Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 209965 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #240 Dátum: 2008. November 28. - 19:07:53 »

Nem arról a kerítésről van szó.Ezt a vadászok csinálták,azért,hogy a vad ne tudjon átmenni,mert amelyik átment az többé nem jött vissza.......... Vadász

Hat ez erdekes. Milyen indokolast irhattak a letesitesi tervre. "Tisztelt hatosag kerjuk engedelyezni 13 km kerites letesiteset mivel az a franya vad a sogoroknal loveti meg magat ezzel nekunk jelentos jovedelem kiesest okozva"  Fejvakarás

A vad tudomasom szerint oda megy ahova a termeszete kenyszeriti ( vandorlas) vagy ahol nyugodt helyet es jo taplalekot talal. A brudereknel jobb izu a kaja a szoron ?  Fejvakarás

Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #241 Dátum: 2008. November 28. - 19:58:21 »


Troja!

Nemrég ott voltam én is telepítéseket ellenőrizni.
Szóval az út mellett a kerítések egy (nagyobb) része erdőtelepítés.

Más kérdés, hogy már kerítgetik a mezőgazdasági területeket is.

Azon a környéken a kerítetlen fiatal akácos a dám által elérhető magasságig fel van rágva, teljesen jól látszik ennek a vonala.
Egyszerűen semmit nem tudnak csinálni, és az erdészet is kerít mindent.

Az általad említett út mellett közvetlen olyan volt a vetés, mintha fűnyírózták volna.

Mindenképpen indokolt lenne a dámállomány csökkentése.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #242 Dátum: 2008. November 29. - 21:41:26 »

Vadveszély az autópályán

Szerencsés kimenetelű baleset történt a közelmúltban az M7-es autópályán: egy vaddisznóval ütközött egy személygépkocsi. Ezúttal nem történt tragédia, mondhatnánk, megúszta a veszprémi család – szülők két kisgyermekkel –, viszont autójukban körülbelül 800 ezer forintos kár keletkezett. Az esettel kapcsolatban megkérdeztük az autópálya fenntartóját és a Fejér megyei főkapitányságot: kié a felelősség, ha vad téved egy gyorsforgalmi útra, egyáltalán, hogy kerülhet vad a pályára?
Kiderült, az M7-es Gárdony közeli részén az elmúlt negyedévben három hasonló baleset is történt. Az autópálya és tartozékainak fenntartása, illetve ellenőrzése az Állami Autópálya Kezelő Zrt. (ÁAK) feladata. A megelőzés érdekében az autópálya teljes nyomvonala mellett vadvédő kerítést helyeznek el, amit az ÁAK munkatársai naponta négyszer ellenőriznek, negyedévente pedig gyalog is bejárják azokat.
Winkler-Virág András hangsúlyozta: alapvető félreértés azt feltételezni, hogy kerítéssel el lehet zárni a vadat az autópályától. Ez már csak azért sem lehetséges, mert például a le- és felhajtókhoz nem tesznek kerítést, így ott nyugodtan besétálhatnak az állatok. A felelősség kérdése nem annyira egyszerű, mint az autópálya fenntartásé. Winkler-Virág András úgy fogalmazott, hogy a felelősség hármas: az autósé, a fenntartóé és a vadásztársaságé.
A törvényi szabályozás szerint az autópályák mentén működő vadásztársaságok kötelessége megakadályozni, hogy területüket a vad elhagyja. Amennyiben az AAK bizonyíthatóan jogellenesen nem tesz eleget ellenőrzési és fenntartási feladatainak a védőkerítésekre vonatkozóan, a felelősség a társaságot terheli. Ilyen szituáció akkor következne be, nem végzik el az időközi ellenőrzést, vagy pedig a bejelentett, tudomásukra jutott hibát nem javították ki. A vad által a gépkocsiban okozott kárt a casco fedezi, azaz akinek nincs kiegészítő biztosítása, kénytelen saját zsebből finanszírozni a jármű rendbetételét. A szóvivő elmondta, a hazai autópálya-hálózaton évente körülbelül 10-100 közötti vadelütés történik. Hozzátette, hogy például a szlovákiai szabályozás annyival szigorúbb a magyarnál, hogy ott az elütött vad értékét – a felelősségtől függetlenül – az autósnak ki kell fizetnie.
A Fejér Megyei Rendőr- főkapitányság szóvivője (az M7-es érintett szakasza hozzájuk tartozik) megerősítette, hogy általában a vadásztársaságot terheli a felelősség. Ha hibás kerítésen ment be a vad az autópályára, akkor pedig a fenntartót. Előfordulhat, hogy az autósnak kell fizetnie, mégpedig akkor, ha a vad felbukkanására jelzőtábla figyelmeztet.

Forrás: Napló
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #243 Dátum: 2008. November 30. - 07:40:30 »

Arra azert kivancsi lennek, hogyan allapitjak meg, hogy a hibas keritesen ment be a vad vagy a lehajtonal?
Gondolom a baleset kornyeket megnezik ha van ott hiba akkor ott ha nincs hiba akkor a lehajtonal. Bar en meg olyat nem lattam, hogy a helyszinelesnel vegigneztek volna a kertiest is. Sztem kapasbol raverik a balhet a vadasztarsasagra. Az a legkonyebb ugyanis. ( ahogy a cikkbol is kiderult) A masik ket fel felelosseget igencsak eshetoleges modon fogalmaztak meg. Magyarul nem igen volt meg ra pelda. Tasli.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Steve
Vendég
« Új üzenet #244 Dátum: 2008. November 30. - 08:07:46 »

Ez sántít nekem is egy kissé...

Az autós felelősségén rőkönyödtem meg még egy kissé! Mi a lóf@asz felelőssége van egy olyan útszakaszon, ahol azért engedélyezik a 130 km/h, mert (elvileg) rendelkezésre áll minden biztonsági berendezés.... Vállat von
Na meg a magyarországi autópályaépítési költségekből csak egy kicsivel kellenne kevesebbet ellopni és akkor jutna a felhajtókra is pénz! Tasli
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #245 Dátum: 2008. November 30. - 09:08:48 »

Ez sántít nekem is egy kissé...

Az autós felelősségén rőkönyödtem meg még egy kissé! Mi a lóf@asz felelőssége van egy olyan útszakaszon, ahol azért engedélyezik a 130 km/h, mert (elvileg) rendelkezésre áll minden biztonsági berendezés.... Vállat von
Na meg a magyarországi autópályaépítési költségekből csak egy kicsivel kellenne kevesebbet ellopni és akkor jutna a felhajtókra is pénz! Tasli
Az a helyzet, hogy az M7-es tele van b.szva "Vadveszély" táblákkal, innentől a fenntartó mossa a kezeit. Te meg kifizetsz egy rakás lóvét azért, hogy autózhass azon a döcögős sz.ron amit a te adódból építettek és ha elütsz valamit, elviszed a balhét. Ráadásul a kerítés arra tökéletes, hogy ha véletlenül bekerül valami nyomorult vad, az ki nem jön élve...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #246 Dátum: 2008. December 01. - 20:28:40 »

"A törvényi szabályozás szerint az autópályák mentén működő vadásztársaságok kötelessége megakadályozni, hogy területüket a vad elhagyja."

Én pedig ezen a mondaton rökönyödtem meg! Sokadszorra!

A vad az egyetlen tulajdon a világon, amelyhez a tulajdonosnak semmi nemű, felelőssége, kötelezettsége, kiadása nem társul!
Mit csináljon a vadásztársaság? Futkosson éjjel nappal az utak mentén? Fejvakarás
Hát, beszélje meg a vaddal, az aki ezt kitalálta, hogy ne császkáljon össze-vissza!  Tasli
Bár nem hinném, hogy megértenék egymást.  Nincsenek egy szinten. A vadnak több esze van!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #247 Dátum: 2008. December 01. - 20:33:40 »


A vad az egyetlen tulajdon a világon, amelyhez a tulajdonosnak semmi nemű, felelőssége, kötelezettsége, kiadása nem társul!
Mit csináljon a vadásztársaság? Futkosson éjjel nappal az utak mentén? Fejvakarás

Igen

Hát, mintha valóban ezt várnák el... Vállat von

Kerítés, vadriasztó. Jobb ötlet szerintem az égben sincs...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #248 Dátum: 2008. December 02. - 11:58:46 »

http://www.fn.hu/zold/allatvedelem/20081201/nyestek_garazdalkodnak_budapesten/
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #249 Dátum: 2008. December 02. - 12:50:55 »

Igen

Hát, mintha valóban ezt várnák el... Vállat von

Kerítés, vadriasztó. Jobb ötlet szerintem az égben sincs...

Nade nem azért épül  és van a (tudtommal) autópályakezelő által fenntartott kerítés, hogy a vad bejutását megakadályozza?
Akkor hogy várják ezt el a vadászatra jogosulttól, mikor neki a kerítéshez semmi köze?

Másrészt meg talán az autópálya nem is része a vadászterületnek... Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #250 Dátum: 2008. December 02. - 16:01:19 »

Nade nem azért épül  és van a (tudtommal) autópályakezelő által fenntartott kerítés, hogy a vad bejutását megakadályozza?
Akkor hogy várják ezt el a vadászatra jogosulttól, mikor neki a kerítéshez semmi köze?

Másrészt meg talán az autópálya nem is része a vadászterületnek... Vállat von

A kártérítési jog autópálya esetében a vadászatra jogosulttól fokozott felelősséget állapított meg nem egy esetben. Sima autóútnál a vadveszélytábla elég, de a pályán mindenképp meg kell akadályozni a vad kijutását. Ha kint a vad a páylán, akkor lendül a kártérítési jog kaszája, azaz objektív a felelősség.

Elvileg nem is az autópályakezelő kötelezettsége a kerítés fenntartása.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #251 Dátum: 2008. December 02. - 16:14:46 »

Elvileg nem is az autópályakezelő kötelezettsége a kerítés fenntartása.

Mér nem???

Az is ugyanolyan része a pályának, mint a leállósáv, meg a szaggatott vonal! Vagy nem?

Ha nem az övé, akkor kié? És milyen forrásból?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #252 Dátum: 2008. December 02. - 16:16:11 »

"de a pályán mindenképp meg kell akadályozni a vad kijutását. Vállat von

???  Szerintem a bejutását, vagy megoldani a pályáról való kijutását.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #253 Dátum: 2008. December 02. - 16:46:29 »

"de a pályán mindenképp meg kell akadályozni a vad kijutását. Vállat von

???  Szerintem a bejutását, vagy megoldani a pályáról való kijutását.

Teee, az én szakmám a szavakon lovagolni. Szerintem érthető, de átfogalmazom: meg kell akadályozni a vad autópályára történő kijutását. Ha meg így sem érthető: meg kell akadályozni a vad autópályára történő bejutását.

 Mosolyog Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #254 Dátum: 2008. December 02. - 18:45:47 »

He He He!
Kinek a pap, kinek .....
Én azt szeretem, ha rajtam lovagolnak! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: