Oldalak: 1 ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 209980 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1725 Dátum: 2021. Augusztus 18. - 15:44:34 »

Szerintem meg azért, mert a napsütéssel keletkező  hő a fedél (üveg, fólia) miatt nem tud elillanni. A normál (külső) állapothoz képest egyfajta hőcsapdaként működik.

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1726 Dátum: 2021. Augusztus 21. - 14:45:31 »

Nem árt, ha megjelennek ehhez hasonló cikkek és olvassák időnként civilek is az erdei szabályokat.

https://delzalapress.hu/eletmod/szabalyok-az-erdoben-egy-nap-2-kilo-gomba-szedheto-ha-nincs-gazdajaval-a-kutya-lelohetik-az-ebet/
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1727 Dátum: 2021. Augusztus 21. - 17:11:07 »

Nem árt, ha megjelennek ehhez hasonló cikkek és olvassák időnként civilek is az erdei szabályokat.

https://delzalapress.hu/eletmod/szabalyok-az-erdoben-egy-nap-2-kilo-gomba-szedheto-ha-nincs-gazdajaval-a-kutya-lelohetik-az-ebet/
A kiscsoportosak, akiknek ezt olvasni kellene, azok nem olvasnak, csak kiscsoportban(25-30 fő) megjelennek és botokkal kaparva szedik. De ez a kaparás nem okoz széndioxid szennyezést, mert ők 500 évvel ezelőtti migránsok.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #1728 Dátum: 2022. Január 27. - 09:09:28 »

Tisztelt Urak!
Az új plasztik kártyás vadászjegy minden évben újat adnak vagy hogyan ellenőrzik az érvényességét? A társaságok vegyenek kártyaolvasót?
Megtisztelő válaszokat előre is köszönöm!
Üdv Gyula
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1729 Dátum: 2022. Január 27. - 09:21:29 »

Tisztelt Urak!
Az új plasztik kártyás vadászjegy minden évben újat adnak vagy hogyan ellenőrzik az érvényességét? A társaságok vegyenek kártyaolvasót?
Megtisztelő válaszokat előre is köszönöm!
Üdv Gyula

Nem hinném, hogy kellene. De a rajta levő QR-kód egy mobil telefonnal olvasható, és remélem elnavigál egy online adatbázishoz, ahol le lehet ellenőrizni az érvényességét.
Én legalábbis így csináltam volna meg  Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Grus grus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #1730 Dátum: 2022. Január 27. - 11:31:09 »

Nem hinném, hogy kellene. De a rajta levő QR-kód egy mobil telefonnal olvasható, és remélem elnavigál egy online adatbázishoz, ahol le lehet ellenőrizni az érvényességét.
Én legalábbis így csináltam volna meg  Ördög



Üdv!

Így is van megcsinálva,QR kód olvasó és onnan az OMVK rögtön a kód által az adott kártya adatait adja ki,mi már a rendőrségen megnéztük és működik!

 Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1731 Dátum: 2022. Március 21. - 17:37:13 »

https://www.vadasz-blog.hu/2022/03/21/hatalmas-vadasztuntetes-volt-spanyolorszagban/
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #1732 Dátum: 2022. április 07. - 07:19:42 »

https://www.vaol.hu/helyi-kozelet/2022/04/komoly-problemat-okoznak-a-vaddisznok-a-szomszedos-megyeben-dronnal-figyeltek-meg-oket-video

Milyen szépen pihengetnek a "megvetett ágyban"!  Vigyorog

"Az ellenőrzésben részt vevő rendőrök a malacok pontos helyét megadták az illetékes vadásztársaságnak, akik intézkedtek az állatok biztonságos befogásáról és áttelepítéséről."

Persze-persze...  Ördög
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1733 Dátum: 2022. November 16. - 10:15:16 »

Tavaly téli a történet. Egy repi disznóhajtáson esett meg. Az első hajtás után szól az egyik vadőr a tulajnak:

- Főnök! Van egy kis gond. Az egyik vadászhölgy őzet lőtt!

- B...meg! Jóvannembaj, tedd el. Legalább suta?

- Nem!
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1734 Dátum: 2023. Március 20. - 12:40:35 »

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1735 Dátum: 2023. Március 20. - 13:53:37 »


Mint a nemzeti konzultáció...
Az elnök nem fogja megkérdezni a tagságot mert nehogymá'...
A védegylet meg azt hazudik a beérkezett eredményekről amit akar.
Kutyakomédia.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1736 Dátum: 2023. Március 21. - 14:57:49 »

Megkaptuk mi is, válaszoltam is rá, csupán azért, hogy ne érjen az érdektelenség vádja.

Tisztelt Országos Vadászkamara!


Véleménykérő levelükre válaszolva vadásztársaságunk nevében azt az álláspontot képviselem, hogy a hangtompítók használatának vélt hátrányai eltörpülnek az előnyeik mellett.
Mellette szól a vadász és kutyája halláskárosodásának csökkentése illetve megelőzése , a területen lévő vadászható és nem vadászható vadfajok mérsékeltebb zavarása, a nem vadászó lakossággal szembeni konfliktuscsökkenés, valamint azokkal a külföldi vendégvadászokkal való harmonikus kapcsolat, akik számára régóta lehetőség (néhol kötelezettség) a hangtompító használata.
Ellenérvként az orvvadászat illetve esztétikai problémák szoktak előkerülni.
Az esztétikai kérdéssel nem foglalkoznék, akinek nem tetszik, ne használja.
Az orvvadászat kérdésében azt gondolom, hogy az illegálisan fegyvert tartók jelenleg is használják, büntetőjogilag nem esik más elbírálás alá a hangtompítós, vagy anélküli fegyver.
Az un. "belső orvvadászat" felerősödését én nem látom reális veszélynek, az "azért vagy becsületes, mert nem volt alkalmad lopni" nézet megítélésem szerint nem egyéb, mint a vadásztársadalom kiskorúsítása.


Tisztelettel:


Németh Lajos
   elnök
Héthatár Vadásztársaság
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1737 Dátum: 2023. Március 21. - 19:42:51 »

Megkaptuk mi is, válaszoltam is rá, csupán azért, hogy ne érjen az érdektelenség vádja.

Tisztelt Országos Vadászkamara!


Véleménykérő levelükre válaszolva vadásztársaságunk nevében azt az álláspontot képviselem, hogy a hangtompítók használatának vélt hátrányai eltörpülnek az előnyeik mellett.
Mellette szól a vadász és kutyája halláskárosodásának csökkentése illetve megelőzése , a területen lévő vadászható és nem vadászható vadfajok mérsékeltebb zavarása, a nem vadászó lakossággal szembeni konfliktuscsökkenés, valamint azokkal a külföldi vendégvadászokkal való harmonikus kapcsolat, akik számára régóta lehetőség (néhol kötelezettség) a hangtompító használata.
Ellenérvként az orvvadászat illetve esztétikai problémák szoktak előkerülni.
Az esztétikai kérdéssel nem foglalkoznék, akinek nem tetszik, ne használja.
Az orvvadászat kérdésében azt gondolom, hogy az illegálisan fegyvert tartók jelenleg is használják, büntetőjogilag nem esik más elbírálás alá a hangtompítós, vagy anélküli fegyver.
Az un. "belső orvvadászat" felerősödését én nem látom reális veszélynek, az "azért vagy becsületes, mert nem volt alkalmad lopni" nézet megítélésem szerint nem egyéb, mint a vadásztársadalom kiskorúsítása.


Tisztelettel:


Németh Lajos
   elnök
Héthatár Vadásztársaság


Ennyi.  Igen Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #1738 Dátum: 2023. Március 21. - 19:49:52 »

Megkaptuk mi is, válaszoltam is rá, csupán azért, hogy ne érjen az érdektelenség vádja.

Tisztelt Országos Vadászkamara!


Véleménykérő levelükre válaszolva vadásztársaságunk nevében azt az álláspontot képviselem, hogy a hangtompítók használatának vélt hátrányai eltörpülnek az előnyeik mellett.
Mellette szól a vadász és kutyája halláskárosodásának csökkentése illetve megelőzése , a területen lévő vadászható és nem vadászható vadfajok mérsékeltebb zavarása, a nem vadászó lakossággal szembeni konfliktuscsökkenés, valamint azokkal a külföldi vendégvadászokkal való harmonikus kapcsolat, akik számára régóta lehetőség (néhol kötelezettség) a hangtompító használata.
Ellenérvként az orvvadászat illetve esztétikai problémák szoktak előkerülni.
Az esztétikai kérdéssel nem foglalkoznék, akinek nem tetszik, ne használja.
Az orvvadászat kérdésében azt gondolom, hogy az illegálisan fegyvert tartók jelenleg is használják, büntetőjogilag nem esik más elbírálás alá a hangtompítós, vagy anélküli fegyver.
Az un. "belső orvvadászat" felerősödését én nem látom reális veszélynek, az "azért vagy becsületes, mert nem volt alkalmad lopni" nézet megítélésem szerint nem egyéb, mint a vadásztársadalom kiskorúsítása.


Tisztelettel:


Németh Lajos
   elnök
Héthatár Vadásztársaság


Egyetértek!
Még annyit, tennék hozzá, hogy minden törvény (vagy szabály) annyit ér, amennyit akkor is betartasz belőle, ha soha, senki nem tudná meg, mit tettél.

Tisztelettel:
KF
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1739 Dátum: 2023. Március 21. - 20:38:30 »

Nem tudom hányan lőttetek már hangtompítós fegyverrel, de szerintem nem csillapít annyit a lövés hangjából mint azt sokan gondolják!  A gyakorlatban 10-20 % között van a hangcsökkenés ami szerintem elhanyagolható.  Arról nem is beszélve, hogy csökkenti a lövedék energiáját is.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: