérium úgy értelmezi a „vadgazdálkodási-vadászati szakképesítést”, hogy ha valakinek van érettségije, azaz középfokú végzettsége van és legalább öt esztendeje hivatásos vadász – vezethet vadászatot. Ez egyébként a vadászatvezetői tanfolyamon eredményesen vizsgázottakra is érvényes, a feltétel itt is a középfokú végzettség megléte.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #659 Dátum: 2010. November 26. - 21:42:02 »

Igen, nálunk már jelentkezett ez a probléma. Három tagnak van meg a szükséges végzettsége.
Az egyik vadgazda szakmérnök, de neki nincs sörétes puskája, így nem jár apróvad vadászatra. Ketten maradtunk, és mindkettőnknek rendszeresen van szombati elfoglaltsága, így az első fácánozásra egy szomszédos vt tagját kellett híni vadászatvezetőnek... kicsit égő volt.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: