Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 209981 alkalommal)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Május 25. - 23:34:50 »

elég tipikus, hogy pl. valakik köveket dobálva követelnek rendet és fegyelmet...

Nekem nem szokásom köveket meg sörösüvegeket dobálni.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Május 26. - 06:45:19 »

elég tipikus, hogy pl. valakik köveket dobálva követelnek rendet és fegyelmet...

Nekem nem szokásom köveket meg sörösüvegeket dobálni.

Te Bandi! Idézd már oda ezt is: "Itt most nem a jelenlevőkre gondolok,"
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Május 26. - 07:51:41 »

Én azt gondolom, hogy először mindenki maga tanuljon fegyelmet, aztán követelje másoktól. Itt most nem a jelenlevőkre gondolok, de elég tipikus, hogy pl. valakik köveket dobálva követelnek rendet és fegyelmet...

Ha már a Csillagban rohadnának azok, akik miatt a köveket dobálták, akkor, és csak is akkor van bárkinek morális(!) joga ilyen óhajokkal előállni...

Na de ezt hagyjuk inkább...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Május 26. - 09:49:55 »

Én azt gondolom, hogy először mindenki maga tanuljon fegyelmet, aztán követelje másoktól. Itt most nem a jelenlevőkre gondolok, de elég tipikus, hogy pl. valakik köveket dobálva követelnek rendet és fegyelmet...

Ha már a Csillagban rohadnának azok, akik miatt a köveket dobálták, akkor, és csak is akkor van bárkinek morális(!) joga ilyen óhajokkal előállni...

Na de ezt hagyjuk inkább...

Hagyjuk is. Mindenki söprögessen előbb a maga háza táján.

Csak azért írtam amit írtam, mert szitokszó sokhelyütt a "nem katonaviselt". Én nem vagyok katonaviselt, de arra valahol büszke is vagyok, hogy nem ebben az operetthadseregnek is gyenge bagázsban szúrtam el az időmet, hanem azt társadalmilag hasznosabban töltöttem el.

Mondok én valamit: van olyan hadsereg, ahol minden követ megmozgattam volna, hogy a tagja lehessek... pl.:

1) Svájc. Ott a tartalékosok bármikor lemehetnek a lőtérre és ott korlátlan lőszerfelhasználással gyakorolhatnak.

2) Izrael. Egy barátom volt ott katona hadtáposként. Vele is végigcsináltatták az egy (!) éves alapkiképzést... a részletekről csak annyit: az első egy hónapban minden este sírtak a körletben. Kollektíve.

Mivel sem zsidó, sem svájci nem vagyok, nekem ez jutott. A három éleslőszerből álló kiképzési keretet így inkább meghagytam másoknak... bocs...
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Május 26. - 09:56:26 »

"Mindenki söprögessen előbb a maga háza táján."

Mit söprögessek ÉN????????

Az 1. pontban említettekkel egyetértek.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 26. - 10:22:05 írta Viktor » Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Május 26. - 10:02:59 »

Szia Viktor!
Mi akik voltunk katonák nem önszántunkból vonultunk be,hanem ugye parancsra.Azt a másfél évet sok egyébb dologgal hasznosabban eltölthettük volna,de igenis büszke vagyok rá,hogy voltam katona,de nem akarom lenézni aki nem volt.Sokkal szegényebb lennék ha ez kimaradt volna az életemből.Nagyon sok barátot szereztem és sok szép emlékem van a seregről.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Május 26. - 10:08:52 »

"Mindenki söprögessen előbb a maga háza táján."

Mit söprögessek ÉN????????



"Mit söprögessek ÉN????????"

Ki beszélt Rólad Pista?!




Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Május 26. - 10:10:19 »

Szia Viktor!
Mi akik voltunk katonák nem önszántunkból vonultunk be,hanem ugye parancsra.Azt a másfél évet sok egyébb dologgal hasznosabban eltölthettük volna,de igenis büszke vagyok rá,hogy voltam katona,de nem akarom lenézni aki nem volt.Sokkal szegényebb lennék ha ez kimaradt volna az életemből.Nagyon sok barátot szereztem és sok szép emlékem van a seregről.


Szia Troja!

Ez így korrekt! Igen Igen Igen
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Május 26. - 10:17:49 »




2) Izrael. Egy barátom volt ott katona hadtáposként. Vele is végigcsináltatták az egy (!) éves alapkiképzést... a részletekről csak annyit: az első egy hónapban minden este sírtak a körletben. Kollektíve.

[/quote]

Mar bocs  Viktor de az akkor egy sz..r kikepzes volt dacara annak, hogy ott csinaltak.  Nagyon regi es mar nem hasznalt metodus az, hogy elobb lerombolni a meglevo szemelyiseget es felepiteni helyette egy ujat ami megfelelobb szervezetnek. Ez akkor volt meno amikor meg 15-20 evre terveztek katonakat. Manapsag mara az is ritka aki 10 evig marad ( nem a betokosodott vezerkarrol beszelek) A kepzesnek olyannak kell lennie hogy kihozza a legjobbat az emberbol es ne megtoresere iranyuljon.  Ha azert sirtak mert annyira kihajtottak oket akkor rosszul volt megcsinalva a kepzes, mert a halalosan kimerult ember masnap teljesseggel hasznalhatatlan ( tapasztalat) Ha meg azert mert megalaztak oket akkor megint nem jo mert a megalazott ember direkt ellenall akar passzivan is es akkor megint nem eri el a kikepzes a kivant celt.
Fegyelemre lehet szoktatni alazas es megtores nelkul is. Az biztos hogy aki katonai korulmenyek kozott el egy darabig az jobban tudja magat fegyelmezni,  ismeri a kotelesseg es az utasitas fogalmat, jobban be tud illeszkedni a kozossegbe. Nekem ez a tapasztalatom.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Május 26. - 10:25:49 »




2) Izrael. Egy barátom volt ott katona hadtáposként. Vele is végigcsináltatták az egy (!) éves alapkiképzést... a részletekről csak annyit: az első egy hónapban minden este sírtak a körletben. Kollektíve.


Mar bocs  Viktor de az akkor egy sz..r kikepzes volt dacara annak, hogy ott csinaltak.  Nagyon regi es mar nem hasznalt metodus az, hogy elobb lerombolni a meglevo szemelyiseget es felepiteni helyette egy ujat ami megfelelobb szervezetnek. Ez akkor volt meno amikor meg 15-20 evre terveztek katonakat. Manapsag mara az is ritka aki 10 evig marad ( nem a betokosodott vezerkarrol beszelek) A kepzesnek olyannak kell lennie hogy kihozza a legjobbat az emberbol es ne megtoresere iranyuljon.  Ha azert sirtak mert annyira kihajtottak oket akkor rosszul volt megcsinalva a kepzes, mert a halalosan kimerult ember masnap teljesseggel hasznalhatatlan ( tapasztalat) Ha meg azert mert megalaztak oket akkor megint nem jo mert a megalazott ember direkt ellenall akar passzivan is es akkor megint nem eri el a kikepzes a kivant celt.
Fegyelemre lehet szoktatni alazas es megtores nelkul is. Az biztos hogy aki katonai korulmenyek kozott el egy darabig az jobban tudja magat fegyelmezni,  ismeri a kotelesseg es az utasitas fogalmat, jobban be tud illeszkedni a kozossegbe. Nekem ez a tapasztalatom.
[/quote]

Ennek úgy 16-17 éve... azóta az izraeli sajtó elég keményen ostorozza a hadsereget, hogy elpuhult a kiképzés, a tavalyi libanoni fiaskót is ennek a számlájára írták...
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Május 26. - 11:39:16 »

Korabban meg azert ostorozta, hogy nem tudnak megszabadulni a Mose Dajan korabeli modszerektol a digitalis vilagban.
Egyebkent mar a 90 s evekben se volt meno az olyan kikepzes amit naluk folytattak. ( Erdekes leginkabb a ffi katonak pruszkoltek ellene ) Aztan naluk is megindult a "liberalizacio" most meg az a baj hogy tulsagosan puha sereg sok a logos meg a HALABO. Elver
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Május 26. - 11:48:07 »

Korabban meg azert ostorozta, hogy nem tudnak megszabadulni a Mose Dajan korabeli modszerektol a digitalis vilagban.
Egyebkent mar a 90 s evekben se volt meno az olyan kikepzes amit naluk folytattak. ( Erdekes leginkabb a ffi katonak pruszkoltek ellene ) Aztan naluk is megindult a "liberalizacio" most meg az a baj hogy tulsagosan puha sereg sok a logos meg a HALABO. Elver


Hát igen, ott a fenyegetettség miatt keményen kell fogni a botot... én bezzeg lelkészként szabadon dönthetek:

1) Irakba ha akarnak sem visznek el,
2) De ha ellenségtől kell megvédenem azonnal jelentkezem...
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Május 26. - 11:58:35 »

Én anno a 31. Kapos Harcászati Repülőezrednél szolgáltam a délszláv háború idején. Az alapkiképzéstől eltekintve én jól elvoltam, időnként még tetszett is amit csináltunk. Igaz egy-két alkalommal volt egy kis "zizegés", mikor a készültségi gépeink tűzparancsot kértek ... szerencsére nem kaptak Vigyorog Éjszakánként ha csendes idő volt,  lehetett hallani az ágyúzást. Egy idő után már fel sem tűnt.
Naplózva
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Május 26. - 13:19:50 »

Én anno a 31. Kapos Harcászati Repülőezrednél szolgáltam a délszláv háború idején. Az alapkiképzéstől eltekintve én jól elvoltam, időnként még tetszett is amit csináltunk. Igaz egy-két alkalommal volt egy kis "zizegés", mikor a készültségi gépeink tűzparancsot kértek ... szerencsére nem kaptak Vigyorog Éjszakánként ha csendes idő volt,  lehetett hallani az ágyúzást. Egy idő után már fel sem tűnt.

Négy éve jártam otthon egy általános iskolai osztálytalálkozón, három osztálytársan halt meg rákban az azt megelőző években, és többnek a gyereke betegedett meg tartósan, szintén daganatos betegségek által, egy kislánynáál hét hónaposan diagnosztizálták a mellékveserákot. Halottak napján a szívem szakd meg a temetőben, nem csak az én osztálytársaim fekszenek ott fiatalon. De erről mélyen hallgat a Világ. Az ágyúzás hangját még csak-csak megszokták ott is... mocsok dolog az az urán.
Naplózva

Carpe Diem.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Május 26. - 13:46:38 »

Urán?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: