Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 213158 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #540 Dátum: 2010. Március 13. - 19:29:30 »

A veszprémi sportoló meggyilkolása után milyen törvényt kellett volna módosítani.Sanyooo.  a BTK -t Zárjanak be a szórakozó helyek ha nem kívánatos elemek térnek be. oda.Vagy tegyék ki a táblát "White only." Fejvakarás Fejvakarás

Alant olvashatod, hogy ne általánosítsunk. Neked volt '1 azaz egy darab negatív emléked valamikor a régmúltból a pszichológiával kapcsolatban és ebből vonod le azt az általános következtetést, hogy az összes pszicho vizsgálat hülyeség.
Ráadásul jópár évvel ez előtti esemény. Ilyen alapon én  is hivatkozhatnék arra, hogy ne vegyetek mosógépet mert hangos és zajos mert 1970 ben volt egy Hajdú mosógépem ami így működött. Ugye ugye Wave

No' már vártam, hogy belém köss! Mosolyog
Törvényt nem kellett volna módosítani, de betartani igen! Nagy baj az, ha a törvényhozók járnak élen a törvények semmibe vételében. Ezen (is) sokan felháborodtak, mégsem volt foganatja! Szomorú  Az is furcsa, hogy mindig vannak, akik megvédik a törvénytelenséget!
Nem tudod milyen élményem volt, nem kérdeztél meg, ezért nem vonhatsz le következtetéseket ez ügyben! Az sem szép dolog, hogy olyasmivel vádolsz, amit nem mondtam!
Hivatkozhatsz amire akarsz, legfeljebb nem igaz. Szomorú  
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #541 Dátum: 2010. Március 13. - 19:36:10 »

 Wetzlar.  Igen Igen Igen
Ezért nem tartom pld szükségesnek az orvvadászatot külön büntetési nemként felvenni. Az egy lopás. Csak éppen úgy kellene ebben az ügyben az ítéletet meghozni, mintha azt az összeget ténylegesen ellopta volna ( szarvasnál akár millió forintos tétel)  Vagy akár átcsúszhat egy rablásba is, ott meg már igencsak megmázsálják azt aki fegyverrel követi azt el. ( ha nem a vadról van szó)

Sanyooo
Ha te ezt kötözködésnek veszed akkor nincs miről beszélgetnünk. Az érvek ütköztetése még nem kötözködés. A személyeskedés pedig érvelési hiba és te egyre gyakrabban esel bele velem kapcsolatban is.
Azt meg hogy meg sem várod, hogy mit fogok válaszolni,  máris hazugsággal vádolsz az pedig csak téged minősít.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 13. - 20:07:57 írta wetzlar » Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #542 Dátum: 2010. Március 13. - 19:46:16 »

Wetzlar.  Igen Igen Igen
Ezért nem tartom pld szükségesnek az orvvadászatot külön büntetési nemként felvenni. Az egy lopás. Csak éppen úgy kellene ebben az ügyben az ítéletet meghozni, mintha azt az összeget ténylegesen ellopta volna ( szarvasnál akár millió forintos tétel)  Vagy akár átcsúszhat egy rablásba is, ott meg már igencsak megmázsálják azt aki fegyverrel követi azt el. ( ha nem a vadról van szó)

Sanyooo
Ha te ezt kötözködésnek veszed akkor nincs miről beszélgetnünk. Az érvek ütköztetése még nem kötözködés. A személyeskedés pedig érvelési hiba és te egyre gyakrabban esel bele velem kapcsolatban is.
Azt meg hogy meg sem várod, hogy mit fogok válaszolni,  máris hazugsággal vádolsz az pedig csak téged minősít.  Nem

Ha el is olvasnád amit írsz, nem küldenéd el a fórumra! Kérlek olvasd vissza, amit írtál, és akkor rájössz, hogy bocsánat kéréssel tartozol! De nem tartok rá igényt tőled!
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #543 Dátum: 2010. Március 13. - 20:13:44 »

Forsterh!

Hol olvastál ezen a fórumon olyanról, hogy itt valaki tüntetésre hív fel, erre biztat?
Lehetséges, hogy én siklottam át felette, ha így van légyszíves idézd be.
Köszönöm!

Abban igazat adok neked, hogy sajnos a legtöbb szabálytalanságot én is az öregeknél látom.
No itt sem mindnél, de sajnos ez nálunk is tendencia.
...no és ha szólok neki érte, megkapom, hogy "B.zd meg én már 67 óta vadászok...stb"

Halkan megjegyzem, hogy "és attól nem sül el a kibiztosított puska?"
Persze ekkor vagyok én minden csak rendes ember nem.

Viszont egy dologra megkérnélek.
Ha csak egy megkeseredett, "meg nem értett zseniként" tudsz hozzászólni, egy kalap alá véve az összes vadászt, akkor inkább jól gondold át mielőtt írsz.
Árad belőled a keserűség és ahogy látom mindenben - úgy általában - a vadászokat hibáztatod, ők a bűnbakok.
Magyarul azokat is megsérted, akik esetleg tényleg betartják a vadászat írott és íratlan szabályait.
Ezt hívják általánosításnak.

...és innentől tőled egy kissé olyan alamuszinak, hiteltelennek tűnik, hogy ilyen vehemenciával állsz a pszicho vizsga mellé.
...egy olyan vizsgarendszer mellé, amiről sem neked, sem másnak még fogalma sincs!

Mert könyörgöm Zoli, a milliárdos megyeszerte/országszerte ismert vállalkozót/politikust...stb. szerinted kiszűrik?
(Aki mellé lassan nem mer vadász állni hajtáson!!!)

Ugyan már, egy magyarisztán Zoli!

Szervusz!
Nos a Te hozzászólásodra válaszolok, mert úgy látom, hogy mióta nem fórumoztunk a te hozzászólásaidat a csúsztatások jellemzik.... ez engemet mondjuk nem hoz lázba, de azért marhára rühelem, mikor hülyének néznek...

Nos kezdjük az első mondatoddal ...  Kedves Wetzlar egy hasonló vadászfórumon olvastam, amelynek tagsági körét az itt lévő fórumtagok jelentős létszáma is biztosítja. Ha nem tetszik a magyarázatom, akkor belinkelhetek meggyőzőbb bizonyítékokat is.... Nos ez a vadászfórum harsog a "felhívás" topikban a fegyvertörvény változásával kapcsolatos vadász demonstrációra történő mozgósítástól.....Ugye hogy nem én csúsztattam?

Abban igazat adok neked, hogy sajnos a legtöbb szabálytalanságot én is az öregeknél látom.
No itt sem mindnél, de sajnos ez nálunk is tendencia.
...no és ha szólok neki érte, megkapom, hogy "B.zd meg én már 67 óta vadászok...stb"

Halkan megjegyzem, hogy "és attól nem sül el a kibiztosított puska?"
Persze ekkor vagyok én minden csak rendes ember nem.

Igen kedves Wetzlar eb a kölykét nem harapja meg soha és ezért én értem a Te műfelháborodásodat...... :Mosolyog

Viszont egy dologra megkérnélek.
Ha csak egy megkeseredett, "meg nem értett zseniként" tudsz hozzászólni, egy kalap alá véve az összes vadászt, akkor inkább jól gondold át mielőtt írsz.
Árad belőled a keserűség és ahogy látom mindenben - úgy általában - a vadászokat hibáztatod, ők a bűnbakok.
Magyarul azokat is megsérted, akik esetleg tényleg betartják a vadászat írott és íratlan szabályait.
Ezt hívják általánosításnak.

...és innentől tőled egy kissé olyan alamuszinak, hiteltelennek tűnik, hogy ilyen vehemenciával állsz a pszicho vizsga mellé.
...egy olyan vizsgarendszer mellé, amiről sem neked, sem másnak még fogalma sincs!


Igen, szóval ez a hatásvadász fordulat, ami minden realitást nélkülöz..... ugyanis nem érzem magam meg nem értett zseninek, nem árad belőlem a keserűség, bár abban igazat adok Neked, hogy ezt a hatalmas szart látva amiben dagonyáztok évek óta valóban nem repes a szívem,

Nos a többi pedig nem hiteltelen kedves Wetzlar, mert én már legalább 15 éve részt veszek pszihológiai szűrésen, mert ha figyelmesen elolvastad volna a korábbi írásomat ez esetemben alkalmaztatási feltétel és nekem igenis komoly tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban és csak reménykedni tudok, hogy Neked is lesznek hamarosan.....

Mert könyörgöm Zoli, a milliárdos megyeszerte/országszerte ismert vállalkozót/politikust...stb. szerinted kiszűrik?
(Aki mellé lassan nem mer vadász állni hajtáson!!!)


Látom gyönyörűen kevered a szezont a fazonnal...... Kedves Wetzlar ez utóbbi embert nem nektek kellene éppen picsánrúgni? Szerintem ez nem pszihológiai eset, hanem a vadászat rendjének megsértése.....
Irogathatsz nekem, de nem fogok válaszolni, mert nagyon undorító, ahogyan itt össze-vissza csúsztatgattál....
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #544 Dátum: 2010. Március 13. - 20:32:24 »

Írásod "ömlengő" és magyarázkodó részére nem kívánok reagálni, remélem nem sértelek meg.

Mindösszesen egy(etlen) konkrétum.
Ezek szerint mégsem itt volt az "agitálás" a tüntetésre?

Nahát.... :Mosolyog
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #545 Dátum: 2010. Március 13. - 20:39:41 »

Írásod "ömlengő" és magyarázkodó részére nem kívánok reagálni, remélem nem sértelek meg.

Mindösszesen egy(etlen) konkrétum.
Ezek szerint mégsem itt volt az "agitálás" a tüntetésre?

Nahát.... :Mosolyog

Nem veszed észre, hogy ilyet rajtad kívül senki sem, csak Te állítasz.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #546 Dátum: 2010. Március 13. - 21:00:02 »

....... nem tüntetni kell kedves uraim, hanem nem kellene lelőni a kukoricaföldön szaró erdészt, az esti mindennapos kocogó edzését végző fiatal hölgyet, a ködben a fiával a lénián lévő magasleshez közelítő vendégvadász fiát, hogy a hajtásokon a kapzsiságból a vad helyett leküzdött vadásztársakról már ne is beszéljek.......

Hát ki a jó Istent szólítottál meg ezzel a mondattal?
ITT olvastad, hogy ITT vágod a fejünkhöz???
Ha nem itt olvastad, akkor légy oly kedves azoknak odavágni ahol olvastad.
Itt a kutya nem kezdett el semmiféle tüntetésre felhívni, senki nem mondta, hogy tüntetni akar, jó lenne ha nem mosnád össze a két dolgot.
Az, hogy a te szubjektív gondolkodásod szerint tök mindegy melyik fórum, az egy dolog, ez legyen a te bajod.
Részemről befejeztem és kérlek ne magyarázd meg, ne magyarázd félre.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #547 Dátum: 2010. Március 13. - 22:32:01 »

Szia Forsterh,

Elnézést, hogy beleszólok a párbeszédbe, de többes számot írtál, ezért kíváncsivá tettél ezzel a mondattal:

ezt a hatalmas szart látva amiben dagonyáztok évek óta valóban nem repes a szívem

Mi a hatalmas sz*r?

Vadászüdvözlettel  Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sziju
Vendég
« Új üzenet #548 Dátum: 2010. Március 13. - 22:37:57 »

Fiúk!
 Piál Koccint  Kiss Pezsgő Pincer 'Girl: Sleep
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #549 Dátum: 2010. Március 14. - 07:04:32 »


Forsterh
Nem szakmailag meg közelítve a dolgot, nagyon negatív vagy!
Már megint kavarsz itt is,  miért vagy itt ha utálod a vadászokat?
Olvastam tőled egy hozzászólást amiben le szarházi-tad az egész vadász társadalmat.    Nem itt,.... onnan el tűntél és innen..........?
Naplózva

hunter55
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #550 Dátum: 2010. Március 14. - 09:19:49 »

Urak, azt hiszem mindenki látja, hogy egy megkeseredett ember szavait nem érthetjük meg.
Azt javaslom a továbbiakban ne vegyük fel a kesztyűt, ha valaki morogni, pocskondiázni jár ide, figyelmen kívül kell hagyni.
Sajnálom, hogy én is belementem ebbe, de ígérem többet nem teszem.
Javaslom nektek is! Kacsint
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #551 Dátum: 2010. Március 14. - 14:05:04 »

Szervusz Forsterh!

Én sem értelek!
Évek óta ugyanazokat az eseteket említed, és visszatérően kinyilvánítod utálatodat a vadászok iránt.
Szerencsére a balesetek száma jelentősen csökkent, és a vadászatokon is nagyobb a fegyelem, ezért kár a régi dolgokon rágódni.  Azt nem tudom, Te miért hagytad, vagy hagyatták? veled abba a vadászatot, de ezt a mérhetetlen ellenségeskedést nem tudom megérteni. Mi alapján mondasz ilyen negatív véleményeket, ha Te nem vadászol, nem jársz vadászatokra.
Ja! Hallottad! Fejvakarás

Azt sem értem, miért kell  általánosítanod, miért rontod folyamatosan a vadászok, és erdészek között amúgy sem nagy összhangot.
Én nem emlékszem olyanra, hogy itt bárki azzal foglalkozott volna, mennyi baleset történik az erdészetekben, melyik erdész mennyi fát ad el feketén, vagy jár részegen az erdőben kocsival, netán fegyverrel. Mert ugye az nem vita tárgya, hogy Ti sem vagytok büszkék minden kollégátokra!. Te is nagyon jól tudod, mindkét közösségben vannak nem oda való emberek, ezért nem tartanám szerencsésnek egymás szemére hányni a dolgokat!
Szakmai véleményedre sokat adok/adunk, tapasztalataidat mindég megoszthattad. Igaz, nem minden esetben értek/értünk veled egyet, de pontosan ez a lényege egy ilyen fórumnak, hogy kicserélhessük gondolatainkat, még ha azok különböznek is.  Maradjunk ennél! Nem kell a sarat egymásra dobálni!
Véleményt mondani egy olyan közösségről amelyiknek Te is tagja voltál valaha, azt lehet, de odarondítani arra az asztalra amelyiken valaha ettél, talán mégsem kellene. Ha ennyire utálsz minket, valóban nem értem miért vagy közöttünk.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 14. - 15:17:37 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #552 Dátum: 2010. Március 14. - 20:07:45 »


... Én nem örültem annak sem, mikora fácánhajtás végeztével a 75 éves vadásztársasági alapító tagunk töretlen vadászfegyverének duplacsövét a hasamnak támasztva kérdezte meg, hogy "Na mit lőttél gyerek?" Amikor pedig szép halkan, hogy ne blamáljam a többiek előtt, a fogam között szűrve a szót mondtam neki, hogy "Jani bá! Törje meg azt a fegyvercsövet legyenszives!...." akkor Ő viszont egyáltalán nem törődve azzal hogy ki hallja szinte ordítva közölte velem: "B@szd meg, ha félsz, ne gyere vadászni!".......
 


Még olvasva is felháborító, sajnos ismerős az embertípus.
De ezeket a jelenségeket ki tudja szűrni egy vizsgálat? Teszt, műszer? Rákapcsolják a tahóméterre?
Mi lesz vajon a diagnózis? Öntelt, pökhendi, felelőtlen bugris? Van ennek talán BMO száma is?
Azt hiszem, inkább a vadásztársadalomnak (mint minden közösségnek) kéne kivetnie önmagából a mocskát. Ez a járhatóbb út, bár egyre kevésbé hiszek benne.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #553 Dátum: 2010. Március 14. - 20:23:19 »

Még olvasva is felháborító, sajnos ismerős az embertípus.
De ezeket a jelenségeket ki tudja szűrni egy vizsgálat? Teszt, műszer?
Azt hiszem, inkább a vadásztársadalomnak (mint minden közösségnek) kéne kivetnie önmagából a mocskát. Ez a járhatóbb út, bár egyre kevésbé hiszek benne.

Igen-igen.
Erre CSAK ez a megoldás, ez - sajnos vagy nem sajnos - CSAK rajtunk múlik.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #554 Dátum: 2010. április 01. - 21:35:30 »

Örömhír mindenki számára.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: