Oldalak: 1 ... 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 [122]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 209940 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1815 Dátum: 2024. Február 05. - 10:36:36 »

Az enyém is elég szigorú mégsem nézek úgy ki, mint aki böjtöl.  Vállat von A múlt héten rovancsoltam magam, hát mi tagadás egy kicsivel fölélendültem a százhuszonötnek. Angyal
A százhuszonöttel simán kibékülnék, én a száznegyvenötöt hagytam el. Rííí
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1816 Dátum: 2024. Február 05. - 10:51:20 »

Legfeljebb annak, aki magára ismer benne.
Szerintem meg egy hangulatkeltő fércmunka.
24.óra, 21 milliárd, kifehérítés, öntsünk tiszta vizet a pohárba, tényszámok meg ilyesmi.
Jobban tenné a csávó, ha maradna "hőkamera nagykövet" meg ilyesmi, foglalkozna továbbra is a legalitás határán billegő szarokkal.
Az egész fotózkodás sok hűhó semmiért. Szokás szerint...
Ha meg akarnak szívatni bennünket(meg akarnak), a sok gombnyomkodó mameluk úgyis megszavazza, függetlenül az "adatoktól", a tényektől. Hányszor érdekelte a politikusokat a valóság? Hányszor számított ennek a tetves fideszes bagázsnak, hogy mekkora kárt csinálnak? Hányszor számított bármi a lopáson kívül?
Sok a szarvas? Van, ahol igen, van, ahol nem. Nálunk egy sincs...somogyi terület, a Zselic mellett. Ott van sok, ahol békén hagyják. Ahol több ezer hektár vadászati joga egyetlen tróger kezében van aztán ha van kedve, vadászik, ha nincs, hát leszarja. A szarvasait meg eteti más, vadkárt nem fizet. Így összejöhetnek horribilis vadkárok akkor is, ha a "mezei" társaságok megfeszülnek az idióta követelményrendszer teljesítésével.
Másik kérdés, hogy a terményárak megfeleződtek az elmúlt év során, így a vadkár nominális értéke is...már csak ezért sem hiszem el a 21 milliárdot.
Aki egy kicsit otthon van a mezőgazdasági folyamatokban, tendenciákban, az tisztában van vele, hogy a csodás agrárminiszterünknél nagyobb barmot keveset hordott a hátán a föld, minden megnyilvánulása demagóg hazudozás, legyen szó az ukrán gabonáról vagy a hazai vadkárról.
A baj az, hogy érdekképviseletünk nincs. A pártkatonák arra bólogatnak amit a főnök mond. Aki meg véletlenül nem elkötelezett(az már nincs ott) annak senki nem hallgatja meg a szavát.
Megy a játék a "demokráciával", hogy ők hoznak sokszor betarthatatlan intézkedéseket aztán akár eleget teszünk nekik, akár nem, ha úgy fúj a szél, beszántják az egészet.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1817 Dátum: 2024. Február 05. - 11:07:23 »

"....Pár évnyi előkészületi munkával, majd egy-két tollvonással bármikor eltörölhetnek minket, aztán kitalálnak helyettünk más vadgazdálkodási-vadászati módszert. Mondjuk államilag fizetett kilövőket, akik ellenőrzötten elintézik helyettünk a munkát, mi meg majd mehetünk milliókért bikára vadászni a kertbe, ha nagyon akarunk. Nem hisszük? Szerintem ne akarjuk kipróbálni, hogy így van-e. A vad az államé, a vadászati jog a földtulajdonosoké, itt mi vadászok csak albérlők vagyunk,..."

A szerző teljesen jól érzékeli a gazdasági erőteret csak azt nem tudom, hogy most a hagyd magad hamarabb szabadulsz elve mellet érvel vagy valami más a cél. mert hogy ez az elektronikus beíró, jelentő, és nem tudom minek nevezzelek aplikáció nem fogja megoldani az agrárium és a vadgazdálkodás közötti feszkót az tuti. Amit a szerző az idézett részben vázol az akkor következik be gímszarvasfotózástól és mindenféle aplikációs biz-baztól fügetlenűl amikor a számok azt fogják mutatni, hogy gazdaságilag kifizetődőbb egy a jelenlegitől teljesen eltérő vadgazdálkodási rendszert működtetni és ennek eldöntéséhez semmi köze nem lesz sem a HAMS-nak sem más biz _baznak. Emelem




Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #1818 Dátum: 2024. Február 05. - 11:31:28 »

Jobban tenné a csávó, ha maradna "hőkamera nagykövet" meg ilyesmi, foglalkozna továbbra is a legalitás határán billegő szarokkal.
Az egész fotózkodás sok hűhó semmiért. Szokás szerint...
Ha meg akarnak szívatni bennünket(meg akarnak), a sok gombnyomkodó mameluk úgyis megszavazza, függetlenül az "adatoktól", a tényektől. Hányszor érdekelte a politikusokat a valóság? Hányszor számított ennek a tetves fideszes bagázsnak, hogy mekkora kárt csinálnak? Hányszor számított bármi a lopáson kívül?
Sok a szarvas? Van, ahol igen, van, ahol nem. Nálunk egy sincs...somogyi terület, a Zselic mellett. Ott van sok, ahol békén hagyják. Ahol több ezer hektár vadászati joga egyetlen tróger kezében van aztán ha van kedve, vadászik, ha nincs, hát leszarja. A szarvasait meg eteti más, vadkárt nem fizet. Így összejöhetnek horribilis vadkárok akkor is, ha a "mezei" társaságok megfeszülnek az idióta követelményrendszer teljesítésével.
Másik kérdés, hogy a terményárak megfeleződtek az elmúlt év során, így a vadkár nominális értéke is...már csak ezért sem hiszem el a 21 milliárdot.
Aki egy kicsit otthon van a mezőgazdasági folyamatokban, tendenciákban, az tisztában van vele, hogy a csodás agrárminiszterünknél nagyobb barmot keveset hordott a hátán a föld, minden megnyilvánulása demagóg hazudozás, legyen szó az ukrán gabonáról vagy a hazai vadkárról.
A baj az, hogy érdekképviseletünk nincs. A pártkatonák arra bólogatnak amit a főnök mond. Aki meg véletlenül nem elkötelezett(az már nincs ott) annak senki nem hallgatja meg a szavát.
Megy a játék a "demokráciával", hogy ők hoznak sokszor betarthatatlan intézkedéseket aztán akár eleget teszünk nekik, akár nem, ha úgy fúj a szél, beszántják az egészet.

Ott a pont, Feri  Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1819 Dátum: 2024. Február 05. - 12:12:44 »

A százhuszonöttel simán kibékülnék, én a száznegyvenötöt hagytam el. Rííí

A te helyzetedben erre a száznegyvenötre azt mondom, hogy hálistennek. Majd leadod ha eljön az ideje.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1820 Dátum: 2024. Február 05. - 12:17:07 »

A te helyzetedben erre a száznegyvenötre azt mondom, hogy hálistennek. Majd leadod ha eljön az ideje.
Az a baj, hogy amikor a kezelések miatt 8-10 napig jóformán mellőzöm a táplálékot, nem a zsírból hanem az izomból megy le.
Aztán az izmot úgy kell visszaépíteni, hogy a zsír meg ne szaporodjon tovább.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1821 Dátum: 2024. Február 05. - 12:49:15 »

Nincs még böjt. Majd 14-én, hamvazó szerdától. Addig ehetsz nyugodtan. Pláne ha a megreformált vallás híve vagy.
Református vagyok. Január 1-től egy 90 napos lelkigyakorlatba kezdtem egy lelkész barátom felkérésére. (támogassuk egymást etc...) Egy hónap alatt 6 kiló ugrott le,de fogy tovább. Igaz,van miből. 125 körül jelenleg.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1822 Dátum: 2024. Február 05. - 17:38:23 »


Amit a szerző az idézett részben vázol az akkor következik be gímszarvasfotózástól és mindenféle aplikációs biz-baztól fügetlenűl amikor a számok azt fogják mutatni, hogy gazdaságilag kifizetődőbb egy a jelenlegitől teljesen eltérő vadgazdálkodási rendszert működtetni és ennek eldöntéséhez semmi köze nem lesz sem a HAMS-nak sem más biz _baznak. Emelem


Hacsak ezen múlna...

Nem kell közgazdasági Nobel-díj annak megértéséhez, hogy a jelenlegi vadgazdálkodási rendszer hivatásosokkal való kiváltásának gazdasági következményei katasztrofálisak lennének.
Ezt a rendszert a jelenleginél nem lehet olcsóbban működtetni, csak nagyságrendekkel drágábban.
Komoly árbevételi tartalékok sincsenek benne, még középtávon sem.

Az a félő inkább, hogy "eb ura fakó" alapon, a mindegy mibe kerül elv mentén összedöntenek mindent, hogy igazolják a "mi aztán tudunk kormányozni" c. sokat hangoztatott szlogent.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1823 Dátum: 2024. Február 05. - 19:26:53 »

Református vagyok.
Már értem. Mármint a szagodat. Te sem szoktál zuhanyozni... Nyelv

Még soproni anekdota a régmúltból...két kollégista ballag a Kossuth utcában nach Schmauser kisvendéglő, alkoholfogyasztás céljából. Szembe jön a bádogpap(plé(h)bános), egyik keze be van gipszelve. Egyikük ismeri, megkérdezi, mit történt vele?
-Tudod gyermekem, zuhanyozás közben megcsúsztam, elestem és eltört a karom.
Pap tovább megy, kollégista értetlenül néz a társára:
-Te, mi az a zuhanyozás?
-Én tudjam? Te vagy a katolikus!
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1824 Dátum: 2024. Február 05. - 20:28:00 »


Az a félő inkább, hogy "eb ura fakó" alapon, a mindegy mibe kerül elv mentén összedöntenek mindent, hogy igazolják a "mi aztán tudunk kormányozni" c. sokat hangoztatott szlogent.


Teljesen igazad van ez is egy szkenárió, én úgy gondolom a fiúk vannak olyan kreatívak, hogy máshonnan vagy más jogcímen becsatornáznak forrásokat a rendszerbe, megtisztítják a civílszervezetektől(Vt.től) és átadják a rendszer működtetését tokkal vonóval annak akinek a jelenlegi nem tetszik. Az északi szomszédunk ugyan nem tekinthető analóg példának de valamiért ott nincs vadkár igaz lassan vad sincs csak  a kiemelt helyeken. Majd megalakulnak a vadásztató irodák, és a rendszerből kiszorítottak azokon keresztül juthatnak lehetőségekhez. A fiúk kreativitása szerintem határtalan, létezik kötelező gépjárműadó is igaz ha nem okozol sohasem balesetet legfeljebb bekerülsz B10-be vagy valamibe majd kitalálják a kötelező vadkáralapot ha van ha nincs vadkár, de majd lesz úgy is valami, eltűnt a vaddisznó nem gond itt a szarvas, elfogy a szarvas nem gond ott van az őz, elfogy az őz nem gond van nyúl, mindég lesz valami oka a károkozásnak, ha valaki nekem ezelőtt pár évvel azt mondja, hogy a nyúl károkozása miatt meg kell kérni az idényen kívüli elejtést akkor azt kiröhögöm, a nyúl teríték adatok semmit nem változtak az utóbbi időben pedig nincs kamu benne a teríték nem érte el a százat!
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1825 Dátum: 2024. Február 05. - 20:31:13 »

Református vagyok. Január 1-től egy 90 napos lelkigyakorlatba kezdtem egy lelkész barátom felkérésére. (támogassuk egymást etc...) Egy hónap alatt 6 kiló ugrott le,de fogy tovább. Igaz,van miből. 125 körül jelenleg.

Én az egyedül üdvözítő, római katholikus anyaszentegyház kebelébe tartozom. A példádon felbuzdulva most vallási alapon vágok bele a fogyókúrába. 17-től nagyböjt, belehúzok. Aztán ha véletlenül nem jönne össze a mutatvány én még mindig elmehetek meggyónni. Nagy eséllyel fel is oldoz az atya.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1826 Dátum: 2024. Február 05. - 21:26:27 »

Urak!
Egy dolgot szeretnék tudni, sok a szarvas vagy nem?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1827 Dátum: 2024. Február 05. - 21:33:17 »

Urak!
Egy dolgot szeretnék tudni, sok a szarvas vagy nem?
Hol?
Kinek?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1828 Dátum: 2024. Február 06. - 06:22:29 »

Teljesen igazad van ez is egy szkenárió, én úgy gondolom a fiúk vannak olyan kreatívak, hogy máshonnan vagy más jogcímen becsatornáznak forrásokat a rendszerbe...

Én (az örök optimista) meg abban reménykedem, hogy azoknak a forrásoknak minden egyes forintjára három előrenyújtott kéz vár már direktben, csatornázás nélkül.
Egy darabig még várni is fog, mert forrásbőséges aranykornak jópár évre vége van.
Na jó, elteszem az üveggömböt, kikergetem a szobából a fekete macskát, majd meglátjuk.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1829 Dátum: 2024. Február 06. - 23:03:03 »

Hol?
Kinek?
Azzal hogy kinek, nincsenek problémáim.
A hol, ami érdekel.
Tutira veszem, hogy vadgazdálkodótól erre nem kapok őszinte választ.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 [122]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: