Oldalak: 1 ... 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 209946 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1785 Dátum: 2024. Január 08. - 20:32:05 »

Ha elfogy a vad, kire fognak majd mutogatni ezek a hazudozó, önző, ostoba és kapzsi férgek?
 Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1786 Dátum: 2024. Január 09. - 06:05:49 »

Ha elfogy a vad, kire fognak majd mutogatni ezek a hazudozó, önző, ostoba és kapzsi férgek?
 Nem

Lesz választék.

Soros, Brüsszel, migránsok, ukránok, svédek ...

"S ha végül rájuk dől a ház és nincs már több hitel
Majd mást vádolnak azzal, amit ők követtek el
És engedelmes szolgáló a törvény és a jog
Édesapám, csak azt ne mondd, hogy ezek ugyanazok."  /Bródy/
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1787 Dátum: 2024. Február 01. - 10:18:15 »

Mivan?
https://www.vadasz-blog.hu/2024/01/30/tavasszal-indul-a-kotelezo-fotodokumentacio-szarvas-elejtese-eseten/
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1788 Dátum: 2024. Február 01. - 11:19:52 »


Nálunk több olyan tag is van, akinek nincs okostelefonja. Sőt olyan is akinek buta se. Tehát akkor ebből egyenesen következik, hogy akinek vadászjegye van, annak okostelefonnal is kell rendelkeznie!? Vagy fényképésszel jár vadászni.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #1789 Dátum: 2024. Február 01. - 16:41:35 »

Nálunk több olyan tag is van, akinek nincs okostelefonja. Sőt olyan is akinek buta se. Tehát akkor ebből egyenesen következik, hogy akinek vadászjegye van, annak okostelefonnal is kell rendelkeznie!? Vagy fényképésszel jár vadászni.

Tudtommal egy vadászatra jogosultnak korlátozott számú (azt nem tudom, pontosan mennyi, kb. mint ahány hív.vadász van, vagy valamivel több) applikáció lehet. Hűtőnél is lehet fotózni, nem kell zsigereletlenül. De így fejjel és lábakkal kell bevinni.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1790 Dátum: 2024. Február 01. - 20:08:41 »

Mivan?


"Mind az ezen szabályozás, mind a tavalyi törvénymódosítás, mind pedig a várhatóan jövőre érkező e-beíró azt a célt szolgálja, hogy a hatalmasra duzzadt hazai gímszarvas-állományt az AM nyomására le tudják csökkenteni, az állomány- és kilövési adatokat ki tudják fehéríteni, miután a minisztériumnak végképp elege lett a folyamatos kamuzásból, szépítésből, kozmetikázásból..."

Meg a moszkvai nénikétek, az szokott kamuzni,meg kozmetikázni.  Nem
Mi a teljes teríték 90 %-át leadjuk vadfeldolgozónak. Jelen gazdasági helyzetben nem hiszem, hogy  másként tenne (vagy tehetne) bármelyik vadgazdálkodó.
Öreglak meg bizonyára kamu szarvasok után fizet 50-100 e Ft-ot darabonként. Komolyan mondom, tiszta idióták gyülekezete az ország.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #1791 Dátum: 2024. Február 01. - 20:57:25 »

Azért van kamu.
Sebzés után későn megtalálva, értékesítésre alkalmatlan, elföldelve stb., szerintem ez átlagos vadásztársaságoknál ez nem ritka.

Ne Magatokkal indulj ki, Lajos!
Ti az átlagnál sokan jobban, becsületesebben gazdálkodtok.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1792 Dátum: 2024. Február 01. - 21:20:20 »

Azért van kamu.
Sebzés után későn megtalálva, értékesítésre alkalmatlan, elföldelve stb., szerintem ez átlagos vadásztársaságoknál ez nem ritka.
De ez is csökkenti az állományt. Az összenyomott krotália mondjuk nem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #1793 Dátum: 2024. Február 01. - 21:38:27 »

De ez is csökkenti az állományt. Az összenyomott krotália mondjuk nem.

Igen, csökkenti. Állami területeken, ahol sok hajtás van, azok terítékeinek még 10%-a biztosan elpusztul és elveszik. És annyi nincs beírva sebzésnek. Nem is ezzel van a baj, inkább az alaptalanul összenyomott krotáliákkal. 
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1794 Dátum: 2024. Február 02. - 07:25:00 »

Én csak a saját tapasztalatról tudok beszélni, fogalmam sincs, mi történik máshol.
Azt nem értem, miért nem lehetett ezt úgy szabályozni, hogy a VADFELDOLGOZÓKHOZ NEM KERÜLŐ testeket kelljen fotózni.
Ennek a baromságnak az lesz a következménye, hogy az sem lövi meg a szarvast, aki elé kiáll, mert nem hiányzik neki a többlet macera.
Én pl. biztos, hogy nem veszek ezért okostelefont.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1795 Dátum: 2024. Február 02. - 10:51:27 »


Ennek a baromságnak az lesz a következménye, hogy az sem lövi meg a szarvast, aki elé kiáll, mert nem hiányzik neki a többlet macera.
Én pl. biztos, hogy nem veszek ezért okostelefont.

 Emelem

Erre gondolok én is.
Ez nemhogy az állomány csökkentését fogja okozni, hanem pont ellenkezőleg.
Sokan mondják azt is, hogy ez a fotózgatás az éjszakai vadászatok ellen van.(?)
De akkor mit is akar az AM. valójában?
Azért azt lehet sejteni, hogy a teríték egy jó része talán ici-picivel szürlület után esik... Fejvakarás Vállat von
-Mondjuk én nem pártolom ezt, de ha ez is kiesik, akkor még kevesebb szarvancs lesz meglőve...  Nem szól szám

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #1796 Dátum: 2024. Február 02. - 11:03:10 »

Emelem

Erre gondolok én is.
Ez nemhogy az állomány csökkentését fogja okozni, hanem pont ellenkezőleg.
Sokan mondják azt is, hogy ez a fotózgatás az éjszakai vadászatok ellen van.(?)
De akkor mit is akar az AM. valójában?
Azért azt lehet sejteni, hogy a teríték egy jó része talán ici-picivel szürlület után esik... Fejvakarás Vállat von
-Mondjuk én nem pártolom ezt, de ha ez is kiesik, akkor még kevesebb szarvancs lesz meglőve...  Nem szól szám

 Wave

"Az elejtést követően azonnal, de legkésőbb 7 napon belül kell a fotókat elkészíteni az applikáció segítségével és elküldeni a hatóságnak."

Ebből honnan látszik, hogy éjszaka esik el?
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1797 Dátum: 2024. Február 02. - 11:59:30 »

"Az elejtést követően azonnal, de legkésőbb 7 napon belül kell a fotókat elkészíteni az applikáció segítségével és elküldeni a hatóságnak."

Ebből honnan látszik, hogy éjszaka esik el?

Mondjuk ebből tényleg nem... Vigyorog
Akko' meg mi értelme?  OOO

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1798 Dátum: 2024. Február 02. - 13:26:44 »


Én a sok minden más mellett biznisz szagot érzek. Nincs okos telefonod? majd kötelező lesz és megveszed! Nincs korlátlan mobilneted? Majd kötelező lesz és megveszed! Nincs elektronikus beíró könyved? Majd kötelezően megveszed mert ahol működik ott fizetős! Ha jól tudom innentől megosztod a saját geolokációs adataidat amik nem tudjuk hol landolnak! stb. stb. stb. csaxolok Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1799 Dátum: 2024. Február 02. - 14:30:20 »

Tudtommal egy vadászatra jogosultnak korlátozott számú (azt nem tudom, pontosan mennyi, kb. mint ahány hív.vadász van, vagy valamivel több) applikáció lehet. Hűtőnél is lehet fotózni, nem kell zsigereletlenül. De így fejjel és lábakkal kell bevinni.
Nálunk a lábakat amúgy is bevisszük, mert átveszi a vadátvevő. Legfeljebb majd a hűtőnél vágjuk csak le! Még a fejekre kellene valamit kitalálni! Az a halálom, ami régebben volt, hogy bármerre megyek a környékbeli területeken, mindenhol szarvas, meg őzlábakat, illetve fejeket találtam. a szarvas láb megoldódott, de még ott van a több száz őz láb!
Máshol ezt hogy oldják meg?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Oldalak: 1 ... 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 [120] 121 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: