Oldalak: 1 ... 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 209924 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1770 Dátum: 2023. November 30. - 12:32:02 »

Nehezen tudom elképzelni, hogy ez működni tudjon.

Meg azt sem tudom, hogy a NAK honnan venne erre pénzt meg humánerőforrást.

Arra mindenképpen jó lesz, hogy egy valag pénz kifolyjon a vadgazdálkodásból, (esetleg a költségvetésből, ha beszáll az állam is) teljesen értelmetlenül.
Apparátusra, ügyintézésre, követeléskezelőre, jogi képviselőre, stb.
Bár, ha jobban meggondolom, nem értelmetlen a dolog, hiszen hatékonyan erősítheti az általános társadalmi összgyűlőletet, az "oszd meg és uralkodj" elv mentén.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1771 Dátum: 2023. November 30. - 22:52:30 »

Érdekes dolgokat hallani manapság a vadászat jövőjéről! 
Azt hallottam már nem is egy helyről, hogy 3 év múlva gyökeresen bele kívánnak nyúlni a vadásztársági formák átalakításába.  Több társaság területét összevonva gazdálkodási egységeket hoznának létre, amihez az állam  támogatást adna, természetesen az eredményekből is bőven kivenné a részét. A tagságok megszűnnének.  A vadászok minden egyes vadért ugyan úgy fizetnének mint a bérvadászok. Talán ennek első lépése a vad-gk ütközés teljes felelőségének áthárítása a gk vezetőkre. A második lépcső a vadkárok helyzete, a nagyvad állomány radikális csökkentése.  A földtulajdon és vadászati jog kérdésére még nem tudtak választ adni.  Arra, hogy mi van a 20 éves bérleti szerződésekkel azt mondták, hogy az csak egy tollvonás! 
Nem vagyok túl boldog, hogy ennyi idős vagyok, de annak örülök, hogy vadászhattam életemben annyit és olyanokat amit már nem vehetnek el tőlem. Igaz, lassan (nagyon lassan ) el kell gondolkoznom az abbahagyáson is!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1772 Dátum: 2023. December 01. - 07:21:14 »

Több társaság területét összevonva gazdálkodási egységeket hoznának létre, amihez az állam  támogatást adna, természetesen az eredményekből is bőven kivenné a részét.

Milyen eredményekből?
Láttam ifjúkoromban tucatnyi TSZ összevonást. Sok tekintetben hasonlított a TSZ rendszer (egy tag-egy szavazat, összeredményben való teljes érdektelenség, stb,) a mai egyesületekre. Attól, hogy nagyobbak lettek az egyesülés után semmivel nem lettek jövedelmezőbbek, csupán áttekinthetetlenebbek. 10 vödör szarból nem lesz egy hordó arany, ha összeöntjük.

A tagságok megszűnnének.  A vadászok minden egyes vadért ugyan úgy fizetnének mint a bérvadászok.

Ez gyakorlatilag azt eredményezné, hogy a 70 e vadásznak nagyjából a 10 %-a vadászna tovább. Pont azok az "elszántak" esnének ki a rendszerből, akik pillanatnyilag a vállukon viszik az egész rendszert, mert képesek minden este a lesek kotyolni, illetve ha nem is esnének ki teljesen, átalakulnának szombati vadásszá, akik a pénzükért elvárják, hogy fényesre nyalják a seggüket.

A földtulajdon és vadászati jog kérdésére még nem tudtak választ adni.  Arra, hogy mi van a 20 éves bérleti szerződésekkel azt mondták, hogy az csak egy tollvonás! 

Mindkettő csak egy tollvonás.
Meg végeláthatatlan, akár Hágáig nyúló perek tömkelege és a mindenki utál mindenkit állapot további mélyítése.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1773 Dátum: 2023. December 01. - 07:37:03 »

Milyen eredményekből?
Láttam ifjúkoromban tucatnyi TSZ összevonást. Sok tekintetben hasonlított a TSZ rendszer (egy tag-egy szavazat, összeredményben való teljes érdektelenség, stb,) a mai egyesületekre. Attól, hogy nagyobbak lettek az egyesülés után semmivel nem lettek jövedelmezőbbek, csupán áttekinthetetlenebbek. 10 vödör szarból nem lesz egy hordó arany, ha összeöntjük.

Ez gyakorlatilag azt eredményezné, hogy a 70 e vadásznak nagyjából a 10 %-a vadászna tovább. Pont azok az "elszántak" esnének ki a rendszerből, akik pillanatnyilag a vállukon viszik az egész rendszert, mert képesek minden este a lesek kotyolni, illetve ha nem is esnének ki teljesen, átalakulnának szombati vadásszá, akik a pénzükért elvárják, hogy fényesre nyalják a seggüket.

Mindkettő csak egy 
Meg végeláthatatlan, akár Hágáig nyúló perek tömkelege és a mindenki utál mindenkit állapot további mélyítése.
 

Akkor ez egy tökéletes Kis Hazánkhoz illő project lesz.
A Turáni átok 2024-es verziója
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1774 Dátum: 2023. December 01. - 14:39:26 »

Hangulat- és gyűlöletkeltésből 5*
Értelme ezen felül szinte semmi.
Hacsak nem a figyelemelterelés.
A falunkban a gazdák egy része még semmit sem kapott meg a területalapú támogatásból.
A fennmaradók  is csak egy részét.
De van akinek hetente van valamilyen ellenőrzése, ami arra megy ki, hogy ha bármi nem stimmel,
akkor meg lehessen vonni a támogatásokat, meg lehessen akasztani a kifizetést.
Pl. olyan indokkal, hogy lejárt a vegyszerező műszaki vizsgája…
Kiürült a kassza.
Erről valahogyan el kell terelni a figyelmet.
A felfoghatatlan mértékű tékozlás  (lopás?) elérte azt a szintet és állapotot, ami már eresztékeiben
ropogtatja a rendszert.
Valószínűleg a kormányzat is sok mindent szeretne, de pár tizezer mezőgazdasági munkagépet
Budapest utcáin egészen biztosan nem.
Ezért most be kellett b@szni a köztudatba egy ilyen gránátot.
Aki időt nyer….

Szakértői munkám tapasztalata az, hogy a vadkártéritések kifizetése körül
nagyon sok a probléma.
Úgy a szándékkal, mint a lehetőségekkel, vagy a kommunikációval kapcsolatban
is van bőven gond.
De a vadászatra jogosultak tönkretétele senkinek sem lehetne épeszű szándéka.

Szerintem ezt az egészet nem eszik olyan forrón.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1775 Dátum: 2023. December 02. - 06:15:01 »


De a vadászatra jogosultak tönkretétele senkinek sem lehetne épeszű szándéka.

Szerintem ezt az egészet nem eszik olyan forrón.


Én is így gondolom.
A vadászati rendszert a mostaninál olcsóbban nem lehetne működtetni. (Szenvedélyből vadászók ejtik el a vadkárt okozó nagyvad zömét.)
Jelentős árbevételi tartalék sincs a vadgazdálkodásban, a jelenlegi formában is igyekszik minden jogosult csúcsra járatni a pénztárgépet.
Parasztvakításnak is csak ideig-óráig menne el, mert rövid időn belül kiderülne, hogy a vadlétszám nemhogy csökkenne, rohamosan növekedni fog. Hétvégi, meg fizető vadászokkal a jelenlegi nagyvadteríték töredéke sem produkálható. Ha kifogjuk a kocsi elől az igáslovat és hátrakötjük a saroglyához, ki húzza a szekeret?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1776 Dátum: 2023. December 02. - 11:19:53 »

Én is így gondolom.
A vadászati rendszert a mostaninál olcsóbban nem lehetne működtetni. (Szenvedélyből vadászók ejtik el a vadkárt okozó nagyvad zömét.)
Jelentős árbevételi tartalék sincs a vadgazdálkodásban, a jelenlegi formában is igyekszik minden jogosult csúcsra járatni a pénztárgépet.
Parasztvakításnak is csak ideig-óráig menne el, mert rövid időn belül kiderülne, hogy a vadlétszám nemhogy csökkenne, rohamosan növekedni fog. Hétvégi, meg fizető vadászokkal a jelenlegi nagyvadteríték töredéke sem produkálható. Ha kifogjuk a kocsi elől az igáslovat és hátrakötjük a saroglyához, ki húzza a szekeret?

Igazad van. Csabának is.
De ne felejtsétek, hogy a nemzethy agrár kamara nem a racionalitás mentén cselekszik amikor kedvezni akar a gazdáknak.
Még mindig az óriási vaddisznóállományról ugatnak amikor az ország egyes részein szinte kipusztult a disznó, máshol is erősen megfogyatkozott, hála az esztelen vadirtásnak amit ránkkényszerítettek.
Apropó vadirtás. Milyen racionalizmust várhatunk el attól a gittegylettől, ami az egyre fogyó állományból ugyanazt vagy még nagyobb terítéket akar lövetni? Amelyik a bevallott állomány másfélszeresét akarja lövetni pl. ragadozókból?
Nem, itt kár a józan észre várni. Ezeknek soha nem számított, mekkora kárt csinálnak. Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1777 Dátum: 2023. December 02. - 14:14:14 »

Nem, itt kár a józan észre várni.

Hát, hogy nem ez lenne az első balfaszság, az tény.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1778 Dátum: 2023. December 02. - 19:03:13 »


Nem, itt kár a józan észre várni. Ezeknek soha nem számított, mekkora kárt csinálnak. Nem
Javíthatatlan álmodozó lettem.
Adja Isten, hogy a megfelelő időben előkerüljön a soraikból pár értelmes, az orránál és a következő tavasznál
tovább látó és gondolkodó ember….😇

Ha nem így lesz, akkor sajnos itt egy rakás vadászatra jogosultnak kurva gyorsan lesz
Jagd vorbei und Hallali ☹😢
De akkor hogyan tovább?
Kiherélik a kispénzű kétkezi vadászokat?
Totális káosz lesz. És kontraszelektálttá válik a folyamat.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1779 Dátum: 2023. December 02. - 20:05:09 »

Javíthatatlan álmodozó lettem.
Adja Isten, hogy a megfelelő időben előkerüljön a soraikból pár értelmes, az orránál és a következő tavasznál
tovább látó és gondolkodó ember….😇

Ha nem így lesz, akkor sajnos itt egy rakás vadászatra jogosultnak kurva gyorsan lesz
Jagd vorbei und Hallali ☹😢
De akkor hogyan tovább?
Kiherélik a kispénzű kétkezi vadászokat?
Totális káosz lesz. És kontraszelektálttá válik a folyamat.
Akkor majd rájönnek a gazdák, hogy levágták a szent tehenet és a vadkárelhárításért ugyan úgy fizetni kell mint a gyomitóért.
Lásd USA, Ausztrália.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1780 Dátum: 2023. December 03. - 05:56:09 »

Akkor majd rájönnek a gazdák, hogy levágták a szent tehenet és a vadkárelhárításért ugyan úgy fizetni kell mint a gyomitóért.
Lásd USA, Ausztrália.

Tévedsz.
Vegyszerek fognak előkerülni.
Mérgek és fogamzásgátlók.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1781 Dátum: 2023. December 03. - 18:05:11 »

Ahhoz képest, hogy valaki hallott valamit, valahol, már az armageddonnál járunk. Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1782 Dátum: 2023. December 04. - 07:19:59 »

Ahhoz képest, hogy valaki hallott valamit, valahol, már az armageddonnál járunk. Vállat von

Látom, nem olvasol Agrofórumot.
Az agrárkamara pillanatnyi elmezavara széles körben, lavinaszerűen terjed a parasztköztudatban és - mondjuk így - komoly tapsolótábornak örvend.
Gyanítom, hogy most folyik a hőmérőzés.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1783 Dátum: 2023. December 04. - 12:39:52 »

Látom, nem olvasol Agrofórumot.
Az agrárkamara pillanatnyi elmezavara széles körben, lavinaszerűen terjed a parasztköztudatban és - mondjuk így - komoly tapsolótábornak örvend.
Gyanítom, hogy most folyik a hőmérőzés.

Tényleg nem olvasok olyat. Elég nekem a magam baja. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1784 Dátum: 2024. Január 08. - 20:13:31 »

https://www.nak.hu/sajto/sajtokozlemenyek/106629-erdogazdalkodas-a-klimavaltozas-nem-kezelheto-rezervatumszemlelettel
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: